Philips seria 9664

mirosa

New member
O kurcze.Już byłem zdecydowany na kupno tego tv, a tutaj taka niemiła niespodzianka z tym kurzem, tym bardziej mnie to zaniepokoiło, gdyż mieszkam w regionie Polski, w którym kurzy się jak nigdzie indziej.No chyba, że kupię i zalepię wszystkie szczeliny;).A tak na serio to teraz jestem znowu na samym początku czytania tego forum, chyba, że te plamy nie są aż tak uciążliwe jak pisał jeden z przedmówców bo później żałował, że oddał tv do serwisu.
 

Darkus

Member
Od ponad miesiąca zauważyłem podczas oglądania Tv przez tuner N-ki brak dźwięku od 1min.do 2min.myślałem wina tunera,dekodera,ale wczoraj przełączyłem na analogową kablówkę a tu z kolei po 10min.oglądania obraz i dźwięk wcięło,po chwili wskakuje i tak na okrągło 15min.filmu i cięcie.

Wczoraj myślałem że wyjdę z siebie jak oglądałem film John Q.

W obu przypadkach pomaga(lecz nie zawsze) przełączenie kolejnego kanału.

Może ktoś z was zna przyczynę?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O kurcze.Już byłem zdecydowany na kupno tego tv, a tutaj taka niemiła niespodzianka z tym kurzem, tym bardziej mnie to zaniepokoiło, gdyż mieszkam w regionie Polski, w którym kurzy się jak nigdzie indziej.No chyba, że kupię i zalepię wszystkie szczeliny;).A tak na serio to teraz jestem znowu na samym początku czytania tego forum, chyba, że te plamy nie są aż tak uciążliwe jak pisał jeden z przedmówców bo później żałował, że oddał tv do serwisu.


Witam prosze innych uzytkownikow rowniez o swoje spostrzezenia odnosnie kurzu w 9664 , bo podobni ejak kolega myslalem o tym modelu. Pozdrawiam i prosze piszcie czy tez u was ten kurz sie pojawia , bo jesli tak to porazka tym bardziej ze po czyszczeniu jak to jeden z forumowiczow mial lcd nie nadaje sie do ogladania :)
 

SDman

Banned
Od ponad miesiąca zauważyłem podczas oglądania Tv przez tuner N-ki brak dźwięku od 1min.do 2min.myślałem wina tunera,dekodera,ale wczoraj przełączyłem na analogową kablówkę a tu z kolei po 10min.oglądania obraz i dźwięk wcięło,po chwili wskakuje i tak na okrągło 15min.filmu i cięcie.

Wczoraj myślałem że wyjdę z siebie jak oglądałem film John Q.

W obu przypadkach pomaga(lecz nie zawsze) przełączenie kolejnego kanału.

Może ktoś z was zna przyczynę?
Witam, proszę podawajcie zawsze nr softu jaki jest u Was ! Bo może to być przyczyną.
Co do kurzu, jak wcześniej pisałem coś w to nie wierzę -raczej jakaś wada matrycy się za tym kryje. U mnie od Sierpnia idealna praca TV.
Pozdrawiam.
 

Darkus

Member
Witam, proszę podawajcie zawsze nr softu jaki jest u Was ! Bo może to być przyczyną.
Co do kurzu, jak wcześniej pisałem coś w to nie wierzę -raczej jakaś wada matrycy się za tym kryje. U mnie od Sierpnia idealna praca TV.
Pozdrawiam.


Q5492-0.26.71.0 też myślę że to wina najnowszego softu,poczekam na kolejny i mam taką nadzieje,że po wgraniu wszystko będzie ok.
 

