Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

xernes

Member
Nie zmusiłem się jeszcze do aktualizacji z pendrajwa. Mam pytanie do tych co ja mają. Zauważyliście jakąś poprawę jakosci obrazu o ktorej wspomina Philips? Ciekawe co mieli na myśli. Mniej artefaktow? Poprawa kolorów?


Ja nie widzę żadnej różnicy. Było dobrze i jest dobrze. Istotną zmianą jest naprawa trybu IFS po wybudzeniu.
 

quarx

New member
Nie zmusiłem się jeszcze do aktualizacji z pendrajwa. Mam pytanie do tych co ja mają. Zauważyliście jakąś poprawę jakosci obrazu o ktorej wspomina Philips? Ciekawe co mieli na myśli. Mniej artefaktow? Poprawa kolorów?

u mnie podniosło rozdzielczość do 8K...a na serio co może wnosić soft do jakości
 

NickSon

Member
a które konkretnie z operacji przetwarzania obrazu w tym TV są realizowane programowo?

Juz napisalem nawazniejsze to działo elektronowe, a kolory reguluje się trymerkami. Z tyłu obudowy są dziury podpisane R G B.
Z trolami cięzko dyskutować. Kim ty jesteś? Kupił sobie 1 raz w zyciu tv lcd i guru forum.
 

quarx

New member
Juz napisalem nawazniejsze to działo elektronowe, a kolory reguluje się trymerkami. Z tyłu obudowy są dziury podpisane R G B.
Z trolami cięzko dyskutować. Kim ty jesteś? Kupił sobie 1 raz w zyciu tv lcd i guru forum.

ja ciebie nie obrażam więc nie zagalopuj się za bardzo. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi. Nie znasz jej?
 

NickSon

Member
ja ciebie nie obrażam więc nie zagalopuj się za bardzo. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi. Nie znasz jej?

Nie obrażam tylko odniosłem się do twojego zachowania człowieku. Juz nie pierwszy raz walisz tu na forum dziwne teksty.połaczone z ironią wysokich lotów. Jeśli dla ciebie poprawa jakosci obrazu to np podwojenie rozdzielczosci to masz rację oprogramowanie nie da rady.
Ja nadal potrzymuje pytanie co producent miał na myśli pisząc:
Updated Picture Quality
 

quarx

New member
To zadaj to pytanie tam gdzie trzeba - może u producenta??

Znasz jakieś wskaźniki oceny jakości obrazów cyfrowych? Wiesz jak je mierzyć? Jak na nie wpływać? Nie wiesz i dlatego wolisz bujać w obłokach i ignorujesz pytanie które postawiłem (swoją droga bardzo zasadne pytanie)

ale za to ocena cudzych komentarzy i nadymanie się na piątkę....nic tam....pozdrawiam
 

NickSon

Member
To zadaj to pytanie tam gdzie trzeba - może u producenta??

Znasz jakieś wskaźniki oceny jakości obrazów cyfrowych? Wiesz jak je mierzyć? Jak na nie wpływać? Nie wiesz i dlatego wolisz bujać w obłokach i ignorujesz pytanie które postawiłem (swoją droga bardzo zasadne pytanie)

ale za to ocena cudzych komentarzy i nadymanie się na piątkę....nic tam....pozdrawiam

Pzestan zadawać te śmieszne pytania "znawco" Przepytki ze "wskaźników". Może się zdemaskuj masz jakies certyfikaty? Wykształcenie elektroniczne? Programista elektroniki uzytkowej? Strugasz speca to karty na stół...
Koncern produkujacy ten tv uwaza, ze programowo można poprawić szeroko rozumianą jakość obrazu. Ja też jestem tego zdania. Ty nie, twoj problem.
Cwaniaczku kazdemu na fym forum proponuj żeby swoje pytania kierowali do producentów .Najlepiej zlikwidować fora. Zwykłe chamstwo.
 

quarx

New member
"szeroko rozumiana jakość" - a co to jest??
Nie mogę zrozumieć co cię tak rozrywa. Po co te nerwy
Sam napisałeś że podtrzymujesz swoje pytanie o to co producent ma na myśli więc do kogo je kierujesz? I przestań mnie oklejać epitetami - sam więc sobie odpowiedz skąd to hamstwo.
 

NickSon

Member
"szeroko rozumiana jakość" - a co to jest??
Nie mogę zrozumieć co cię tak rozrywa. Po co te nerwy
Sam napisałeś że podtrzymujesz swoje pytanie o to co producent ma na myśli więc do kogo je kierujesz? I przestań mnie oklejać epitetami - sam więc sobie odpowiedz skąd to hamstwo.

