Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

mwit

New member
Net TV

Witam,

Telewizor znajduje sieć domowa po kablu podłączony do routera Multimedii, ale prze prześciu do NET TV za cholerę nie mogę się podłączyć. Pokazuje mi problem połączenia...

Czy kabel ethernetowy ma być zwykły czy crossowany?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

CureMar

New member
Zwykły. Skoro widzi sieć domową, to znaczy, że połączenie do rutera działa i prawdopodobnie to on blokuje połączenia na zewnątrz. Sprawdź też, jakie IP dostał TV.
 

robertkosa

New member
sporo tu postów o naszym tv :)
ale nikt nie poruszył tu tematu poziomu/jakosci sygnału a mysle ze to rownie ciekawe .
po wcisnieciu klawisza MENU OPCJI a nastepnie po wybraniu STATUS widzimy te parametry , jak to wyglada u was ?
u mnie : kablowka vectra , najlepiej wypada na programie TVN24 - poziom sygnału 90 a jakosc 88 , a np. na TVP1 poziom 90 / jakosc 78
 

tommash

New member
Wszystko działa co powinno (internet, dlna, mkv), przydałoby się jeszcze odtwarzania m2ts oraz wmv. Odnośnie przewijania to nie spotkałem urządzenia, które by robiło to porównywalnie z tym co mamy np. w VLC na komputerze - ogólnie film można zapauzować ale przewijania nie ruszać bo może czekać nas oglądnie od początku ;-)
Mam problem z filmami w formacie mkv wyświetlanymi poprzez DLNA. Część filmó jest widoczna i wyświetla się bez problemów, ćzęść filmów nie jest rozpoznawana jako film w przeglądarce telewizora i w związku z tym nie jest odtwarzana (Ikona filmu jest przekreślona krzyżykiem).
Serwerem DLNA jest u mnie wmp 12. W bibliotece WMP ikony tych filmów różnią się od siebie. Te, które się normalnie odtwarzają w philipsie mają ikonę klatki filmowej z podglądem treści, te, których nie da się odtworzć ani w WMP ani w Philipsie mają ikonę klatki filmowej z nutką.
Coraz więcej filmów ma ikonkę z NUTKĄ!!! poratujcie! DLNA w tym momencie traci rację bytu. A w VLC oczywiście wszystkie filmy się odtwarzają.
 

Freddie

New member
Mam problem z filmami w formacie mkv wyświetlanymi poprzez DLNA. Część filmó jest widoczna i wyświetla się bez problemów, ćzęść filmów nie jest rozpoznawana jako film w przeglądarce telewizora i w związku z tym nie jest odtwarzana (Ikona filmu jest przekreślona krzyżykiem).
Serwerem DLNA jest u mnie wmp 12. W bibliotece WMP ikony tych filmów różnią się od siebie. Te, które się normalnie odtwarzają w philipsie mają ikonę klatki filmowej z podglądem treści, te, których nie da się odtworzć ani w WMP ani w Philipsie mają ikonę klatki filmowej z nutką.
Coraz więcej filmów ma ikonkę z NUTKĄ!!! poratujcie! DLNA w tym momencie traci rację bytu. A w VLC oczywiście wszystkie filmy się odtwarzają.

1) sprawdź, czy te pliki MKV nie mają czasem kilku ścieżek dźwiękowych (np. programem MediaInfo - About MediaInfo)
Philips lubi wieszać się gdy jest więcej niż jedna ścieżka audio

2) przetestuj też inne serwery DLNA np. PS3 Media Server, Wild Media Server itp
tu masz przykładowy spis
 

Franek54

New member
Witam. Posiadam model Philips 46PFL7665H i mam kilka pytań, ponieważ rożne czytałem opinie.

Gdy podłączyłem pendrive 8gb z filmem 720p mkv film idzie ale tylko obraz bez dzwięku.
Serial w 720p mkv idzie normalnie obraz i dźwięk.

Czytałem opinie, że wszystko śmiga bez problemu lecz jednak nie. Zrobiłem więc aktualizację do najnowszego softu :

Wersja: 000.140.040.000, Plik ZIP, 70.84 MB, Data publikacji: 2011-09-08

Serial bez zmian idzie wszystko ok lecz film teraz wcale się nie odpala. Plik filmu nie obsługiwany. Dziwne?

Kolejna sprawa to czy napisy można odtworzyć przez pendrive lub dysk sieciowy ? Czy tylko i wyłącznie po scaleniu z filmem?

I ostatnia sprawa to sieć DLNA. Chcę dokupić ten adapter wifi Philips PTA01, żeby wkońcu te filmy oglądać w formatach 720/1080p z napisami. Czy będzie to możliwe? posiadam internet 20mb/s.

Proszę o pomoc.
 

robertkosa

New member
witam . jaki polecacie (w miarę tani ) uchwyt do 32pfl7605 ciezko cos znalesc z vesa 200X300 wszedzie 200X200 ewentualnie sa uniwersalne ale Odległość telewizora od ściany to tylko 32mm a najlepszy efekt ambilight uzyskuje sie przy ok 25 cm
 
Ostatnia edycja:

rafalrn

New member
Witam, wszystkich, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telewizora Philips 32pfl7605h/12. Zdecydowałem sie podłączyć tv do anteny by móc odbierać naziemną telewizję cyfrową i tu spotkało mnie rozczarowanie bo nie wykrywa mi żadnego z multipleksów. Przy podłączeniu anteny do dekodera n-ki wszystkie kanały są wykrywane przez dekoder, więc na pewno to nie wina anteny. Dla bystrzaków którzy będą mi doradzać oglądać tv dvb-t przez dekoder informuję że nie jest on mój. Czy ktoś z Was miał taki problem??
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam, wszystkich, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telewizora Philips 32pfl7605h/12. Zdecydowałem sie podłączyć tv do anteny by móc odbierać naziemną telewizję cyfrową i tu spotkało mnie rozczarowanie bo nie wykrywa mi żadnego z multipleksów. Przy podłączeniu anteny do dekodera n-ki wszystkie kanały są wykrywane przez dekoder, więc na pewno to nie wina anteny. Dla bystrzaków którzy będą mi doradzać oglądać tv dvb-t przez dekoder informuję że nie jest on mój. Czy ktoś z Was miał taki problem??