Felini

New member
Czy ktoś próbował połączyć ten TV z komputerem za pomocą przewodu sieciowego (skrętki) z pominięciem routera?
Wygląda to tak, że jeden koniec przewodu sieciowego wkładamy do gniazda w TV a drugi do gniazda karty sieciowej komputera.
U mnie działa to tak:
- TV widzi sieć (komunikat na ekranie: "Telewizor połączył się z siecią domową")
- test ping ok, zero utraconych pakietów, czas ~1ms
- raz wyskoczyła informacja, że komputer i komputer zdalny (TV) nie zdołały wynegocjować protokołów kontrolnych PPP.
Na razie nie mam zamiaru korzystać z Net TV, chciałbym jedynie przeglądać pliki z komputera.
Serwer multimedialny opiera się na programie TVersity 1.6
Macie jakieś uwagi, propozycje na temat takiego sposobu połączenia?
 

SDman

Banned
Czy ktoś próbował połączyć ten TV z komputerem za pomocą przewodu sieciowego (skrętki) z pominięciem routera?
Wygląda to tak, że jeden koniec przewodu sieciowego wkładamy do gniazda w TV a drugi do gniazda karty sieciowej komputera.
U mnie działa to tak:
- TV widzi sieć (komunikat na ekranie: "Telewizor połączył się z siecią domową")
- test ping ok, zero utraconych pakietów, czas ~1ms
- raz wyskoczyła informacja, że komputer i komputer zdalny (TV) nie zdołały wynegocjować protokołów kontrolnych PPP.
Na razie nie mam zamiaru korzystać z Net TV, chciałbym jedynie przeglądać pliki z komputera.
Serwer multimedialny opiera się na programie TVersity 1.6
Macie jakieś uwagi, propozycje na temat takiego sposobu połączenia?
Witam,
żadnych, ping ok=hardware ok. reszta to kwestia softu raczej po stronie komputera choć zawsze proszę o podawanie nr softu w TV.
Pozdrawiam
 

Felini

New member
Przepraszam za przeoczenie wersji oprogramowania:

Q5492-0.26.70.0

Po wejściu w opcję "Przeglądaj PC", pomimo aktywnego połączenia sieciowego, pojawia się informacja: "Włącz komputer i uruchom aplikację serwera multimedialnego".
Może program TVersity nie działa jak powinien, albo nie umiem czegoś w nim ustawić?
Foldery z plikami muzycznymi i video zostały dodane do biblioteki, opcja "Start sharing" jest włączona, widoczna jest informacja: "TVersity Media Serer is running".
Kabel sieciowy zarabiałem sam, gdybym pomylił kolory żył, pakiety kontrolne ping chyba by nie powracały a wracają bez strat.
Czy używa ktoś innego servera multimedialnego - jakiego?

Edit:
Znalazłem przyczynę, trzeba otworzyć odpowiednie porty w firewallu.
Połączenie działa, muzyka i filmy są odtwarzane w niezmienionej jakości.

Dziękuję za wsparcie.
 
Ostatnia edycja:

