Philips seria 9664

Piotr74

New member
Witam,
czy ktoś ma 47pfl49664? Czy ma problem z oglądaniem z 3-3,5 m? Chcałbym kupić taki telewizor i brakuje mi potweirdzenia. Wiem, że 42 jest naprawdę dobry, ale czy nie rozczaruję się trochę większym? Pomożecie? :).
pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Piotr74 napisał:
Witam,
czy ktoś ma 47pfl49664? Czy ma problem z oglądaniem z 3-3,5 m? Chcałbym kupić taki telewizor i brakuje mi potweirdzenia. Wiem, że 42 jest naprawdę dobry, ale czy nie rozczaruję się trochę większym?
może sie powtórzę, może sam sobie zaprzeczę, mam pokój 4,7x4,8m czyli ok. 22m2 TV -42 stoi po przekątnej , na co dzień jest oglądany z 3-4m i jestem pewien, że jest to optymalny rozmiar. Owszem do filmów mógłby być większy ale no właśnie filmy w w bdb jakości również SD to tylko ok 5-10% reszta to materiały ze zwykłych SD stacji i tutaj TV 42" do takiego pokoju to strzał w dychę.
4 latka miałem 32" (też Philips) -tak wydawał się duży , ale jak obok stanął 42" :) .
Ale proponuje abyś wykonał taki trik w Euro RTV: tam to przejdzie zamawiasz 46" sam oceniasz czy wszystko Ci odpowiada (pewnie zostawisz)
a w razie czego -prosisz (10dni) o zamianę na 42" i już !
 

piteremiter

New member
Ja od dwóch miesięcy mam 9664H w 47 calach.
Jak już wielokrotnie pisałem w tym wątku odległość 3-3,5 metra jest w zupełności wystarczająca aby oglądać 47 cali. Ten tv ma bardzo wąska i delikatną ramkę więc gdy stoi albo wisi na ścianie sprawia wrażenie dużo mniejszego. Obraz jest na tyle wyrażny i dokładny że nie powinno być żadnych zastrzeżeń co do jego jakości. Pamiętaj że człowiek i jego wzrok bardzo szybko przyzwyczajają się do wielkości tv i za miesiąc lub dwa stwierdzisz że trzeba było brać wiekszy .... tak ma 99% forumowiczów i pewnie nie będziesz wyjątkiem :)
Pzdr

Piotr74 napisał:
Witam,
czy ktoś ma 47pfl49664? Czy ma problem z oglądaniem z 3-3,5 m? Chcałbym kupić taki telewizor i brakuje mi potweirdzenia. Wiem, że 42 jest naprawdę dobry, ale czy nie rozczaruję się trochę większym? Pomożecie? :).
pozdrawiam.
 

Piotr74

New member
Dzięki za porady SDman i petermaier.
Rzeczywiście rozczytałem się ostatnio w w forum i większość twierdzi, że większy panel lepszy (jezeli dobrej jakości). Tym bardziej, że zamierzam zapoewnić dobry sygnał (n z dużym talerzem + Pioneer BD LX71, mam nadzieję, że moje DVD Pionnera DV LX50 z upscalerem też da radę).
Szkoda, że ten 46PFL9704 taki drogi:(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
rozmiar lcd

Piotr74 napisał:
Witam,
czy ktoś ma 47pfl49664? Czy ma problem z oglądaniem z 3-3,5 m? Chcałbym kupić taki telewizor i brakuje mi potweirdzenia. Wiem, że 42 jest naprawdę dobry, ale czy nie rozczaruję się trochę większym? Pomożecie? :).
pozdrawiam.

Witam ja też się zastanawiam nad rozmiarem tak jak i ty i tez mam 3.5 m ostatnio troszkę tak pooglądałem z tej odległości i powiem szczerze że pomimo różnych wypowiedzi to chyba 42 cale to jest max jak na te odległość , chiodzi mi glównie o sd bo bluyray było ok 46 cali spokojnie może być natomiast juz zwykły sygnał to juz niestety za ciekawie nie było. W domu na pewno lepiej to wszystko wygląda ale jak sobei pomyslę że jakiś szybki filmik się puści z szybką akcja to chyba ciutek niestety tej odleglości zabraknie :) bo osobiście ma wielka chęć na większy ale coż zrobić.... Pozdrawiam , może inni będa mieli też coś do pwoiedzenia w tej kwestii....?
Lolek
 

jery--

New member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Witam ja też się zastanawiam nad rozmiarem tak jak i ty i tez mam 3.5 m ostatnio troszkę tak pooglądałem z tej odległości i powiem szczerze że pomimo różnych wypowiedzi to chyba 42 cale to jest max jak na te odległość (...)

