Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostęp do KODI działa, aplikacje też bez problemów, wtyczki rewelacyjne również - trzeba tylko umieć !
Jakość obrazu w tym modelu jest bardzo dobra.
 

pawelik2015

New member
A co mi powiecie na to ze od paru dni hak wyłączam tv świeci się Ambilight ! Pomimo że jest wyłączony ...musze odłączyć wtyczkę ...:/
Ja miałem podobny objaw ale tylko kiedy TV sam sie włączał, to zaczynało sie od amblight. Po ostatniej aktualizacji (000.004.045.001, opublikowane 28 wrzesień 2015) Ten problem znikł. Co prawda od tego momentu zdarzyło sie 3 razy że ambilight sie włączył na chwile ale potem sam zgasł
 

prezmer

New member
Pytanie lamerskie:

Czy udało się komuś wykorzystać w 6550 HDMI ARC? Chodzi mi o to by np. dźwięk odtwarzany w YT uruchomiony w "Smart" trafił do amplitunera.
Moja konfiguracja jest nastepująca:
tuner sat Spark CM990 <- HDMI -> AV VSX-923 <- HDMI -> Philips 6550 HDMI1

Wczoraj zrobiłem upgrade softu do QM152E.0.4.45.1 z dźwiękiem jest już dobrze. Zniknął też dziwny objaw zmiany prędkości odtwarzania obrazu i dźwięku, który występował przy niektórych aplikacjach np. Kinoplex. Ten problem był jakoś powiązany z amplitunerem, gdyż był uzależniony od tego jakie wejście bylo wybrane w amplitunerze
 
Ostatnia edycja:

jarhead7

New member
Fajnie że znalazł się jakiś posiadacz . Co jeszcze o nim powiesz ? Ambilight robi robotę ? Dobra czerń i kontrast ? Żywe kolory ? Niski inputlag ? Zależy mi na obrazie i dynamice , bo ma być do komputera i Playstation .

Czerń moim zdaniem jest bardzo dobra. Kolory są fajne ale trzeba pobawić się ustawieniami. Inputlaga nie sprawdziłem- ponoć jest niski ok 39ms.

Co do Kodi- bez problemu się zainstalowała aplikacja.

Raz ostatnio miałem problem z wi-fi, telewizor nie szukał sieci bezprzewodowej. Ze było już późno nie drążyłem tematu. Rano odpalałem i bez problemu znalazł i połączył.

Z takich drobiazgów to np jak instalowałem synowi gry to akceptowałem te warunki aplikacji i nie nastąpiło pobieranie. Musiałem cofnąć zaakceptować jeszcze raz warunki i dopiero wtedy odpalał. Ale dla mnie to nie problem, każdy system ma jakieś swoje nastroje.

Co do ambilighta. Jak wyłączamy tv to ambilight świeci się jeszcze przez jakiś czas, ale można to wyłączyć w ustawieniach.


Ostatnio, ktoś wyłączył mi listwę do której podłączony jest TV..... i o dziwo ustawienia się nie zresetowały. Odłączam listwę już trzeci dzień z rzędu i ustawienia obrazu pozostają takie jak ustawiłem.

Jak oglądałem niedawno mecze naszej reprezentacji piłki nożnej to zdarzało się, że piłkarz przy piłce oraz piłka robiły się jakby takie pasiaste- jakkolwiek to zabrzmiało, może ktoś zrozumiał? Czy to wina sygnału? odbieram naziemną tv cyfrową.
 

ggesty

New member
Cześć wszystkim

W piątek po wielu tygodniach zastanawiania/szukania/rozmyślania odebrałem swojego 6550 w rozmiarze 55.

Kilka spostrzeżeń dla potencjalnych nabywców:

- ten model nie jest zbyt dobrze wykonany (ramka wokół telewizora miejscami bardzo brzydko odstaje, sprawdzone na kilku egzemplarzach)
- android działa w 720p - kafelki aplikacji itd wyglądają brzydko
- faktycznie potrafi zgubić ustawienia, niestety nie potrafię dojść do tego czy jest jakiś schemat tego działania
- na jednolitym ciemnym tle (wyświetlanie jednego ciemnego koloru) widać nierównomiernie podsiwioną matryce (nie zauważyłem aby wpływało to na komfort podczas oglądania filmów, programów)
- pilot nie posiada mikrofonu (głosowe wyszukiwanie jedynie przez aplikacje na telefon/tablet :/)
- teraz wg, mnie BARDZO DUŻA WADA (aby ja dobrze opisać krótkie streszczenie historii):
Na ten model przesiadłem się z plazmy panasonica p42g30e. Do plazmy podłączony był dekoder UPC oraz android box Minix Neo X7mini z kernelem 1080p. Minix podłączony był optykiem do ampli onkyo z głośnikami 5.1. W ten właśnie sposób oglądałem filmy, seriale itd z dźwiękiem 5.1.
Philipsa wybrałem ze względu na ambilight oraz androida. Liczyłem, że pozbędę się Minixa oraz dekodera UPC na rzecz modułu CI+. Zmniejszę liczbę pilotów z 4 do 2 i będę szczęśliwym człowiekiem.
Po paru dniach intensywnych testów okazało się jednak, że :
- po podłączeniu TV optykiem/HDMI do ampli, żadna z aplikacji (kodi, mxplayer, vlc) nie potrafiła wrzucić mi na ampli dźwięku 5.1 :/ Męczyłem się z tym kilkanaście godzin. Robiłem miliardy różnych podłączeń (optyk-ampli-tv, hdmi-tv, wszystko do ampli i hdmi out do tv, itd, itp) i nic to nie dało. Nie byłem w stanie zmusić działania telewizyjnego androida do odtwarzania dźwięku 5.1. Piszę o tym ponieważ uważam to za ogromną wadę. Nie wiem czemu tak jest, nie jestem laikiem w tych sprawach a jednak spacyfikowałem i na obecna chwile dalej korzystam z Minixa.

