Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

SLAV7

New member
Bez reklam
MARDER.

Z tego co widzę to masz dostęp do internetu lecz masz problemy z jego wykorzystaniem. Gdybyś wpisał AVCHD lub MPEG4 AVC/H.264 w jakąkolwiek wyszukiwarkę to znalazłbyś na 100% informację, że to jest dokładnie to samo. Łatwiej powiedzieć AVCHD niż operowac symbolami. Praktycznie każdy TV z USB odtwarza pliki AVCHD. Ten PHILIPS również.

Pozdraiwam
 

Looxoos

New member
... KUPIŁEM! TYDZIEŃ TEMU - 40''7605... gdyby ktoś pytał czy warto ... odpowiem TAK. TV fajny, zgrabny (wąskie rameczki), świetny obraz na zwykłej kablówce .. generalnie polecam. Wszystkie bajerki typu Net TV, Ablilight działają i o dziwo da się z nich korzystać :)
 

danch

New member
Nie pamietam czy ten link byl juz wrzucany ale polecam poczytac: Google ??????

Duzo informacji o nowych modelach, z tego co tam pisze wynika ze 5605 i 7605 maja tak naprawde taki sam procesor. Modele 7605 maja co prawda dodatkowo Super Resolution SD ale te pewnie roznica w softcie, bo procki takie same o wydajnosci 250 Mpix.
 

yorik

New member
Jestem w trakcie intensywnego "badania" rynku pod kątem jakiegoś fajnego tv 32-37'' ze wskazaniem na 32 ze względu na warunki lokalowe. Dotychczas rozglądałem się głównie w LCD ale ku mojemu zdziwieniu okazało się ze ceny niektórych LEDów spadły, między innymi tytułowego. Można powiedzieć, że zacząłem się oswajać z myślą, że niedługo staną się właścicielem rzeczonego a tu tymczasem, w trakcie porównywania go z jakimś innym tv okazało się, że pfl7605 nie ma tunera dvb-c.... Obecnie używam kablówki analogowej, ale niebawem mysle o cyfrowej więc niestety telewizor odpadł, a szkoda bo już wyobrażałem sobie na ścianie ten cały ambilight...

Jak dla mnie porażka, żeby szanująca sie firma robiła taką szopkę i w nowym modelu tv i niemontowała czegoś, co wydaje się byc już standartem. Piszę ku przestrodze innych kupujących
 

danch

New member
Można powiedzieć, że zacząłem się oswajać z myślą, że niedługo staną się właścicielem rzeczonego a tu tymczasem, w trakcie porównywania go z jakimś innym tv okazało się, że pfl7605 nie ma tunera dvb-c....

Cytujac 40pfl7664h_12_pss_pol.pdf:
DVB: DVB-T MPEG4*, DVB-C MPEG4
* DVB-T MPEG4 działa tylko we Francji, Hiszpanii, Danii, Norwegii,
Finlandii i Szwecji. Format DVB-C MPEG4 dostępny jest tylko dla
wybranych dostawców w Danii, Norwegii, Finlandii i Szwecji.
Większość najnowszych informacji na ten temat znajduje się na
tabliczce znamionowej telewizora lub na stronie internetowej
Philips - Contact and Support po wybraniu odpowiedniego typu
urządzenia.

Tak wiec nie wiem czemu myslisz ze nie ma tunera dvb-c, jak najbardziej ma.
 

marioking

Member
Sprzet rozczarowujacy, moze gra ladnie ale funkcjonalnoscia nie grzeszy. Czy to pilot, czy menu totalnie zniesmacza odbior.

Jeszcze zeby nie dac instrukcji do produktu tej klasy to granda. A ta wersja elektroniczna w TV jest raczej kiepska. Wyłacznik czasowy ktory rzekomo wedlug niej jest w konfiguracji>zaawansowane ustawienia tv, wogole nie widze takiej opcji w konfiguracji.