Ale w jakim formacie oglądałeś to SD ? 4/3 z pasami czy na cały ekran ?
Na 47" TV obraz w formacie 4/3 ma około 38" i nie jest to za dużo dla Twojej odległości.
Natomiast 42" w Full HD i z trzech metrów to zdecydowanie za mało (47" zresztą też) !
Kupując większy TV masz pole manewru, przy mniejszym niestety nie.

Pozdrawiam
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jery odległość to jest raczej sprawa subiektywna. Dla jednej osoby do 3,5 m 42"cale to max, a dla innej np. dla mnie (mam 3 m do TV) min. to 46/47" a nawet myśle o 52".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Jerego

jery-- napisał:
lolek126 napisał:
Witam ja też się zastanawiam nad rozmiarem tak jak i ty i tez mam 3.5 m ostatnio troszkę tak pooglądałem z tej odległości i powiem szczerze że pomimo różnych wypowiedzi to chyba 42 cale to jest max jak na te odległość (...)

Ale w jakim formacie oglądałeś to SD ? 4/3 z pasami czy na cały ekran ?
Na 47" TV obraz w formacie 4/3 ma około 38" i nie jest to za dużo dla Twojej odległości.
Natomiast 42" w Full HD i z trzech metrów to zdecydowanie za mało (47" zresztą też) !
Kupując większy TV masz pole manewru, przy mniejszym niestety nie.

Pozdrawiam

Witam to był sygnał sd i obraz był ustawiony 16:9 jeśli dobrze pamietam i oczywiście pasy byly , wiadomo że odległośc to subiektywna sprawa jest... Ja nawet może nie tyle co jakości się boję choć to też mnie lekko przeraża a szybkich scen, np. oglądając tak dynamiczny film jak transformers czy szybcy i wsciekli momentami tak szybko wszystko się dzieje, że z tej odległości wzrok nie jest w stanie uchwycić tego ruchu ( a oczy naprawdę mam niezłe :) i to nie było tylko moje odczucie ) więc za diabła nie uwierzę że powiedzmy 3.5 m i puszczę szybką akcję i lcd 47 cali i będziecie w stanie w komforcie obejrzeć daną scenę. Bo wzrok nie zdąża za akcją. Ogląda się na zasadzie że przejechał szybko samochód :_) nie ma innej mozliwości. Np jest taka scena w filmie Liga niezwykłych dżentelmenów i jest motyw jak gościowie :) jadą właśnie samochodem akcja bardzo bardzo szybka. Film będzie z dvd puszczony a nie sygnal sd i tak z 3.5 m i 47 cali i nie obejrzycie tej sceny w komforcie nie ma cudu ... :) choć bardzo nad tym ubolewam bo chciałbym większy lcd , ale niestety większości narazie jest sygnał sd czy też dvd a tu jakośc nie powala. Bo są filmy dvd i w tej chwili mam tv 36 cali i 3.5m i naprawdę widzę piksele ( oryginał filmy )Ale na szczęście póki co jeszcze mam kilka miesięcy namysłu. Choć tak naprawdę to myslę że to jest wszystko kwestia kto na co sie nastawi kupujac rozmiar lcd..... I kto wie czy nie kupię np 46 cali tylko właśnei żeby w lepszej jakości że tak się wyraże obejrzeć film
na bluray :)Pozdrawiam.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Jerego

jery-- napisał:
lolek126 napisał:
Witam ja też się zastanawiam nad rozmiarem tak jak i ty i tez mam 3.5 m ostatnio troszkę tak pooglądałem z tej odległości i powiem szczerze że pomimo różnych wypowiedzi to chyba 42 cale to jest max jak na te odległość (...)

Ale w jakim formacie oglądałeś to SD ? 4/3 z pasami czy na cały ekran ?
Na 47" TV obraz w formacie 4/3 ma około 38" i nie jest to za dużo dla Twojej odległości.
Natomiast 42" w Full HD i z trzech metrów to zdecydowanie za mało (47" zresztą też) !
Kupując większy TV masz pole manewru, przy mniejszym niestety nie.

