Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

bebee

New member
Zastanawiam się nad zakupem modelu 40PFL7605, choć mam jeszcze wątpliwości czy nie wybrać nieco droższego i rzekomo ulepszonego 42PFL7665, bo różnice między nimi są niewielkie, ten ostatni ma lepszy dźwięk i według mnie nieco krótsze listwy ledowe "Ambilight", oraz jest wzbogacony o Perfect Natural Motioni i jest oczywiście większy. Zastanawiam się czy te różnice są faktycznie zauważalne? Dużym minusem obydwu modeli jest również to że nie widzą napisów ale mimo to zdecydowałem się wybrać jeden z nich choćby dla Ambilightu, który ponoć daje niesamowity efekt. Dodam jeszcze że odległość w jakiej będę oglądał tv to ok 2m i zastanawiam się czy 42" nie będzie za duży
 
Ostatnia edycja:

Przemek1112

New member
W electro world philips 42PFL7665H/12 jest tańszy od mniejszego PHILIPS 40PFL7605H jak to możliwe ? jakaś promocja ?

Faktycznie 42PFL7665H/12 jest nowszy technologicznie od tego mniejszego ? bo jeśli tak to mój wybór został by rozstrzygnięty i wygrał by 42'u calowy philips
 

habs

New member
W electro world philips 42PFL7665H/12 jest tańszy od mniejszego PHILIPS 40PFL7605H jak to możliwe ? jakaś promocja ?

Faktycznie 42PFL7665H/12 jest nowszy technologicznie od tego mniejszego ? bo jeśli tak to mój wybór został by rozstrzygnięty i wygrał by 42'u calowy philips

Witam .
Jeśli to electro world w warszawie w markach to radzę sprawdzać na miejscu zakupiony tv .Kupiłem tam 42pfl7665h ,po uruchomieniu w domu byłem zadowolony jeden dzień do momentu próby odklejenia foli z ramki opasającej ekran . Folia schodziła razem z lakierem . Zadzwoniłem do sklepu zgłosiłem usterkę i umówiłem się na wymianę . Zgłosiłem się w umówionym dniu do sklepu na wymianę tv dostałem następny niby fabrycznie zapakowany ,po rozpakowaniu oczom moim ukazał się tv z ubrudzonym ekranem ( jakby ktoś jadł na nim obiad),porysowanym pilotem , śladami mocowania uchwytu ściennego , brak śrub mocujących podstawę oczywiście były pościągane wszystkie folie ochronne .Wkurzony umówiłem się na następny termin . Przyszedł dzień wymiany i już miałem jechać tv spakowany i coś mnie tknęło myślę sobie zadzwonię czy mają , owszem mają ale ten sam co nie chciałem . Dałem im ostatnią szansę bo nie chciałem zwrotu kasy (utargowałem przy zakupie 200 zł.) i po paru dniach pojechałem i wreszcie wymieniłem ale ani przepraszamy ani pocałuj mnie w d...e nie usłyszałem a w końcu zrobiłem z tv prawie 150 kilometrów .

Tv jest w sumie OK , obraz 9/10 ,fonia taka sobie , sporo ustawień , obraz trochę teatralny ale wyłączając 100 hz jest Ok , ambi dużo ustawień , pełen internet , dobry obraz HD (upc).
Nie mogę poradzić sobie z ustawieniem formatu obrazu , moim zdaniem niedopracowane "Auto dopasowanie obrazu" . Na starym moim philipsie (kineskopowy 16/9) auto dopasowanie chodziło lepiej .Pilot OK ,ma wszystkie klawisze do szybkich ustawień .
Pozdrawiam
 

lichtus

New member
DLNA - serwer plików i NET TV

Witam wszystkich

W lipcu tego roku nabyłam 46pfl7605. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Pojawiło sie jednak kilka problemów z DLNA i serwerem plików. Zaraz po zakupie tego telewizora testowałem wszystko co posiada. Podłączałem kablem do netu... wszystko działało. Problem pojawił się po aktualizacji któregoś softu. TV nie potrafił np pobrać ip z routera dhcp. Po wpisaniu adresu "z ręki" net działał. Niedawno zakupiłem do niego kartę PTA01 aby mieć internet bezprzewodowy. Internet jest... NetTV działa. Oczywiście ip nadal nie pobiera więc jest wpisany na sztywno. Może to kwestia mocy sygnału (sa 3 kreski na 5) Problem jest z przeglądaniem serwera plików. Nie potrafi go odnaleźć. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy ktoś używa tej funkcji w TV? Czy problemem może być to, że w mojej sieci są 2 serwery multimedialne i TV się gubi?
Jeśli chodzi o sam telewizor to jak najbardziej polecam. Nie wiem ja mogłem mysleć o zakupie SAMSUNGA....

