Philips seria 9664

VukoDrakaine

New member
Kabel nie kosztuje więcej niż zwykły kabel HDMI, trzeba tylko zwrócić uwagę na to czy ma "beczułki" za wtyczkami. Ja teraz kupiłem drugi taki i czekam na dostawę. Zobaczę jak on będzie działał. Nie miałem resetu juz ponad tydzień podczas używania PS3 a wcześniej zdarzało się raz czy dwa razy podczas każdej sesji... Dam znać jak przyjdzie drugi kabel i go sprawdzę...
 

SDman

Banned
Kabel nie kosztuje więcej niż zwykły kabel HDMI, trzeba tylko zwrócić uwagę na to czy ma "beczułki" za wtyczkami. Ja teraz kupiłem drugi taki i czekam na dostawę. Zobaczę jak on będzie działał. Nie miałem resetu juz ponad tydzień podczas używania PS3 a wcześniej zdarzało się raz czy dwa razy podczas każdej sesji... Dam znać jak przyjdzie drugi kabel i go sprawdzę...
Witam, trzeba by dodać , że może takie superkable potrzebne są od pewnej długości.
Ja mam 2 zwykle Vivanco oba chyba 1,5-1,8 najwyżej. Oba inne jeden jak kabel od żelazka tylko płaski, drugi w metalowym oplocie.
Technisat HD K2 nigdy nie zrestartował TV, PS3 Slim również, ba nawet PS3 da się sterować przez pilota TV !
Obraz i dźwięk brzytwa !
PS.
Czas pakowania pieniędzy w markowe dobre kable skończył się moim zdaniem na sygnale analogowym -chyba, że patrz 1-wsze zdanie.
 

VukoDrakaine

New member
Niestety wszystko skończyło się serwisem i tyle...
Żadne kable nic nie pomogły... :(
Z to serwis tak :) - pomieszali coś w zasilaczu i działa bez zarzutu, tfu, tfu :)
 

onyx23

New member
Niestety wszystko skończyło się serwisem i tyle...
Żadne kable nic nie pomogły... :(
Z to serwis tak :) - pomieszali coś w zasilaczu i działa bez zarzutu, tfu, tfu :)
U mnie tak samo, tzn próbowałem na innym kablu z beczułkami i początkowo działało, ale po jakims czasie znowu to samo. Vuko napisz ile czekałeś na usuniecie usterki w serwisie i co im powiedziałes podając opis usterki, ze pomieszali cos w zasilaczu-sugerowałes im to? I czy to znaczy, ze naprawili ten zasilacz, czy go po prostu wymienili. Z góry dziekuje za odpowiedz.!!!
 

Piras

New member
Witam wszystkich i dziękuję za wypowiedzi,
pomogły mi one wybrać TEN właśnie TV :)
Jest super !

Szukam podpowiedzi w jaki sposób poustawiać kolejność
kanałów "po swojemu" ?
i czy tą swoją kolejność można jakoś zapisać /na pendraka czy jakoś/ ?

Tv pobrał mi i zainstalował soft z maja...
na stronce widzę, że jest już lipcowy
- warto instalować ?

Pozdrawiam
 

VukoDrakaine

New member
Nic nie starałem się sugerować. Zmienili tez oprogramowanie, chociaż miałem ściągnięte najnowsze ze strony Philipsa. Podałem tylko (telefonicznie) jakie są objawy - poza tym przy odbiorze TV przez kuriera dołączyłem opis usterki na kartce (na wszelki wypadek). Bez TV byłem 10 dni - można na stronie serwisu sprawdzać status naprawy... Po wizycie w serwisie wszystko hula jak należy...
 

kacper39

New member
Z tym Philipsem(42pfl9664h) jest coś nie tak.Matryca łapie kurz od wewnątrz bardzo łatwo.Pół roku temu wymienili mi matryce po nieudanym jej czyszczeniu a kurz znów się pojawił(poprzednio jak i teraz dolna połowa ekranu).Telewizor użytkuje w czystym mieszkaniu a nie w knajpie. Ma ktoś podobny problem? Czy serwis usunie tę usterkę jeszcze raz bo z tego co mnie informowano poprzednia naprawa była warunkowa(gwarancja nie obejmuje czyszczenia sprzętu).
 