Pozdrawiam

Witam to był sygnał sd i obraz był ustawiony 16:9 jeśli dobrze pamietam i oczywiście pasy byly , wiadomo że odległośc to subiektywna sprawa jest... Ja nawet może nie tyle co jakości się boję choć to też mnie lekko przeraża a szybkich scen, np. oglądając tak dynamiczny film jak transformers czy szybcy i wsciekli momentami tak szybko wszystko się dzieje, że z tej odległości wzrok nie jest w stanie uchwycić tego ruchu ( a oczy naprawdę mam niezłe :) i to nie było tylko moje odczucie ) więc za diabła nie uwierzę że powiedzmy 3.5 m i puszczę szybką akcję i lcd 47 cali i będziecie w stanie w komforcie obejrzeć daną scenę. Bo wzrok nie zdąża za akcją. Ogląda się na zasadzie że przejechał szybko samochód :_) nie ma innej mozliwości. Np jest taka scena w filmie Liga niezwykłych dżentelmenów i jest motyw jak gościowie :) jadą właśnie samochodem akcja bardzo bardzo szybka. Film będzie z dvd puszczony a nie sygnal sd i tak z 3.5 m i 47 cali i nie obejrzycie tej sceny w komforcie nie ma cudu ... :) choć bardzo nad tym ubolewam bo chciałbym większy lcd , ale niestety większości narazie jest sygnał sd czy też dvd a tu jakośc nie powala. Bo są filmy dvd i w tej chwili mam tv 36 cali i 3.5m i naprawdę widzę piksele ( oryginał filmy )Ale na szczęście póki co jeszcze mam kilka miesięcy namysłu. Choć tak naprawdę to myslę że to jest wszystko kwestia kto na co sie nastawi kupujac rozmiar lcd.....
 

jery--

New member
Bez reklam
[Cytat=lolek126]

"Ja nawet może nie tyle co jakości się boję choć to też mnie lekko przeraża a szybkich scen, np. oglądając tak dynamiczny film jak transformers czy szybcy i wsciekli momentami tak szybko wszystko się dzieje, że z tej odległości wzrok nie jest w stanie uchwycić tego ruchu ( a oczy naprawdę mam niezłe :) i to nie było tylko moje odczucie ) (...)"

Staram się tylko pomóc, ale to oczywiście tylko moje subiektywne odczucia. Najlepiej jakbyś miał możliwość sam sprawdzić jaka przekątna będzie dla Ciebie dobra.
Tu na forum www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10153 (i nie tylko na tym) w przewadze są zwolennicy większych przekątnych. Ale zdarzają się choć rzadko osoby które narzekają że kupiły za duży TV więc problem jest.
Z tym szybkim ruchem może masz trochę racji, ale i tak uważam że przesadzasz;).
Ja pierwszych Transformersów oglądałem chyba ze trzy razy właśnie dla "szybkich" efektów. A mam TV 32" i oglądam z ok. 3 metrów (przymierzam się właśnie do 47" i jest to kompromis w/g mnie SD/HD dla 3 m. i kompromis między mną a żoną:)). Nawet jak miałem starego CRTeka 21" to przy drugim oglądnięciu jakiegoś filmu nieraz dostrzegałem coś co mi umknęło za pierwszym razem. Uważam więc że to kwestia postrzegania przez nas rzeczywistości.
W kinie też nie obejmie się całego obrazu w jednej chwili a w świecie rzeczywistym to nawet nie ma mowy:), a format panoramiczny ma nas do niego zbliżać (Są już nawet kamery 360 stopni).
Dla mnie nie byłoby sęsu kupić wyrafinowany technicznie (i drogi przez to) TV i nie wykorzystyać jego możliwości. Do SD lepiej się sprawdzi plazma HD Ready, a na Full HD z 3 metrów 42" to zdecydowanie za mało (też wystarczy HD Ready) i to nie jest moja opinia. Są tabelki tu na forum, w internecie i w pismach fachowych oparte na baniach możliwości ludzkiego wzroku.