Pozdrawiam

lichtus
 

sony40

New member
Intresuja mnie Wasze doswiadczenia z NET TV , w moim przypadku wiaze sie to zakupem karty sieciowej USB PTA 01/00 koszt ok 230 zl i chcialbym wiedzie czy warto sie w to bawic . Mam internet i dekoder UPC HD / dobry przesył / a wybor programow jest calkiem spory ale moze jest w Net Tv cos ciekawego . Istotna jest tez jakosc odbioru programow i kolejne pytanie czy jest to usluga platna czy darmowa ....:niewiem:
 

Dig Dug

New member
Cześć. Mam parę pytań odnośnie 7605.
1) Jaka jest szansa na trafienie usterki wyłączania się telewizora ? Co drugi ma tę wadę, co 5, co 10, a może rzadziej ?
2) Czy w/w wada występuje wyłącznie (głównie) w modelu o danej wielkości matrycy ?? Np 32 lub 37 są od niej wolne.
3) Czy między rozmiarami 32/37/40 są inne matryce jak np. w EX500, Samie, lub wersja 32 jest obcięta z czegoś w stosunku do większych tak jak tj. dla 8605, gdzie 32 jest 100Hz, reszta 200 Hz.
4) Pytanie najlepiej do kogoś z DVB-t Mux 2 i 3 oraz zwykłym analogiem. Jak telewizor radzi sobie z formatowaniem obrazu. Wiem, że TVN jest nadawany w 16:9, wiec tv spokojnie wyświetla na cały ekran. A jak tj. gdy wyświetlany jest tryb 4:3 lub letterbox. Czy telewizor sam, w automacie zmieni format/proporcje, rozciągnie obraz na całą powierzchnie matrycy, czy też trzeba mu pomóc przestawiając to za każdym razem ??
Wspomnę, że Sony EX500 nie wyrabia i samemu trzeba dawać tryb 16:9, lub ustawić ten tryb WIDE, to i tak potem jeszcze trzeba ręcznie zoomować, bo inaczej mamy plaskate gęby z trybu letterbox. Jak sobie z tym radzi Philips, bo chciałbym tylko pstrykać kanałami, a nie zmieniać co chwile trybu.
Jak sobie nie radzi, to wiecie może który tv sobie z tym radzi i eliminuje wszelkie czarne pasy.

PS. Część postu dam na ogólny.
 

WojcBond

New member
Po po 3 miesiącach użytkowania mogę wreszcie napisać rzetelna aczkolwiek na pewno subiektywną ocenę moje go Philipka. Najpierw miałem problemy z włączaniem się TV w kilka sekund po wyłączeniu. Pobyt (moim zdaniem zbyt długi) w serwisie i aktualizacja oprogramowania systemowego i standby (wg opisu serwisu) naprawiło problem. Od powrotu z serwisu mogę powiedzieć tylko dobre rzeczy o tym modelu. Korzystam z lokalnej kablówki nadającej sygnał i analogowy i cyfrowy. Bez wykupienia dekodera cyfrowego odbieram sygnał cyfrowy 6-ciu programów (reszta szyfrowana) niestety nie w wersji HD. Jakość cyfrówki rewelacyjna, analogowego sygnały gorsza, ale tylko jak porównać go z cyfrowym - dla mnie bardziej niż zadowalająca. Przez dwa tygodnie miałem odblokowany pakiet Canal+ (film, sport) w wersji HD - to to już bajeczka.
Za to największym plusem tego telewizora jest z pewnością Ambilight i Nettv. Nettv zwłasza po ostatniej aktualizacji oprogramowania, która to odbyła się pierwszy raz w pełni automatycznie (TV jest podłączony do kablowego netu)
 

Jo2020

New member
????

