Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

remal

New member
Mój Philips po naprawie wrócił skalibrowany. Mogę wrzucić później fotki. A w tej chwili aktualizuje firmware. Jestem ciekaw. Mając Philipsa zawsze jest ta adrenalinka 😀

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

remal

New member
Obraz na różnych profilach. Najbardziej zbliżony do skalibrowanych obraz ma profil Film. Tylko jest bardziej rozmazany.

Noc - kalibracja
aa5a9e1fce794486992767b98230c5a5.jpg

Dzień - kalibracja
3fabdd27797ef8aa5938d0f1a41bd8c3.jpg

Zdjęcie
55332ed8f6ac6ae702c077585a8d3397.jpg

Film
7035dfd9471039b969139986c06ba189.jpg

Standard
8ca25a76e88e2cbf82f159e57706d12a.jpg

Naturalny
87cd97926207b8ea234f3df891a1a16a.jpg

Jaskrawy
fb70fff34cd6aa602cac3cb5f3eacb9a.jpg
 

Ziku90

New member
O co chodzi z tą kalibracją? To jest po prostu zwykłe ustawienie obrazu za pomocą normalnie dostępnych opcji czy jakieś legendy?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na nowym sofcie .
Z wad

to ze po przelaczeniu źródła np USB na hdmi 1 obraz czasami jest płaski jakby był ściągnięty . ale po ponownym wybraniu tego samego źródła. WRACA poprawnie.

Z plusów
pamięta wreszcie ustawienia obrazu 😀
Mniej szarpie pmr.
I lepiej działa 3d w konwersji 2d do 3d .
NA filmach sbs 3d nadal jest lipa.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Profesjonalna kalibracja to nie jest takie zwykłe ustawienie obrazu, płacisz gościom żeby przyjechali ze sprzętem do Ciebie do domu i ustawili Ci obraz najbardziej zbliżony do rzeczywistego, sam tego nie ustawisz.
 

davyjohn

New member
Kalibracja masz od kiki?
Kalibrację przeprowadza się indywidualnie dla każdej matrycy (telewizory, monitory) - do tego jest używane specjalne urządzenie "patrzące z zewnątrz" na ekran oraz oprogramowanie.
Sens przeprowadzania kalibracji jest tak naprawdę tylko wtedy, kiedy np materiały będziemy przeznaczać do wydruku i chcemy, aby widoczny na naszym ekranie kolor np żółty na papierze też był żółty. Z zasady wszystkie ekrany są przez producentów "zaniebieszczane", ponieważ taki obraz prezentuje się o wiele lepiej na wystawce i konsument automatycznie prędzej zwróci uwagę na daną sztukę.
Hobbystycznie zajmuję się fotografią - i tutaj widzę sens kalibracji ekranu w monitorze. Natomiast płacenie za kalibrację telewizora, to moim zdaniem strata pieniędzy. Bo ustawienia obrazu TV robimy raczej pod siebie, tak jak nam się podoba - jedni wolą zimniej a inni cieplej, do tego barwa pokoju, nasłonecznienie itp.
 

efel

New member
Z tego co piszą na oficjalnym forum Philipsa to w sofcie QM152E_000.005.255.090 poprawili zapamiętywanie 'Doskonałego kontrastu' ale popsuli coś o wiele bardziej ważnego. Podobno teraz jest straszny rozjazd pomiędzy obrazem i dźwiękiem, np podczas oglądania TV. Problem jest na tyle poważny że praktycznie nie da się nic oglądać. Brawo Philips!
 

Ziku90

New member
Zna ktoś metodę, żeby zablokować możliwość pobierania nowego FW przez telewizor? Jakiś numer IP czy coś?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Zna ktoś metodę, żeby zablokować możliwość pobierania nowego FW przez telewizor? Jakiś numer IP czy coś?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

U mnie sam się nie aktualizuje muszę wejść w opcje wyszukaj i dopiero... moze w tv jest cos do ustawienia jak w tel. opcja AUTOMATYCZNIE WYSZUKUJ AKTUALIZACJE, właśnie wczoraj byłem w trakcie pobieranie przez TV jak przeczytałem wasze wypowiedzi ale się wstrzymałem dziś jednak spróbuję zrobić update najwyżej zrobię downgrade


ZROBIŁEM AKTUALIZACJĘ: PFH6550 żadnych problemów z dzwiękiem, najmniejszych, powiem więcej TV działa lepiej niż działał z menu usunięto zbędne aplikacje wszystko jest CACY jeśli ktoś ma PFH6550/88 Polecam aktualizację jak najbardziej!!
 
Ostatnia edycja:

RafalKL

Member
mój telewizor niestety znajduje jako najnowsze oprogramowanie 234.014, muszę poczekać aż wyjdzie poprawiony plik na stronce i wgrać go z pendrive, odpisali mi z Philipsa że to poprawią
 

efel

New member
Zrobiłem aktualizację mojego 55PFT6550/12 do softu 000.005.255.090 za pomocą aktualizatora wbudowanego w telewizor. Póki co nie zauważyłem żadnego opóźnienia dźwięku. Sprawdzałem na głośnikach podłączonych optykiem i z wyjścia słuchawkowego na tunerze naziemnej i aplikacji Youtube.

Nareszcie rozwiązany jest problem 'Doskonałego kontrastu'. Można go wyłączyć i telewizor pamięta że jest wyłączony.
 

tejot1

New member
chciałbym napisać, że zainstalowałem nowy soft i jeszcze niewiele mogę powiedzieć, ale tak nie jest, bo już na etapie ponownej "instalacji telewizora" w menu rozruchowym (tak dla pewności chciałem wszystko wyczyścić) telewizor już dwukrotnie się zawiesił :) Tak, że nawet kanały dvb-t musiałem dwukrotnie instalować itp... Wyskoczył taki pop-up "niestety, proces settings został zatrzymany" :) a drugi raz po prostu restart sam z siebie. Ale po tym kilka godzin już później działało wszystko raczej ok.

Niestety zauważyłem również, że problem który mam z odtwarzaniem you tube nie został skorygowany - mam tak, że przy puszczeniu jakieś dłuższej playlisty czesto przy zmianie utworów tv wypluwa info "sprawdz polaczenie sieciowe - ponów", oczywiście net jest itp itd. To przy puszczaniu z aplikacji yt w TV, nie z telefonu. Komuś też tak się zdarza?

Natomiast muszę też coś pochwalić w nowym sofcie - pojawiły się loga wszystkich kanałów, wcześniej część (chyba z jednego muxa) nie miała logo. Drobiazg, ale miłe, że cokolwiek poprawili :)

edit: po 1 dniu zauważyłem, że w tv guide tez sie często wiesza (trzykrotnie już) - wyskakuje pop up, że proces został zakończony. Bez względu na to czy jako źródło mam internet czy od nadawcy. To nie zdarzało mi się wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

wellus

New member
Czy w tym sofcie youtube działa w 1080p ? obecnie korzystam z qm152E.0.5.234.10 tylko dlatego że yt jest w fhd. Z innych aplikacji (poza kodi) nie korzystam, to tez za bardzo mi na nich nie zależy :)
 

CjRudi

New member
to zachowanie było spowodowane aplikacją Youtube - po aktualizacji na każdym sofcie jest full HD. Ale za to tnie w 60 klatkach :/
 
Do góry