Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

kufel1

New member
... Co do oglądania You Tuba wolę Phila bo jest spory komfort oglądania.

I tak i nie;)
od niedawna mam możliwość porównania z netiaspotem-playerem (dekoder i multiodtwarzacz Netia tv)

Tak- za łatwość wpisywania pilotem, (w netiaplayer jest o wiele gorzej),
za obsługę (subskrybcje ,pamięć ostatnio oglądanych itp.- w netii jest gorzej)
Nie - za słabą "nawigację" tj; przewijanie w przód,tył itp w tym przypadku netia jest o wiele lepsza! jedynie tu jest dyskomfort:-(


a poza tym zgadzam się z wszystkim co pados135 napisał w tym temacie
 
Ostatnia edycja:

dzyndzelbe

New member
witam wszystkich, za okolo miesiac chce zakupic omawiane TV 42cale, mam nadzieje ze trafie na jakas wyprzedaz po nowym roku. W tej chwili najtaniej jest w Euro rtv >2,299zl< Chetnie kupilbym 6008 ale cena/jakość lepiej wybrac 5008 z tego co wyczytałem na forum, ale cena troche za wysoka, max chciałem wydac 2,500zl, za te dolozone 700zl mozna by kupic np PS3 i jeszcze zostanie nam w kieszeni  Fajnie ze seria 5008 z 2013 posiada już ambilight, moim zdaniem fajny przydatny gadzet.
Chciałbym dowiedziec sie od Was czy w modelu 5008 kąty widzenia są dobre, 6008 w recenzji serwisu HD otrzymal 9/10 w tym tescie, wiec chyba w modelu o klase nizej beda rowniez satysfakcjonujace.

dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Smart

Kiki ma w pełni rację. Jak używasz jednej aplikacji jest OK. Wielu myśli ,że TV nie ważne jakiej marki to komputer , Niestety tak nie jest. Zawsze wolę jako przeglądarki używać kompa niż Smarta . Co do oglądania You Tuba wolę Phila bo jest spory komfort oglądania.

Nikt nie wymaga od telewizora aby był komputerem.Nie może jednak być tak ,żeby obsługa danej funkcji w urządzeniu dopuszczonym na rynek była tak mało komfortowa.Ostatni mój przypadek:po obejrzeniu pełnometrażowego filmu z You Tube wychodzę z funkcji SMART przyciskiem powrotu,ekran pozostaje ciemny.Wciskam MENU główne-nie reaguje.Czekam,nic.Dopiero wyłączenie telewizora z sieci i ponowne włączenie przywraca normalną pracę.
Po takich doświadczeniach aż nie chce się używać tego SMARTA. Ciekawe,brat posiada Panasonica 39LTE6E i nigdy mu się jeszcze nie zawiesił,a korzysta ze SMARTA codziennie...
 

phil7008

New member
Bez reklam
u mnie bylo dzis tak ze ogladam naziemna wciskam przycisk options wyskakuje menu i nie mozna z niego wyjsc ani kozystac w zaden sposob pomoglo wyjecie z gniazdka, zaraz bedzie mowa ze wyciagnac wszystko z tv wtedy nie muli, powiem tak wiekszej bzdury nie slyszalem,ja wsadzam pendraka jak z niego kozystam.Nic nie jest przetrzymywane w tv ,choc nie o to chodzi zeby tv mial tyle wejsc i najlepeij nie uzywac zadnego zeby dzialal normalnie i najlepiej do niczego go nie podlaczac!
 

