Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

Freddie

New member
Cześć,

Jeśli chodzi o połączenie do sieci po ethernecie, czy można przeglądać zasoby sieci lokalnej i odtwarzać filmy?

Łukasz

Sieci lokalnej nie poprzeglądasz ale jeśli na kompie zainstalujesz jakiś prograrmowy serwer DLNA link to będziesz mógł odtwarzać udostępnione tak fimy, zdjęcia i muzykę.
Odtwarzanie działa też z urządzeń które są podłączenie przez USB (pendrive / HDD) oraz z sieciowych dysków HDD (jeśli udostępniają zasoby przez DLNA).

Samo oprogramowanie NetTV w telewizorze ma aktualnie oprócz dostępu bezpośredniego do Youtube świetną i przydatną rzecz jaką jest dostęp do internetowych stacji radiowych (w tym polskich).
Świetna sprawa - można np dzieciakowi puścić Zet Kids itp.
 

maszakow

New member
Witam,
od miesiąca jestem szczęśliwym (?) posiadaczem pierwszego LCD w życiu. po długich przemyśleniach padło na 32PFL7605H - Wygrał cenowo z Panasonikiem TX-L32D28 (2400 przeciwko 3000). Zobaczymy co dalej.
Oto moja krótka subiektywna ocena laika-technika :) oraz zauważone problemy.
Obraz - jakość super. polecam. NIe mam dobrej kablówki co prawda ale ... widać ze jest OK.
można sobie poexperymentować z tymi wszystkimi funkcjami i znaleźć coś pod siebie - ale to później jak już sie trochę doczyta i poogląda.
Ambilight - fajna sprawa - polecam - tylko naprawę nie spodziewajcie się 3D albo teleportacji w inny wymiar jak to wynika z reklam - na ścianie wygląda trochę bardziej prozaicznie.
Dźwięk - jak się czyta opis to można przyklęknąć, ale rzeczywistość nie jest tak powalająca. te 20W RMS choćby nie wiem jak podkoloryzowane basem w małym cichym pokoju OK może starczy ale na living room - to już mało.
Autokonfiguracja - supersprawa, bardzo intuicyjna, ale brak pisemnej instrukcji to minus. Do pomocy w menu dotarłem już po wszytkich ustawieniach. Menu obsługi dość skomplikowane - pilotowi faktycznie brakuje paru przycisków mimo że miejsca ma dużo.
co do samowłączania się - po ok 5-6h od wyłączenia mój TV błyska logiem philipsa - po czym się wyłącza ... ciekawostka. Update firmware'u i tak przede mną.
Współpraca po HDMI - OK na razie sprawdziłem przy pomocy PC - działa. Ale następny zonk - nie widzi PC na wejściu VGA (kabel DVI-VGA) próbowałem przedwczoraj różne kable - nic, wczoraj zadziałał DVI-VGA, bawiłem się przez 2h A dziś - bez jakiejkolwiek zmiany lub przestawiania - "brak sygnału video"... Ki czort ?
odtwarzanie z USB - jak żyletka, bez przerw i zająknięć, JPG również czysto.
ALe brak odtwarzania napisów do DiVX...auć to boli zwłaszcza jak się ogląda Dr House. :D może ktoś takiego widżeta w końcu zrobi ?
ostatni myk jaki zauważyłem - to autodopasowanie obrazu. Na niektóych kanałach może się adaptować co minutę lub co zmiane sekwencji ujęć co wkurza, do PC obraz ustawiałem ręcznie bo przycinał.
co przede mną ? ano wszelkiego rodzaju wyjścia i wejścia Audio do testu + sieć.

POdsumowując - jak na razie jestem zadowolony i za tą cenę ten TV bije pozostałe na głowę.
SOny KDL odpadł w przedbiegach ze swoją wolną matrycą, a wspomniany wyżej Panasonic ze znacznie lepszym kontrastem kosztuje ok 3000. KOreańczyków nie brałem pod uwagę wcale a toshiba i Sharp odstają znacząco od tej trójki.

Jak coś ciekawego znajde to nie omieszkam zapodać na forum. czekam też na feedback innych użytkowników.
pozdrawiam.
 

Sasanki

New member
32PFL7605 a DTS po coaxial

Szukałem i szukałem i chyba znalazłem, przynajmniej tak twierdzi wsparcie z Philips Polska
Interesował mnie TV z przyzwoitym obrazem oraz funkcją przepuszczania DD/DTS po SPDIF (co prawda w tym TV spdif jest coaxial ale to akurat nie stanowi) gdy źródłem sygnału jest HDMI ( oczywiście ze ścieżką DD/DTS)

Mógłby ktoś z użytkowników potwierdzić czy faktycznie tak jest że jak na wejściu HDMI TV będzie podane audio DD/DTS to na wyjściu spdif dostanę takie samo audio oczywiście w formacie 5.1 czy po prostu jak w prawie każdym innym TV jest to downmix do DTS 2.0??

