Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

efel

New member
Z tą pamięcią (dokładnie 64GB) jest dziwna sprawa , bo oficjalnie w specyfikacji jest mowa o 8gb. O 64 gb natomiast nic, poza tym system niby widzi ale sam z siebie nie korzysta. Można tylko przez jakiegoś menadżera plików np. X-plore coś zapisać (dlatego jest obecnie 62gb). Natomiast po podłączeniu dysku zewnętrznego zaznaczyłem żeby można było na nim instalować. Programy poprzenoszone co sie dało. Ale aktualizacje czy nowa instalacja nie wchodzą.

Brzytwa Ockhama - menadżer plików który pokazuje Ci to 64 GB jest popsuty i ma jakiś błąd. Ewentualnie zgłupiał sam Android i nie masz w ogóle miejsca w pamięci wewnętrznej TV, a raportuje jakieś dziwne wartości.
 

FuriousAngel

New member
Witam,
Mozliwe, że był już taki temat poruszony.
Mianowicie jak podłączyć ten tv z laptopem. Chodzi o połączenie bezprzewodowe. Laptop i tv w jednej sieci po WiFi dzialaja.
Laptop msi ge62 i7 6700 apache
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc?
 

pawelik2015

New member
A nie włożyłeś jakiegoś pendrive, o którym zapomniałeś?
Względnie nie zostawił go w gnieździe sprzedawca ze sklepu?

Brzytwa Ockhama - menadżer plików który pokazuje Ci to 64 GB jest popsuty i ma jakiś błąd. Ewentualnie zgłupiał sam Android i nie masz w ogóle miejsca w pamięci wewnętrznej TV, a raportuje jakieś dziwne wartości.
Nie jest popsuty ,bo te same wartosci pokazują tez inne programy oraz sam android w ustawieniach pamięci. Pamięć dostępna z menadżera plików , moge kopiować tam pliki
 

pawelik2015

New member
Witam,
Mozliwe, że był już taki temat poruszony.
Mianowicie jak podłączyć ten tv z laptopem. Chodzi o połączenie bezprzewodowe. Laptop i tv w jednej sieci po WiFi dzialaja.
Laptop msi ge62 i7 6700 apache
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc?
Teoretycznie da sie przez opcje w Windows"Wyświetlaj na innym ekranie" i są 4 opcje(tylko tv, tylko komputer, duplikuj oraz rozszerzony) ale każdy efekt będzie gorszy od kabla hdmi.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
od ostatniej aktualizacji minęło 2 miesiące. Czyżby koniec wsparcia?

od ostatniej aktualizacji minęło 2 miesiące. Czyżby koniec wsparcia?
 

mik61

New member
Tak właśnie wygląda wsparcie wg. Philipsa.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Wszedłem tu tylko po to żeby spr czy coś nowego miałem napisać ale kolega freeman mnie uprzedził Philips siadł na laurach żadnych aktualizacji poprawek dodatków nic, nie wspominając o android 5.1. 7 Na dniach będzie mieć premierę a my kulejemy jak stare telefony pogratulować Philips żenada
 

sygi82

New member
A co działa w naszych tv ?

Witam

Mam propozycję aby w ferworze walki i narzekań na nasze tv , dla odmiany napisać co tak naprawde Wam działa lub z czego jesteście zadowoleni w tv, może jakieś ciekawe apki macie, bo zapewne wszyscy uzywamy róznych funkcji, i część ludzi nawet nie wiem co ten tv może...

Ja ze swojej strony napiszę :

1. nagrywanie na USB - podłaczony dysk 2.5 cala 320 GB i ostatnio nagrałem mecz POLSKA-ARMENIA uzywając tv guide - bez żadnych problemów

2. Mozliwość podłaczenia słuchawek bezprzewodowych po Bluetooth - używam chińskich noname i w odległości 3 metrów działają super - przy większej odległości już rwie ale może na markowych zasięg byłby większy.

3. KODI - wiadomo , najlepszy player multimediów wszechczasów ( moja subiektywna ocena ) z mnóstwem wtyczek, i innych bajerów.