pawel1304

New member
Kiki ma w pełni rację. Jak używasz jednej aplikacji jest OK. Wielu myśli ,że TV nie ważne jakiej marki to komputer , Niestety tak nie jest. Zawsze wolę jako przeglądarki używać kompa niż Smarta . Co do oglądania You Tuba wolę Phila bo jest spory komfort oglądania.
Tak, używać jednej aplikacji, TV to nie komputer, bla bla bla.
Nie wiem czemu co niektórzy tak bronią tego smarta, chyba w tej grupie są sprzedawcy tych telewizorów i osoby, które pierwszy raz mają do czynienia ze smartem. W moim poprzednim LG LM640S, który plasuje się w tej samej klasie co 5008 i na dodatek jest starszym modelem, smart nie dosyć, że był o wiele ładniejszy, robił super wrażenie od strony graficznej, był bardziej intuicyjny i co najważniejsze dużo szybszy i płynniejszy. Przeglądarkę internetową używało się tak samo wygodnie jak na komputerze oraz również działały na niej takie serwisy jak weeb.tv czy kinomaniak.tv, bezproblemowo dało się oglądać wideo na tych stronach. Również nigdy się nie zdarzyło, żeby trzeba było wyciągać wtyczkę z gniazdka, bo takiego muła złapał. Co najważniejsze cały czas podłączone były do niego 2 dyski twarde, jeden do nagrywania, drugi ze zdjęciami i filmami. Znajomi mają Samsunga F5300 i tak jak w LG, śmiga wszystko aż miło. Tv to nie komputer? W powyższym LG i Samsungu w porównaniu do 5008 to jak porównać i5 do Pentium II.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Smart

Z tego co powyżej jest napisane to coś nie jest tak z tymi naszymi telewizorami.Wychwalana,nagradzana,itp. seria 5008 okazuje się nic nie lepsza niż zeszłoroczna seria 5007.Tam SMART mulił jeszcze bardziej, za to obraz miał przynajmniej NATURAL MOTION o który tegoroczna seria została zubożona.Znam również telewizory gdzie programy można nagrywać na zwykłego pendriva i to bez połączenia z internetem.Moja miłość do 42PFL5008H powoli wygasa......
 

dbursz

New member
Mam pytanie odnośnie 5008 byłem w sklepie by podglądać obraz na różnych tv i obraz w Philipsie mnie zawiódł czytałem gdzieś że to niby kwestia ustawień ale wolę się upewnić czy to co mnie tak zaskoczyło to na pewno kwestia ustawień mam na myśli takie jakby zaostre kontury wręcz nienaturalne na literach najbardziej było to widać i też jakby takie delikatne poprzeczne linie.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
OTV Philips

Mam pytanie odnośnie 5008 byłem w sklepie by podglądać obraz na różnych tv i obraz w Philipsie mnie zawiódł czytałem gdzieś że to niby kwestia ustawień ale wolę się upewnić czy to co mnie tak zaskoczyło to na pewno kwestia ustawień mam na myśli takie jakby zaostre kontury wręcz nienaturalne na literach najbardziej było to widać i też jakby takie delikatne poprzeczne linie.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka

Trudno ocenić co widziałeś.Telewizory serii 5008 mają b.ładny obraz,ostry z kolorami naturalnymi.Może w sklepie był w trybie SKLEP i na dodatek żle ustawiony.Tak czy inaczej do obrazu i dżwięku nie ma co się przyczepić,gorzej z funkcjami SMART.
 

pawel1304

New member
Ja bezproblemowo zmieniłem soft z 3 na 2.
3 mi sie wgrala przez aktualizacje na TV, a na 2 zmieniłem z pendriva. Z TV nic sie złego nie stało.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft

Ja bezproblemowo zmieniłem soft z 3 na 2.
3 mi sie wgrala przez aktualizacje na TV, a na 2 zmieniłem z pendriva. Z TV nic sie złego nie stało.

A u mnie wystąpił problem polegający na braku wejścia w SMART po powrocie z "3" na "2".Może trzeba wyjąć wtyczkę z kontaktu ?W którym momencie to zrobić?
 

ToomiGos

New member

A widziałeś zaraz pod artykułem ten wpis

~ kayron 08-12-2013, 15:401423
Samsung niech lepiej popracuje nad jakością podświetlania matryc, bo ta jest obecnie tragiczna w SmartTV (UE40F6800SS). Ale to chyba dotyczy większości LEDowo podświetlanych matryc. Ale jak się daje 3K za TV to by jednak chciało się mieć matryce lepiej podświetlaną niż w takim za 1200zł. Nie samymi bajerami TV stoi. Samo Smatr TV przynajmniej u mnie działa jak chce, a to dla tego że serwery samsunga pracują jak chcą.;)
 

pawel1304

New member
A widziałeś zaraz pod artykułem ten wpis

~ kayron 08-12-2013, 15:401423
Samsung niech lepiej popracuje nad jakością podświetlania matryc, bo ta jest obecnie tragiczna w SmartTV (UE40F6800SS). Ale to chyba dotyczy większości LEDowo podświetlanych matryc. Ale jak się daje 3K za TV to by jednak chciało się mieć matryce lepiej podświetlaną niż w takim za 1200zł. Nie samymi bajerami TV stoi. Samo Smatr TV przynajmniej u mnie działa jak chce, a to dla tego że serwery samsunga pracują jak chcą.;)

