Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Skylightdesert

New member
Witam szanownych, przymierzam się do zakupu 43pus8807/57 . Cena na te chwile w marketach euro,media expert to 3349zł. Widzę że kolega Katar10 kupił za 3090zł więc raczej poczekam na jakąś promocję.
Katar10 mógłbyś podzielić się wrażeniami, co na plus, co na minus. Bardzo jestem ciekaw .
Pozdrawiam.
:)
 

Katar10

Member
Tv kupiony dla syna pod Xbox x , system bardzo szybki obraz bez zastrzeżeń, w porównaniu do poprzednika z 2018 roku bez andka wszystko w nowym na plus .
Obsługa pilota sama przyjemność precyzyjne przyciski .
Naziemnej nie używamy , Netflix, HBO GO, Showtime itd obraz po ustawieniach ładny czerń w normie ,
jest to matryca VA bo pod kątem traci obraz na jakości, na wprost super. Żadnego smużenia przy szybkich scenach rogi dobrze podświetlone.
 

Skylightdesert

New member
Dzięki za odpowiedź mam jeszcze takie pytania może dasz radę odpowiedzieć.
Jak wygląda programowanie kanałów tv, można ustawić według swojej kolejności listę kanałów?
Dźwięk, dobry (jak na tv) czy płaski i dokupić jakiś soundbar?
Pojawiają się reklamy w menu?

Dzięki.
 

Katar10

Member
Reklam nie widziałem, mamy podłączony soundbar, o kanałach nie odpowiem bo nie oglądamy ani naziemnej ani kablowej może ktoś inny odpowie.
 

Katar10

Member
20230305_150314.jpg
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź mam jeszcze takie pytania może dasz radę odpowiedzieć.
Jak wygląda programowanie kanałów tv, można ustawić według swojej kolejności listę kanałów?
Dźwięk, dobry (jak na tv) czy płaski i dokupić jakiś soundbar?
Pojawiają się reklamy w menu?

Dzięki.
O jakich reklamach mówisz ??
Można ustawić listę kanałów wg swojej kolejności.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może ja odpowiem w kwestii kanałów, bo mam podobny tylko rocznikowo starszy 8506
Kanały telewizji naziemnej wyszukujesz poprzez automatyczne wyszukiwanie i telewizor tworzy listę kanałów naziemnych której nie możesz edytować, kanały są ułożone według LCN. Natomiast można stworzyć listę kanałów ulubionych I tam przenieść wszystkie naziemne i kolejność stworzyć sobie dowolna.
Mało tego, telewizory Philipsa na Androidzie umożliwiaja jeszcze wyszukanie kanałów satelitarnych i również można przenieść je do tej samej listy kanałów ulubionych do których wcześniej przeniosłeś naziemne, i tez dowolnie sobie przesówac i mieszać z naziemnym dowolnie. Czyli byś miał jedna naziemna, druga satelitarna i trzecią ulubioną do której przenosisz interesujące Ciebie kanały z list naziemnej i sat i dowolnie następnie układasz sobie kolejność, a telewizor automatycznie przełączą się pomiędzy naziemna a sat w czasie przełączania kanałów pilotem. Takiej listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej nie stworzysz na innych markach telewizorów jak LG, Samsung, TCL, Panasonic, Sony. Być może jeszcze w Hisense jest taka możliwość.

Ale uwaga, telewizor ma problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 z telewizji naziemnej, z winy procesora, poprawka jest podobno na ukończeniu przez MediaTeka i Philips ma ja zaimplementować.
 

Skylightdesert

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Co do reklam to widziałem u znajomych pojawiające się reklamy w menu głównym tam gdzie są ikony Youtube,netflix,itp.
Pojawia się na dole ekranu pasek z jakąś reklamą np. samochodu
Tv mają philipsa tylko starszy model,5 letni bodajże.
Być może to kwestia dostawcy sygnału, systemu,ustawień lub czegoś innego.:unsure:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się dowiedziałem taka prawdziwa kalibracja powinna się odbyć w miejscu gdzie jest ten telewizor i wykorzystuje się nie tylko oprogramowanie ale też i sprzęt
 

ro-mek

New member
To może ja odpowiem w kwestii kanałów, bo mam podobny tylko rocznikowo starszy 8506
Kanały telewizji naziemnej wyszukujesz poprzez automatyczne wyszukiwanie i telewizor tworzy listę kanałów naziemnych której nie możesz edytować, kanały są ułożone według LCN. Natomiast można stworzyć listę kanałów ulubionych I tam przenieść wszystkie naziemne i kolejność stworzyć sobie dowolna.
Mało tego, telewizory Philipsa na Androidzie umożliwiaja jeszcze wyszukanie kanałów satelitarnych i również można przenieść je do tej samej listy kanałów ulubionych do których wcześniej przeniosłeś naziemne, i tez dowolnie sobie przesówac i mieszać z naziemnym dowolnie. Czyli byś miał jedna naziemna, druga satelitarna i trzecią ulubioną do której przenosisz interesujące Ciebie kanały z list naziemnej i sat i dowolnie następnie układasz sobie kolejność, a telewizor automatycznie przełączą się pomiędzy naziemna a sat w czasie przełączania kanałów pilotem. Takiej listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej nie stworzysz na innych markach telewizorów jak LG, Samsung, TCL, Panasonic, Sony. Być może jeszcze w Hisense jest taka możliwość.

Ale uwaga, telewizor ma problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 z telewizji naziemnej, z winy procesora, poprawka jest podobno na ukończeniu przez MediaTeka i Philips ma ja zaimplementować.
Poprawka to już chyba była w ostatniej aktualizacji., przynajmniej u mnie poprawiło się. Teraz występują co jakiś czas przycięcia obrazu, a przedtem po paru minutach totalna pikseloza.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Z tego co się dowiedziałem taka prawdziwa kalibracja powinna się odbyć w miejscu gdzie jest ten telewizor i wykorzystuje się nie tylko oprogramowanie ale też i sprzęt
Cześć,
Też zastanawiałem się nad tym zagadnieniem. Przecież kolorymetr na podstawie podświetlenia telewizora sprawdza dane wartości, a nie na podstawie oświetlenia otoczenia. Na skalibruj TV mają taką informację:

"Nie ma to żadnego znaczenia bez względu na to jakie tryby kalibrujemy (możemy wykonać zarówno tryb nocny w dzień, jak i dzienny w nocy), ponieważ nasze kolorymetry (Klein K-10A, K-80) doskonale blokują światło otoczenia . Zaciemnienie wymagane jest tylko w przypadku kalibracji projektora."

Jedyną rzeczą to na pewno a, który dostosowuje będzie wyłączenie czujnika światła, żeby telewizor automatycznie nie dostosowywał jasności.
Ja ustawiam sobie te same wartości w dwóch trybach i tylko zmniejszam jasność, żeby obraz w dzień był wystarczająco jasny, natomiast w nocy, żeby nie oślepiał i nie męczył oczu.
 
Do góry