Pilot to totalne dno, tyle miejsca na nim i zeby nie dac bezposredniego przycisku wylacznika czasowego to jakis zart. Tak niefunkcjonalnego pilota to dawno nie widzialem. Samo menu w tv to drugie dno, totalnie nieprzejrzyste i niefunkcjonalne. W starym lcd-ku nawet instrukcja byla niepotrzebna bo wszysciutko bylo jak na talerzu. Takie pierdoly a jak psuja przyjemnosc uzytkowania nowego TV.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jestem w trakcie intensywnego "badania" rynku pod kątem jakiegoś fajnego tv 32-37'' ze wskazaniem na 32 ze względu na warunki lokalowe. Dotychczas rozglądałem się głównie w LCD ale ku mojemu zdziwieniu okazało się ze ceny niektórych LEDów spadły, między innymi tytułowego. Można powiedzieć, że zacząłem się oswajać z myślą, że niedługo staną się właścicielem rzeczonego a tu tymczasem, w trakcie porównywania go z jakimś innym tv okazało się, że pfl7605 nie ma tunera dvb-c.... Obecnie używam kablówki analogowej, ale niebawem mysle o cyfrowej więc niestety telewizor odpadł, a szkoda bo już wyobrażałem sobie na ścianie ten cały ambilight...

Jak dla mnie porażka, żeby szanująca sie firma robiła taką szopkę i w nowym modelu tv i niemontowała czegoś, co wydaje się byc już standartem. Piszę ku przestrodze innych kupujących

1. Tuner jest. Wystarczy jedynie ustawić kraj odbioru np. Szwecja.
2. Gdy standard MPEG4 zostanie oficjalnie zaprzysiężony dla Polski to zapewniam, że Philips zaktualizuje soft.
3. Po co Ci taki tuner skoro otrzymasz go od operatora kablowego ? Ci nie spieszą się do parowania kart z modułami dostępu, gdyż sklonowanie ich w Chinach to koszt ok 20 $. Nie po to naście lat walczyły z piractwem, by dać mu dozgonne przyzwolenie.
 

marioking

Member
3. Po co Ci taki tuner skoro otrzymasz go od operatora kablowego ?

Widzisz sam bym chetniej spojrzal na taka cyfrowke gdzie nie bede mial dodatkowego klamota do sprzatania, ktory na dodatek bedzie mi buczal i piszczal jak to maja w zwyczaju. I tez kolejnego pilota do szukania :p. Nie mowiac ze ja za to musze ponownie placic, bo operator moze i daje ale wlicza to sobie w koszty ktore ja pokrywam, a mam to juz wkoncu w telewizorze za ktory zaplacilem.

Inna sprawa ze kablowki ze swoimi ofertami cyfrowymi obecnie to jakas kpina. Ostatnio zerknalem na oferty aster'/upc i taniej jest wziac satelite niz skorzystac z tych smiesznych ofert.
 

pionier123

Member
Sprzet rozczarowujacy, moze gra ladnie ale funkcjonalnoscia nie grzeszy. Czy to pilot, czy menu totalnie zniesmacza odbior.

Jeszcze zeby nie dac instrukcji do produktu tej klasy to granda. A ta wersja elektroniczna w TV jest raczej kiepska. Wyłacznik czasowy ktory rzekomo wedlug niej jest w konfiguracji>zaawansowane ustawienia tv, wogole nie widze takiej opcji w konfiguracji.

Pilot to totalne dno, tyle miejsca na nim i zeby nie dac bezposredniego przycisku wylacznika czasowego to jakis zart. Tak niefunkcjonalnego pilota to dawno nie widzialem. Samo menu w tv to drugie dno, totalnie nieprzejrzyste i niefunkcjonalne. W starym lcd-ku nawet instrukcja byla niepotrzebna bo wszysciutko bylo jak na talerzu. Takie pierdoly a jak psuja przyjemnosc uzytkowania nowego TV.