SDman

Banned
Z tym Philipsem(42pfl9664h) jest coś nie tak.Matryca łapie kurz od wewnątrz bardzo łatwo.Pół roku temu wymienili mi matryce po nieudanym jej czyszczeniu a kurz znów się pojawił(poprzednio jak i teraz dolna połowa ekranu).Telewizor użytkuje w czystym mieszkaniu a nie w knajpie. Ma ktoś podobny problem? Czy serwis usunie tę usterkę jeszcze raz bo z tego co mnie informowano poprzednia naprawa była warunkowa(gwarancja nie obejmuje czyszczenia sprzętu).
Nic podobnego TV od Sierpnia 2009.
Pozdrawiam.
 

magik29

New member
PANOWIE POMOCY !!!!
Miałem podłączony tv pod zwykłą antenę ale z racji N-ki nie korzystałem z tego (były tez tv cyfrowe jak np 1,2 czasem nawet polsat nadawał w cyfrowym HD (mecz) od pewnego czasu zniknęły te kanały a analogowe są ale snieżą bardzo. Dodam że w innych pokojach tv maja podpiętą tą samą antenę i wszystko jest ok - obrazy ładne na analogu. Chciałem wyszukać kanały na nowo, ale cyfrowych nie ma wcale a analogi wyłapuje polsat, tvp2 tvn oraz tv4 (wszystko śnieży prócz tvn który da się w miare oglądać). Nie bardzo wiem co się stało. Czy mogło się coś popsuć?
 

magik29

New member
okazało się... że kabel antenowy w moim pokoju był uszkodzony. :) Wszystkim pragnę po 1,5 roku użytkowania polecić ten tv - kolejny tv tez będzie philipsa - uważam że tv jest zajebi...y np granie na ps3 to prawdziwa bomba :)

Pozdrawiam
 

onyx23

New member
Matryca 9664

Witam! wczoraj odebrałem mojego Phila z drugiego czyszczenia matrycy po powstaniu '' plam kurzu ''. Okazało się, że nie da się jej już wyczyścić jak za pierwszym razem i wymienili mi ją na zupełnie nową. Normalnie jestem w szoku!!! trwało to co prawda ponad 2 tyg. ale myślę, że się opłacało. Mam nadzieję, że się to już nie powtórzy- gwarancja kończy mi się w grudniu. Pozdrawiam!!!
 

kacper39

New member
Witam! wczoraj odebrałem mojego Phila z drugiego czyszczenia matrycy po powstaniu '' plam kurzu ''. Okazało się, że nie da się jej już wyczyścić jak za pierwszym razem i wymienili mi ją na zupełnie nową. Normalnie jestem w szoku!!! trwało to co prawda ponad 2 tyg. ale myślę, że się opłacało. Mam nadzieję, że się to już nie powtórzy- gwarancja kończy mi się w grudniu. Pozdrawiam!!!
Witam.Onyks23 serwis nie robił ci żadnego problemu przy ponownym czyszczeniu matrycy?U mnie raz ją czyszczono z marnym skutkiem a potem wymieniono na nową.Teraz znowu wystąpiły plamy.Podobno naprawa czyszczenia matrycy była warunkowa.Dlatego pytam czy bez problemu przeprowadzili naprawę ponownego czyszczenia matrycy
 

onyx23

New member
Witam.Onyks23 serwis nie robił ci żadnego problemu przy ponownym czyszczeniu matrycy?U mnie raz ją czyszczono z marnym skutkiem a potem wymieniono na nową.Teraz znowu wystąpiły plamy.Podobno naprawa czyszczenia matrycy była warunkowa.Dlatego pytam czy bez problemu przeprowadzili naprawę ponownego czyszczenia matrycy
Jak dzwoniłem żeby zapytać co z moim telewizorem to usłyszałem że czekali na nową matrycę i dlatego to tak długo trwało, ale nie robili problemów z wymianą, tzn. sami podjęli tą decyzję w serwisie. Jak wysyłałem go pierwszy raz z plamami to na opisie usterki napisali ''warunkowe czyszczenie matrycy''
 

Felini

New member
Po dłuższym czasie użytkowania - ponad półtora roku - postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami na temat odbiornika 42PFL9664.
Ogólnie jestem zadowolony z wysokiej jakości obrazu i dźwięku, dobrych materiałów i wykonania oraz wzornictwa.
Skupię się jednak na krótkim opisie wad tego pewnie już nieprodukowanego TV.