kacper39

New member
Witam.Na moim philips 9664 również wystąpiły plamy wyglądające jak siniaki.Telewizor kupiłem w listopadzie ubiegłego roku. Obraz był niesamowity z telewizji kablowej jak i dvd przy włączonym PERFECT PIKSEL HD.Telewizor pojechał do serwisu w Radomiu.Odbyło się czyszczenie matrycy.Po trzech tygodniach telewizor był zpowrotem w domu.Telewizor nie ma już tej głębi,ostrości. Wydaje się,że PERFECT PIKSEL HD już nie działa jak wcześniej.Czerń jakby wyblakła.Matryca wydaje się jakby była za bardzo podświetlona.To nie ten obraz co wcześniej.Złożyłem reklamacje do serwisu i na razie czekam na odpowiedż.Co mogło pójść nie tak w wydaje się prostej czynności jak czyszczenie matrycy. Czuje że będzie to droga przez mękę żeby serwis przyznał mi rację ale zobaczymy.Żałuje że czyściłem matryce,plamy nie były aż tak widoczne a obraz przed serwisem był idealny.Konfrontacja dwóch takich samych modeli TV na pewno wykazała by różnicę w obrazie.Może ktoś wie co mogło pójść nie tak przy czyszczeniu matrycy.Pozdrawiam.
Witam ponownie. Telewizor pojechał z powrotem do serwisu. Serwis stwierdził, że była wada
w podświetlaniu matrycy i wymienił ją na nową. Już myślałem, że będzie wszystko po staremu a tu znowu zonk.Obraz dalej nie jest taki jak był, nie działa "teatrzyk" jak wcześniej, nie ma wyostrzenia obrazu jak kiedyś. Normalnie robią sobie jaja. Jak oni testują te telewizory, czy je w ogóle testują. Jak rozmawiam z serwisantem odnośnie sygnału SD i cyfrowego to wciska mi kit, że telewizory LCD nie odtwarzają dobrze tych sygnałów i że jest to wina sygnału. Telewizory tak ale nie ten telewizor. Wszystko biorą do jednego wora. Kupując ten tv wiedziałem jak ładnie sobie radzi z sygnałami nie HD a oni to wszystko spaprali.Zapowiada się znowu wizyta w serwisie tylko już nie wiem po co.Philips ma to wszystko gdzieś.Tak traktują klienta jak się już kupi produkt.Odsyłają do serwisu a serwis nie wie o co chodzi(przecież obraz jest więc w czym rzecz).Co mogli spaprać bo matryca jest ponoć nowa?.Nie wiem czy tak jest tylko w Polsce czy wszędzie.Tv ma niecałe pół roku a w serwisie już był 6 tygodni i zapowiada się że na tym się nie skończy.Obyście nie mieli podobnych problemów z tym tv.Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Witam ponownie. Telewizor pojechał z powrotem do serwisu. Serwis stwierdził, że była wada
w podświetlaniu matrycy i wymienił ją na nową. Już myślałem, że będzie wszystko po staremu a tu znowu zonk.Obraz dalej nie jest taki jak był, nie działa "teatrzyk" jak wcześniej, nie ma wyostrzenia obrazu jak kiedyś. Normalnie robią sobie jaja. Jak oni testują te telewizory, czy je w ogóle testują. Jak rozmawiam z serwisantem odnośnie sygnału SD i cyfrowego to wciska mi kit, że telewizory LCD nie odtwarzają dobrze tych sygnałów i że jest to wina sygnału. Telewizory tak ale nie ten telewizor. Wszystko biorą do jednego wora. Kupując ten tv wiedziałem jak ładnie sobie radzi z sygnałami nie HD a oni to wszystko spaprali.Zapowiada się znowu wizyta w serwisie tylko już nie wiem po co.Philips ma to wszystko gdzieś.Tak traktują klienta jak się już kupi produkt.Odsyłają do serwisu a serwis nie wie o co chodzi(przecież obraz jest więc w czym rzecz).Co mogli spaprać bo matryca jest ponoć nowa?.Nie wiem czy tak jest tylko w Polsce czy wszędzie.Tv ma niecałe pół roku a w serwisie już był 6 tygodni i zapowiada się że na tym się nie skończy.Obyście nie mieli podobnych problemów z tym tv.Pozdrawiam
Witam, no przykre to strasznie, ja zażądałbym porównania do nowego takiego samego modelu. Ciekawe czy już są tzw. rzeczoznawcy
w takim zakresie bo stwierdzenie serwisu , że jak gra to już ok powala na łopatki. Nasuwają sie na myśl przypadki z samochodami wielu marek ale tam
są rzeczoznawcy (ostatnio TVN Turbo) przypadek przepalonego sprzęgła -ponoć z winy użytkownika , a rzeczoznawca stwierdził wadę materiału !
Uparł bym się i nie odbierał TV z serwisu dopóki nie będzie tip top -ba! a nawet lepiej (choć trudno sobie wyobrazić czy może być lepiej?)
 

TheCezar

New member
Dzisiaj byłem w euro agd i stał obok siebie 42" 9664 oraz samsung 40" 8000. Na obydwu wyświetlano MTV hd. Co do kątów to philips ma gorsze w stosunku do samsunga, ale raczej nie na tyle aby to jakoś szczególnie przeszkadzało. Zastanawiam się nad tym philipsem, ale po lekturze forum sam już nie wiem. Obawiam się tego kurzu pod matrycą, który u niektórych się pojawił.
 

