Philips OLED819

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 959 - nie będą sprzedawane w Polsce w tym roku.
Nie są planowane.
Najwyższe to 909 z poczwórnym ambilightem.
Te dostępne po 15.X.2024
 
Modele 959 - nie będą sprzedawane w Polsce w tym roku.
Nie są planowane.
Najwyższe to 909 z poczwórnym ambilightem.
Te dostępne po 15.X.2024
No to w takim razie wszystkie informacje prasowe i artykuły wprowadzają w błąd bo ja nie zauważyłerm nigdzie informacji, że model 959, ten, na tym statywie od podłogi, nie będzie sprzedawany w Polsce.
 

4kowal

New member
Pilot się nie zmienił, więc chyba beż zmian
Ale z czym masz problem ?
W 718 jest taki sam pilot jak w 818 i są to piloty na podczerwień. Jedynie środkowy przycisk i mikrofon są na bluetooth.
W 819 jest nowszy pilot i miałem nadzieję, że może w całości będzie na bluetooth.
Problem z pilotami na podczerwień jest taki, że jednak trzeba nimi celować w TV i responsywność w porównaniu z pilotami bluetooth jest tragiczna. Wpisywanie hasła, albo przeskakiwanie po bibliotece Netflix jest kilka razy szybsze pilotem z bluetooth. Mogliby chociaż nie utrudniać parowania dowolnego pilota. W moim przypadku mały szybki pilot na BT od chińskiego androidowego boxa TV sprawdza się dużo lepiej. Oglądam tylko streemingi, więc potrzebuję kilka guzików na krzyż.
Poza 718 używam jeszcze starego tv Philipsa FPS8109, który ma około 10 lat i tam jest pilot BT, który działa dużo szybciej. Pilot od 718 powoduje wrażenie, że system Google w 718 jest wolny, a to tylko pilot.
 
Ostatnia edycja:

carlos87pl

New member
Już wysłali na testy oled Philipsa , więc za tydzień będzie na forum zaczepiony.
Są też już dostępne w sprzedaży - od ręki.

Właśnie nastąpił duży spadek cen LG.
  • Philips 65Oled 819 za 9499 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
  • LG65C45 za za 8499 zł z pakietem.

Aktualizacje są na bieżąco.
Matryce są odpowiednie te same w klasach cenowych.
Zresztą Philipsy są na odpowiednich matrycach LG.

Kiedy plannujesz zakup ?
Czy test już został opublikowany?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak modele 909 są dostępne od ręki.
Właśnie kilka osób jest zachwyconych juz jakością
Model 65oled 959, nie będzie sprowadzany do Polski.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kontynuację tym przypadku z uwagi na jakość i ambilight , dla Twoich potrzeb brałbym Oled Philipsa.
Świetny model. Masz w specjalnej cenie .
Cena dla członków forum za 8999 zł minus cashback 300 zł = 8699 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Kiedy planujesz zakup ? bo promocja jest czasowa.
 

carlos87pl

New member
To kontynuację tym przypadku z uwagi na jakość i ambilight , dla Twoich potrzeb brałbym Oled Philipsa.
Świetny model. Masz w specjalnej cenie .
Cena dla członków forum za 8999 zł minus cashback 300 zł = 8699 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Kiedy planujesz zakup ? bo promocja jest czasowa.
Niedługo, czekałem na recenzję aby się upewnić.
Co jest w pakiecie gratisów?
Raty dostępne?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Szukam porównania, czy brać Philipsa 819, czy LG C4 - obecnie jestem użytkownikiem Phillipsa i o ile uwielbiam ambilight, to jednak ważna, jak nie nawet ważniejsza jakość matrycy

Też stałem przed takim wyborem- matryce są akurat te same.U mnie w Philipsie jest pozbawiona jakichkolwiek wad- prosta,gładka , bez przebarwień czy nierównomiernosci podświetlenia przy czym mieszkam w UK więc telewizory kupuje z tutejszej dystrybucji i czasem, czytając chocby tutaj o problemach jakie się zdarzają , mam wrażenie ,że na rynek w UK trafiają inne egzemplarze......
Miałem okazje bezprosrednio porównywać LG C4 i Philipsa 809/819 , ten drugi ma moim zdaniem troche lepszy SDR.
Zaden z nich to jednak nie Panasonic i obraz wymaga drobnych korekt po wyciagnieciu TV z pudełka.
W przypadku Philipsa balans bieli (oczywiscie w trybie filmmaker) leci zbytnio w sepię, do skorygowania , przy czym funkcja AI dopasowywująca temperaturę barwową do otoczenia radzi sobie całkiem dobrze.
Na plus-system operacyjny daje sobie radę z Kodi w dodatku obsługuje gęste formaty audio.Pilot jest naprawdę pilotem klasy premium- bez baterii , ładowany przez micro usb ,metalowy , podświetlany.
Na minus-aplikacje streamingowe pracują jedynie w 60hz i nie ma mozliwosci dopasowania klatkażu (przy czym to mankament raczej wszystkich systemów) , brak szybkiego dostępu do ustawień obrazu .
Co do ambilight- ja akurat nie jestem fanem kolorowych mrugajacych świateł podczas seansów, więc korzystam z niego jedynie w formie stałego , regulowanego w barwie i mocy podświetlenia , jako taki dobrze się sprawdza nie powodując odblasków na ekranie.

ps.Przy 65" calach celowałbym w Oleda Panasonica.
 

popiel15

New member
Ja tez się cały czas waham pomiędzy LG a Philipsem. Na jakiej zasadzie działa ten cashback bo nie widzie na stronie producenta za bardzo informacji?
 
Do góry