Philips seria 9664

SDman

Banned
magik29 napisał:
Dzisiaj kupiłem 9664 47 cali, jutro dostawa, zamówiłem tez sobie tv N - pytanie jaki kabel hdmi do tego bedzie dobry ??
Do długości 2m najprostszy 1,3b z końcówkami pozłacanymi np. Vianco, kable HDMI za wysoka kasę to mit !
Tylko analogowe miały zasadność płacenia sporej $$ bo tam liczyła się jakość i jej każdy gram !
 

magik29

New member
bardzo dziekuje znalazłem Arkas BHH-15 Kabel HDMI-HDMI
nigdy nie uzywany to bedzie 1.3 ??

jeszcze pytanie co do tv N: ten kbel co idzie od transpordera (czy jak sie to nazywa) do dekodera to koncentryk zwykły wystarczy?
 
Ostatnia edycja:

ostatni amator

New member
Od dłuższego czasu czytam jako kibic zawarte tutaj posty.
Jako świeżak mam takie pytanie:czy ktoś z Was może korzysta ze złącza CI w
telewizorze Philips42seri9664.Zamierzam kupić to tv a złącze to potrzebuję do umieszczenia w nim karty lokalnej telewizji kablowej.Na moje pytanie w sklepie jeden z sensownie wyglądających sprzedawców powiedział że jest mnóstwo tv które mają to gniazdo ale on nie ma na sklepie telewizora z czynnym gniazdem
CI.Zadałem to pytanie w serwisie philipsa-odpowiedź była filozoficzna (jeżeli tv posiada to gniazdo to powinno być sprawne).Korzystanie z gniazda CI i karty
tv kablowej jest o wiele wygodniejsze ;1 pilot- i tańsze nie potrzeba dekodera.
Czekam na wiadomości od Was,chyba że przegapiłem dyskusje o tym:confused:
 

SDman

Banned
ostatni amator napisał:
Czekam na wiadomości od Was,chyba że przegapiłem dyskusje o tym:confused:
Witam, trochę przegapiłeś, sam chciałem taką kartę kupić ale na szczęście nie kupiłem. To co daje dobry dekoder nigdy nie uzyskasz na karcie
w tym czy każdym innym TV.
A do tego jak dla mnie rewelacją jest PVR , faktem jest, że stwierdzam to na podstawie (już wielokrotnie pisałem) świetnie działającej TV Kablowej
w Łodzi oraz dekoderze TechniSat HD K2 -piorunująca mieszanka. Zwykłe SD jak dobre SD 16/9 to natomiast jak HD a programy HD jak Blu !
Pozdrawiam
 

ostatni amator

New member
Bardzo dziękuje za szybką i wyczerpującą poradę,domyślam się że od,,ziomala",postanowiłem przejrzeć poprzednie posty.Nie ukrywam że pierwotny pomysł z wykorzystanie gniazda CI wydaje się kuszący ,ale nie może być to kosztem jakości odbioru.Generalnie jestem przekonany.Ta tv kablowa daje możliwość przetestowania dwóch możliwości to pewnie z tego skorzystam .
Ps.Jeżeli ktoś ma podobne rozterki chętnie poczytam...

 

adler01

New member
ostrzegam przed oglądaniem ze zbyt małej odległości na kanałach sd,obraz kiepski,duża pikseloza.Do 1.5 m jest fatalnie( w przeciwieństwie do plazmy panasonica 42 v10E),2m-ok, 2.5 metra rewelacja-obraz jak w HD!! .Do minusów zaliczyłbym natural motion(teatrzyk)-strasznie wkurzające na filmach,dobre do oglądania np. programów przyrodniczych oraz ambilight-nigdy nie uzywałem nawet w starym lcd 32,po prostu nie lubię tego świetlówkowego światła (barwy),mnie rozprasza przy oglądaniu,zbędny gadżet,na szczęście można nie używać.Ogólnie ten lcd jest ok. tylko ze podobnie wyświetla obraz plazma panasonica 42S10E za połowę ceny Philipsa !
Skoncentrowałem się tylko na sygnale SD,bo na HD (mam tylko 2)wszystkie wyświetlają rewelacyjnie( z lekka przewagą philipsa)

ps te dwie plazmy panasonica miałem okazje testowac u siebie w domu,polecam jako alternatywę dla lcd philipsa.
 