Teraz mniej pesymistycznie:
- obraz wydaje mi się zadowalający - "skalibrowałem" go sam na podstawie recenzji na avforums - nie widzę żadnych negatywów względem starej plazmy (którą bardzo sobie ceniłem)
- ambilight wygląda super - zupełnie inne doznania w oglądaniu. Jest sporo ustawień trybu pracy + możliwość regulacji jasności, nasycenia itd
- telewizor jest baaardzo jasny (w porównaniu do plazmy) - oczywiście można to szybko skręcić w dół (pisze to ze względu na wątpliwości jednego z kolegów piszących wcześniej)
- "wbudowany chromecast" działa bardzo intuicyjnie i przyjemnie
- sam android chodzi bardzo przyjemnie - zdarza mu się czasem zamyślić (włączanie wielu aplikacji) ale samo menu chodzi bardzo płynnie i przyjemnie dla oka.
- dźwięk z wbudowanych głośników jest poprawny (używam ich tylko do zwykłej telewizji więc ciężko mi ocenić, ale nić nie trzeszczy, dźwięk nie jest męczący dla ucha)

To wszystko co przychodzi mi obecnie do głowy. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.
 

jarhead7

New member
Proszę użytkowników tv o informację czy u Was na podstawie telewizora przy rogach- tych z przodu zaokrąglenie też jest takie niechlujne? Forma jak kapsel od piwa. Zdjęcię załączam.
 

Attachments

  • DSC_1402.jpg
    DSC_1402.jpg
    753,1 KB · Wyś: 56

jarhead7

New member
Cześć wszystkim

W piątek po wielu tygodniach zastanawiania/szukania/rozmyślania odebrałem swojego 6550 w rozmiarze 55.

Kilka spostrzeżeń dla potencjalnych nabywców:

- ten model nie jest zbyt dobrze wykonany (ramka wokół telewizora miejscami bardzo brzydko odstaje, sprawdzone na kilku egzemplarzach)
- android działa w 720p - kafelki aplikacji itd wyglądają brzydko
- faktycznie potrafi zgubić ustawienia, niestety nie potrafię dojść do tego czy jest jakiś schemat tego działania
- na jednolitym ciemnym tle (wyświetlanie jednego ciemnego koloru) widać nierównomiernie podsiwioną matryce (nie zauważyłem aby wpływało to na komfort podczas oglądania filmów, programów)
- pilot nie posiada mikrofonu (głosowe wyszukiwanie jedynie przez aplikacje na telefon/tablet :/)
- teraz wg, mnie BARDZO DUŻA WADA (aby ja dobrze opisać krótkie streszczenie historii):
Na ten model przesiadłem się z plazmy panasonica p42g30e. Do plazmy podłączony był dekoder UPC oraz android box Minix Neo X7mini z kernelem 1080p. Minix podłączony był optykiem do ampli onkyo z głośnikami 5.1. W ten właśnie sposób oglądałem filmy, seriale itd z dźwiękiem 5.1.
Philipsa wybrałem ze względu na ambilight oraz androida. Liczyłem, że pozbędę się Minixa oraz dekodera UPC na rzecz modułu CI+. Zmniejszę liczbę pilotów z 4 do 2 i będę szczęśliwym człowiekiem.
Po paru dniach intensywnych testów okazało się jednak, że :
- po podłączeniu TV optykiem/HDMI do ampli, żadna z aplikacji (kodi, mxplayer, vlc) nie potrafiła wrzucić mi na ampli dźwięku 5.1 :/ Męczyłem się z tym kilkanaście godzin. Robiłem miliardy różnych podłączeń (optyk-ampli-tv, hdmi-tv, wszystko do ampli i hdmi out do tv, itd, itp) i nic to nie dało. Nie byłem w stanie zmusić działania telewizyjnego androida do odtwarzania dźwięku 5.1. Piszę o tym ponieważ uważam to za ogromną wadę. Nie wiem czemu tak jest, nie jestem laikiem w tych sprawach a jednak spacyfikowałem i na obecna chwile dalej korzystam z Minixa.

