Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pawel1304

New member
W pasywnym ważne jest żeby zachować odpowiednią odległość od telewizora i siedzieć prosto przed, a nie pod kątem. Kiedyś oglądałem na leżąco i obraz miałem na skos od siebie i też byłem zawiedziony filmem 3D. Dopiero jak zająłem odpowiednią pozycję to "głowa mi odskakiwała" :)
Duży wpływ na efekt 3D ma jasność pomieszczenia, po ciemku jest o niebo lepiej.
 

Adziu5

Member
Co do 3g to akurat niemam zadnych zastrzezen, a zwłaszcza do tedo filmu. Nie wiem jaka masz jakosc, ale jam mam wersje ponad 10 gb i efekty w tym filmie sa super.
 

em1L

New member
Witam,
czy można wgrać starszą wersje softu do modelu 42pfl5008h ze strony philipsa na tą nowszą, którą mam zainstalowaną? Obecnie po aktualizacji z poziomu tv mam wersje z początkiem 003, na stronie jest 002.030.000.001, która podobno lepiej działa.
 

ToomiGos

New member
Witam,
czy można wgrać starszą wersje softu do modelu 42pfl5008h ze strony philipsa na tą nowszą, którą mam zainstalowaną? Obecnie po aktualizacji z poziomu tv mam wersje z początkiem 003, na stronie jest 002.030.000.001, która podobno lepiej działa.

Tak można.Musisz wgrać na pena sam plik autorun.Wyłącz i włącz tv a on sam się spyta o aktualizację.Postępuj zgodnie z opisem i będzie OK.


____________________________

Dzisiaj 11:22
Adziu5 Co do 3g to akurat niemam zadnych zastrzezen, a zwłaszcza do tedo filmu. Nie wiem jaka masz jakosc, ale jam mam wersje ponad 10 gb i efekty w tym filmie sa super.

Podróż do wnętrza Ziemi - Journey To The Center Of The Earth 3D *2008* [1080p.BluRay.Half.SBS.DTS.x264-CiNEMAN] [Dubbing i Napisy PL] 9.07GB

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 32 min.
Przepływność bitów : 11,7 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.236
Rozmiar strumienia : 7,58 GB (84%)
Tytuł : Journey to the Center of the Earth 3D FilmyHD.net
Biblioteka zapisująca : x264 core
Język : Angielski
Default : Tak
Forced : Tak
colour_primaries : BT.709
transfer_characteristics : BT.709
matrix_coefficients : BT.709

____________________________
Dzisiaj 10:12
strzala Czy u kolegi, u którego Ci "odskoczyła głowa" podczas oglądania 3D też ma podobnie jak Ty TV z pasywnym 3D?

TAK ma pasywne.panasonic tx-l42et60e
 

Adziu5

Member
Zdazylem! Ale tak na powaznie to efekty w tym filmie sa chyba jedne z lepszych, nie to co np.w czlowieku ze stali czy paru innych gdzie tylko glebia i to wszystko.
 

nonz

New member
Witam wszystkich :)

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem rozważyć kupno omawianego tu modelu (42") tv lecz w Poznaniu od pewnego czasu nie można go nigdzie na żywo zobaczyć (znalazłem tylko 47")

Proszę więc zorientowanych o odpowiedź na pytanie: czy to dobry wybór dla mnie za cenę ok 2200 (mój max)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 550x320
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 250
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna naprzeciw ekranu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SONY klv 32'' m1
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wyraźny 'soczysty' obraz, czarną czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd - sd
10.Jakie urządzenia ? dekoder hdmi, laptop hdmi, hdd usb, gł 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? oba
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sd-hd filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 1 h/24
16.Preferencje co do marki ? samsung odpada
17.Preferencje co do wielkości ? 42'' - 50''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? oba
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200 z wat
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętnie

Dzięki.
 

nonz

New member
Po porównaniu na żywo 5008 z 6008 wybrałem jednak 6008 - warto dopłacić 500zł dla matrycy, ambi xl, 4 okularów, dvb s2 i pilota
 

pados135

New member
Fakt 6008 jest lepszy niż 5008 . Jak kupowałem też miałem dylemat ale różnica wynosiła 750 zł więc miałem dylemat rozwiązany na korzyść 5008.(dodatkowo dostałem klawiaturę Logitecha)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepsze ?

No właśnie.Mam porównanie,bo przez 7 lat użytkowałem TV Philips 32PFL5322 /seria 5000/ a obecnie od 5 miesięcy 42PFL5008 /też seria 5000/. Cechy wspólne: oba mają PIXEL PLUS HD/to był wtedy hit!/,dżwięk b. dobry,obraz b.dobry.Na korzyść starego modelu:matowa matryca,stereofonia bardziej wyrażna niż w nowym modelu,b.ładny desing/szklana podstawa,fortepianowe plastiki/.Każdy powie;nie miał SMART-a,ambiligta,podświetlania LEDami,itp.i co z tego? Ja nie widzę aż tak dużej różnicy technologicznej między tymi modelami.Powiem więcej,dzięki matowej matrycy nie widzę swojego odbicia na ekranie co bardzo mnie obecnie wkurza.I tyle.
 

pados135

New member
No właśnie.Mam porównanie,bo przez 7 lat użytkowałem TV Philips 32PFL5322 /seria 5000/ a obecnie od 5 miesięcy 42PFL5008 /też seria 5000/. Cechy wspólne: oba mają PIXEL PLUS HD/to był wtedy hit!/,dżwięk b. dobry,obraz b.dobry.Na korzyść starego modelu:matowa matryca,stereofonia bardziej wyrażna niż w nowym modelu,b.ładny desing/szklana podstawa,fortepianowe plastiki/.Każdy powie;nie miał SMART-a,ambiligta,podświetlania LEDami,itp.i co z tego? Ja nie widzę aż tak dużej różnicy technologicznej między tymi modelami.Powiem więcej,dzięki matowej matrycy nie widzę swojego odbicia na ekranie co bardzo mnie obecnie wkurza.I tyle.

Zgadzam się Philips ma półmatową matryce prawie jak małe lustro - ale co mają powiedzieć użytkownicy Samsungów z błyszczącymi matrycami. Taki model ma mój kolega i żona ma z niego dodatkowe spore lustro .
Mój brat ma Phila z przed ok 3 lat (Full LED) i muszę przyznać ,że niestety obraz jest sporo lepszy (matryca SHARP-a) niz na 5008 ale kosztował wtedy ok 9000 zł .Patrząc na tą różnicę w cenie nie mam dylematów. Osobiście nie mam takich aspiracji i wolę tańszy.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
5008 stereo ?

Czy nasz 5008H jest stereofoniczny.Od strony elektroniki na pewno tak,ale na starym Philipsie który miał 2 głośniki na przodzie wyrażnie słyszałem efekt stereofonii/zwłaszcza efekt ping-ponga na reklamach/,a na 5008 dżwięk jest owszem niczego sobie, ale wydaje mi się jak by grał jeden głośnik/mono/.W ustawieniach mam na stereo.Też tak macie ?
 
Do góry