SDman

Banned
adler01 napisał:
ostrzegam przed oglądaniem ze zbyt małej odległości na kanałach sd,obraz kiepski,duża pikseloza.Do 1.5 m jest fatalnie( w przeciwieństwie do plazmy panasonica 42 v10E),2m-ok, 2.5 metra rewelacja-obraz jak w HD!! .Do minusów zaliczyłbym natural motion(teatrzyk)-strasznie wkurzające na filmach,dobre do oglądania np. programów przyrodniczych oraz ambilight-nigdy nie uzywałem nawet w starym lcd 32,po prostu nie lubię tego świetlówkowego światła (barwy),mnie rozprasza przy oglądaniu,zbędny gadżet,na szczęście można nie używać.Ogólnie ten lcd jest ok. tylko ze podobnie wyświetla obraz plazma panasonica 42S10E za połowę ceny Philipsa !
Skoncentrowałem się tylko na sygnale SD,bo na HD (mam tylko 2)wszystkie wyświetlają rewelacyjnie( z lekka przewagą philipsa)

ps te dwie plazmy panasonica miałem okazje testowac u siebie w domu,polecam jako alternatywę dla lcd philipsa.
Pisać się nie chce na takie wpisy mieszające na maksa wszystkim potencjalnym użytkownikom tego TV.
Uważam, osobiście go za jeden z najlepszych TV do 6 tyś , ba nawet w porównaniu z droższym bratem 9704 nie wydałbym kasy na niego.
Poczekam na nową technologię i pewnie będzie to również Philips :krol: .
A teraz odpowiem Ci na pytanie dlaczego tak "dobrze" widać SD na plazmach na przykładzie aparatu fotograficznego otóż czasami lichy aparat ma zdjęcie bardzo mdłe -nie ostre , aparat wyższej klasy ma je wyraźniejsze -ostre . Sedno pierwszy z aparatów w bardzo słabych warunkach (porównanie do SD) ma niby obraz lepszy bo nie widać na nim zbyt wiele, a drugi chce pokazać jak najlepiej i może się wydawać gorzej tylko czy aby na pewno to 1 zdjęcie jest lepsze? 2gim przykładem może być stary TV Sony Trynitron, który na słabym sygnale też pokazywał obraz lekko zaszumiony w porównaiu do innych CRT , ale jak się na niego popatrzyło to już potem trudno było na inne mydlane TV patrzeć !
Porównujesz słabe plazmy i to już świadczy o Twej stronniczości, ja porównywałem V10 i na półce stoi Philips bezapelacyjnie .
Każdemu kto mówi o Ambi "zbędny gadżet" polecam obejrzeć dobry koncert i już będzie wiedział, że bez tego to jakby pół koncertu oglądał:D .
Puenta mej wypowiedzi : po co komu wielkoformatowy TV i słaby sygnał , wolałbym CRT 14" i obraz brzytwę.
 

ostatni amator

New member
Cytat
Napisał SDman
Witam, trochę przegapiłeś, sam chciałem taką kartę kupić ale na szczęście nie kupiłem. To co daje dobry dekoder nigdy nie uzyskasz na karcie
w tym czy każdym innym TV.
A do tego jak dla mnie rewelacją jest PVR

Przeszukując pokrewne forum natrafiłem na niezbyt pochlebne komentarze o
TechniSat HD K2. **********.com/index.php?showtopic=15340
Jak widać każda kablówka ma swoje prawa:???:
Zbieram jak najwięcej informacji bo zakupy dopiero przede mną .
Chciałem ponowić pytanie :jak można w sklepie sprawdzić gniazdo CI ??
Ps.przejrzałem forum,miałeś racie SDman,tym bardziej dzięki za podpowiedż:???:
Pozdrowienia dla forumowiczów....
 