Pytam bo z rzetelnością infolinii różnie bywa :)
 

Freddie

New member
Szukałem i szukałem i chyba znalazłem, przynajmniej tak twierdzi wsparcie z Philips Polska
Interesował mnie TV z przyzwoitym obrazem oraz funkcją przepuszczania DD/DTS po SPDIF (co prawda w tym TV spdif jest coaxial ale to akurat nie stanowi) gdy źródłem sygnału jest HDMI ( oczywiście ze ścieżką DD/DTS)

Mógłby ktoś z użytkowników potwierdzić czy faktycznie tak jest że jak na wejściu HDMI TV będzie podane audio DD/DTS to na wyjściu spdif dostanę takie samo audio oczywiście w formacie 5.1 czy po prostu jak w prawie każdym innym TV jest to downmix do DTS 2.0??

Pytam bo z rzetelnością infolinii różnie bywa :)

Zrobiłem krótki test:
laptop Dell Vostro 3700, źródło dźwięku - płyta DVD z audio w DTS 5.1

1) laptop połączony przez HDMI bezpośrednio z amplitunerem - dźwięk jest DTS 5.1
2) laptop podłączony przez HDMI z TV a TV wypuszcza dźwięk przez SPDIF do ampli - dźwięk jest stereo (kontrolka DTS na ampli nawet się nie zaświeciła)

dodatkowo:
Próba odtworzenia przez TV pliku MKV z dźwiękiem DTS (zarówno z USB i z dysku sieciowego przez LAN) - cisza....
 

Sasanki

New member
Zrobiłem krótki test:
laptop Dell Vostro 3700, źródło dźwięku - płyta DVD z audio w DTS 5.1

1) laptop połączony przez HDMI bezpośrednio z amplitunerem - dźwięk jest DTS 5.1
2) laptop podłączony przez HDMI z TV a TV wypuszcza dźwięk przez SPDIF do ampli - dźwięk jest stereo (kontrolka DTS na ampli nawet się nie zaświeciła)

dodatkowo:
Próba odtworzenia przez TV pliku MKV z dźwiękiem DTS (zarówno z USB i z dysku sieciowego przez LAN) - cisza....

dzięki wielkie za ten test
coś czuję że nie ma żadnego TV który wypuszcza DTS 5.1 po optyku gdy źródłem jest HDMI więc poprostu poszukam czegoś tańszego (Samsung przynajmniej wypuszcza po optyku DTS z mkv po USB)
 

maszakow

New member
fantom

CO do samodzielnego włączania sie ... hmm ciekawostka, ale to się potwierdza.
U mnie TV odpala ekran startowy (czyli błyska 2x Philips) po czym znów się wyłącza. Nie wiem czy ma znaczenie czas wyłączenia - Ale mniej więcej regularnie robi to o godz 6tej rano. :))
trudno stwierdzić ale chyba pi*drzwi 6h od wyłączenia.
POnadto - czy ktoś spotkał się z problemem braku sygnału na VGA ? mam komputer z wyjściem DVI stosuję przejściówke DVI -VGA. Na 3 monitorach chodzi bez problemu- a na TV brak obrazu. Podpięcie tego samego kompa do HDMI przez przejściówkę - działa.
jak ktoś ma jakieś wieści - to proszę, w międzyczasie musze sprawdzić innego kompa lub laptopa.
 

zawalidroga

New member
POnadto - czy ktoś spotkał się z problemem braku sygnału na VGA ?

Tv podpinałem jedynie przez VGA - VGA i początkowo miałem problemy z obrazem: "brak sygnału". Nie mam wiedzy komputerowej, dlatego zacząłem od prostych działań - zmieniałem rozdzielczość pulpitu. Optymalny obraz uzyskałem przy 1280x800. Przy wyższych ale i niższych częstotliwościach sygnał zanikał, by powrócić przy 1280x800. I na tym zostało.

