Philips seria 9664

SDman

Banned
magik29 napisał:
pod tv sobie podpiołem subwoofer od komputera extra filmy sie ogląda
Witam, pochwal sie jak podłączyłeś ten subwoofer ?! TV chyba nie ma wyjścia na sub ? Mój stary Philips miał specjalne wyjście , aktualnie
Tośki mają .
Ten TV nie potrzebuje subwoofera ale wiadomo dobrego nigdy za wiele -jak możesz opisz co i jak .
Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Witam serdecznie i życzę wesołych świąt.

Stałem się użytkownikiem tego TV . Moja kura 5080 poszła do żyda.

Proszę was o opinię czy to normalne że na jednolitych kolorowych najwięcej widoczne na szarych planszach widać coś w rodzaju ciemniejszych pasów? Nie jestem tu od dziś i w zasadzie to chyba banding. Dawno nie miałem LCD wcześniej same plazmy i sam już nie wiem po za tym, że mam ogromnego doła.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/43278a42.jpg

Dodam, że matryca na ciemnych planszach jest idealnie podświetlona bez żadnej chmurki
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/04c9335b.jpg

W codziennym użytkowaniu też to widzę. Najwięcej na meczach piłki nożnej jak kamera się przesuwa.

Co do telewizora to w porównaniu z Pioneerem 5080 i 5090.

Na plus:
-Jakość wykonania.
-Cienka ramka jak i sam telewizor.
- Brak odblasków w matrycy.
- Rewelacyjne głośniki
- multimedia


Na minus:
Jakość obrazu ( czerń w pionku była w porównaniu do philipsa jak noc do dnia. Przy szybkich scenach widać lekkie smużenie zarazem utratę ostrości. Przy włączeniu perfektów czy jak to się zwie... jest straszny teatr i z bliska widać artefelakty. Napisze to tak przy materiale HD w kuro zbierałem szczęke z podłogi. Tutaj takiego efektu nie ma.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wesołych Świąt !

motobartcompany napisał:
Witam serdecznie i życzę wesołych świąt.

Stałem się użytkownikiem tego TV . Moja kura 5080 poszła do żyda.

Proszę was o opinię czy to normalne że na jednolitych kolorowych najwięcej widoczne na szarych planszach widać coś w rodzaju ciemniejszych pasów? Nie jestem tu od dziś i w zasadzie to chyba banding. Dawno nie miałem LCD wcześniej same plazmy i sam już nie wiem po za tym, że mam ogromnego doła.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/43278a42.jpg

Dodam, że matryca na ciemnych planszach jest idealnie podświetlona bez żadnej chmurki
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/04c9335b.jpg

W codziennym użytkowaniu też to widzę. Najwięcej na meczach piłki nożnej jak kamera się przesuwa.

Co do telewizora to w porównaniu z Pioneerem 5080 i 5090.

Na plus:
-Jakość wykonania.
-Cienka ramka jak i sam telewizor.
- Brak odblasków w matrycy.
- Rewelacyjne głośniki
- multimedia


Na minus:
Jakość obrazu ( czerń w pionku była w porównaniu do philipsa jak noc do dnia. Przy szybkich scenach widać lekkie smużenie zarazem utratę ostrości. Przy włączeniu perfektów czy jak to się zwie... jest straszny teatr i z bliska widać artefelakty. Napisze to tak przy materiale HD w kuro zbierałem szczęke z podłogi. Tutaj takiego efektu nie ma.
Witam,
no cóż jak możesz zwrócić to zwróć, bo najgorsze jest własne niezadowolenie.
Co do pierwszego opisu nie potwierdzam nic takiego nie występuje, podświetlenie również idealne.
Czarny kolor zawsze w dobrych (pionek bodajże najlepszy) plazmach będzie lepszy, ale wiele innych parametrów obrazu będzie
jak dla mnie gorsza. Kończąc szczęka przy oglądaniu plazm (pionka nie oglądałem nigdy) zawsze na miejscu , a z mego Phila i jego poprzednika
zawsze szczęki szukałem na podłodze ;) .
Pozdrawiam.
 

magik29

New member
suba podpiołem pod wyjscia audio out - kabel 2 chincz do tv a jack do suba :) przy obrazie z kompa po kablu svga i podpieciem dzwieku ze słuchawek sub konieczny :)

