Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

marioking

Member
Zgadza się. Korzystam z usług UPC i niestety muszę używać dostarczonego dekodera ponieważ karta jest z nim parowana. A mogłoby się obyć bez dodatkowego sprzętu i pilota.

No to jest lekko mowiac poronione zagranie, niestety dominuje u praktycznie wszystkich najwiekszych operatorow. Ciekawe ze unia tu sie nie wtraci i nie zabroni takich dzialan. Zarowki to zakazuje produkowac a te dekodery ktore przewaznie na darmo ciagna po 30-50W to sa ok.
 

Mirak

New member
Witam, po przeczytaniu ostatnich postów na temat "Dziwnych zachowań" tych telewizorów postanowiłem podzielić się z wami swoim problemem.Telewizor Philips32PFL7605 kupiłem w maju tego roku, mam do niego podłączony przez złącze HDMI tuner Nki oraz BR LG BD570 i prawie od początku zmagam się z dziwnym zjawiskiem otóż w trakcie oglądania programu telewizor zawiesza się tzn. nie reaguje na pilota tv, w moim przypadku nie jest to wielkim utrudnieniem gdyż jak wspomniałem mam tuner Nki i programy przełączam pilotem od Nki, problem powstaje gdy np. chcę włączyć ambilight lub wyłączyć, muszę wtedy telewizor wyłączyć głównym wyłącznikiem odczekać 5 min i ponownie włączyć, czasami to pomaga i tv zostaje odblokowany lecz niestety nie zawsze, następnego dnia po włączeniu tv wszystko działa poprawnie, na szczęście zdarza się to raz lub dwa razy w tygodniu. Oczywiście przeprowadzam aktualizację oprogramowania które jak do tej pory nie usunęło tej usterki. Sprawę też zgłosiłem do serwisu Pan zalecił mi aktualizację oprogramowania a jeśli to nie pomoże to TV będzie zabrany do warsztatu gdyż tego typu usterki nie są naprawiane na miejscu. Jednak nie zdecydowałem się na oddanie telewizora do warsztatu zwłaszcza po tym jak poczytałem sobie na temat napraw przeprowadzanych w serwisie Philipsa. Mam nadzieję że w końcu Philips stworzy odpowiedni soft i uda mu się usunąć wszystkie niedomagania w swoich telewizorach.
 

zepter

Member
nowe oprogramowanie dostępne numer 000.140.011.000 jedynie na stronie internetowej

Historia Software
Najnowsze oprogramowanie rozwiązuje problemy poniżej:
UWAGA: Każde wydanie zawiera wszystkie rozwiązania określone w starszej wersji.
Q5551_0.140.11.0 (Data publikacji: 08.10.2010)
• kanały satelitarne są przechowywane w niewłaściwych preset / pozycji. (Dotyczy jedynie modele i K-
krajach, Austrii i Szwajcarii)
• Blur obraz z pionowymi liniami przestrzegane.
• obraz Zwiększanie wydajności na kanały analogowe.
• Kolejność wyświetlania kanału w EPG nie zgadza się z obecnym przedmiotów w kanale
sieci. (Dotyczy tylko kraju, Niemcy)
• TV wyłącza i ON sam podczas oglądania wypożyczonych filmów z NetTV. (Ma zastosowanie wyłącznie
do modeli NetTV)
• migotanie obrazu po uruchomieniu TV.
• Sygnały zdalnego sterowania z odtwarzaczy Philips kolidować z TV podczas oglądania kanałów telewizji satelitarnej.
(Dotyczy jedynie K-modele)
• TV nie ma dźwięku podczas oglądania cyfrowej (DVB-T). (Dotyczy tylko kraju, Hiszpania)
• Widgets ikona została usunięta z menu Start. (Dotyczy tylko modeli Net TV)
• "Clear Net TV pamięci" Opcja ta została przeniesiona z menu Home do menu TV [Ustawienia]>
[Otoczenie sieciowe]. (Dotyczy tylko modeli Net TV)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
mam pytanie czy aktualizacja ta wnosi cokolwiek dla polskiego odbiorcy i czy dostępny jest j.polski po tej aktualizacji

Witam. Aktualizacja ta poprawia rozruch telewizora po jego włączeniu. Usuwa migotanie obrazu po włączeniu telewizora. Dotyczy wszystkich krajów , w których firma Philips oficjalnie sprzedaje swoje telewizory, a więc i Polski.:kom: Oczywiście,że dostępny jest język polski po wgraniu nowego softu.
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

