Philips seria 9664

motobartcompany

New member
Jeszcze 2 tygodnie i muszę podjąć decyzje w sprawie co do kupna TV.
Chce kupić telewizor do drugiego pokoju, w salonie od 1.5 roku stoi 5080XD.
Więc wymagania mam spore, ale budżet ograniczony:)
W zasadzie stać mnie na tego philipsa lub panasonica 50V10 i to w systemie ratalnym RTV euro 0% bo w innych sklepach odsetki na 30 rat wynoszą około 2400 zł. Najgorzej, że panasonica nie ma w tym sklepie i wybór mam tylko jeden:) Bo sony odpada za taką cenę mogę mieć 52W5500 ale clouding mnie wystarczająco odstrasza ( miałem 40 i 46 v2500 więc wiem coś o tym) No i ta gruba kiepsko wykończona obudowa.
Zastanawiałem się nad samsungiem B850 ale ciche bzyczenie mam już w pionku. Ponoć ten TV bzyczy okropnie.

Jak wygląda sprawa równomierności podświetlenia matrycy w 47 9664?
Czy czerń jest podobna do tej z sony W5500?
Czy TV wydaje jakieś nie pożądane dźwięki typu syczenie, bzyczenie, buczenie?
 

kacperhq

New member
W5500nie widziałem w akcji więc nie moge porównac ale jak dlamnie to czerń na przyzwoitym poziomie. co do podświetlania matrycy to w przypadku 42'' w trakcie oglądania wszystko jest ok natomiast w przypadku całego czarnego ekranu(np ekran wyboru w trybie USB) pojawiaja sie poświata na rogach, zdjecie tego jest chyba w temacie o pfk8404. wydaje mi się iż zależy to od nastawień obrazu, sprawdze dokładnie wieczorem i dam znać. co do dziwnych dzwięków to z odległości 1m nic nie słychać, jedynie po przyłożeniu ucha do tyłu telewizora słychac ciche buczenie.
 

SDman

Banned
motobartcompany napisał:
Jak wygląda sprawa równomierności podświetlenia matrycy w 47 9664?
Czy czerń jest podobna do tej z sony W5500?
Czy TV wydaje jakieś nie pożądane dźwięki typu syczenie, bzyczenie, buczenie?
w moim 42 9664 podświetlenie jest idealne no nie mógł bym tak mieć
jak w niektórych Sony jest -denerwowałoby to !
czerń można porównywać z Z5500, a wiadomo, że Z od W ma lepszą! A w testach zagranicznych 9664 lekko wygrywa z Z .
nie buczy, piszczy, szumi -itd.
Ja wyłączam całą szafkę RTV pilotem zdalnego 220V i nic nie gubi zegara, itp. po włączeniu na 2-gi dzień.
Jakość wykonania tego TV jest bezapelacyjnie najlepsza!
 

ddarekk

New member
Wifi i komputer

Mam problem z podłączeniem się do komputera.
Net TV działa bez problemu a jak włączę wyszukiwanie komputera to mieli i mieli. W przeglądarce mam włączone udostępnianie plików i już nie wiem co zrobić.Może ktoś pomoże .Pozdrawiam
 

SDman

Banned
ddarekk napisał:
Mam problem z podłączeniem się do komputera.
Net TV działa bez problemu a jak włączę wyszukiwanie komputera to mieli i mieli. W przeglądarce mam włączone udostępnianie plików i już nie wiem co zrobić.Może ktoś pomoże .Pozdrawiam
spokojnie, a jak masz połączony TV do routera ? przewodem ? WiFi? . przeczytaj instrukcje i skonfiguruj WMP wg instrukcji.
Oczywiście po skonfigurowaniu wyłącz komp i TV . Włącz 1 komp 2 TV .
 