Mam juz Telewizje N. obraz z cyfrówki piekny, kanały HD szczeka opada dzwiek z cyfrówki powala, wzorem jak mi sie wydaje jest mtv HD jestem w szoku jak to gra i tu faktycznie nie trzeba suba bo tv dudni az miło zadnego trzeszczenia głosników - na analogowym sygnale sie zdarza. Podejzewam ze z bluray obrazi dzwiek bedzie masakrą.
Fajnie sie oglada przyrodnicze programy - chciałem właczyc perfect natural motion własnie zeby byl teatr w przyrodniczym kanale HD i przy szybkich ruchach kamerach chyba obraz staje sie nie ostry - cos jest nie tak z nim
trudno to opisac( smuzenie i brak ostrosci)
TVN HD mnie denerwuje bo roznie nadaja wyswietlanie obrazu czasem pełen ekran a czasem kwadrat nie mozna tego ustawic w automacie na pełen ekran i trzeba sie bawic z ustawieniami.
 

magik29

New member
Dodam tylko ze bedac w Euro RTV AGD mieli podpiete na wszystkie telewizory MTV HD obraz był beznadziejny, za takie cos powinny byc kary bo to skandal puszczac ludziom zamazany obraz i niby to kanał HD to juz lepiej wyłaczone tv niech stoją
 

SDman

Banned
Dodam tylko ze bedac w Euro RTV AGD mieli podpiete na wszystkie telewizory MTV HD obraz był beznadziejny, za takie cos powinny byc kary bo to skandal puszczac ludziom zamazany obraz i niby to kanał HD to juz lepiej wyłaczone tv niech stoją
Zgadzam się, się już pisałem w domu przy dobrym TV i dekoderze obraz SD jest lepszy niż HD puszczane w niektórych dużych sieciach sklepowych.
Ostatnio odkryłem niesamowite ustawienia , TechniSat HD K2 (soft 1205f) obraz optymalny 16:9, a Philips ustawiony na nieskalowany !
Programy HD brak słów (np. Samotność w sieci czy Żółty szalik z TVP HD) obraz zbliżony do doskonałości trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego !
Programy SD 16:9 rewelacja, a cała reszta programów pokazuje jak każdy sobie rzepkę skrobie czyli niektóre pięknie na całym ekranie, niektóre z pasami (gór dół) lekkimi pasami bocznymi jeden większy jeden mniejszy lub jednakowe. A takich kolosów jak Polsat czy TVN, że nie nadają 16:9 nie rozumiem ni w cholerę ! Np TVN serial "Brzydula" -przecież to realizacja HD 16:9 !!! a kiszka (nie jakość obrazu) w TVN głównym jak tak można !
Czy to celowe działania aby np nabyć platformę "N" :cry:.
 

motobartcompany

New member
Wieczorem napisze więcej na temat tego telewizora.

Jednak zdecydowanie żałuje zakupu!
Miałem w sklepie do odebrania Pioneera 5090 jednak bank nie przyznał mi rat. Wtopiłem też ze sprzedażą starszej kury 5080XD. Różnica na korzyść Pioneera w porównaniu do 9664 była ogromna. Chodzi oczywiście o jakość obrazu i to po całości. Na plaźmie obraz był inaczej "rysowany" Tutaj wszystko jest płaskie i pozbawione tej głębi. Wieczorkiem skrobnę coś więcej. Na razie leczę doła...
 

SDman

Banned
Jednak zdecydowanie żałuje zakupu!
Miałem w sklepie do odebrania Pioneera 5090 jednak bank nie przyznał mi rat. Wtopiłem też ze sprzedażą starszej kury 5080XD. Różnica na korzyść Pioneera w porównaniu do 9664 była ogromna. Chodzi oczywiście o jakość obrazu i to po całości. Na plaźmie obraz był inaczej "rysowany" Tutaj wszystko jest płaskie i pozbawione tej głębi.
Hmm, a może Ty puszczasz jakiś badziewny sygnał analogowy ? Oczekując cudów od LCD, pewnie, że w takim przypadku Plazma
której brak ostrości rozmydli obraz i będzie się on wydawał lepszy.
Philips obok Loewe ma najlepszą głębię zapewniam Cię, a ten model do tego dokłada świetna paletę barw (wręcz plazmową !).
Już na SD 16:9 jest rewelacyjnie, a na HD (patrz post mój wyżej).
Istnieje jeszcze taka możliwość, że trafiłeś jakiś badziewny egzemplarz. Wymień go i nie wypisuj głupot bo jak dla mnie 9664 vs V10 Panasonica
na korzyść Philipsa !
A czy Kuro bije Panasa V10 aż tak, że szczęka opada ? Raczej nie.
Sam ostatnio nabyłem Aparacik Sony W270 i totalna klapa sprawdzony inny egzemplarz w innym sklepie sporo lepiej focił !
Oddałem, zwrócili kaskę i git.
 

