Philips HMP5000/12

hawk11

New member
Witam. wczoraj nabyłem w/w player. Jest to mój pierwszy taki wynalazek, więc nie mam porównania. Jestem w trakcie testowania go. Na razie krótkie info. Czyta wszystkie pliki które zapodałem, również iso DVD i BR (w drugim nie otwiera menu, tylko otwiera od razu film, szkoda). ISO nawet te co mają ponad 40giga. Czyta wszystkie napisy. Otwiera You Tube hd. Posiada serwer DLNA. Menu playera proste, a nawet bardzo.
Współpracuje z androidem po ściągnięciu odpowiedniego programu. Nie mam na razie więcej czasu aby więcej coś napisać. Jak się dłużej pobawię napiszę więcej. Nie mogłem nigdzie znaleźć jaki chipset w środku, może ktoś wie?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam pytanie do hawk11. Widać że oprogramowanie jest podobne jak w HMP3000, oczywiście w HDP5000 jest bardziej rozbudowany (np. usługi sieciowe itp). W sofcie z przełomu lipca i sierpnia był problem z uzyskaniem wszystkich wielkości czcionki do filmów, mimo niby-pełnej regulacji. Czy taki problem występuje? Wtedy realnie uzyskałem 4 różne wielkości.
 

hawk11

New member
Jak sprawdzę dam znać.

Sprawdziłem. Jest regulacja od 27 do 40 wszystkich wielkości czcionek.
 
Ostatnia edycja:

Boylers

Member
Witam. Czy któryś posiadacz tego philipsa był by wstanie przeprowadzić test http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/69817-ranking-playerow-wg-obslugiwanych-formatow.htmlz tego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/69817-ranking-playerow-wg-obslugiwanych-formatow.html

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś odtwarzacza multimedialnego i fajnie było by mieć jakiś punkt zaczepienia, jak realnie wypada ten philips w porównaniu z np WD TV Live oraz odtwarzaczami na chipsecie Realteka 1185.
Swoją drogą, czy ktoś wie na 100% jaki chipset posiada philips?
 

hawk11

New member
Witam. Czy któryś posiadacz tego philipsa był by wstanie przeprowadzić test http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/69817-ranking-playerow-wg-obslugiwanych-formatow.htmlz tego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/69817-ranking-playerow-wg-obslugiwanych-formatow.html

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś odtwarzacza multimedialnego i fajnie było by mieć jakiś punkt zaczepienia, jak realnie wypada ten philips w porównaniu z np WD TV Live oraz odtwarzaczami na chipsecie Realteka 1185.
Swoją drogą, czy ktoś wie na 100% jaki chipset posiada philips?
Niestety nie mam tyle czasu, żeby się bawić w takie coś lub nie posiadam pewnych plików. Pliki mkv i m2ts odtwarzane płynnie. Dźwięk dts, dd, idzie po zmianie na RAW ("surowy"), jeśli ampli posiada wszystkie opje (dd, dts, dts-HDma). Flac będę dzisiaj sprawdzał. ogólnie jak napisałem wyżej nie ma problemu z odtwarzaniem plików, jedynie co mi brakuje to wejścia w menu przy odtwarzaniu iso BR.

Update.
Wyniki playera
http://www.hdtv.com.pl/forum/691037-post14.html
 
Ostatnia edycja:

bva

New member
Witam,

obecnie jestem uztytkownikiem WD HD TV I generacji, z ktorego jestem czesciowo zadowolony a do najwiekszych bolączek u ww. zaliczam:
- baaardzo wolne, wrecz ślamazarne przełączanie miedzy zdjęciami (niezaleznie od ich rozmiaru),
- dzwiek DTS tylko po optyku.

Szukam zamiennika dla WD i zainteresowalem sie wlasnie Philipsem HMP5000, dlateto tez mialbym takie oto pytania:
- czy ręczne przełaczanie między przeglądanymi zdjęciami (NEXT/PRVIOUS) w galerii chodzi sprawnie?
- czy ten Philips podlaczony tylko przez HDMI do TV (a TV do kina domowego) bedzie po tym HDMI puszczal takze dzwiek zakodowany DTS? Obecnie w WD musze taki dzwiek DTS konwertowac do AC3, bo moje kino nie ma optyka :/
- jakie chłodzenie posiada ten Philips - pasywne czy aktywne? Jesli aktywne, to czy jest ono głośne?

Pozdrawiam, b.
 

