Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czyli to wina tv philips skoro na sony ta sama wersja aplikacji wg kolegi luck76 daje atmosa. W sypialni mam sony to na weekendzie jak będę miał chwilę to sprawdzę czy faktycznie tak jest.
Cześć,
Wczoraj dzwoniłem do HBO w tej sprawie. Czekam na odpowiedź z ich strony, jako, że Pani z która rozmawiałem powiedziała, że musi to skierować do działu technicznego.
U mnie nie działa na dwóch Philipsach z Android 11, więc możliwe, że aplikacja ma problem z tą wersją systemu.
Moim zdaniem, wina leży po stronie aplikacji - Netflix, Disney+, Filmy UHD, Pliki USB działają z Atmosem bez problemu.
Czekam na odpowiedź ze strony HBO, zobaczymy co odpowiedzą .
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Disney-a nie sprawdzałem ale dobrze wiedzieć że działa. Netflix i Apple u mnie działają. Na Apple oglądam właśnie 3 sezon SEE i dźwięk naprawdę działa bardzo dobrze. Tak jak pisałem na weekendzie przeniosę soundbar do sypialni i zrobię test na HBO Max na tv SONY.
 

Aidzbo

New member
Już kiedyś pytałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Ktoś mi wytłumaczy jak zmniejszyć kontrast podświetlania w HDR (mam zablokowany suwak i jest 100) jest tak jasno ze razi w oczy. Podłączyłem film przez pendrive, zjechałem tam. Ale na Netflix, HBO itd dalej jest 100. Aż oczy bolą.
 

strzala

Member
Po zmianie telewizora z Philipsa 8804 na ten model mam pewien problem z amplitunerem Yamaha. Ten problem nie występował na poprzednim Philipsie. Mianowicie amplituner z dużym opóźnieniem reaguje na włączenie telewizora - włącza się dopiero po ok. 5 sekundach. Jeszcze dziwniej jest przy wyłączaniu telewizora. Amplituner też wyłącza się z opóźnieniem, ale po chwili potrafi się sam włączyć ponownie i po kolejnej chwili dopiero ostatecznie wyłączyć.
 

Typu921

New member
Siemanko
Mam pytanie.
Pojawiła się u mnie dziś aktualizacja TV. (65 cali)
Po zaktualizowaniu, znacznie pogorszył mi się obraz i dźwięk (posiadam ustawienia od kikiego).
Czy u was też pojawił się podobny problem?
Obraz jest bardzo ciemny.
Natomiast dźwięk taki wytłumiony?
 

Jaryho

New member
@Typu921 dziś u mnie również wykonała się aktualizacja do wersji 101.001.003.232 i może nie zauważyłem różnicy w obrazie ale dźwięk jest tak zły, że nie da się nic oglądać, zero niskich dźwięków a wysokie jak ze studni... dramat. Sprawdziłem wszystkie ustawienia dźwięku i nic nie da się z tym zrobić (łącznie z kalibracja tą.z.pilota)
Też tak macie? a może komuś udało się jakoś obejść ten problem?
W razie co jaka jest procedura na downgrade firmware'u?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś też wcześniej pobrałem aktualizację i odnoszę wrażenie że nie jest lepszy obraz a wręcz przeciwnie .Z moich obserwacji wynika że może się poprawić jeden parametr ale równocześnie może się pogorszyć inny .W takim przypadku najbardziej skuteczna jest ponowna kalibracja
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zrobiłem aktualizację i jest końcówka 248. Nie widzę problemu ani z obrazem ani z dźwiękiem przynajmniej tak na szybko.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdźcie czy w tej aktualizacji jest poprawka dotycząca odbioru kanału Wydarzenia24, czy jeszcze nie i będzie dopiero w następnej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Prędzej chyba ten kanał zlikwidują niż Philips naprawi problem .Może lepiej kupić jakiś tuner do NTC i wreszcie zacząć oglądać ,ewentualnie tuner satelitarny z podwójną głowicą .Dla przykładu ten telewizor posiada wbudowany tuner satelitarny ,ale sensownych programów FTA jest kilka więc pożytek raczej niewielki ,co prawda jest gniazdo CAM ale raczej się przyda przy kodowaniu Conax raczej nikłe szanse żeby to działało z modułem np Polsatu - chyba że się mylę
 
Do góry