magik29

New member
Zgadzam sie TVP HD bardzo pieknie nadaje - jestem zdziwiony bo to TVP a oni rzadko cos dobrze robią. Kolego co do banku to pewnie nie chciałes zgodzic sie na ubezpiecznie - jak zgodzisz sie splacac wieksze raty (powiekszone o ubezpieczenie to daja bez problemu - SZCZYT ZŁODZIEJSTWA W BIAŁY DZIEN). Ja sie nie znam nie wiem jak inne nadaja tv ale co ty chcesz od philipsa w cyfrowym sygnale???? piekne kolory na animal planet hd rosliny wydaja sie jak za szkłem do dotkniecia. Ojciec ma plazme z przed dwoch lat panasonica i moj tv go miażdzy (tata przychodzi ogladac filmy do mnie). No coz jeszcze sie taki nie urodził co by mu dogodzili :) ja tam nie załuje 7,5k za moj tv :) Wieczorem fajna lampka nocna - na laski to dziala :D
 

motobartcompany

New member
Kolego to jest tylko i wyłącznie moja opinia, nie oczekuje żeby ktoś się z nią zgadzał.

Nie wiem jak gra V10 panasonica, widziałem go tylko w marketach. Przez półtora roku miałem 5080 XD wcześniej 3 plazmy panasonica. Przed zabawą z plazmami moim ostatnim LCD był Sony V2500.

Mój sygnał to N-box rekorder z oprogramowaniem turbo i konsola ps3. Nie mam nawet anteny dachowej. Więc sygnał mam chyba wystarczający, żeby oceniać jakość obrazu.

Ja nie czepiam się aż tak szczegółów, chociaż najbardziej się uśmiałem takiego nie dopracowania jak TV jest wyłączony w stanie czuwania to jak go wyłączę głównym dotykowym przyciskiem to telewizorek musi się jeszcze raz uruchomić po to żeby zaraz się wyłączył:D

Nie rozumiem też po co jest funkcja 200Hz skoro po włączeniu tego widoczne są arefakty i obraz wygląda jak by był kręcony amatorską kamerą.?
Denerwuje też ściemnianie obrazu, nie wiem może czujnik światła tak reaguje ale gdy zmienia się scena to TV lubi się lekko ściemnić.
Jeżeli chodzi o ostrość to jest fajna ale przy stałych obrazach. W ruchu nie jest tak wesoło. Wręcz bym powiedział że TV lekko zaciąga i wszystko się rozmywa.

To tylko moja opinia być może TV jest uszkodzony, na pewno cierpi na banding. Ale idąc takim tokiem rozumowania to 5080 też mógł być lekko nie sprawny i mieć gorszy obraz od drugiego takiego samego modelu.

Ps. Nie wiem czemu telewizorek nie formatuje po HDMI N-boxa ?
 

SDman

Banned
Ps. Nie wiem czemu telewizorek nie formatuje po HDMI N-boxa ?
możesz spróbować, jeśli są takie możliwości pobawić się samym Nboxem, moim zdaniem jeśli sygnał jest powyżej 576p po hdmi nie ma skalowania.
Mój TechniSat przy ustawionym 576p daje pełną możliwość skalowania po hdmi przez telewizor i to zarówno w autoformatowaniu jak i auto zoomie.
Powyżej nie ma skalowania przez TV , ale sam dekoder daje świetny tryb "optymalne 16:9" wtedy TV nie musi nic skalować .
 

monnet73

New member
Wieczorem napisze więcej na temat tego telewizora.

