Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

lucek24

New member
mistrzb a testowałeś może pod konsole jak się sprawuje i bluray?dziś pojawiła się fajna promocja w euro za 2499zł 32' ale jestem ciekaw jak z konsolami współgra bo do tego będzie mi służył,trochę też szkoda że ta ramka to nie aluminium;)liczę na odpowiedź..
 

romek111

New member
czy można uzyskać odpowiedź jak działa DLNA. Czy odtwarza multimedia z napisami?
Czy you tube odtwarza w rozdzielczości HD?
Czy można podłączyć klawiaturę (bo internet jest prawie full dostępny)?

odp.
1.DLNA dziala szybko, ale napisow jeszcze nie udalo mi sie odtworzyc poprzez PS3 MS :( Moze inny serwer sprawdze
2.Wbudowana aplikacja do youtuba nie pozwala zmieniac rozdzielczosci, wiec odtwarza domyslna czyli mniejsza rozdzielczosc, a przegladarka otwarta pokazuje, ze nalezy zainstalowac nowszy plugin, wiec nie dziala po prostu HD youtube
3.Tego nie wiem, ale internet caly jest dostepny. Oczywiscie moga sie zdarzyc strony, ze jakis plugin nie zadziala, ale to podobnie na pc, tylko ze pc mozna szybko uaktualnic


Dziekuje za odpowiedź . A ja zwróciłem się do philipsa i dostałem nastepujace odpowiedzi:
1)W odpowiedzi na Pana zapytanie, chciałbym poinformować, iż klawiatury nie można podłączyć, nie będzie współgrała, jedynie nośniki pamięci. Słuchawki oraz telewizor mają oddzielną regulację głośności. Można zarówno słuchać przez słuchawki jak i przez głośnik. Głośność ustawia się w jednym i drugim przypadku oddzielnie. Telewizory przez usb w tego rodzaju plikach będą podciągane do Hd funkcja Super resolution działa to podobnie jak w portalu youtube. Nie jest to prawdziwe Hd, lecz nie odbiega zbytnio jakością od oryginalnego HD.

A teraz odp miedzy innymi o napisach(nie będzie):

W odpowiedzi na Pana zapytanie, chciałbym poinformować, iż niestety nie ma obecnie w planach wprowadzenia takiego oprogramowania. Obecnie żaden model nie ma możliwości odczytywania napisów przez usb. W Net Tv jest wbudowana przeglądarka przez którą można swobodnie poruszać się po całym internecie. Są także wbudowane portale dedykowane jak. np youtube. Jeśli wejdziemy w funkcję otwarty internet mamy dostęp do każdej strony.

Myślę ze najlepsza metodą uzyskania informacji jest zwrócenie się bezpośrednio do Philipsa a następnie skonfrontowanie ich z wiedzą posiadaczy odpowiednich modeli. Proszę o komentarz np co do jakości niby HD
 

bbartek90

New member
Witam. Przyglądałem się dzisiaj telewizorkowi 7605 w sklepie euro świetna promocja 32 cale 2490 i... obraz był analogowy i szczerze mówiąc nie zachwycał stojące obok stare serie Toshiby i Sonego trochę lepiej sobie radziły jestem niemile zaskoczony :/ Czyżby kwestia ustawień ? Czy na cyfrowym będzie o wiele lepiej? Strasznie się napaliłem na ten model ale po tym jak zobaczyłem obraz zastanawiam się :( !!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam. Przyglądałem się dzisiaj telewizorkowi 7605 w sklepie euro świetna promocja 32 cale 2490 i... obraz był analogowy i szczerze mówiąc nie zachwycał stojące obok stare serie Toshiby i Sonego trochę lepiej sobie radziły jestem niemile zaskoczony :/ Czyżby kwestia ustawień ? Czy na cyfrowym będzie o wiele lepiej? Strasznie się napaliłem na ten model ale po tym jak zobaczyłem obraz zastanawiam się :( !!