Odtwarzanie z pendrive w gnieździe bocznym i z dysku komputera poprzez kablowe połączenie sieciowe:

- brak możliwości ustawienia formatu obrazu (część obrazu jest niewidoczna, obcięta)
- dość często występujący brak płynności odtwarzanego obrazu
- wolne przewijanie w przód i tył
- sporadyczne zacinanie się odtwarzanego filmu (mocny huk w głośnikach a na ekranie coś jak rozsypane kolorowe punkty)

Inne wady:

- po kilkunastu miesiącach użytkowania pojawiło się brzęczenie słyszalne z odległości oglądania (ok. 3m)
- trudności z dopasowaniem się formatu obrazu w trakcie oglądania filmu (obraz jest co pewien czas bardziej lub mniej przycinany)
- bardzo wolne włączanie się odbiornika (ok. 25s)
- zbyt długo widoczny numer programu podczas przełączania kanałów (brak możliwości ustawienia)
- irytujące logo podczas włączania pilotem a także włączania/wyłączania na bocznym panelu dotykowym.
Logo pojawia się także po podłączeniu odbiornika do sieci a tym samym po każdym podaniu napięcia.
Jest to szczególnie uciążliwe w czasie zdarzających się nieraz wielokrotnych zaników napięcia w nocy.
Wtedy mamy zaświecający się i gasnący ekran za każdym razem, gdy po zaniku pojawia się napięcie.
Telewizor stoi w sypialni, więc te błyski światła budziły mnie, w końcu wyjąłem wtyczkę z gniazda żeby móc spokojnie spać.

Podsumowując - większość wad wynika z niedopracowanego oprogramowania, które od lipca 2010 nie jest aktualizowane i pewnie już nie będzie.
Mimo niewątpliwych zalet tego TV, przy następnym zakupie mocno będę brać pod uwagę inne marki.
 

SDman

Banned
Witam,
ja po 2,5 roku użytkowania jestem bardzo ale to bardzo zadowolony ! TV gra paletą barw jak plazma, a ostrością znacznie ją przewyższa
Pobiera nie więcej jak 80 -90W a to nie led i całe szczęście -skóra ludzka to coś co 9664 ma nie do pobicia !
Cóż pazerność Holendrów jest straszna -firmware do tego TV powinien być aktualizowany na bieżąco -to faktycznie jest kpina z klienta !
Przy obecnych cenach media playerów filmy i inne media zabezpiecza mi Egreat R200 czyli ten problem nigdy dla mnie nie istniał.
Tak jak problem długiego włączania i świecenia po zaniku prądowym -bo stosuję na całą szafkę RTV wyłącznik prądowy na pilota - czyli jestem ECO :)

Szczęśliwego nowego Roku - pójścia po rozum do głowy przez inżynierów Philipsa i Nowego Softu dla 9664
Dla wszystkich posiadaczy Philipsów.
 

Felini

New member
Udało mi się usunąć denerwujące logo przy każdorazowym włączaniu 42PFL9664. Aby to zrobić, należało wejść w menu serwisowe
i dokonać w nim pewnych zmian.

Oto procedura

Wciskamy 062596 oraz przycisk i (info), gdy pojawi się ostrzeżenie, zatwierdzamy przyciskiem OK
Będąc w menu serwisowym wybieramy: Options — Miscellaneous — Start-up Screen — Off
Wracamy do pierwszej kolumny i zatwierdzamy zmiany wybierając "Store"
Opuszczamy menu serwisowe wyłączając telewizor przyciskiem "Standby"

Logo producenta pojawiło się wprawdzie przy pierwszym włączeniu TV po dokonaniu zmian, ale przy każdym następnym włączeniu już go nie było. Przy włączaniu na panelu bocznym, jak i po zanikach napięcia sieciowego logo już się nie pojawia.

TV ma zainstalowane oprogramowanie 000.026.078.000.
 

Felini

New member
Czy macie w PFL9664 możliwość wyboru źródła EPG "od nadawcy" lub "z sieci"?
W/g instrukcji powinna być taka opcja; Konfiguracja > Instalacja > Preferencje > Przewodnik telewizyjny. Niestety u mnie w preferencjach nie ma opcji przewodnika Tv.
Możecie sprawdzić jak macie w swoich Tv?

Soft mam zaktualizowany.
 

SDman

Banned
Czy macie w PFL9664 możliwość wyboru źródła EPG "od nadawcy" lub "z sieci"?
W/g instrukcji powinna być taka opcja; Konfiguracja > Instalacja > Preferencje > Przewodnik telewizyjny. Niestety u mnie w preferencjach nie ma opcji przewodnika Tv.
Możecie sprawdzić jak macie w swoich Tv?

Soft mam zaktualizowany.

Tak jest możliwość wyboru -mogę z netu lub z kablówki.

Pozdr.
 
Do góry