Spróbuj wybrać na kraj w którym odbierasz dvb-t Finlandię, lub Niemcy. Może to pomoże.

pozdrawiam
 

michalgti

New member
Brak dzwięku po hdmi.

Witam. Posiadam tv lcd 32pfl7665h. Mam taki problem. Ostatnio wcięło mi dzwiek po podlaczeniu laptopa do tv przez hdmi. Wcześniej wszystko śmigało jak należy. nie wiem co jest grane. Wszystkie ustawienia sa prawidlowe. Na innym tv w domu wszystko gra więc to nie wina laptopa. Przywrociłem ustawienia fabryczne w tv ale bez zmian. Czy kto miał podobny problem? Pozdrawiam i czekam na wsparcie. Michał
 

Freddie

New member
Witam. Posiadam tv lcd 32pfl7665h. Mam taki problem. Ostatnio wcięło mi dzwiek po podlaczeniu laptopa do tv przez hdmi. Wcześniej wszystko śmigało jak należy. nie wiem co jest grane. Wszystkie ustawienia sa prawidlowe. Na innym tv w domu wszystko gra więc to nie wina laptopa. Przywrociłem ustawienia fabryczne w tv ale bez zmian. Czy kto miał podobny problem? Pozdrawiam i czekam na wsparcie. Michał


1) Sprawdź jakie masz firmware w tym Philipsie - polecam wgrać najnowsze.
tu masz Link
Ostatnia wersja to Q551 0.140.46.0 z 23.12.2011
w spisie poprawek poszczególnych wersji wymieniają też różne problemy z dźwiękiem via HDMI

2) Sprawdż kabel HDMI - może nie spełnia jakiś norm i jest problem z HDCP.
 

Laterfire

New member
Witam
Ja zastanawiam sie nad zakupem, ktoregos z tych dwoch lcd :)

Ktory z tych telewizorow wybrac?

CENA W SKLEPIE EURO
Samsung UE32D6500 - 2 549 zł
Philips 32PFL7606K - 2 590 zł


Pozdrawiam,
i z gory dziekuje za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

k&a

New member
czytam tak już te posty i nie bardzo wiem czy wybór 52pfl7606 jest dobrym wyborem,
byłem wczoraj u znajomego, który ma 46pfl7665 i obraz mnie nie powalił (korzysta z cyfra+)

Moje pytanie jest: czy obraz w tv z roku 2011 (52pfl7606k) został jakoś poprawiony, czy nie ma żadnych większych różnic ???
 

europa777

New member
Witam,

Mam pytanko. Philiphs 46PFL7665. Opcja serwisowa: Natural Motion Type. Fabrycznie ustawienia to Perfect Natural Motion czy HD Natural Motion ? Która opcja jest lepsza ?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Mam pytanko. Philiphs 46PFL7665. Opcja serwisowa: Natural Motion Type. Fabrycznie ustawienia to Perfect Natural Motion czy HD Natural Motion ? Która opcja jest lepsza ?

Pozdrawiam

Witam,
Fabryczna opcja , która powinna być podświetlona to oczywiście:perfect Natural Motion.
Opcja:HD Natural Motion dotyczy starszych modeli telewizorów firmy Philips np.32PFL9632D/10.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

europa777

New member
podaje moje ustawienia (trochę swoich ustawień, trochę ściągnięte z sieci)

Kontrast: 65
Jasność: 50
Kolor 47
Ostrość: 0 (przy 1 już się cuda dzieją z obrazem - migotanie i artefakty na krawędziach szczególnie przy SD)
Redukcja szumów: Wyłącz
Odcień: Własny: R-110 G-89 B-60 (tryb Ciepły wydawał się za "zielony")
100Hz Clear LCD - jedyny włączony ulepszacz (płynniej bez teatru)
Wszystkie dodatki na Wyłącz jak: Doskonały kontrast, Zmniejszenie usterek MPEG, Wzmocnienie kolorów
Gamma: 1 (przy 0 nieprawidłowe przejścia tonalne na tablicach testowych)
Format obrazu: nieskalowany
Perfect Natural Motion: Wyłącz (przy min mamy teatr jak cholera)
Dynamiczne podświetlenie: Wyłączony
Czujnik światla - włączony (poprawia czerń i wieczorem nie daje po oczach)

Jeżeli macie swoje ustawienia lub sugestie do powyższych prosiłbym o podzielenie się dla dobra ogółu :)

Witam,

Zastosowałem twoje ustawienia w 46FPL7665 i muszę przyznać, że fajnie się sprawdzają. Obraz stał się "soczysty", a nie jak do tej pory przejaskrawiony. Zwiększyłem tylko kontrast o 3 oczka;)

Pozdrawiam
 

andw77

New member
Witam, w MM do środy jest model 46PFL7605H/12 za 2999, podoba mi się zarówno design jak i jakość obrazu (jak na demo sklepowe), czy to dobra okazja? Jakie są Wasze opinie o tym modelu?
 
Do góry