Pozdrawiam
 

ddarekk

New member
No własnie .Jeśli chodzi o rozmiar i odległość zawsze będą odczucia subiektywne.Każdy powinien sam obejrzeć i zdecydować.Podpieranie sie tym co pisza inni akurat w tym wypadku według mnie mija sie z celem. Ja oglądam z 2,5 m. Miałem 32 i stwierdziłem że muszę kupic większy (40-42 cale) .Niestety po konsultacji z żoną stanęło na 37. No i teraz mam suszenie uszu że kupiłem gorszy tv niż był (wcześniej 9603 a teraz 9604 ,więc klasa taka sama), bo gorszy obraz .W większości to sygnał SD.Ja wiem że to tylko przez ten jeden rozmiarek ale moja małżonka nie może tego zrozumieć. "Przecież w tamtym było tak fajnie a tu same piksele"".Już sobie wyobrażam gdyby to był 42 cale !Rodzina też ma coś do powiedzenia .A dla nich nie musi byz duży ,ważne żeby było dobrze widać.Ostro i bez pikselozy.
 

SDman

Banned
Moduł CAM

Witam, dostałem od mojej TV Kablowej moduł CAM TechniSat CX do wypróbowania w moim TV no i niestety nic ! TV nie widzi wcale tego modułu ?
Próbowałem ustawień jak już tutaj wcześniej opisywano na innych językach niż polski i kompletnie nic . W biurze czytnik z TV Sony działał.
Ktoś ma jakieś porady co może być powodem ?
Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
SDman napisał:
Witam, dostałem od mojej TV Kablowej moduł CAM TechniSat CX do wypróbowania w moim TV no i niestety nic ! TV nie widzi wcale tego modułu ?
Próbowałem ustawień jak już tutaj wcześniej opisywano na innych językach niż polski i kompletnie nic . W biurze czytnik z TV Sony działał.
Ktoś ma jakieś porady co może być powodem ?
Pozdrawiam.

Coś źle zrobiłeś,ten moduł musi zadziałaś na Twoim telewizorze,gdyż osobiście instalowałem taki sam moduł na tym modelu Philipsa,dam Ci trochę rad.
Musi być karta prawidłową stroną wsadzona do modułu,następnie moduł musi być wsadzony prawidłową stroną w gniazdo CI w telewizorze i jak to prawidłowo zrobisz musisz w menu kraj,a nie w językach jak napisałeś,wybrać kraj Norwegia lub Litwa i na pewno Ci wszystko zadziała.
Odpisz jak tak zrobisz ,czy Ci zadziałało.
 

SDman

Banned
vienna1980 napisał:
w menu kraj,a nie w językach jak napisałeś,wybrać kraj Norwegia lub Litwa i na pewno Ci wszystko zadziała.
Odpisz jak tak zrobisz ,czy Ci zadziałało.
od początku , karta do modułu włożona prawidłowo, moduł włożony prawidłowo, zgodnie z instrukcją TV po włączeniu powinien chyba zameldować, że coś ma instaluje czy coś nic nie robi jakby nie było modułu. Zastanawia mnie jedynie gdzie można wybrać kraj bo ni cholery nie mogę znaleźć !
A w menu dekoder jest wpis 'żaden' oraz w opcjach jest wyszarzony 'wspólny interfejs' ?!
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
SDman napisał:
od początku , karta do modułu włożona prawidłowo, moduł włożony prawidłowo, zgodnie z instrukcją TV po włączeniu powinien chyba zameldować, że coś ma instaluje czy coś nic nie robi jakby nie było modułu. Zastanawia mnie jedynie gdzie można wybrać kraj bo ni cholery nie mogę znaleźć !
A w menu dekoder jest wpis 'żaden' oraz w opcjach jest wyszarzony 'wspólny interfejs' ?!

O ile dobrze pamiętam żeby wybrać kraj musisz wejść w menu instalacja - instalacja kanałów- a następnie automatyczna instalacja lub kabel/antena,po próbuj po eksmeryntować .Natomiast po włączeniu telewizora to że nic nie pokazuje telewizor jest normalne,żadnego komunikatu telewizor nie wyświetla że wsadzono moduł.
 

SDman

Banned
vienna1980 napisał:
O ile dobrze pamiętam żeby wybrać kraj musisz wejść w menu instalacja - instalacja kanałów- a następnie automatyczna instalacja lub kabel/antena,po próbuj po eksmeryntować .Natomiast po włączeniu telewizora to że nic nie pokazuje telewizor jest normalne,żadnego komunikatu telewizor nie wyświetla że wsadzono moduł.
chorobcia, dałem jednak plamę nie poszedłem dalej w menu instalacja programów,
a tam właśnie jest cały klucz do instalacji modułu CAM włącznie z ustawieniami !
Ogromne dzięki za pomoc, choć swoją drogą Philips się nie popisał i na papierze (wręcz zabruździł ) i na menu w tzw opisach -wystarczyło dodać w opisie menu 'instalacja kanałów' (instalacja kanałów analogowych lub cyfrowych z modułu CAM).
Zastanawia mnie jeszcze tylko dlaczego akurat muszę wybierać Norwegia czy Łotwa ? Czy to zależne jest od kablówki może ?