ApSick

New member
Witam. Jakis czas temu zalozylem na innym forum temat z prosba o pomoc w wyborze telewizora. Ustalilem, ze cena ma nie przekraczac 3000zl, telewizor ma byc lcd, a ilosc jego cali rowna 37' (wiekszy nie zmiesci mi sie na sciane). Przede wszystkim ma mi on sluzyc do ogladania sportu (glownie pilki noznej) w jakosci hd na c+. Z czasem dokupie pewnie dvd hd, wiec mam nadzieje, ze i z filmami tv poradzi sobie bardzo dobrze. Wszyscy polecili mi Sony Bravia 37EX500 przez co wzialem ten model pod lupe i juz bylem zdecydowany, az nagle trafilem na LED Philips 37PFL6605. Zanim skopiuje mojego aktualnego posta z tamtego forum, na ktorego nie otrzymalem jeszcze zadowalajacych odpowiedzi, chce zaznaczyc, ze w sprawach komputerowych jak i zwiazanych ze sprzetami rtv jestem kompletnym amatorem, dlatego prosze Was o porade i wyrozumialosc dla mojego laikowego podejscia do tematu.

A teraz ten post:

W koncu zakrecilem sie w temacie telewizorow, pocztalem troche i juz mialem kupowac Sony EX500 37cali, ale natknalem sie na ten telewizor: (tu byl link do philipsa, ale narazie nie moge wklejac zadnych adresow) Od razu wpadl mi w oko, przez co zaczalem szukac o nim informacji, recenzji itd ... Oczywiscie wszedzie jest tylko specyfikacja i funkcje, ktore mi wiele nie mowia i ladny opisik, ale nigdzie nie moge znalezc jakiegos testu ... W zwiazku z powyzszym, interesuje mnie Wasza opinia na temat tego philipsa oraz krotka odpowiedz: ex500, czy PFL7605 ?

Druga sprawa, wlasciwie kluczowa, to jak sprawuje sie ten philips multimedialnie ? W soniaku bardzo zachecila mnie podobno latwa obsluga internetu i "wspolpraca" na linii laptop-telewizor (ogladanie fimow, zdjec z laptopa przez wifi), a takze mozliwosci usb (odtwarzanie z dysku zewnetrznego). Zdaje se sprawe, ze brzmi to bardzo nieprofesjonalnie, ale jak juz wiele razy powtarzalem jestem kompletnym laikiem komputerowym i bardzo mi zalezy na tym, zebym potrafil z tych wszystkich "bajerow" skorzystac, a jak czytalem recenzje bravii, to wydaje mi sie, ze dam sobie rade. Nie wiem jak by bylo z philipsem, bo nie udalo mi sie zlalezc zadnego testu (tu prosba o link, jakby ktos czytal taka recenzje), dlatego prosze o jakies informacje nt. tych funkcji i ogolnie jakosci tego modelu.

Chyba dlugi post wyszedl, ale mam nadzieje, ze mimo to pomozecie mi :) Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam !

P.S Sry za taki spam tej strony, ale dostalem narazie tylko jedna odp na tym forum (ze Philips multimedialnie jest lepszy od Bravii, ale Sony ma lepsza jakosc obrazu) a musze podjac decyzje jak najszybciej. Btw: czy dalej telewizor nie wyswietla napisow z usb i z laptopa, czy jako to jest ?
 

WojcBond

New member
... TV z pilota wył[FONT=Times New Roman napisał:
ą[/FONT]cza się tylko na chwilę po czym sam sie włącza. Wyłaczenie wymaga odcięcia zasilania...
Miesięczny telewizor po dwóch tygodniach trafił z ta usterka do serwisu i nadal go testują
 

pionier123

Member
nowe oprogramowanie Wersja: 000.140.023.000, 69.80 MB, Data publikacji: 2010-10-28 na razie nie podana została lista zmian.
google tłumacz:

Historia Software
Najnowsze oprogramowanie rozwiązuje problemy poniżej:
UWAGA: Każde wydanie zawiera wszystkie rozwiązania określone w starszej wersji.
Q5551_0.140.23.0 (Data publikacji: 28.10.2010)
• Nie można wyświetlić telegazetę i / lub napisy brakuje na niektórych kanałach. (Dotyczy tylko kraju, Finlandia)
• TV przechodzi w stan czuwania przez się po 2 do 3 godzin pracy.
• TV nie wyświetla obrazu w jego oryginalnym formacie przez USB.
• judders Obraz podczas oglądania kanałów cyfrowych.
• judders obrazu podczas odtwarzania za pośrednictwem portu USB.
• TV wyłącza i ON sam podczas oglądania kanałów telewizji satelitarnej. (Dotyczy tylko Kmodels)
• Nie można wyświetlić wideo na pełnym ekranie w odniesieniu do niektórych usług telewizji. (Dotyczy tylko modelu z Net TV )
• Net TV portalu język angielski jest domyślny


