Philips HMP3000

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie .W lutym pojawiła się nowa aktualizacja ,czy wcześniejsze też należy wgrać czy wystarczy tylko ta ostatnia
 

Wiesmin

New member
Dzisiaj zauważyłem że kiedy wyłączamy odtwarzacz i przytrzymamy dłużej przycisk to razem z nim wyłączy się także telewizor (panasonic lcd).
 

electro69

New member
Witam
Mam prośbę czy możecie mi powiedzieć jak radzi sobie z odtwarzaniem plików z rozszerzeniem FLV ? ... czy wszystko odtwarza czy zdarzają mu się "kaprysy" i jeden plik odtworzy a drugi nie ? ;]
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

dinn

New member
Witam,

Fajne urzadzenie, ale mam jeden problem, jak narazie wszystko co mam odtwarza płynnie (tzn mkv 10-40G, obrazy BR) a mianowicie:
-z Pen'a wszystko zawsze chodzi płynnie, nawet jak jest podłączony przez przedłuzkę usb (5m cena ok. 25 zł), zarówno pen 16GB, jak i 32 GB,
- natomiast z dyskiem jest pewien problem (Adata ACH94-500GU-CBK 500GB). Kupiłem go podłączyłem przez przedłużkę usb i filmu skaczą, bez przedłużki chodzą płynnie i tak przez 2 miech wszystko działało ok. bez przedłużki. Jednak do tv led, dekodera n-ki i kina onkyo podłączyłem drugi przedłuzacz (zwykły prądowy z wyłącznikiem) i ma tv+dekoder na jednym,a na drugim onkyo ampituner + onkyo dvd + hmp3000, i właśnie przy takim ustawieniu średnio 1 na 5 włączeń philipsa działają filmy płynnie. Próbowałem podpiąć tylko tv i philipsa bez reszty urządzeń, ale też raz ścina raz nie.

Wydaje mi się, że dysk moze dostawać nizsze napięcie przez przedłuzkę usb i poprostu działa wolno, ale nie wyjasnia to dlaczego bez przedłuzki usb przez 2 miechy działał płynnie,a po podłączeniu drugie go przedłużacza prądowego do całości sprzetu przestał.

Dysk ma dobre osiągi trzansferu przy podłaczeniu do lapka zarówno przez usb 2.0 jak i 3.0 (ok 10x szybciej niż 2.0). Dlatego wadę dyku wykluczam.

Macie jakieś pomysły co mogę zrobić?

z góry dziękuję za pomoc
 

sindar

New member
Witam, nabylem tego playerka kilka dni temu i generalnie jest ok, natomiast mam problemy z napisami przy wersji softu V12.11.0A.70, 2012-02-08.
Ta wersja softu byla od razu w urzadzeniu i na stronie philipsa widze, ze nowszej wersji nie ma. Mimo to zaktualizowalem i nic sie nie zmienilo.

Stwierdzilem 2 bugi - nie tylko z rozmiarami czcionki (max 22), ale tez z zapamietywaniem ustawien. Tzn. pameta tylko ustawienie do konkretnych juz ogladanych plikow, a nie do wszystkich plikow, ktore mam np. na penie.
Ze starszych wpisow na watku wnosze, ze byl to problem w poczatkowych wersjach softu, pozniej naprawiony, a wyglada mi, ze w tej lutowej wersji znow wystepuje.
Czy moze ktos to potwierdzic?
 

gelevra

New member
i jak to jest z tym bugiem odnośnie rozmiaru czcionki ? dalej istnieje ? jestem na etapie wyboru odtwarzacza multimedialnego i waham się między tym philipsem a WD TV Streaming Media Player. mam w rodzinie osobę z wadą wzroku stąd moje pytanie odnośnie rozmiaru czcionki. Czy ten rozmiar 22 jest wystarczający ? jak ktoś jest w stanie to prosiłbym o zdjęcie jak to się prezentuje. Dodatkowo mam pytanie odnośnie dźwięku. Wszystkie popularne kodeki audio są rozpoznawane i prawidłowo odgrywane przy podłączeniu kablem optycznym do kina domowego ?
 

sindar

New member
i jak to jest z tym bugiem odnośnie rozmiaru czcionki ? dalej istnieje ? jestem na etapie wyboru odtwarzacza multimedialnego i waham się między tym philipsem a WD TV Streaming Media Player.

Bug wystepuje - dla mnie wielkosc 22 bylaby dostatecznana 42" plazmie panasonica, gdyby mozna bylo ustawic czarne tlo w napisach. Bez tego tla najlepiej sprawdza sie u mnie zielona czcionka, ale nie obrazilbyn sie, gdyby ja mozna bylo powikszyc do 24.
Generalnie wole ogladac pliki z napisami na starym dvd philipsa z alternatywnym softem - tam obluga napisow jest wrecz genialna - standard jest wiekszy niz 22 na HMP 3000 i mozna ustawic czarne tlo, czego tez nie ma w hmp...
Tyle, ze w starym dvd jest juz problem z czytaniem wiekszych plikow i nowszych formatow...
Generalnie nie wiem jak jest z tym WD, o ktorym piszesz, niemniej z tego co sie zorientowalem ,z napisami w playerach jest kiepsko i hmp 3000 jest jednym z lepszych playerow jesli o to chodzi.
Testowalem tez BR samsunga - ale tam to byla porazka - tylko biale a najwieksze i tak byly ledwo widoczne, moj panas tez niby czyta napisy z usb - ale tez nie ma mozliwosci zmiany praktycznie zadnych ustawien.
Tak wiec zapewne na czas jakis pozostane przy hmp - moze jakas aktualizacja softu sie pojawi a z 22 na razie dam rade.
 

AstonMartin

New member
czy philips zapamiętuje ustawienia wielkosci i pozycji napisów czy za kazdym razem trzeba od nowa ustawiac ?

aha i jak ta wielkosć napisów bedzie wyglądac na tv 46 cali ? (chodzi mi o to ze niektórzy nie mogą powiekszyc ich powyzej poziomu 22)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też właśnie takiej nie mam próbowałem z 4gb Toshibą i 16gb Kingstonem i bez problemu ....podczas równoczesnego podłączenia karty pamięci i pendraiwu odtwarzacz lekko głupieje wyświetla się komunikat że urządzenie nie zostało rozpoznane ale po chwili napis znika i wszystko idzie
Pobrałem ostatnią aktualizację i niestety dalej nie czyta plików MOV - nie wiem czy to tylko u mnie ,czy u Was też
 
Do góry