SDman

Banned
Dzisiaj byłem w euro agd i stał obok siebie 42" 9664 oraz samsung 40" 8000. Na obydwu wyświetlano MTV hd. Co do kątów to philips ma gorsze w stosunku do samsunga, ale raczej nie na tyle aby to jakoś szczególnie przeszkadzało. Zastanawiam się nad tym philipsem, ale po lekturze forum sam już nie wiem. Obawiam się tego kurzu pod matrycą, który u niektórych się pojawił.
Witam,
nie wiem jak z dostępnością czy są w sklepach od ręki, ale skorzystałbym z prawa 10 dni na zwrot i dokładnie przetestował
9664 zwracając uwagę na plamy np na różnych odcieniach szarości i bieli (pokaz slajdów z USB) bo coś w ten kurz nie wierzę .
Raczej w niedoskonałość matrycy w danym egzemplarzu, a serwisowi na rękę potwierdzieć, że to kurz !
TV jest świetny -godny polecenia. Mój od sierpnia 2009 -100% ok . Ale i tak jeszcze dużo mu do 4 lat bezawaryjnej pracy poprzenika LCD32" 9976 oczywiście też Philipsa -potem nie wiem sprzedałem i nikt mi głowy nie urwał więc chyba dalej OK !
PS.
nowy soft 073 jest ok.
 

MojNick

New member
Witam.
Mam pytanie. Wiem, że ten telewizor obsługuje pliki mkv jednak nie czyta osobno polskich napisów. W jaki więc sposób oglądać filmy w 1080p z polskimi napisami w osobnym pliku? Odpada laptop przed hdmi gdyż nie mam właśnie hdmi w laptopie. Może jakoś przez wi-fi czy dlna? Jeżeli tak można - to jak to zrobić? Dzięki za odp.
Pozdrawiam
 

Darkus

Member
Witam.
Mam pytanie. Wiem, że ten telewizor obsługuje pliki mkv jednak nie czyta osobno polskich napisów. W jaki więc sposób oglądać filmy w 1080p z polskimi napisami w osobnym pliku? Odpada laptop przed hdmi gdyż nie mam właśnie hdmi w laptopie. Może jakoś przez wi-fi czy dlna? Jeżeli tak można - to jak to zrobić? Dzięki za odp.
Pozdrawiam

Przecież ten TV nie czyta plików MKV.
 

pike

New member
Witam panowie. Mam rowniez ten TV i po trzech miesiacach użytkowania trafił do serwisu. Na ekranie pojawiła się pozioma linia grubości jednego pixela. Po trzech tygodniach odesłano go do mnie z wymieniona matrycą. Nie zauważyłem zmian w obrazie natomiast pojawił się intensywny zapach przypalanego plastyku. Sprawdziłem gdzie się grzeje. Z tylu obudowy ok 15 cm od lewej strony ekranu (patrząc z przodu) i 10 cm w dół.Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi ze wygrzewają się taśmy. Czy Tez tak macie? Pozdrawiam
 

MojNick

New member
Znalazłem rozwiązanie przez WD TV HD Media Player, ale na to juz kasy brak.

A jak to jest z oglądanie m przez sieć? da się bezproblemowo tak podłączyć lapka z TV i oglądać na TV to co jest puszczone na lapku?
 

Darkus

Member
A no pomyliło mi się z tym H.264/MPEG-4 AVC

Więc inaczej. Jak takie pliki najlepiej oglądać na tym telewizorku? :)


Czyta ale tylko pliki z rozszerzeniem mp4(H.264/MPEG-4 AVC).

Może doczekamy się softu z MKV,chociaż w to wątpię.

Dlatego zakupiłem Blu-ray LG BD390,łyka wszystkie mkv i nie tylko.
 
Do góry