Jestem świeżo po zakupie TV do sypialni - 32 cale.
Praktycznie zdecydowany byłem na 32PFL5008, jednak, że jakoś ambilight w sypialni nie za bardzo by mi się sprawdził to wziąłem pod uwagę jeszcze Panasonica E6, Sony W656A i Samsung F6400.
I powiem szczerze, że pod względem jakości obrazu to mimo wszystko Philips najbardziej mi odpowiadał, a testowałem wszystkie filmem HD z pendriva. Jednak jak zagłębiłem się w funkcje tych TV i smartTV, to aż śmiać się chce jak się zobaczy jakie dno oferuje Philips. Poczynając od płynności, a kończąc na bogactwie treści i wyglądzie - wszystkie biją na maksa Philipsa. Cały czas byłem przekonany, że smart w Sony to pewnie jakaś porażka, ale okazuje się, że w porównaniu do Philipsa to tak jakby porównał Poloneza z Maybachem, przepaść.
W końcu zakupiłem Samsunga F6400, z obrazem nie doszedłem jeszcze do końca do ładu, ale jest całkiem nieźle, za to smart po podłączeniu do neta - MEGA !! A słowa z komentarza powyżej, że działa tak jak chce to nie mam zielonego pojęcia czego mają się tyczyć, bo wszystko działa idealnie.
I po raz kolejny słowa, że TV to nie komputer (słowa tych co bronią Philipsa) okazują się brednią, bo w Samsungu śmiga wszystko jak na bardzo dobrym komputerze.
 

pados135

New member
Tylko pozostaje pytanie : czy kupujesz TV po to by korzystać z większości czasu ze Smarta , czy kupujesz TV po to aby oglądać TV i filmy z pena , HDD czy Blu-raya.
Ja kupiłem TV po to aby oglądać TV czasami DVD czy DR. Smart czasami jest mi potrzebny ale i tak wolę właczyć kompa. Fakt w Philu Smart jesr dość wolny ale nie jest tragiczny.Za to obraz dla mnie jest zdecydowanie lepszy niż w Samsungu bo nie jest przypominający paczkę landrynek obrazem na ekranie.
 

pawel1304

New member
Tylko pozostaje pytanie : czy kupujesz TV po to by korzystać z większości czasu ze Smarta , czy kupujesz TV po to aby oglądać TV i filmy z pena , HDD czy Blu-raya.
Ja kupiłem TV po to aby oglądać TV czasami DVD czy DR. Smart czasami jest mi potrzebny ale i tak wolę właczyć kompa. Fakt w Philu Smart jesr dość wolny ale nie jest tragiczny.Za to obraz dla mnie jest zdecydowanie lepszy niż w Samsungu bo nie jest przypominający paczkę landrynek obrazem na ekranie.
Nie tragiczny? Na tle konkurencji w tej klasie jest gorszy niż tragiczny.
Kupujesz TV ze smartem po to by go używać, w przeciwnym razie wystarczy TV bez smarta, tylko do oglądania TV, filmów z USB itp.
Obraz jak paczka landrynek? Największą głupota powielana przez tych co Samsungi widzieli tylko w sklepach i przeczytali opinię sprzedawców innych marek. Odpowiednie ustawienie obrazu i gwarantuje, że byś nie poznał który to obraz Philipsa a który Samsunga jak byś marki nie widział. Ale lepiej powtarzać jakieś wyssane z palca opowiastki "fachofcufff" o landrynkowym obrazie.
 

pados135

New member
Nie tragiczny? Na tle konkurencji w tej klasie jest gorszy niż tragiczny.
Kupujesz TV ze smartem po to by go używać, w przeciwnym razie wystarczy TV bez smarta, tylko do oglądania TV, filmów z USB itp.
Obraz jak paczka landrynek? Największą głupota powielana przez tych co Samsungi widzieli tylko w sklepach i przeczytali opinię sprzedawców innych marek. Odpowiednie ustawienie obrazu i gwarantuje, że byś nie poznał który to obraz Philipsa a który Samsunga jak byś marki nie widział. Ale lepiej powtarzać jakieś wyssane z palca opowiastki "fachofcufff" o landrynkowym obrazie.