Zapewniam, że to kwestia ustawień. W tej cenie filipek będzie sprzedawał się sam, a żeby spuścić inne stare (czy mniej chodliwe) sprzęty, celowo podkręca się ustawienia tak by w oczy rzucały się te zalegające...
 

mistrzb

Member
Niestety nie testowalem konsoli ani blueraya, ale filmy hd z usb wygladaja swietnie. Nie ma co sie bac o jakosc z w/w urzadzen, bedzie bajka ;)
 

bbartek90

New member
Aha dzięki Brodacz za odpowiedź bo trochę się przestraszyłem tego bo uważam tak samo jak Ty i dlatego się zdziwiłem :/ Ale teraz chyba pora czekać do jutra i iść kupić :p a jeszcze jedno pytanie stara seria 8404 chyba nie jest lepsza od tej ? Z tego co mi wiadomo to systemy procesor są te same tylko tutaj jest w seri 7605 jest led ?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Aha dzięki Brodacz za odpowiedź bo trochę się przestraszyłem tego bo uważam tak samo jak Ty i dlatego się zdziwiłem :/ Ale teraz chyba pora czekać do jutra i iść kupić :p a jeszcze jedno pytanie stara seria 8404 chyba nie jest lepsza od tej ? Z tego co mi wiadomo to systemy procesor są te same tylko tutaj jest w seri 7605 jest led ?

Dokładnie. Przepaść między lampami a lcd kompensuje nawet ewentualne różnice pozostałych funkcji obrazu.
 

marioking

Member
Przymierzam się do tego modelu. Ciekawi mnie czy dongle wi-fi musi być koniecznie philipsa? Mezo są jakieś zamienniki? W sensowniejszej cenie i dostępne :)
 

Pr3dator

New member
Przymierzam się do tego modelu. Ciekawi mnie czy dongle wi-fi musi być koniecznie philipsa? Mezo są jakieś zamienniki? W sensowniejszej cenie i dostępne :)


Wlasnie tez mnie to interesuje , jak sie ma sprawa z kartami wifi usb , oraz ich instalacja i funkcjonowanie...


Up...

Kontaktowalem sie z konsultantem z Philips'a z tego co mi napisal inne moduly wifi na usb nie beda dzialac. A adapter pojawi sie w najblizszych miesiacach.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member

Na zachodzie 50-60 euros, wiec daje wyobrazenie o cenie przy ewentualnej dostepnosci w naszym cudnym kraju.

Szczerze w zyciu nie kupie czegos takiego za wiecej niz 100, a i to jest zlodziejstwo. To sa dongle ktore praktycznie niczym sie chyba nie roznia od tych sprzedawanych na rynku po 30-50zl do pc/lapkow, pomijac logo i jakies ustadaryzowanie wlasnie by uniwersalne nie zadzialaly w tv.
 

pionier123

Member
właśnie nabyłem w euro za 2490 32"
pierwsze wrażenia
obraz z dekodera sd przez euro OK (później sprawdzę na "n" ale już w demo dostępnym na tv widać że HD na 32" jest extra)
największa frajda internet wczytują się wszystkie strony (dla dzieci np.nasza klasa, YT ,allegro itp.)
ambilight niezłe i przydatne poprzez oświetlenie zwiększa "pole obrazu"
avi z pena i wsieci wszystko Ok przewijanie działa
mkv działa ale po wciśnięciu pauzy lub przewijania STOP klatka i trzeba wył/wł tv aby ruszyło znowu
ale...
porównując do plazmy którą posiadam czerń nie ta ale znośna nie jest tragicznie jak np. na LCD LG który stoi na dole w pokoju; kąty boczne też nie rażą szarością dla mnie akceptowalne
pilot niestandardowy ale brak jak dla mnie klawiszy szybkiego dostępu do wyłącznika czasowego, ustawień obrazu
tak na szybko po 1 dniu użytkowania 8/10
jest dużo możliwości ustawień obrazu myślę że z biegiem czasu dopasuje się optymalne ustawienia
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member

bbartek90

New member
Podstawka wraz z wieszakiem czyli owe 2w1 jest tylko w modelach z nowej serii 8000 i 9000 . Niestety seria led 5000, oraz 7000 nie posiada tego udogodnienia:)
 
Do góry