Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

ggesty

New member
Mozesz pokazac jakies fotki w domowych okolicznosciach przyrody ? Jak ciemne sceny ? Wyrazne czy jedna wielka plama ?
Ciemne sceny są mocno uzależnione od jakości materiału źródłowego.
Nie jestem ekspertem ale w materiałach FullHD wszystko wygląda dobrze. Nie zauważyłem zlewania się detali czy też jednej wielkiej plamy :)

Wydaje mi się, że sama czerń jest na bardzo dobrym poziomie (chyba nawet lepszym niż w poprzedniej plaźmie). Żeby nadać jakaś skale temu stwierdzeniu to powiem, że bardzo zwracam na czerń uwagę (uwielbiam samsungowe AMOLEDY).

Fotki nie wrzucam bo nie wniesie nic innego niż wszelkie materiały dostępne w necie (np. AVforum)
 

pawelik2015

New member
A jak z telewizja , przelaczaniem kanalow i innymi takimi ? Slyszalem ze dlugo przelacza . Generalnie jak to sie spisuje na co dzien ? Denerwuje podczas obslugi ? Wiesza sie , jest nieintuicyjny ?
Nie wiem jak to jest w innych telewizorach, dla mnie nie ma tragedii. Przy użyciu przycisku +- kanał przełącza sie odrazu ,na sekundę(może 2) widać czarny ekran i jest kanał .Po wciśnięciu Ok lista kanałów fakt trosze dłużej sie wczytuje bo ok 2-5s . Na niektórych kanałach EPG trochę fałszuje. Mam telewizje naziemną . W tv i tak nie ma nic ciekawego . Głownie skupiam sie na oglądaniu filmów na kodi oraz na z android smart tv box. Jednak jak już szukam cos w tv , to przełączanie jest dla mnie normalne i nie stresuje sie z tego powodu :) . Dłużej już kodi wczytuje :)
 

Kris-83

New member
ja mam wersje 55" /12 i musze przyznac ze nie mam (odpukać) z nim problemow opisywanych nizej (dlatego tez nie aktualizuje softu ;) ). Jakość obrazu super, czerń taka ze TV znika w ciemnych scenach w ciemnym pomieszczeniu. Oglądałem już różne materiały na nim i zawsze sobie dobrze radzi. Wydaje mi sie ze w tym przedziale trudno aktualnie o lepszy TV.
 

Lukasz2525

New member
A w koncu czym rozni sie /12 od /88 ? Czlowiek chce kupic normalny telewizor , po prostu telewizor , a tu narzekanie ze mikrofonu w pilocie nie ma , ze aktualizacje jakies i sie wiesza , olaboga , co jeszcze nawymyslaja #zawrot_glowy .
 

pawelik2015

New member
A w koncu czym rozni sie /12 od /88 ? Czlowiek chce kupic normalny telewizor , po prostu telewizor , a tu narzekanie ze mikrofonu w pilocie nie ma , ze aktualizacje jakies i sie wiesza , olaboga , co jeszcze nawymyslaja #zawrot_glowy .
Zasadniczo to ten sam telewizor rożni sie tylko wielkością i liczbą tunerów oraz literką w nazwie PFH/PFT, wersja /12 ma ich więcej bo ma dVB-T/T2/C ./88 ma DVB-T/C
 

Redmitsu

New member
Witam,
Jestem rowniez zainteresowany zakupem modelu 55PFT6550 i najwazniejsze sa dla mnie 2 sprawy. W zwiazku z tym ze caly android dziala w 720p to czy aplikacja YouTube w nim wypuszcza rowniez materialy w 720p czy w 1080p?