Jednak zdecydowanie żałuje zakupu!
Miałem w sklepie do odebrania Pioneera 5090 jednak bank nie przyznał mi rat. Wtopiłem też ze sprzedażą starszej kury 5080XD. Różnica na korzyść Pioneera w porównaniu do 9664 była ogromna. Chodzi oczywiście o jakość obrazu i to po całości. Na plaźmie obraz był inaczej "rysowany" Tutaj wszystko jest płaskie i pozbawione tej głębi. Wieczorkiem skrobnę coś więcej. Na razie leczę doła...

Różnice w opiniach dot. telewizorów Philips serii 7,8,9 mogą również wynikać z tego że od niedawna (sądzę, że jakiś msc lub dwa) zaczeli kłaść matryce Sharp (kody na nakljekach 221,222) zasmiast poprzednio stosowanych LG-IPS (181 dla 32 i nie pamietam jaka dla 42).

Jaki masz kod na naklejce na obudowie?

pozdr
monnet
 

magik29

New member
witam

czy ktos wie jak zmieniac ustawienia loungelight ?? nie dziala tak jak pisze w instrukcji, a chciałbym np ustawic sobie tak jak jest po zgaszeniu tv - delikatna poswiate a nie dyskoteke jak to jest po wlaczeniu ambilight w trybie czuwania
 

Darkus

Member
Różnice w opiniach dot. telewizorów Philips serii 7,8,9 mogą również wynikać z tego że od niedawna (sądzę, że jakiś msc lub dwa) zaczeli kłaść matryce Sharp (kody na nakljekach 221,222) zasmiast poprzednio stosowanych LG-IPS (181 dla 32 i nie pamietam jaka dla 42).

Jaki masz kod na naklejce na obudowie?

pozdr
monnet

To znaczy że LG matryce były lepsze?(jeśli w ogóle jest to prawdą).
Załóżmy że jest to prawdą,to jak to możliwe że jakość matryc nie jest taka sama?
 

monnet73

New member
To znaczy że LG matryce były lepsze?(jeśli w ogóle jest to prawdą).
Załóżmy że jest to prawdą,to jak to możliwe że jakość matryc nie jest taka sama?

Jest to prawdą.
Poczytajcie wątek o 9604 na avforums.
W googlach jak się wpisze "32pfl9604st.pdf" to jest wykaż komponentów w tv, widać z tego że Philips wypuścił revision 2 z innymi matrycami. Z raportów posiadaczy wynika, że są to matryce Sharpa.

Widziałem w sklepie koło siebie dwa telewizory 32PFL8404. Jeden na naklejce miał 181 (wczesniejsza dostawa), drugi 221. Poprosiłem o pilota. Wiedziałem co i jak mozna regulować, bo mialem wcześniej przez tydzień 37PFL8404 w domu. Różnica w matrycach widoczna (na Sharpowej 221 jasniejszy obraz, ciut inne kolory, lepsze kąty w poziomie).

Nie mówię, że coś jest lepsze czy gorsze, bo to cieżko ocenić, ale na pewno odczucia z oglądania mogą być inne.
 

motobartcompany

New member
Nie mam możliwości sprawdzenia. Telewizor odesłałem do sklepu powołując się na 10 dniową odmowę zakupu przez internet.

Nie na moje siły jest walka z serwisami i to w nowym sprzęcie.

Mój egzemplarz cierpiał na banding. Przy normalnym oglądaniu w zasadzie to nie przeszkadzało ale przy meczach piłki nożnej gdy kamera się przesuwała widać było pionowe pasy. W grach było jeszcze gorzej bo efekt ten można było w dowolnej chwili powtarzać.

Tak po krotce wymienię plusy i minusy tego tv. Ale jest to tylko moja opinia i nawet nie licze, że jakiś użytkownik tego TV będzie się z nią zgadzał.

