Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

romek111

New member
Prosze o subiektywny test

Mam prośbę do PIONIERA123 który stał się posiadaczem dyskutowanego modelu Philipsa.7605.

Czy możesz przeprowadzić własny subiektywny i osobisty test tego telewizora, Wiem ze nie jest to łatwe szczególnie bo to i czas i robota... Ale mogłoby to być ciekawe . Pozdrawiam

 

piodak

New member
Mam to cudo cztery dni 40PFL7605H, ale dopiero dzisiaj miałem chwilkę, aby się pobawić.
Przez prawie miesiąc, po kilka godzin dziennie czytałem o TV lub oglądałem je w galeriach handlowych. Wszystko wskazywało, że będzie to TX-P42G20, ale niestety dla mnie migotanie obrazu w Panasonicu a dla żony wygląd zewnętrzny przeważył na korzyść tego Philipsa.

Wszystko działa co powinno (internet, dlna, mkv), przydałoby się jeszcze odtwarzania m2ts oraz wmv. Odnośnie przewijania to nie spotkałem urządzenia, które by robiło to porównywalnie z tym co mamy np. w VLC na komputerze - ogólnie film można zapauzować ale przewijania nie ruszać bo może czekać nas oglądnie od początku ;-)
 

ketjow29

New member
Bardzo wysoka częstotliwość dźwięku

Witam, posiadam tego leda 37". Mam problem z dźwiękiem zarówno przez głośniki w telewizorze jak i zestaw 5.1. Posiadam hd box z upc, przy przełączaniu kanałów w pewnym momencie dźwięk zamienia się w jakieś dziwne piski o wysokiej częstotliwości. Muszę albo zrestartować tv albo hd box. To samo dzieje się przez asus o!play i przy puszczaniu filmów z aparatu. Kilka filmików włączy się ok, ale przy którymś z kolei włączają się te piski które kompletnie zagłuszają resztę. Czy ktoś wie o co chodzi? Próbowałem różnych kabli hdmi. Myślę że dostałem jakiś uszkodzony tv, w pudełku nie było nawet instrukcji!
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Dzwoń do obsługi klienta do Philipsa. To nie jest jakiś tam niemarkowy sprzęt. Płacąc za markę płacisz również za obsługę posprzedażną.
Jaki to sklep sprzedaje bez instrukcji?
 

ketjow29

New member
Właśnie przedzwoniłem do sklepu w którym go kupiłem (powercity.ie) Mam go przywieźć, oni sprawdzą czy jest tak jak mówię i wymienią na nowy. Jadę jutro bo dziś do roboty :|

Poza tą "drobną" wadą tv jest naprawdę niezły. Dużo ustawień obrazu i dźwięku, dobre kąty, matryca matowa praktycznie nic nie odbija a pokój mam dość jasny. Żadnych smużeń itp. No i ambilight :roll: z dużą ilością ustawień mocy, kolorów itp. Tylko ten cholerny dźwięk...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ponieważ jesteś jednym z pierwszych na tym forum, którzy kupili ten model mam prośbe o nieco pełniejszą recenzję TV. Np.

- z jakiej odległości oglądasz TV?
- jaki masz sygnał i z jakiego źródła?
- jaki miałeś TV wcześniej i jak porównanie wypada dla PHILIPS-a,
- czy porównywałeś ten model z innymi ?
- jak wygląda według Ciebie skalowanie SD
- czy podświetlenie matrycy jest równomierne, czy też brzegi są mocniej
podświetlone ?
- czy odtwarzałeś media prze USB, ajeśli tak to z jakim skutkiem ?

Tyle na poczatek. Byłoby fajnie, gdyś odpowiedział na te pytania.

Pozdrawiam
 

romek111

New member
Test

Ponownie jeśli to możliwe to proszę właścicieli o jakiś " domowy subiektywny(każdy taki jest) " test.