Sam zainteresowany jestem miracastem ( nie uruchamialem tego nigdy ) aby pokazac rzeczy z komorki w prosty sposób i odpaleniem IPLA ( oile sie da, bo chyba po aktualizaci preinstalowna apka mi zniknela ) ...

pozdrawiam

Sygi
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie tez słuchawki bluetooth działaja bez problemu do ok 6m
ale wifi niestety juz nie chce działć a jak załapie po kilku minutach wyszukiwania to dwa trzy filmiki na youtube i informacja ( niepoprawna data lub godzina ) lub ( brak połaczenia z siecią ) i co ciekawe wchodze w parametry sieci i jest połaczenie ale juz apki z niej nie moga korzystać

jeśli chodzi o zalety to jak juz z przyzwyczajenia po każdorazowym wejsciu w parametry obrazu by wyłaczyć dynamiczny kontrast . to obraz jest naprawdę dobry ( zasługa matrycy VA )

poprzedni philips 6877 na IPS miał bardzo słaba czerń i kontrast - ze względu na rodzaj matrycy .

ale kolory jasność płynność obtrazu softu i prostych smart był BEZKONKURENCYJNY

ale mnie podkusiło zmienic na ten niewypał 6550

niestety za późno .
 

efel

New member
Ja z funkcji smart używam tylko Youtube i Kodiego. Ale nie mogę napisać całkiem że to działa i jestem zadowolony bo Youtube tnie na filmach 60 klatek, a Kodi nie przesyła do kina domowego dźwięku DTS. Poza tym szybkość poruszania się po interfejsie jakiejkolwiek aplikacji pozostawia sporo do życzenia. W zasadzie to mogę napisać tylko że jestem zadowolony z jakości obrazu i ambilight.

Kiedyś też byłem zadowolony z funkcji nagrywania na dysk USB. Dopóki nie odkryłem że co jakiś czas te nagrania znikają, bo TV przestaje widzieć dysk i trzeba go formatować na nowo.

Kiedyś byłem zadowolony że Google Cast działało i można było w prosty sposób przesyłać obraz z tabletu albo telefonu. Ale to się popsuło z którąś aktualizacją softu TV, albo usług Google.

Kiedyś byłem zadowolony bo Plex działał (tak samo jak Kodi bez dźwięku DTS, ale lepsze to niż nic). Niestety po którejś aktualizacji nie wiem sam czego już nie działa.

Podsumowując to powinienem się cieszyć że TV w ogóle da się uruchomić i da się na nim cokolwiek obejrzeć, ale patrząc na szybkość psucia się różnych funkcji w tym TV to niebawem może się zmienić. Oby tylko przed końcem gwarancji...
 

Cavallino

Banned
Ja z funkcji smart używam tylko Youtube i Kodiego. Ale nie mogę napisać całkiem że to działa i jestem zadowolony bo Youtube tnie na filmach 60 klatek, a Kodi nie przesyła do kina domowego dźwięku DTS. Poza tym szybkość poruszania się po interfejsie jakiejkolwiek aplikacji pozostawia sporo do życzenia. W zasadzie to mogę napisać tylko że jestem zadowolony z jakości obrazu i ambilight.

Kiedyś też byłem zadowolony z funkcji nagrywania na dysk USB. Dopóki nie odkryłem że co jakiś czas te nagrania znikają, bo TV przestaje widzieć dysk i trzeba go formatować na nowo.

Nie trzeba, wystarczy zresetować tv, np. przez wyjęcie wtyczki z gniazdka.
I zacznie dysk znowu widzieć, jak nie po pierwszy razie to po drugim.

To że tv dysku nie widzi, znaczy tylko, że nie wykrył go podczas poprzedniego uruchamiania, więc był łaskaw zapamiętać sobie ten stan rzeczy i tylko reset może to zmienić.
 

freeman1982

New member
Mi np. często równo o 6 wybudza się TV matryca nic ambilight tak pracuje podłączony dysk pod USB, wzbudza się sound bar po HDMI na szczęście nic nie słychać przy wcześniejszych aktualizacjach było słychać z kanałów naziemnych dźwięk i zegarek zasilany przez USB też się wybudza.
Aktualizacje kanałów mam wyłączone.

Działa kodi jakoś tam YT te dwie aplikacje głównie używam.
Filmy z dysku twardego
Czasami się zawiesi coś ale rzadko, wyłączenie z gniazdka pomaga.
 
Do góry