SDman

Banned
Para doskonała !

Tak, jasne zdarza się raz na jakiś czas utrata z błędem połączenia z kablówką, ale jest to tak rzadko, że na miesiąc może 2-3 razy.
Inne marki dekoderów też to mają -jak mądrze ktoś napisał , nie ma ideału, ale TechniSat ma świetną jakość obrazu i dźwięku.
I tutaj oczywiście zachodzę w głowę czy mam świetny egzemplarz, czy TV Kablowa tak dobra itd.
Swoją drogą czemu TV TechniSata po 20-30 tyś za 42" !!! są takie drogie i ponoć takie dobre ? A może po prostu one mają takie same tunery już w sobie i tu jest droga do ich sukcesu.
Bardzo bym chciał porównać 9664 z TV TechniSat`a ale pod warunkiem, że Philips będzie grał z Tunera TechniSata. ;).
Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Tak masz rację SDman iż z innymi markami dekoderów jest jeszcze więcej problemów niż z dekoderem Technisata HD K2.

Osobiście posiadałem w swoim użytkowaniu każdy po około 2 tygodnie dekodery HD do odbioru kablówki firm Kaon,Vantage i Homecast i każdy borykał się z małymi problemami,a i jakość obrazu i dźwięku pozostawiała wiele do życzenia na tych dekoderach.

Aż w końcu kupiłem sobie na własność dekoder Technisata HD K2 i ten dekoder bije kompletnie swoją konkurencję pod względem jakości obrazu SD I HD oraz dźwięku, można by rzec iż ten dekoder jest dla videofilów.

Posiadałem również przez tydzień założony moduł Technisata wsadzony w gniazdo CI w telewizorze i niestety ,ale jakość obrazu z modułu pozostawia wiele do życzenia,bez wątpienia jest gorsza niż w czterech wymienionych dekoderach.

Telewizor nie potrafi z wsadzonym modułem zapewnić nam takiej jakości obrazu SD i HD jak sygnał z dekodera.Dekodery lepiej sobie radzą z sygnałem SD.

Motto moje jest takie iż nie wystarczy nam dobry i drogi telewizor żeby mieć dobrą jakość obrazu,ale potrzebny nam też jest do współpracy dobry dekoder który dostarczy nam dobry sygnał przez HDMI do telewizora.

Tak więc jeżeli wydajecie dużą kasę na telewizory to nie żałujcie również kasy na dobre i drogie dekodery,wierzcie mi to trzeba również brać pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

magik29

New member
mam pytanie !!!: po kablu svga mam ustawione 60 Hz odswiezanie w kompie i mam wrazenie migotania obrazu co zrobic ?:(:(:(:(

TV cudo ale po podłaczeniu do N i rozgryzieniu wszystkiego do konca opisze co i jak dokładnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o płynność ruchu

Witam wszystkich użytkowników 9664 i mam pytanko odnośnie plynności ruchu na tym modelu. Dzisiaj patrzyłem w MM jak sobie radzi ten model, sygnał był puszczany zarówno dvd jak i bluray kilka osób odczuło że czasem jakby w niektórych akcjach ruch nie wiem jak to opisać czy się spóźniał, czy też tak tak to wyglądało jakby to nie byo naturalny ruch, czy to jest kwestia tych 200Hz które po włączeniu daje właśnie taki efektczy to jest kwestia innych ulepszaczy poprawy obrazu stosowanych w philipsie? Czy to oznacza że trzeba wyłączać te 200 hz bo nienaturalnie wtedy to wygląda ? W takim razie wytłumaczcie mi po co jest te 200hz skoro czasem tak się zachowuje taki odbiornik? czy to jest problem generalnie odbiorników philipsa czy tak to jest porównywalnie we wszystkich lcd. Choć powiem że w 9704 chyba mniej to było widoczne aczkolwiek było też momencikami zauważalne. Proszę o Wasze wypowiedzi w tym temacie szczególnie tych osób co macie ten model. Ale tak całościowo obraz jest ok. Pozdrawiam
lolek
 