Druga sprawa i zarazem najwazniejsza. Posiadam aktualnie plazme Samsunga PS51E550 i osobiscie bardzo sobie chwale ja pod wzgledem obrazu. Glownie tv sluzy do grania. Jak wypadnie ten Philips pod wzgledem juz tej poczciwej plazmy? Chodzi mi glownie o glebie czerni, clouding, smuzenie? Nie chce sie pozniej negatywnie zaskoczyc po zakupie ; )
Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma Input Lag w pierwszej klasie więc do grania bardzo dobry.
Clouding niezauważalny, smużenia brak, czerń wydaje mi się o ile pamiętam że z różnicy technologii - porównywalna.
Materiały HD grają rewelacyjnie.
Masz też matrycę natywną 100Hz, Androida z Kodi, MxPlayer.
 

prezmer

New member
- po podłączeniu TV optykiem/HDMI do ampli, żadna z aplikacji (kodi, mxplayer, vlc) nie potrafiła wrzucić mi na ampli dźwięku 5.1 :/ Męczyłem się z tym kilkanaście godzin. Robiłem miliardy różnych podłączeń (optyk-ampli-tv, hdmi-tv, wszystko do ampli i hdmi out do tv, itd, itp) i nic to nie dało. Nie byłem w stanie zmusić działania telewizyjnego androida do odtwarzania dźwięku 5.1. Piszę o tym ponieważ uważam to za ogromną wadę. Nie wiem czemu tak jest, nie jestem laikiem w tych sprawach a jednak spacyfikowałem i na obecna chwile dalej korzystam z Minixa.

Wczoraj też miałem problemy z powrotem dźwięku do amplitunera, to co zrobiłem to:
  • włączyłem easylink w telewizorze
  • upgradeowałem oprogramowanie w telewizorze do najnowszej wersji. Teraz wyświetla się QM152E.0.4.45.1.
  • Zweryfikowałem czy na pewno mam włączone w amplitunerze ARC na wybranym wejściu HDMI.

Teraz dźwięk działa poprawnie. Telewizor mam dopiero od wczoraj. Na razie jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Reszty muszę się jeszcze douczyć.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam,
Jestem rowniez zainteresowany zakupem modelu 55PFT6550 i najwazniejsze sa dla mnie 2 sprawy. W zwiazku z tym ze caly android dziala w 720p to czy aplikacja YouTube w nim wypuszcza rowniez materialy w 720p czy w 1080p?

Filmy z YT działają na tym TV w 720p. Jednak ak jak napisał KIKI, jakość jest naprawdę dobra.
 

prezmer

New member
Druga sprawa i zarazem najwazniejsza. Posiadam aktualnie plazme Samsunga PS51E550 i osobiscie bardzo sobie chwale ja pod wzgledem obrazu. Glownie tv sluzy do grania. Jak wypadnie ten Philips pod wzgledem juz tej poczciwej plazmy? Chodzi mi glownie o glebie czerni, clouding, smuzenie? Nie chce sie pozniej negatywnie zaskoczyc po zakupie ; )

Ja się przesiadłem na PFH6550 z kineskopowego Sharpa . Dla mnie czerń w dobrym materiale źródłowym (korzystam z SAT HD) jest znakomita. Być może nie zauważyłbym nawet różnicy w porównaniu z OLEDowym LG.
Clouding, smużenie - nic takiego nie zauważyłem ale ja się nie znam :)
 

dark c

New member
Długo przeglądam to forum, a ostatnio nagminnie ten wątek... W końcu życie zmusiło mnie, abym wylał tu swoje żale... Niestety dałem się namówić na ten telewizor i jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem tego modelu od równo 14 dni...