Teraz mniej pesymistycznie:
- obraz wydaje mi się zadowalający - "skalibrowałem" go sam na podstawie recenzji na avforums - nie widzę żadnych negatywów względem starej plazmy (którą bardzo sobie ceniłem)
- ambilight wygląda super - zupełnie inne doznania w oglądaniu. Jest sporo ustawień trybu pracy + możliwość regulacji jasności, nasycenia itd
- telewizor jest baaardzo jasny (w porównaniu do plazmy) - oczywiście można to szybko skręcić w dół (pisze to ze względu na wątpliwości jednego z kolegów piszących wcześniej)
- "wbudowany chromecast" działa bardzo intuicyjnie i przyjemnie
- sam android chodzi bardzo przyjemnie - zdarza mu się czasem zamyślić (włączanie wielu aplikacji) ale samo menu chodzi bardzo płynnie i przyjemnie dla oka.
- dźwięk z wbudowanych głośników jest poprawny (używam ich tylko do zwykłej telewizji więc ciężko mi ocenić, ale nić nie trzeszczy, dźwięk nie jest męczący dla ucha)

To wszystko co przychodzi mi obecnie do głowy. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Faktycznie wykonanie tv nie jest powalające. Też od razu zauważyłem odstającą ramkę. Nawet przeszedłem się w tym celu do rtv żeby zobaczyć jaki inne modele... były jeszcze gorzej spasowane. Spoglądałem na tv innych marek-też nie są idealne. Natomiast mój 3 letni philips pfl 5507- ma wykonanie znacznie lepsze-myślę, że to przez przejęcie przez chinczyków.


Jakbyś uporał się z podłączeniem kina domowego to daj znać co i jak?
 

ggesty

New member
Faktycznie wykonanie tv nie jest powalające. Też od razu zauważyłem odstającą ramkę. Nawet przeszedłem się w tym celu do rtv żeby zobaczyć jaki inne modele... były jeszcze gorzej spasowane. Spoglądałem na tv innych marek-też nie są idealne. Natomiast mój 3 letni philips pfl 5507- ma wykonanie znacznie lepsze-myślę, że to przez przejęcie przez chinczyków.


Jakbyś uporał się z podłączeniem kina domowego to daj znać co i jak?

Dam znać ale nie przewiduje walki w najbliższym czasie bo tyle się nadenerwowałem (mówiąc łagodnie), że wystarczy mi na najbliższe tygodnie :)

No chyba, że jakaś aktualizacja się pojawi..
Swoją drogą to kodi (ten z tv) w ustawieniach dźwięku nie pozwalał zmienić nic co miałoby wpływ na dekodowanie dźwięku. Właściwie to tych opcji w nim w ogóle brak. Nie są wyszarzone, tylko ich tam nie ma. Kodi na minixie pozwala na wiele więcej:
 

Attachments

  • 20151013_212817.jpg
    20151013_212817.jpg
    832,2 KB · Wyś: 53
  • 20151013_213022.jpg
    20151013_213022.jpg
    808,7 KB · Wyś: 56

ggesty

New member
ggesty , dzieki za dluga wypowiedz . Kupilbys go jeszcze raz czy nie ?
To ciężkie pytanie. Ja z natury zawsze jestem niezadowolony z zakupów (dlatego napisałem dopiero po kilku dniach).
TV mi się podoba, generalnie jestem chyba na tak. Zastanawiałem się na początku nad zeszłorocznym 8109 lub tegorocznym 7150 ale uznałem, że szkoda mi pieniędzy i nie chcę UHD.

Czy kupiłbym jeszcze raz ? Chyba tak ale nie ze względu na świetny TV a raczej na brak sensownej konkurencji w tym segmencie. No i oczywiście ambi, które jest wg mnie zdecydowaną zaletą.
 

pawelik2015

New member
Ja kupilem 50PFH6550/88 trochę w ciemno. Sprawdzałem specyfikacje i porównałem z pfh5500 . Wyszło sprzętowo że ma być lepszy i na matrycy 100hz nie 50 . W sumie pomimo kilku wad zakupu nie żałuje, obraz jest rewelacyjny. Co do jakości wykonania , spasowania elementów (ramka ,pilot) czy biały kolor ,to fakt nie wygląda to najlepiej . Ale kto ogląda codziennie ramkę czy podstawę? Ważne co wyświetla telewizor i jak :)
 

Lukasz2525

New member
A jak z telewizja , przelaczaniem kanalow i innymi takimi ? Slyszalem ze dlugo przelacza . Generalnie jak to sie spisuje na co dzien ? Denerwuje podczas obslugi ? Wiesza sie , jest nieintuicyjny ?
 
Do góry