To pozostaje Ci gratulować wyboru samsunga obyś był z niego w pełni zadowolony. Mój teść ma Samsunga serii 5800 - aktualnie jest w trakcie wymiany na nowy po 4 nieskutecznej naprawie ( ale to na marginesie). Bawiłem się w ustawienia kilka dni Samsunga i niestety wolę ZDECYDOWANIE Philipsa. Ale to mój wybór , twój może stawiać Samsunga za wzór. Jak napisałem Smart jest szybszy w samsungu obraz dla mnie jest jak paczka landrynek i nie jest to opinia wzięta z internetu. Dla ciebie widać magia marketingu samsunga jest zdecydowanie przekonująca - dla mnie niestety nie , a dla moich oczu zdecydowanie NIE.
 

pawel1304

New member
Dla ciebie widać magia marketingu samsunga jest zdecydowanie przekonująca - dla mnie niestety nie , a dla moich oczu zdecydowanie NIE.
Jaka magia marketingu? Po prostu mam 2 te telewizory przed sobą obok siebie i widzę dokładnie jakie są różnice, a z marketingiem Samsunga mam do czynienia jedynie w reklamach smartfonów w telewizji.
I nie jest tak jak napisałeś, że stawiam obraz Samsunga za wzór, bo sam wcześniej napisałem, że mimo wszystko najlepszy obraz był na Philipsie, jednak różnice w tej klasie są subtelne, a zupełnie rozmiesza mnie powiedzenie, że w Samsungu obraz jest jak paczka landrynek. Po skalibrowaniu, dosłownie poza rozmiarem ekranu (42 i 32 cale) i nieco gorszym podświetleniem matrycy widocznym przy czarnym tle w Samsungu nie ma najmniejszej różnicy w obrazie, no chyba, że dla ciebie co innego znaczy "paczka landrynek" , a ja nie mam takiego zaawansowanego przyrządu pomiarowego jak ty, b zarówno ani ja, ani moi domownicy nie widzą różnicy.
 

pados135

New member
Jaka magia marketingu? Po prostu mam 2 te telewizory przed sobą obok siebie i widzę dokładnie jakie są różnice, a z marketingiem Samsunga mam do czynienia jedynie w reklamach smartfonów w telewizji.
I nie jest tak jak napisałeś, że stawiam obraz Samsunga za wzór, bo sam wcześniej napisałem, że mimo wszystko najlepszy obraz był na Philipsie, jednak różnice w tej klasie są subtelne, a zupełnie rozmiesza mnie powiedzenie, że w Samsungu obraz jest jak paczka landrynek. Po skalibrowaniu, dosłownie poza rozmiarem ekranu (42 i 32 cale) i nieco gorszym podświetleniem matrycy widocznym przy czarnym tle w Samsungu nie ma najmniejszej różnicy w obrazie, no chyba, że dla ciebie co innego znaczy "paczka landrynek" , a ja nie mam takiego zaawansowanego przyrządu pomiarowego jak ty, b zarówno ani ja, ani moi domownicy nie widzą różnicy.


Czy testowałeś obraz za pomocą płyty BR : Baraka ?
Polecam przetestować i wtedy napisz czy widzisz róznicę ?
 

pawel1304

New member
Czy testowałeś obraz za pomocą płyty BR : Baraka ?
Polecam przetestować i wtedy napisz czy widzisz róznicę ?

A ty oglądasz tylko materiał z płyty Baraka, że odczuwasz taką różnicę? Przy oglądaniu powszechnie dostępnych treści typu TV cyfrowa czy analogowa, filmów z różnych nośników i w różnych jakościach różnicy nie widać.
 
Do góry