Macko-2

New member
Pomocy - nie widzi eSATA

Witam,
Nabyłem ten odtwarzacz oraz dysk WD20EARX - 2TB. Dysk umieściłem w obudowie ICY BOX no i porażka . Odtwarzacz nie widzi urządzenia eSata. POMOCY co mam zrobić ?
 

maderos

Member
Bez reklam
Witam. I jak sie sprawuje ten Philips? Obecnie jest moim faworytem, jeśli chodzi o zakup multimedia playerka. Wcześniej myślałem o Asusie o mini, ale wole troszkę dołożyć do "sieci". Cos mało info jest w ogóle na temat hmp 5000. Jak macie to pisać, nie wstydzić się ;D
 

jacek.ok66

New member
Wczoraj nabylem ten odtwarzacz w cenie 345zl w RTV....Pierwsze wrazenia...Bardzo ladny design....W porownaniu z Asus Play Mini, ktory rowniez mam oraz WD live TV to przynajmniej 21 wiek...Solidny, duzy pilot...Menu proste ale bardzo funkcjonalne....Urzadzenie to kombajn...Ma wszystkie nieomal rodzaje gniazd...Mi sie spodobalo, ze ma eSATA...Funkcjonalnie zrobione wejscie USB i na karte SD z boku a nie taki badziew jak w asusie z przodu (gdzie 'slicznie' wisi pozniej kabel)...Przelecialem wszystkie formaty jakie mam na dysku i czyta ..wszystko...Obrazy BR, DVD..pliki mkv w roznych kompresjach...Napisy txt bez problemu ale dziwna sprawa bo czasami musze przelaczac miedzy kodowaniem Unicode a Srodkowoeuropejski...Na jednych filmach bowiem wyswietla polskie znaki, na innych nie i stad musze przelaczac w zaleznosci od filmu..W Asusie nie musialem tego robic...
Od razu skonfigurowalem wifi ale poki co nie mam pojecia do czego to moze sie przydac..Ktos wie?..Podlaczylem kabel ethernet i tu mam problem...W opcji auto nie chce mi dzialac...Ot uparl sie, ze pomimo, ze z tego samego routera mam podlaczony i tuner n-ki i odtwarzacz BR LG to Philips wywala, ze blad sieci i basta...
W zasadzie kupilem ten model aby nie odlaczac ciagle dysku i nie nosic go na pietro do kompa aby cos wgrac ale do tej pory nie moge sobie z tym poradzic i troche mnie to irytuje...
 

maderos

Member
Bez reklam
Witam. Podzielam wszystko co napiasales, plusy i minusy. U mnie po kablu net zaskoczył od razu. DHCP z rutera. A z dyskiem ,póki co zrobiłem tak,z e mam 5m przedłużkę i wypinam kabelek w philipsa, podpinam przedłużkę i do kompa. Jak nie znajdziesz także sposobu, aby przesyłać sieciowo dane do dysku to zostaje tylko to. A po wifi robię upgrade softu. i tyle. Marnie wyglądają dodatki sieciowe, a Youtube już porażka na maxa jest...
 

ali_

New member
Hej,

Jestem tu nowy także chciałem się przywitać i mam jedno konkretne pytanie do tego urządzenia, jak wygląda sprawa radyjek internetowych, śmiga to przyzwoicie ? Niestety nie znalazłem w necie żadnego testu, który by ten temat pokrywał.
 

darqman

Member
Bardzo dobre pytanie o to radio internetowe bo mam smaczek na to urządzonko. Oraz czy da się podłączyć tego philipsa przez wifi czy tylko po kablu i jaki jest koszt odbiornika do niego?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Bardzo dobre pytanie o to radio internetowe bo mam smaczek na to urządzonko. Oraz czy da się podłączyć tego philipsa przez wifi czy tylko po kablu i jaki jest koszt odbiornika do niego?
Info o WiFi jest raptem 3 posty wyżej. Instrukcja w sieci (PDF) oraz oferty sprzedaży też zawierają informację o w budowanym na stałe module bezprzewodowym.

http://download.p4c.philips.com/files/h/hmp5000_12/hmp5000_12_dfu_pol.pdf

Radia to tam raczej nie znajdziesz bo w IMS'ach jest Facebook, AccuWeather,YouTube, Piccasa i na razie nic więcej. Trudno powiedzieć czy będą te dodatki rozbudowywane.
 

meth84

New member
PHILIPS HMP5000/12 - Pierwsze wrażenie i problemy

Kupiłem 2 dni temu odtwarzacz Philips HMP5000.
Bardzo ładne i zgrabne urządzenie. Posiada wszystkie funkcje jakie potrzebujemy do wygodnego oglądania filmów, przeglądania zdjęć czy słuchania muzyki. Reasumując, jest to co musi być bez zbędnych dodatków, których nigdy nie wykorzystamy.

1) Instalacja
Podłączenie do TV oczywiście przez HDMI.
W zasadzie już po kilku sekundach mam przed sobą czytelny interface:
* USB * Karta pamięci *Dysk eSata
* Usługi internetowe * Sieć * Konfiguracja

2) Konfiguracja
Na początku wziąłem się za konfigurację pod swoje ustawienia, czyli:
konfiguracja / system / napisy - zmieniłem na "środkowoeuropejski'
konfiguracja / system / nazwa urządzenia -ja nazwałem "philips"
sieć - przy pierwszym uruchomieniu automatycznie poprosi nas o konfigurację połączenia. Ja wybrałem łącze bezprzewodowe. Podałem nazwę routera i hasło dostępu. Po chwili pojawił się komunikat o poprawnej konfiguracji.

3) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu USB
Bez problemu rozpoznaje wszystkie formaty. Film odtwarza się natychmiast. Po naciśnięciu na pilocie przycisku subtitle mamy wiele opcji do wyboru takich jak: wł/wył napisy, ustawienie poziomu wyświetlania, wielkość czcionki, rodzaj kodowania, kolor czcionki.
Przewijanie bardzo szybkie i precyzyjne.

4) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu WiFi
I tu pojawiają się małe schody i problemy. O ile w instrukcji opisane jest korzystanie z "udostępnione pliki multimedialne", niestety z druga opcją musimy powalczyć. A zatem po wejściu w "sieć" mamy do wyboru dwie opcje:
* folder udostępniony
* udostępnione pliki multimedialne
Zacznę od tego, z którym walczę po chwilę obecną - "folder udostępniony".
Dzieli się na 2 opcje: My_Shortcuts i Workgroup.
Po wejściu w "workgroup" pokazuje mi się nazwa routera. Czyli jest dobrze, widzi sieć i domenę. Po wejściu w nazwę sieci wyskakuje okienko "Logowanie do sieci" gdzie pyta się o "ID użytkownika sieci" i "hasło sieciowe". Na tym etapie zakończyłem dalszą przygodę z opcją "folder udostępniony". Myślałem, że wiem o co pyta...myliłem się jednak. Wpisałem już chyba wszystkie możliwe loginy, nazwy użytkownika i ścieżki dostępu jak i hasła. Zawsze pojawia mi się komunikat "LOGON FAIELD".
Jest jeszcze droga manualna (tak mi się zdaje).
Wchodząc w "My_Shortcuts" mamy możliwość edycji. Po wejściu w edycję pojawia się okno akcji: dodaj, zmień, usuń. Po wejściu w "dodaj" pojawia się okno ustawień sieciowych. Czyli "ID użytkownika sieci", "hasło sieciowe" i "określ IP serwera plików". Niestety nie potrafię ustawić wartości IP. Po prostu się nie da.. a szkoda bo czuje, że mogło by to skrócić moja mękę.
A więc nie powiem Wam jak działa...
Pierwsze pytanie:
Czy ktoś sobie z tym poradził? Jeżeli tak to proszę o rozwiązanie.

Jeśli chodzi o "udostępnione pliki multimedialne" to wszystko chodzi bez zarzutu. Jedynym problemem jaki miałem to odnalezienie na komputerze folderu udostępnianego, który wykorzystywany jest przez serwer DLNA. (C:\Users\twoja nazwa użytkownika\Videos ). Dodatkowo rozróżnia jeszcze foldery: music, pictures. Zapisanie w jednym z trzech podanych folderów plików spowoduje wyświetlenie na TV.

5) Aktualizację
Tu coś się popsuło... Wykonałem poprawnie aktualizację i.... nie działają napisy (w żadnym formacie) jeżeli film odtwarzamy za pomocą WiFi. Nie widzi napisów. Ciekawostką jest to, że przy odtwarzaniu tego samego filmu z napisami wykorzystując USB, wszystko działa poprawnie. Dziwna sprawa.
A zatem pytanie numer dwa:
Czy ktoś sobie z tym poradził?

Jeśli chodzi o opcje "karta" i "eSata" wszystko działa poprawnie.

Takie mam odczucia po 2 dniach zabawy ze sprzętem, który miał być super prosty w obsłudze a do końca nie jest.

Jeżeli ma ktoś szerszą wiedzę odnośnie tych problemów prosił bym o podzielenie się z nami.

/Mikołaj
 

jacek.ok66

New member
Orientuje sie ktos jak do podpietego do Philipsa dysku wrzucac materialy na tenze dysk przez siec (nie wifi)....?
Philipsa w raz z dyskiem mam podlaczonego pod router..Do tego samego routera mam tez podlaczony komputer, laptop itd...Chcialbym wiec bez odpinania dysku, podpinania go do komputera wrzucac pliki przez siec ..Ale i owszem w Urzadzenia sieciowe mam ikonke Phlipisa...Po wejsciu ukazuje sie taki jakby wirtualny pilot....Tam wchodze dalej ale mam tylko trzy foldery przypisane do pilota...Nie da sie tam nic wrzucic...Chcualbym natomiast wrzucac przez siec do konkretnie stworzonego przeze mnie forlderu...A tego nie moge znalesc...
 

NChrys

New member
U mnie ten philips HMP5000/12 nie chce się z routerem połączyć (bezprzewodowo). Wchodzę na moją sieć którą wykrył i wpisuję hasło dostępu, czekam i "Błąd połączenia" :(. Ktoś wie może czemu nie?
 
Do góry