Jeszcze raz dziękuję. (jak dostanę jeszcze raz moduł to napiszę -czy się udało).
Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Dlatego trzeba wybrać inny kraj ponieważ Philips nie objął jeszcze Polski możliwością odbioru DVB-C,na swoich telewizorach,ale może kiedyś wejdzie nowy soft i wówczas żeby odbierać DVB-C będzie można wybrać kraj Polska.Mi moduł zadziałał na Norwegii,ale słyszałem że innym na Litwie,a gdyby Ci nie zadziałał na tych dwóch krajach to spróbuj na innych.Sam nie wiem od czego to jest zależne że różnym osobom działa na różnych krajach.
 

SDman

Banned
TechnisatK2 HD

Mam jeszcze prośbę , wspominałeś wsześniej o doskonałej jakości K2 , a czy jest jakaś możliwość zgrywania (usb, Lan ) materiału nagranego na jego wewnętrznym dysku twardym ? Czy możliwa jest obróbka materiału w nim samym tak jak w nagrywarkach z HDD ?

A może mozna wgrywac pliki z Kamery HD w formacie .m2ts ?
 
Ostatnia edycja:

Darkus

Member
Mam ten telewizor Philips 9664 od pięciu dni i jestem zawiedziony niedopracowaniem obsługi tzn. oprogramowania tego odbiornika, bądź co bądź przecież z wysokiej półki. Przede wszystkim fałszywie interpretowany przez Philips-a PIP. Tak naprawdę jest to PAT (Picture And Text) bardzo mało przydatny, PIP jest dużo praktyczniejszą funkcją. Wyłącznik czasowy (sleep timer) nie ma końcowego odliczania na ekranie tzn. ostatniej minuty w celu ewentualnego przedłużenia czasu przed wyłączeniem, tylko ciach i trzeba włączać OTV na nowo. Brak jest zoomu przy oglądaniu zdjęć. Bardzo ograniczona ilość kodeków zaimplementowanych w telewizorze (nie mogę nawet oglądać filmików AVI z aparatu fotograficznego Canon).
Następny problem to brak automatycznego wyłączania się ambilight w dzień. Wówczas nie widać na ścianie czy jest włączony czy nie a przecież nie musi świecić. NET TV uważam, że usługa również nie jest do końca przemyślana, przygotowana i potrzebna. Powolność działania i dość pracochłonna obsługa z pilota szybko zniechęca do korzystania. Następny problem to Auto-formatowanie obrazu z cyfrowego dekodera sat. Na niektórych programach mam czarną ramkę dookoła całego obrazu o szerokości około 10 cm. Auto-formatowanie nie działa, więc tak jak powinno.


Chcę zakupić owy TV ale jak przeczytałem tą opinię to się waham i czy potwierdzacie to wszystko co tu napisano?
 

SDman

Banned
Darkus napisał:
Chcę zakupić owy TV ale jak przeczytałem tą opinię to się waham i czy potwierdzacie to wszystko co tu napisano?
Ten TV to po pierwsze i przede wszystkim , obraz, potem obraz i jeszcze raz obraz - Rewelacjaaaa.
Po drugie dźwięk, jeszcze raz dźwięk i i i super dźwięk -piec ampli często odpoczywa, a jaka oszczędność na ~ 220V
Reszta jak dla mnie to pikuś lub jak kto woli Pan Pikuś .:krol: .

Ambi żeby w dzień nie widzieć -hmm w moim pokoju nawet przy słońcu widzę ! A patent mam taki że TV gaszę 2 przyciskami Ambi i Power !
Gwarantuje to na drugi dzień brak Ambi załączonego -włączasz jak ci czegoś brakuje i tak jest zawsze!
NetTV to dopiero początki i w innych markach TV również jest to w powijakach ale jeśli jest to będzie pewnie działać coraz lepiej i tak Philipsa stawiam na podium 1.

Na moją opinie składają się na 100% trzy elementy:
1. Świetna telewizja kablowa
2. Super dekoder TechniSat HD K2
3. Punkt trzeci jest oczywisty ;) .
Pozdrawiam.
 
Do góry