Bez przesady pilot nie jest taki zły. Mi np się podoba a mój 7 letni syn po tygodniu cyka pilotem z zamkniętymi oczami. Jedyne czego brakuje to właśnie szybkiego dostępu do wyłącznika czasowego
Oglądałem pilota do tv serii 9000 tam jest podobny ale jeszcze z wysuwaną klawiaturą - także philips idzie ostro do przodu z innowacyjnością w wyglądzie pilotów
 

marioking

Member
Bez przesady pilot nie jest taki zły. Mi np się podoba a mój 7 letni syn po tygodniu cyka pilotem z zamkniętymi oczami. Jedyne czego brakuje to właśnie szybkiego dostępu do wyłącznika czasowego
Oglądałem pilota do tv serii 9000 tam jest podobny ale jeszcze z wysuwaną klawiaturą - także philips idzie ostro do przodu z innowacyjnością w wyglądzie pilotów

Wyglad to jedno(nawet mi sie podoba) a funkcjonalnosc to drugie., A ze po paru godzinach mozna opanowac co trzeba nie zmienia to mojego odczucia ze to jest funkcjonalne dno. Ubogosc tego pilota jest porazajaca i to jest sedno a nie ze sie nie da go opanowac . W starym pilocie nie potrzebowalem godzin, wszystko bylo jak na dloni, nie musialem sie wklikiwac w menu i podmena tylko mialem elegancko wszystkie przyciski funkcyjne na wierchu, jedno klikniecie i z glowy.
 

szczekas

New member
Oglądanie HD na tym TV jest świetne, ale nie mogę znaleźć dobrych ustawień dla kablówki, macie może jakieś sprawdzone ustawienia? Szczególnie w menu Pixel Precise HD.

P.S. Pewnie to pytanie padło już wielokrotnie, ale tak szczerze to zobaczę jakąkolwiek różnicę na tym TV między TV analogową UPC a ich cyfrówką z dekodera?
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
P.S. Pewnie to pytanie padło już wielokrotnie, ale tak szczerze to zobaczę jakąkolwiek różnicę na tym TV między TV analogową UPC a ich cyfrówką z dekodera?

Sam jestem ciekaw, ale jesli wyglada to chocby troche jak ta zajawka hd ktora masz pod kolorowymi przyciskami z lewej na pilocie to roznica w obrazie jest powalajaca. Ja dopiero pod koniec miecha beda mial cyfrowke z n-ki lub cyfry i nie moge sie doczekac.
 

Natala

New member
Witam mam pytanie do posiadaczy modelu 32PFL7605 czy wystepuje nierównomierne podświetlenie matrycy, szczególnie u dolu?
 

ketjow29

New member
Energy Saving

Do posiadaczy jakiegokolwiek modelu z tej serii: Czy jak włączycie opcję energy saving (zielony przycisk w pilocie) to możecie ją wyłączyć? Ja nie!!! Muszę zresetować wszystko na factory settings!

Inne opcje pod tym przyciskiem (mute screen i light sensor) działają ok.

Nie dość że dźwięk się sypie to jeszcze to! Mam model 37.
 

Natala

New member
Do posiadaczy jakiegokolwiek modelu z tej serii: Czy jak włączycie opcję energy saving (zielony przycisk w pilocie) to możecie ją wyłączyć? Ja nie!!! Muszę zresetować wszystko na factory settings!

Inne opcje pod tym przyciskiem (mute screen i light sensor) działają ok.

Nie dość że dźwięk się sypie to jeszcze to! Mam model 37.

Dziwna sytuacja u mnie te opcje działają bez problemu. Moze aktualizacja cos pomoże,a jesli nie to reklamacja.
 

loonatic

New member
Philips 40PFL7605H

Testował ktoś może ten model - 40PFL7650H - byłem w kilku sklepach ale odmówiono mi podłączenia zwykłej kablówki - mogłem tylko podziwiać prezentacje HD. A chciałbym przed zakupem sprawdzić jak się prezentuje po podłączeniu zwykłego sygnału.
 

danch

New member
Testował ktoś może ten model - 40PFL7650H - byłem w kilku sklepach ale odmówiono mi podłączenia zwykłej kablówki - mogłem tylko podziwiać prezentacje HD. A chciałbym przed zakupem sprawdzić jak się prezentuje po podłączeniu zwykłego sygnału.

Tak sie zastanawiam, moze warto nagrac sobie na usb jakies divixy, ktore moze tez przekodowac z roznym bitrate, plus jakis mkv w hd i z czyms takim pojsc do sklepu testowac obraz ?
 

loonatic

New member
w sumie dobry pomysł..tylko jak sobie przypomnę zapał i chęć pomocy pracowników EURO RTV to już wolę się zdać na opinie użytkowników tego forum ;]
pzdr
 
Do góry