Mam jeszcze pytanie do wszystkich tutaj: czy ma ktoś doświadczenie ze sprawdzonym uchwytem na ścianę do modelu 40'', który nie zasłoni gniazd z tyłu telewizora?
 

kryss

New member
Tv podpinałem jedynie przez VGA - VGA i początkowo miałem problemy z obrazem: "brak sygnału". Nie mam wiedzy komputerowej, dlatego zacząłem od prostych działań - zmieniałem rozdzielczość pulpitu. Optymalny obraz uzyskałem przy 1280x800. Przy wyższych ale i niższych częstotliwościach sygnał zanikał, by powrócić przy 1280x800. I na tym zostało.

Mam jeszcze pytanie do wszystkich tutaj: czy ma ktoś doświadczenie ze sprawdzonym uchwytem na ścianę do modelu 40'', który nie zasłoni gniazd z tyłu telewizora?

Uchyt- Arkas LCW 150T MB- uchyt z wysięgnikiem i możliwością pochyłu, nie zasłoni Ci też wyjść :)
 

jordan233

New member
PHILIPS 407605H brak dzwięku w filmach MKV

Witam

Mam problem z TV,to znaczy chodzi o filmy przesyłane z komputera za pomocą kabelka DLNA,wszystkie filmy odczytuje ,ale w niektórych jest brak dzwięku ,rozumiem że TV nieradzi sobie z odtworzeniem jakiegoś kodeka,jak sprawdzić w filmie jaki jest zainstalowany kodek dzwięku?

Czy ten TV odczytuje napisy w filmach DIVX?
 

Freddie

New member
Witam

Mam problem z TV,to znaczy chodzi o filmy przesyłane z komputera za pomocą kabelka DLNA,wszystkie filmy odczytuje ,ale w niektórych jest brak dzwięku ,rozumiem że TV nieradzi sobie z odtworzeniem jakiegoś kodeka,jak sprawdzić w filmie jaki jest zainstalowany kodek dzwięku?

Czy ten TV odczytuje napisy w filmach DIVX?

Sprawdzenie jakie kodeki np. MediaInfo

Spis programowych serwerów DLNA

Napisów TV nie czyta, ale niektóre serwery potrafią "wkeić" je podając film przez DLNA - podobno Wild Media Serwer to potrafi (nie testowałem)
 

JohnLenin

New member
Witam, jestem od dziś posiadaczem Philipsa 37PFL7605 i dla tego mam proźbę do fachowców i posiadających ten model Phila dłużej o poradę w kilku sprawach.
1. Czy może Ktoś podać jakieś swoje ustawienia ekranu, analogowa kablówka wygląda u mnie nie najlpiej. Dvb-t i z sat-ki dobrze, tylko ta słaba kablówka:(, wcześniej miałem Sharpa 32rd8 i lepiej radził sobie z tą badziewną jakością, może to tylko problem w ustawieniach?
2. W poprzednim tv miałem wypuszczony dźwięk na wieże z opcją wzmacniacza przez "czincz" L i R i grało, a w Philipsie nie chce grać, czy tak ma być? Narazie mam starą wieżyczkę i nie będe jej zmieniał bo fajnie brzmi.
3. Przy ustawieniu skalowania na auto czasami za bardzo rozciąga i logo programu lub dolne napisy troche się chowają.
Proszę o porady czy da się to poprawić.:-D
 

jordan233

New member
Wielkie dzięki,przydatne info :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie kina domowego,jaki zestaw polecacie? Chodzi mi o sam amplituner + głośniki w zestawie 2.1 lub 5.1 żeby podłączyć do TV PHILIPS 40 " 7065H.Bez odtwarzacza BLU-RAY ,gdyż używam PS3 do odtwarzania BD i naje radę doskonale.Szukam jakiegoś zestawu do 1600zł. Szukać jakiegoś zestawu PHILIPSA czy innego producenta?
 

Jaszczurek

New member
...Napisów TV nie czyta, ale niektóre serwery potrafią "wkeić" je podając film przez DLNA - podobno Wild Media Serwer to potrafi (nie testowałem)...

Testowałem Wild Media Server. Program ma bardzo dużo możliwości i obszerne menu ustawień. Dzięki transkodowaniu można wkleić napisy do filmu. Niestety demo działa 14 lub 15 dni.
Obecnie uzywam PS3 Media Server (freeware), dzięki któremu też są napisy przez DLNA. Jest bardzo prosty w konfiguracji i .... nie wymaga konsoli PS3 :)
 

Cetra24

New member
Witam

Mam pytanie:

czy w telewizorkach z serii 7 mozna podpiac neta przez modem?