Romek

Czy działają napisy przez DLNA,
Czy odtwarza TV YOU tube HD?
 

szczekas

New member
Też jestem posiadaczem tego modelu, ale na test jeszcze za wcześnie.
Napisy nie działają (chyba, że w innym formacie, czego nie sprawdzalem).
Youtube nie ma możliwości zmiany rozdzielczości na HD.
 

romek111

New member
Test

A jaki jest obraz z You Tube w normalnej rozdzielczości. Konsultant z philipsa(poprzednie moje wpisy) powiedział, że obraz jest jak HD poniewaz korzysta z funkcji SR
Pozdrawiam

I czekam na subiektywną opinię
Romek
 

szczekas

New member
Nie, HD to to nie jest... jakość mogłaby być lepsza.
Jak dla mnie wygląda jak YT w zwykłej rozdziałce i tyle.
 

Picuszek

New member
Dziwna sprawa że ten Philips nie ma takiego ficzera jak zmiana rozdzielczości filmów na YT :? No i ta niemożność podłączenia klawiatury, naprawdę nie dało się tego zrobić Philipsie ? Nie wierzę.
 
Ostatnia edycja:

szczekas

New member
Zawsze można mieć nadzieję, że wprowadzą zmiany w aktualizacji, ale jak to zwykle bywa nie robią tego. Coś mi się wydaje, że brak możliwości podłączenia klawiatury to dość powszechna wada w telewizorach.
 

wis

New member
Witam,

Garść pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi:
Czy modele z serii 7605 mają możliwość uruchomienia radia internetowego? Czy można wyłączyć wizję w TV a zostawić sam dźwięk (słuchanie radia)?
Czy coś co się nazywa "Internet Radio Service" i występuje przy modelach z serii 8000 i 9000 to jest właśnie radio internetowe?
--
Pozdrawiam
 

marder

Member
Odtwarzanie plików z kamery

Mam pytanie do posiadaczy telewizora philips z serii PFL7605, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi w instrukcji: czy poprzez złącze usb można odtwarzać pliki AVCHD z kamery (z rozszerzeniem .mts lub .m2ts), a jeśli nie to czy można je odtwarzać po zmianie ich rozszerzenia na np. .avi lub .mpg.
W instrukcji jest napisane że telewizor odczytuje kodeki MPEG-4 AVC/H.264, ale nie ma nic na temat plików AVCHD, czyli wynikałoby z tego, że potrafi je odczytywać, ale nie wiadomo czy z natywnym rozszerzenie czy dopiero po jego zmianie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 

szczekas

New member
A więc tak:
1. Ten TV nie ma czegoś takiego jak radio internetowe, bo wątpie że uruchomisz jakieś przez "otwarty internet"
2. Ale za to da się wyłączyć wizję i zostawić fonię ;)
3. Wszelkie próby odtworzenia pliku m2ts i mts nie powiodły się. Zmiana rozszerzenia na MPG albo AVI nic nie dały.
 

szczekas

New member
Oj kolego mylisz się, jest bardzo dużo stacji w NET TV, wszystko w serwisach radiotime (większość polskich stacji) i tunein

A na jaki kraj masz ustawiony NET TV? Bo u mnie czegoś takiego nie widzę, nawet gdy ustawię na Niemcy, a tam jest największy wybór.
 

ketjow29

New member
Problemów z dźwiękiem ciąg dalszy

Wymieniłem tego leda na nowy - i znowu to samo! Przy wymianie jak powiedziałem że są zakłócenia dźwięku facet nawet go nie sprawdzał! Od razu dał mi nowy i jeszcze pytał czy może chcę inny!
 

marder

Member
A więc tak:
1. Ten TV nie ma czegoś takiego jak radio internetowe, bo wątpie że uruchomisz jakieś przez "otwarty internet"
2. Ale za to da się wyłączyć wizję i zostawić fonię ;)
3. Wszelkie próby odtworzenia pliku m2ts i mts nie powiodły się. Zmiana rozszerzenia na MPG albo AVI nic nie dały.
Dzięki za odpowiedź. Z instrukcji wynika, że wspiera kodeki MPEG-4 AVC/H.264. Szkoda, bo dla mnie to ważne i żeby odtwarzać pliki z kamery musiałbym zainwestować w odtwarzacz BR. Wygląda na to, że pliki AVCHD odtwarzają tylko telewizory Sony, Panasonic i Samsung.
 
Do góry