Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
witam serdecznie po wyczerpującej rozmowie z philips
dostałem informacje ze w ciagu max 2 tygodni będzie nowy soft ( poniewaz aktualnie jest testowany ) ma byc stabilny i mieć kilka usprawnień :)

Ciekawe czy faktycznie tak będzie czy tylko Cię zwodzą bo wiele razy gadałem z Philips i wiecznie ta sama śpiewka
 

bobwoj

New member
Wątpliwości jest więcej. Czy na pewno będzie stabilny i co poprawią, a co zepsują? Nauczony doświadczeniem poprzedniego softu z całą pewnością nie będę instalował jako pierwszy ;-)
 

efel

New member
A ja mam jeszcze takie pytanie nie wiem czy w dobrym dziale, ale poniekąd ma to związek z tv, mianowicie posiadam głośniki Logitech Z5500 podłączone kablem optycznym do tv, i teraz tv ma jakieś ustawienia dźwięku przestrzennego i głośniki maja wbudowany dekoder DTS, jak mam teraz ustawić opcje zarówno w tv i na dekoderze głośników aby uzysykać najlepszy efekt?

Jedyne co się da ustawić, to w opcjach dźwięku ustawiasz dźwięk na wielokanałowy i wyłączasz głośniki tv. Da się jeszcze sterować opóźnieniem dźwięku w stosunku do obrazu, ale ja nie potrzebowałem tego robić. Wszelkie ulepszacze dźwięku dostępne w ustawieniach nie działają dla dźwięku przesyłanego do kina domowego/zew. głośników.

Teraz to czy uzyskasz dźwięk wielokanałowy zależy od źródła. Dla TV naziemnej, źródeł z HDMI oraz filmów odtwarzanych przez USB nie powinno być problemów. Do głośników leci Dolby Digital albo DTS. Natomiast z Androida wbudowanego w TV dostaniesz tylko stereo.
 

Zeniffar

New member
OK dźwięk wydaje się w porządku, teraz pytanie o Mircasta czy obraz jest przesyłany w FHD? Wcześniej używałem Chromecasta i tam był tylko 800p. Jeśli będą odtwarzał film z USB w tv to dźwięk będzie tylko stereo?
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie dopisałem ( konieczna ) ma byc reinstalacja tv on nowa po tym sofcie .

może faktycznie duże zmiany ( potwiedził konsultant że odblokowane zostaną instalki .apk z nieznanych źródeł )

wysłałem im tez filmy z tym co mnie najbardziej drażni
- jak mam właczony film np z usb czy dekoder itp i włącze napisy tłumaczące to przy ( perfect motion ON . clear lcd:ON ) szarpie obrazem przyzalaczaniu liter i po gasnieciu liter

tak mnie to drażni że masakra
 

lukaszkrk

New member
apk z nieznanych źródeł można włączyć w tym felernym sofcie który wypuścili a potem się z niego wycofali

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

efel

New member
Ja bym się tak nie napalał na ten nowy soft.

Tyle razy już mieliśmy nadzieję że w końcu wyjdzie porządny soft, a tak naprawdę z każdym kolejnym ilość problemów nie maleje a czasem pojawiają się nowe, które poważnie ograniczają funkcjonalność TV. Dobrze będzie jak poprawią to samo co w felernym sofcie, ale bez wad i problemów, który wprowadził.
 

grab

New member
Czy była jakaś aktualizacja umożliwiająca zmianę rozdzielczości na YT na 1080p?
Pytam bo u mnie jest 1080p a wcześniej było tylko 720p.
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Czy była jakaś aktualizacja umożliwiająca zmianę rozdzielczości na YT na 1080p?
Pytam bo u mnie jest 1080p a wcześniej było tylko 720p.

A nie kombinowałeś z jakimś programem? Aby dał ci 1080?

Ja nawet teraz spr. i jak włączę na YT jakiś trailer 1080 moje max to 720...

Hmm ale ciekawe TV się wyłączył i pulsuje czerwona dioda ostatnio miałem takie coś jak instalował mi aktualizację z neta, ale teraz o nic nie zapytał ani nic.

I w sumie nic się nie zmieniło tv się włączył na trailerze 1080 nadal jest 720max i tyle
 
Ostatnia edycja:

grab

New member
Nic nie instalowałem. Nawet ostatnich aktualizacji nie robiłem. Jak będę w domu sprawdzę aktualną wersję oprogramowania.
 

Lukasz2525

New member
Chcialem kupic ten telewizor w zeszlym roku , czasami zagladam do tematu i pytam tak ogolnie o wszelkie problemy , ktore z nim byly , z reszta z nowymi 7100 jest identycznie , a szkoda , bo mialem ochote na Philipsa.
 

mik61

New member
Wersja opr. QM152E.0.5.101.54 z 22.01.2016
Mam możliwość wybory rozdzielczości 1080p na każdym materiale FHD.
Jeżeli materiał jest w 4K to też max. 1080p pokazuje.

Hmm ciekawe ale downgrade nie będę robił na razie Kolego GRAB a podaj model TV jaki masz bo jestem w 100% ze na tym sofcie nie było 1080 u mnie na 50PFH6550/88. A jesli ktoś ma problem z pilotem podam rozwiązanie:

1.Instalujemy na tel aplikację "Android TV".
2. Uruchamiamy TV z pilota (w moim przypadku dało się uruchomić potem brak reakcji)
3. Parujemy Tel z TV (wszystko z poziomu TEL)
4. I z pomocą pilota z tel dajemy ponowną instalacje TV i wszystko działa
 
Ostatnia edycja:
Do góry