magik29

New member
dla zainteresowanych - tryb PC w VGA jest niedostepny, zmieniłem kompa z nowsza kartą i nie ma zadnego migotania - tv sam dostosowuje ostrosc obrazu do gry - Gram w diablo II i mimo wielkiego ekranu grywalnosc jest extra wszystko widac super jak na tę gre. TV coraz bardziej mnie zadziwia pozytywnie, czasem tylko trzeba pobawic sie z ustawieniami. Ktos tam smęcil ze na analogu obraz jest kiepski - ogldam z 5 metrow i wszytko jest super, polubiłem nawet reklamy bo niektore sa fajnie zrobione i widac fajnie szczegóły, do tego ambilight.... (mam tv przy białej scianie) super efekt - AVATAR na bluray bedzie masakrą na tym tv. Czekam wciaz N i wiem ze dopiero zacznie sie zabawa. Ojciec elektryk mierzył pobor pradu. 230 W za dnia na ustawieniach osobistych, ale gdy jest wieczor i tylko tv działa on sciemnia obraz i pobór około 120 W tylko - ojcu kopara opadła. Ambi pobiera niby 40 W ale co do tego nie jestem pewien poprawnego wkazywania przyrzadu. ( telewizor mierzony był z ambi i same ambi). Net TV swietna sprawa zwlaszcza dedykowane stronki np z zdjeciami HD - bardzo fajnie to wyglada. Wifi dziala jak trzeba, TV jest bardzo prosty w obsludze, chyba zauwazylem te ciemne kąty jak jest biały ekran to fakt przy ramce jest ciemniejszy obraz ale hmm - wczym to przeszkadza?? jak dla mnie czepianie się :) pod tv sobie podpiołem subwoofer od komputera extra filmy sie ogląda :) Z USB filmy jak mi sie wydaje tv obrabia lepiej bo obraz jest lepszy niz z kompa po kablu VGA na moje oko ogladajac ten sam film - nic nie zacina z pendriva, dzwięk tylko cichszy ale oczywiscie to nie przeszkadza w niczym. Jak cos nowego odkryje to napisze :) Dzis noc z BLADE szkoda ze nie w cyfrowej jakosci ale i tak wiem ze bedzie SUPER !!!
 
Ostatnia edycja:

marcinsz0

New member
jestem zdecydowany na zakup tego LCD ale chciałem poczekać az trochę spadnie cena ,bo 5500 zl za TV to dla mnie trochę dużo,no i czekam juz z 2-3 miesiące i nic,cena bez zmian,modele innych firm np Sharp 40LE700 staniały w tym okresie o grubo ponad 1000zł ,zastanawia mnie dlaczego Philipsy nie tanieją ??
 

vienna1980

Member
Bez reklam
marcinsz0 napisał:
jestem zdecydowany na zakup tego LCD ale chciałem poczekać az trochę spadnie cena ,bo 5500 zl za TV to dla mnie trochę dużo,no i czekam juz z 2-3 miesiące i nic,cena bez zmian,modele innych firm np Sharp 40LE700 staniały w tym okresie o grubo ponad 1000zł ,zastanawia mnie dlaczego Philipsy nie tanieją ??

Nie staniały dlatego ponieważ w Europie dobrze się sprzedają,a wygląda na to że w Polsce też się dobrze sprzedają,pamiętaj że te modele to jedne z najlepszych telewizorów Lcd.
 

Darkus

Member
Jak bym miał okazje kupić za 5500zł.z dostępnością do świąt brałbym od razu,jedyna nadzieja w "Kiki" że przed świętami będę miał 42"9664.
 
Do góry