Pytanie nie jest kierowane do ciebie, poczuj sie zwolniony z odpowiedzi i komentowania . Masz cos merytorycznego do powiedzenia to się pochwali bo narazie nic, zero .Twoja wiedza nt elektroniki, procesorow wideo i ich programowania jest zerowa wiec nie ośmieszaj się.
Proponuję więcej nie zaśmiecać wątku.
 

soviet100

New member
Jak by nie patrzeć coś odpowiada za "zrobienie obrazu " . To jest tak jak z ambilight który bez softu jest po prostu martwy .
 

quarx

New member
Pytanie nie jest kierowane do ciebie, poczuj sie zwolniony z odpowiedzi i komentowania . Masz cos merytorycznego do powiedzenia to się pochwali bo narazie nic, zero .Twoja wiedza nt elektroniki, procesorow wideo i ich programowania jest zerowa wiec nie ośmieszaj się.
Proponuję więcej nie zaśmiecać wątku.

OK... więc zapytam jako laik nie znający się....jaki jest procesor w PUS8303? jakiej firmy? jaki konkretnie modrl? jakie funkcie realizuje sprzętowo? Bardzo mnie to ciekawi a zapewne ty to wiesz bo masz szeroką wieszę..... podzielisz się?
 

diabeelek

New member
Wczoraj puściłem parę filmów przez DLNA Serviio do TV o poniższych :
Bitrate .....................: 46.6 Mbps
Bitrate .....................: 65.6 Mbps
Bitrate .....................: 46.2 Mbps
Bitrate .....................: 47.8 Mbps

Laptop podłączony kablem do routera (1000Mbps) (Archer C6 ), TV podłączony do routera po wifi(876Mbps). Router stoi dosłownie przy samym TV.( Próbowałem podłączyć TV kablem do routera ale wtedy jest problem z buforowaniem bo w TV siedzi karta sieciowa 100Mbps.)
Sprawdziłem szybkość wysyłania danych z laptopa do TV to wynosiła ca.75-110Mbps.
Gdzie może leżeć przyczyna? Może to być spowodowane tym, że mam włączone upłynniacze ruchu? Czy może to być wina dysku w laptopie?
Filmy z tego co widzę są nagrane w 23.976 FPS.
Przyzwyczaiłem się do tych upłynniaczy i wyłączenie ich daje taki niezbyt płynny film.
Materiały odtwarzane za pomocą Kodi - brak komunkatów o problemem z buforowaniem.
 

rockmonster

New member
Wczoraj puściłem parę filmów przez DLNA Serviio do TV o poniższych :
Bitrate .....................: 46.6 Mbps
Bitrate .....................: 65.6 Mbps
Bitrate .....................: 46.2 Mbps
Bitrate .....................: 47.8 Mbps

Laptop podłączony kablem do routera (1000Mbps) (Archer C6 ), TV podłączony do routera po wifi(876Mbps). Router stoi dosłownie przy samym TV.( Próbowałem podłączyć TV kablem do routera ale wtedy jest problem z buforowaniem bo w TV siedzi karta sieciowa 100Mbps.)
Sprawdziłem szybkość wysyłania danych z laptopa do TV to wynosiła ca.75-110Mbps.
Gdzie może leżeć przyczyna? Może to być spowodowane tym, że mam włączone upłynniacze ruchu? Czy może to być wina dysku w laptopie?
Filmy z tego co widzę są nagrane w 23.976 FPS.
Przyzwyczaiłem się do tych upłynniaczy i wyłączenie ich daje taki niezbyt płynny film.
Materiały odtwarzane za pomocą Kodi - brak komunkatów o problemem z buforowaniem.


Który Kodi ? U mnie niektóre filmy o podobnym bitrate Kodi 18 od połowy filmu potrafił buforować co kilka minut do końca filmu. Bez względu czy bdmv czy mkv. A co do Twojego problemu sprawdź może ten dysk, zrób test zobacz jakie ma prędkości odczytu, w laptopie w trybie zasilania daj wysoka wydajność, może masz zrównoważony albo oszczędzanie to też hamuje transfer.
 
Ostatnia edycja:

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanko: oglądając treści z innego źródła niż USB zauważyłem, że pen się grzeje. Jeśli byłoby to podczas zapisu czy odczytu danych , no nie dziwota. Ale jeśli tylko pen jest wpięty, to czyżby Android mimo wszystko coś na nim zapisywał/odczytywał?

Może ktoś z Was to sprawdzić?
 

diabeelek

New member
Który Kodi ? U mnie niektóre filmy o podobnym bitrate Kodi 18 od połowy filmu potrafił buforować co kilka minut do końca filmu. Bez względu czy bdmv czy mkv. A co do Twojego problemu sprawdź może ten dysk, zrób test zobacz jakie ma prędkości odczytu, w laptopie w trybie zasilania daj wysoka wydajność, może masz zrównoważony albo oszczędzanie to też hamuje transfer.

Kodi 18. Wydaje mi się, że na 17 tego nie było.
Co do dysku to odrzucam tą opcje bo próbowałem nawet z SSD i dzieje się to samo.

Co do Twojego problemu to też tak miałem, że po połowie filmu zaczął strasznie buforować, ale samo mineło.
 
Do góry