Na plus:
-Jakość wykonania obudowy jak i pilota.
- Zgrabny wygląd i brak błyszczącej ramki
-5 HDMI,USB, multimedia, bezprzewodowy ruter
- Dobre głośniki
- obrotowa podstawa

Na minus:
-Obraz gorszej jakości w porównaniu do kuro. Nie ma tej niesamowitej głębi, widać dość słaby kontrast. Ciemne sceny nie powalają. W pionku w dynamicznych scenach wszystko było ostre tu są rozmycia najwięcej widoczne na ciemnych kolorach. Naprawdę myślałem że w kwestii obrazu ten TV mnie zaskoczy jednak tak nie jest... Różnica na plus starego kuro do 9664 jest powalająca! To tak jak by porównywać obraz SD z dobrego kineskopowca do taniego LCD. Nie wiem czemu ale przysięgam, że tak jest! Ja nie jestem sprzedawcą i nie mam zamiaru pisać bajek. Przy sygnale HD obraz Pioneera był po całości zdecydowanie lepszy od philipsa 9664.

-Dość wolne menu i uruchamianie TV
- lekkie buczenie. Z 3 metrów słychać że TV pracuje. Chociaż pionek trochę głośniej i inaczej chodził. Tutaj mam buczenie a tam brzęczenie.
- Przy nie których dźwiękach wydaje mi się, że buda lub głośniki wpadały w rezonans ale to tylko TV a nie kino domowe.
- 5 HDMI super sprawa ale dla czego 4 są umieszczone z tyłu a jeden od spodu? przy wiszącym TV jest naprawdę utrudniony dostęp. W moim przypadku musiałem wejść na komodę aby tam się dostać.. podobnie jest ze słuchawkami. Takie złącza powinny być umieszczone z boku w widocznym miejscu.
- Brak papierowej instrukcji obsługi.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Nie rozumiem Ciebie dlaczego tak się zadręczasz tym(to nie jest pierwszy post w tej sprawie od ciebie),sam jesteś sobie winien,trzeba było nie sprzedawać tak dobrego telewizora jak plazma Pioniera i nie było by żalu na 9664 Philipsa i problem by nie istniał.:(

Pretensje możesz mieć tylko do samego siebie że popełniłeś według mnie błąd pozbywając się Kuro.:confused:

Jeżeli pozbyłeś najpierw się plazmy Kuro,a następnie tak dobrego Lcd,według mnie jednego z najlepszych Lcd na rynku Philipsa 9664 to nie wiem jaki planujesz teraz zakup telewizora,by Ciebie nie zawiódł,chyba że Philipsa 9704 który jest naprawdę dobry,ale drogi.

Jeżeli jesteś tak uczulony to nie kupuj przypadkiem żadnego telewizora Sony,gdyż ta firma ma więcej niedoskonałości w podświetleniu matrycy niż Philips i będziesz musiał zwrócić następny telewizor.

Ja osobiście jestem zwolennikiem telewizorów Lcd,a nie plazm i ze swojego Lcd jestem zadowolony i chyba dopiero wymienię go na technologię oled,a plazmę kuro widziałem w akcji i wiem co ten telewizor potrafi.
 

monnet73

New member
A co tu jest do rozumienia... Popatrz na cenę 9664 - jest dużo wyższa niż typowe TV LCD. Wydając tyle kasy człowiek spodziewa się obrazu bez dużych wad, zwłaszcza po lekturze recenzji.

Mam podejrzenie, że te zjawiska o których pisał motobartcompany mogą brać się z matrycy Sharp. Ci którzy mają matryce LG będą się dziwić tym co maja matryce Sharp i na odwrót, bo to są dwa różne telewizory już.
Zobaczymy co będą pisać kolejni nabywcy tv z matrycą Sharp.

Co do kupowania tv i odsyłania - też miałem podobnie - zamowilem 37PFL8404 i odesłałem w ciągu 10 dni. Prawie wszystko mi się w nim podobało... Prawie :/ - za wyjątkiem tego, że nie umiałem zkalibrować go do wyświetlania ackeptowalnych dla mnie kolorów. Czerwowny i zielony były wyblakłe, a za to niebieski był za mocny. Poza tym na całym obrazie byl narzut niebieskiego, przez co część kolorów miały nieco inny odcień niż powinny. Teraz stoję przed dylematem co wybrać.. I niestety zgadzam się z vienna1980, że po Philipsie jak oglądam tv w sklepach, to żaden mi się nie podoba pod względem wykonania, braku abilightu, ergonomii itp. Nie wiem czy nie będę na końcu żałował, że odesłałem :)
 
Do góry