Szkoda że nie można samemu ustawić czasu po którym tv przejdzie w stan czuwania
 
Ostatnia edycja:

sony40

New member
Kupilem 46PFL7605 co prawda niedawno ale 'odpukac" nic zlego sie nie dzieje z moim TV i oby bylo tak dalej , moje wrazenia sa tylko i wylacznie pozytywne :smile:
 

WojcBond

New member
32pfl7605

Mój FILIP właśnie wrócił z serwisu: "Po długotrwałych testach nie stwierdzono wskazanej usterki. Zaktualizowano soft do najnowszej wersji i soft stanby". Przy okazji nie zwrócono faktury zakupu i karty pamięci którą nieopatrznie zostawiłem w TV. Co ciekawe mimo, że go nie naprawiono, telewizor działa - na razie.
 

algha

New member
Witam !

Szukam telewizora już od kilku miesięcy. Co i rusz typ mi się zmienia ze względu na opisywane m.in. na forum wady/braki różnych telewizorów. Obecnie moim typem jest 46PFL7605 ze względu na niezłą wartość w tej cenie. Nie mogę jednak doszukać się dwóch informacji:
- czy ma PIP (np. pomiędzy tunerem analogowym a DVB-T)
- czy jest możliwość nagrywania obrazu z TV na twardy dysk/kartę pamięci

Pozdrawiam
Algha
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam !

Szukam telewizora już od kilku miesięcy. Co i rusz typ mi się zmienia ze względu na opisywane m.in. na forum wady/braki różnych telewizorów. Obecnie moim typem jest 46PFL7605 ze względu na niezłą wartość w tej cenie. Nie mogę jednak doszukać się dwóch informacji:
- czy ma PIP (np. pomiędzy tunerem analogowym a DVB-T)
- czy jest możliwość nagrywania obrazu z TV na twardy dysk/kartę pamięci

Pozdrawiam
Algha
Brak PIP i PVR
 

x-freak

New member
czesc,

potrzebuje Waszego wsparcia w dylemacie przed, ktorym stoje:
nie moge sie zdecydowac pomiedzy modelami:
Philips 46PFL7605H : edge led, ambilight, dnla,
Philips 52PFL5605 : 52 ", 52" , 52" - czy wspominalem juz ze 52"?

sa w podobnej cenie

zastosowanie glownie tv,hd,filmy oraz xbox360 w rownym stopniu
odleglosc - roznie ale przewaznie 3,5 - 4 m

dylemat o tyle trudny ze na X-ie gramy w 2 osoby na 1 konsoli dlatego powierchnia ekranu im wieksza tym lepsza (split screen)

ale z drugiej strony ta 46-ka ma wiele ciekawych funkcji np DNLA - ktore bardzo by mi zycie ulatwilo
i tu pojawia sie problem - o ile 46-ka kusi funkcjonalnoscia o tyle 46" z podobnymi parametrami mozna kupic o wiele taniej np

Samsung LE46C650 , Toshiba LCD 46XV733 , Toshiba 46SL733

wiem ze to kwestia priorytetow co jest dla mnie wazniejsze

ale moze Wasze rady nakierunkuja mnie na wlasciwy wybor

z gory dziekuje
 

sony40

New member
Kupilem niedawno 46" 7605 ale rozpatrywalem zakup 5605/ moja poprzednia opcja byl 9705 ale zwyczajnie zrezygnowalem az technologia 3D dojrzeje i okrzepnie/ polecam 7605 nie bedziesz zawiedziony .Przyznam sie jednak ze generalnie telewizor sluzy mi do ogladania TV a czasami ogladam filmy z USB co jest bardzo wygodne , ambilight jest rewelacyjne i łatwo sie przyzwyczaic do takiego odbioru . Nie wypowiadam sie na temat innych marek TV bo zwyczajnie ich nie znam chociaz widzialem ten model Samsunga o ktorym wspominasz ale nie zamienilbym go na Philipsa ....:wink:
 

Jaszczurek

New member
Witam.
Dzisiaj na stronie producenta pojawiła się najnowsza wersja firmware do naszego modelu ver. 000.140.025.000 (plik o nazwie 32pfl7605h_12_fus_pol.zip). Nie pamiętam teraz dokładnie ale wydaje mi się, że poprzednie wersje miały w nazwie eng i stąd mógł wynikać problem z aktualizacją przez internet (możliwy był upgrade tylko z usb). Wieczorem spróbuje zaktualizować bezpośrednio z netu bez użycia pendrive.
 
Do góry