To co wypuścił Phillips to jakaś kpina. Do tej pory miałem wszystkie sytuacje tutaj opisane, a nawet więcej, tj.:

- samoczynne włączanie się telewizora
- gubienie ustawień
- samoczynne włączanie się Ambilight po przełączeniu telewizora w tryb uśpienia
- brak głosu po włączeniu telewizora (po kilku włączeniach i wyłączeniach dźwięk wracał)
- brak obrazu po włączeniu telewizora (sytuacja analogiczna do tej wyżej)
- brak obrazu na Youtube na niektórych filmach
- przycinki pilota, który działał z dużym opóźnieniem

Ogólnie telewizor żył sobie przez te 14 dni swoim życiem, ale wczoraj moja cierpliwość sięgnęła szczytu... Pilot nagle przestał w ogóle reagować. Po wyłączeniu telewizora z listwy i ponownym włączeniu po chwili zniekształca się dźwięk, więc nie da się oglądać nawet tego jednego kanału na którym był telewizor przed pełnym buntem... Dzieje się tak za każdym razem, i dziś też nic się nie zmieniło. Pilot nie działa jak nie działał, telewizor po wyłączeniu z listwy i ponownym włączeniu zniekształca dźwięk. Nie można przywrócić ustawień fabrycznych, gdyż nie działa również joystick z tyłu telewizora. Jak można w ogóle przy androidzie nie zrobić jakiegoś resetu zewnętrznego, co mogłoby pomóc w takich sytuacjach??? System miałem zaktualizowany do najnowszego, bodajże z końca września. Biuro obsługi klienta w Phillipsie dawało cudowne rady, np. żeby zmienić baterie w pilocie :D:D:D Napisze prosto z mostu, ten telewizor to jawnie wypuszczony w świat bubel!!! Jak tylko możecie wystrzegajcie się dopóki na kolanach nie będą Was prosić o jego kupno jak już wypuszczą produkt w 100% dopracowany, w co szczerze wątpię... Ja wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale gdy tak dużej grupie ludzi dzieje się to samo, a ilość niedopracowań przeraża, to coś jest nie tak... Dodam, że sprzęt może nie jest z półki dla Billa Gates'a i jego kompaów, ale też nie kosztuje mało, bo 3300zł, więc to jest jakaś jawna kpina!

Telewizor będę dziś reklamował z żądaniem zwrotu gotówki, jednak boli mnie na samą myś przechodzenia przez procedury reklamacyjne żołądek... Jeśli uda mi się odzyskać kasę, to może ktoś poleci coś w podobnych pieniądzach (może być z lekkim plusem) i żeby miało 50 cali, ładny obraz i niski input lag?

Wcześniej chciałem model Phillipsa 47PFS7509, gdyż czytałem tu w miarę pochlebne opinie i podoba mi się Ambilight, niestety nie mogłem w całej Łodzi dostać tego modelu... Jednak po tym co sprezentował mi Phillips, to prędzej kupię chyba Daewoo jeśli robi jeszcze telewizory!!!

Mam nadzieję, że moim postem uchronię chociaż kilku potencjalnych nabywców... Nie neguję całego Phillipsa, gdyż wcześniej nigdy nie miałem i nie wiem, ale ten model omijajcie szerokim łukiem jak ja bym to zrobił, gdybym wiedział to co teraz...
 
Ostatnia edycja:

prezmer

New member
Wczoraj też miałem problemy z powrotem dźwięku do amplitunera, to co zrobiłem to:
  • włączyłem easylink w telewizorze
  • upgradeowałem oprogramowanie w telewizorze do najnowszej wersji. Teraz wyświetla się QM152E.0.4.45.1.
  • Zweryfikowałem czy na pewno mam włączone w amplitunerze ARC na wybranym wejściu HDMI.

Teraz dźwięk działa poprawnie. Telewizor mam dopiero od wczoraj. Na razie jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Reszty muszę się jeszcze douczyć.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po wyłączeniu telewizora (z pilota) i ponownym uruchomieniu, aby dźwięk np. z YT trafił z powrotem do amplitunera muszę wejść w menu "Ustawienia"|"Głośniki"|"Zaawansowane" i ponownie wybrać AUTO Easylink (mimo tego że jest aktywny). W ciągu 1-2 sekund amplituner przełącza się z wejścia TV na SAT/CBL. Gdy wrócę na TV dźwięk już jest.
 
Do góry