Witam serdecznie :smile:jestem nowa i mam trochę dziwnych pytań.
Znalazłam w sieci kilka modeli z serii 7000 i mam problem który wybrać,
32pfl7605 czy 7665, na stronie philipsa są jeszcze inne,
czym one się różnią od siebie czy to tylko zabieg marki,
czy do tego led można podłączyć kino domowe?
 

zajaczki

New member
potrzebuje pomocy

Witam. Od paru dni mam philipsa 32" 7605 i mam problem z dzwiękiem. Strasznie cicho gra. Mam podłączony tuner tv sat przez euro i normalną antene siatkową, proszę pomóżcie. Może coś trzeba ustawić? Tylko piszcie ludzkim językiem bo nie bardzo się znam na tych sprawach:)
 

mvladez

New member
Jak to nie wiadomo?
Q5551_0.140.27.0 (Date published: 2011-01-11)
• The TV is intermittently loosing sound on the DIGITAL AUDIO OUT (S/PDIF) connection.
• Not all channels/services can be found during channel installation. (Only applicable to country,
Switzerland)
• The TV is intermittently loosing sound when you connect an external device via HDMI.
• Picture is distorted with vertical lines and micro-blocks while watching digital cable (DVB-C)
channels. (Only applicable to country, Finland)
• Unable to view “France 24” service in Net TV. (Only applicable to Net TV models)
 

zawalidroga

New member
Krótka recenzja i pytanie do użytkowników pfl7605

Witam wszystkich. Od przedwczoraj jestem posiadaczem 40pfl7605. Wybór na philipsa padł po rozmowach, lekturze i testach organoleptycznych :)
Zakup przez internet.

Myślę, że przeważył stonowany i delikatny design, brak szklanej szyby/lustra przed matrycą, ambilight oraz dobre opinie dotyczące odbioru sygnału SD. Drugim LCD branym pod uwagę był popularny samsung le40c650 ale postawiłem na wygląd kosztem mniej rozbudowanych możliwości multimedialnych i ceny. Telewizor ma docelowo zawisnąć na ścianie.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu: Hhm, ta obudowa nie jest tak spasowana, jak można by się tego spodziewać po telewizorze za ponad PLN 3000. Szybka wizyta w najbliższym sklepie RTV - inne pfl7605 są zmontowane tak samo :/ Pilot i obsługa menu bardzo mi się podoba. Dolna część pilota szybko się rysuje.

Ambilight - fajna sprawa!

TV tymczasowo podłączony do zwykłej anteny pokojowej. Tutaj jakość obrazu cyfrowego i skalowanie są rewelacyjne. DVD wygląda świetnie. Czekam na HD z satelity. NetTV nie miałem jeszcze okazji przetestować. Filmy z USB wyświetla poprawnie. Jeden raz potrzebny był reset tv.

Chciałbym zadać pytanie posiadaczom tej serii: Czy przy wyświetlaniu ciemnego obrazu w Waszych tv widoczne są prześwietlenia w rogach (skierowane jakby po przekątnej do środka ekranu)oraz delikatny clouding? Będzie to typowa wada lcd z podświetleniem led i tego modelu, czy też trafił mi się bubel :) ?

Z góry dziękuję za rady.
 

Jaszczurek

New member
"... Dolna część pilota szybko się rysuje.

..."
Wydaje mi się, że jest to górna część :). W moim przypadku też się porysowała i wtedy doszedłem do wniosku, że pilot jest zaprojektowany tak, żeby "leżał" klawiszami do dołu (krawędź obudowy jest wyższa od przycisków) natomiast błyszczącą powierzchnią z logo firmy do góry. Ma to dodatkową zaletę: leżacy na stole pilot jest chroniony przed zalaniem różnymi płynami.
 

wookashs

New member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu 7605 o przekątnej 32". Po przeczytaniu tego tematu mam coraz więcej wątpliwości czy warto w niego zainwestować, czy może szukać czegoś z innej firmy (ale o podobnych parametrach).
Jeśli chodzi o połączenie do sieci po ethernecie, czy można przeglądać zasoby sieci lokalnej i odtwarzać filmy?

Łukasz
 

mvladez

New member
@ wookashs - a co tak konkretnie spowodowało ten przypływ wątpliwości? JA czytając ten wątek jak i wątki o innych TV nie zauważyłem przyznam się szczerze jakiś różnic w opiniach......ile osób tyle opinii plus zawsze jedna więcej ;)
 
Do góry