Dzieki z gory za odpowiedz

Pozdrawiam

Kamil
 

JohnLenin

New member
Witam, jestem od dziś posiadaczem Philipsa 37PFL7605 i dla tego mam proźbę do fachowców i posiadających ten model Phila dłużej o poradę w kilku sprawach.
1. Czy może Ktoś podać jakieś swoje ustawienia ekranu, analogowa kablówka wygląda u mnie nie najlpiej. Dvb-t i z sat-ki dobrze, tylko ta słaba kablówka:(, wcześniej miałem Sharpa 32rd8 i lepiej radził sobie z tą badziewną jakością, może to tylko problem w ustawieniach?
2. W poprzednim tv miałem wypuszczony dźwięk na wieże z opcją wzmacniacza przez "czincz" L i R i grało, a w Philipsie nie chce grać, czy tak ma być? Narazie mam starą wieżyczkę i nie będe jej zmieniał bo fajnie brzmi.
3. Przy ustawieniu skalowania na auto czasami za bardzo rozciąga i logo programu lub dolne napisy troche się chowają.
Proszę o porady czy da się to poprawić.:-D
Koledzy, pomożecie :oops:
 

zawalidroga

New member
JohnLenin:
1. sam korzystam obecnie tylko z naziemnego dvb-t i z ustawienia obrazu na 'film' - co daje ciepłe kolory, brak efektu teatru, niezłą jakość, ale np redaktorzy Panoramy na Dwójce mają 'czerwone ryje' :) W chwili wolnego czasu poszukam lepszych ustawień. Dlatego powielam Twoje pytanie, czy ktoś ma może receptę na dobre ustawienia?
2.rozumiem, że dźwięk u Ciebie wychodzi poprzez czincz 3,5mm na czincz R i L? Mój wzmacniacz nie ma wejścia cyfrowego, więc mam podobną sytuację - ja korzystam z gniazda słuchawkowego. Nie było z tym problemów. Zacznij od najprostszego: może masz ściszone wyjście słuchawkowe?
3. u mnie też skalowanie na auto nie zawsze dobrze sobie radzi z obrazem. Pozostaje ustawianie ręczne i kompromis widzialnym obszarem obrazu a naturalnym kształtem ...

Niewiele pomogłem, raczej potwierdziłem, że nie jesteś sam heheheheh
 

JohnLenin

New member
JohnLenin:
1. sam korzystam obecnie tylko z naziemnego dvb-t i z ustawienia obrazu na 'film' - co daje ciepłe kolory, brak efektu teatru, niezłą jakość, ale np redaktorzy Panoramy na Dwójce mają 'czerwone ryje' :) W chwili wolnego czasu poszukam lepszych ustawień. Dlatego powielam Twoje pytanie, czy ktoś ma może receptę na dobre ustawienia?
2.rozumiem, że dźwięk u Ciebie wychodzi poprzez czincz 3,5mm na czincz R i L? Mój wzmacniacz nie ma wejścia cyfrowego, więc mam podobną sytuację - ja korzystam z gniazda słuchawkowego. Nie było z tym problemów. Zacznij od najprostszego: może masz ściszone wyjście słuchawkowe?
3. u mnie też skalowanie na auto nie zawsze dobrze sobie radzi z obrazem. Pozostaje ustawianie ręczne i kompromis widzialnym obszarem obrazu a naturalnym kształtem ...

Niewiele pomogłem, raczej potwierdziłem, że nie jesteś sam heheheheh
Dzięki. W pkt. 2 masz rację, podłączyłem gniazdo słuchawkowe i gra. Co do pkt. 1 jakoś nie mogę znaleść trybu "film".
 

asd321

New member
U mnie skalowanie działa wyśmienicie, w zasadzie chyba ani razu nie musiałem nic korygować, a jestem wrażliwy na tym punkcie.
Trzeba tyko w dekoderze kablówki /hd ustawić na obraz standardowy, żeby oba urządzenia nie skalowały jednocześnie, bo oba zwariują ;)
Telewizor super
Jestem bardzo zadowolony, ale trzeba uczciwie powiedzieć, zże internet to prowizorka. ;)
Pozdr

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

red_fork

New member
Mam pytanie do posiadaczy modeli 32pfl7605h lub 32pfl7665h. Czy ktoś mógłby na podstawie informacji z menu serwisowego potwierdzić/zaprzeczyć, że ów modele posiadają matrycę Sharpa UV2A? Przeszukałem masę forów i opinie są podzielone czy to sharp czy IPS LG, ale żadnej wypowiedzi posiadacza - same "zasłyszane" opinie.

Z 37" czy 42" tej serii nie ma problemu - na 100% LG, ale 32" produkuje zarówno LG jak i SHARP. Pomożecie?
 
Do góry