piteremiter

New member
Możesz mi uwierzyć, że żadnych dżwięków z tego tv nie słychać. Mam ten tv w salonie i oglądam go z odległości ok 2.5-3 metrów. Wieczorem ogladam go w absoltnej ciszy i nie ma żadnych niepokojących dżwięków.
Mój panasonic th42pv80 był na pewno głośniejszy.
Z rzeczy denerwujących które do tej pory zauważyłem w tym lcd to tylko długie włączanie się telewizora. Świeci się napis philips i trzeba czekać. Ale uczciwie przyznam że z wielu funkcji jeszcze wogóle nie korzystałem.
Szkoda również że po wyłączeniu funkcji motion picture (teatrzyku) wyłącza się również funkcja pseudo 200hz. Poza tymi rzeczami nie widzę wielu słabych stron tego tv ale bawie się nim dopiero od kilkunastu dni ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie do piteremitera

piteremiter napisał:
W większości wypadków ogladam tv z odległosci 3-3.5 metra
Witaj mam sprawkę małą do ciebie bo ja właśnie się zastanawiam nad wyborem wielkosći matrycy pgilpsa 40 czy 46 cali i odleglość mam 3.5 m Słuchaj powiedz mi czy nie bolą cie oczy oglądając z takiej odleglości , wzrok nadąża twój za szybką akcją, oraz czy obraz się nie rozmazuje z podowdu słabszego odbioru niktórych programów ? Chodzi mi tu o programy sd i o filmy dvd bo wiadomo że bluray i programy hd to ta odleglość jest ok. I czy używasz kabłówki ( sygnał cyfrowy ) czy jakiejś platformy cyfrowej ?
Pozdrawiam.
lolek
 

kacperhq

New member
lolek126:
ja oglądam philipsiaka 42'' z odległości 1,5 do 2 metrów cały materiał jest w SD z kabłówki ( kilka kanałów z DVB-C, reszta analog). nie ma wiekszych problemów z jakością no chyba ze zródło jest naprawde fatalne np umnie TVPinfo na DVB-C jest gorszej jakości niz na analogu, za taki bitrate to powinni za kratki wsadzać :) Przy kanałach analogowych też wszystko zależy od nadawcy, TVN,TVN24 przewaznie zyleta ale juz TVN7 momentami tak kiepski materiał jak bym VHS oglądał :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kacperhq napisał:
lolek126:
ja oglądam philipsiaka 42'' z odległości 1,5 do 2 metrów cały materiał jest w SD z kabłówki ( kilka kanałów z DVB-C, reszta analog). nie ma wiekszych problemów z jakością no chyba ze zródło jest naprawde fatalne np umnie TVPinfo na DVB-C jest gorszej jakości niz na analogu, za taki bitrate to powinni za kratki wsadzać :) Przy kanałach analogowych też wszystko zależy od nadawcy, TVN,TVN24 przewaznie zyleta ale juz TVN7 momentami tak kiepski materiał jak bym VHS oglądał :).
dzięki za post i wychodzi z tego że prtzy odległości 3.5 można niby kupowac 46 cali :) Pozdrawiam.
lolek
 

piteremiter

New member
lolek126 napisał:
dzięki za post i wychodzi z tego że prtzy odległości 3.5 można niby kupowac 46 cali :) Pozdrawiam.
lolek

Na pewno przy takiej odległości mozesz śmiało brać 46-47 cali. Tak jak pisałem mam phila 47 cali i nie ma żadnych problemów z jakością obrazu. Tak jak pisali koledzy niektóre kanały działają oczywiście gorzej ale nie do tego stopnia żeby nie dało sie oglądać. Ja mam kablówke aster i ich dekoder cyfrowy. Oczywiście kanały HD i blu-ray działaja bajka :)
Większość kanałów sd chodzi bez zarzutu a do tych najczęściej oglądanych czyli polsat,tvn itp nie mam żadnych zastrzeżeń i 3 metry zupełnie wystarczą. Aha co do zmęczenia wzroku, wcześniej oglądałem telewizję na plażmie panasa i muszę powiedzieć że ten lcd philipsa ma najbardziej zbliżony obraz do plazm jaki widziałem w lcd, brak jest tego migotania typowego dla lcd co wprowadzało oczy w palpitacje. Szczególnym bonusem przeciwdziałającym zmeczeniu wzroku jest tak często wyśmiewany ambilight który gdy ogladasz wieczorem film jest po prostu zbawieniem dla oczu.
 

Darkus

Member
Coraz bardziej jestem przekonany do tego Tv 9664,ale w tym temacie wyczytałem iż nie posiada funkcji - podgląd PiP (obraz w obrazie),czy to prawda?
 

mewa1

New member
Darkus napisał:
Coraz bardziej jestem przekonany do tego Tv 9664,ale w tym temacie wyczytałem iż nie posiada funkcji - podgląd PiP (obraz w obrazie),czy to prawda?

Tak to prawda

P.S.
Dla wszystkich co się wachają jaki rozmiar philipsa wybrać radzę tak wizualnie albo praktycznie wymierzyć lub wyobrazić sobie go porównując z fabrycznymi wymiarami.Do czego zmierzam:ten model ma bardzo wąska ramkę i tak naprawdę te 47 cali jest mniejsze niż niektóre 40.
Przyznam iż ja również się wachałam czy 42 cale z 3.5 metra nie będzie za wiele i powiem krótko SPOKOJNIE mógłby być większy :)
 

tomdvd

New member
the best 42" LCD

Właśnie 42" PFL 9664 został uznany najlepszym lcd 42" w/g what's hi fi i baaaaaaaaaardzo go chwalą czego nie mozna powiedziec o tescie na fullhd.gr gdzie wypadł fatalnie:(
 

Darkus

Member
tomdvd napisał:
Właśnie 42" PFL 9664fullhd.gr gdzie wypadł fatalnie what's hi fi i baaaaaaaaaardzo go chwalą czego nie mozna powiedziec o tescie na fullhd.gr gdzie wypadł fatalnie:(



Jak to jest z jednej strony - został uznany najlepszym lcd 42" w/g what's hi fi
a z drugiej na teście na fullhd.gr wypadł fatalnie?---coś mi się nie chce wierzyć.

A czy jest w ogóle test pl. tego modelu?
 

SDman

Banned
Darkus napisał:
Jak to jest z jednej strony - został uznany najlepszym lcd 42" w/g what's hi fi
a z drugiej na teście na fullhd.gr wypadł fatalnie?---coś mi się nie chce wierzyć.

A czy jest w ogóle test pl. tego modelu?
jest u mnie w domu ;) , jak dla mnie również jest to najlepsza 40-42" a następca za rok może 2 będzie 9704 tylko w 46" No i pod jednym warunkiem, żeeeee zagra jeszcze lepiej :idea: .
 

vienna1980

Member
Bez reklam
tomdvd napisał:
Właśnie 42" PFL 9664 został uznany najlepszym lcd 42" w/g what's hi fi i baaaaaaaaaardzo go chwalą czego nie mozna powiedziec o tescie na fullhd.gr gdzie wypadł fatalnie:(

Czasopismo "What's Hi Fi' jest rzetelniejszym odzwierciedleniem tego testu telewizora,jest to fachowe czasopismo specjalistyczne o sprzęcie elektronicznym posiadające renomę w Europie,i bardziej bym zaufał testowi z tego czasopisma,mogę się pochwalić iż prenumeruję ten miesięcznik już od dawna.

Mam pytanie do SDman-a piszesz że za rok lub dwa lata kupisz sobie model 9704,a czy wziąłeś pod uwagę że ten telewizor za dwa lata zestarzeje się technologicznie,producenci telewizorów planują pomału wprowadzać telewizory OLED i wówczas już na pewno zapomnisz o modelu 9704.
 
Do góry