Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

SergioVM

New member
Pytania: Czy ten suwak "eliminacja pionowych pasów" w ustawieniach obrazu pojawi się po aktualizacji? Czy na konsolach nadal wyraźnie występują problemy ze smużeniem w grach przy włączonym vrr?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nigdy nie pisałem że jestem genialny i tak też nie uważam ale zlituj się i przeczytaj mój post (ze zrozumieniem) raz jeszcze...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zepter mam pytanie odnośnie tego arkusza co wkleiłeś a szczególnie jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy 100 ,nie uszkodzi się ekran przy takim podświetleniu, z tego co pamiętam to nawet w instrukcji obsługi pisze żeby unikać takiej wartości
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze jak miałem 8535 i sporo czasu siedziałem na zagranicznych forach odnośnie kalibracji bo nie mogłem sobie poradzić z tym tv (w końcu został uznany za nienaprawialny i dostałem zwrot kasy) to mądrzy ludzie znający sie na rzeczy twierdzili że "Kontrast podświetlenia" nie powinien być większy niż 60 - ja na moim 9206 na niektórych ustawieniach mam 80 ale to wg mnie max...
 

ferg80

Member
Witam po dłuższej przerwie......ale nie miałem potrzeby bo wszystko chulało jak trzeba. Do tej pory jechałem na ustawieniach kolegi conest na sygnale HD TV i było zajefajnie.Perfect. Jednak sprawiłem sobie na okoliczność mundialu i kanału 4K TVP dekoder 4K z Canal+ i muszę powiedzieć , że w sygnale HDR jest dramat...gorzej niż w HD przynajmięj na 4k TVP. Moja prośba...może ktoś podesłać ustawienia TV pod sygnał HDR. Z góry dziękuję?

dodam tylko . że 4K z Netflix i innych platform wygląda bardzo dobrze...idealnie a to 4K TVP dramat. Wszystko szare, przyblakłe i nieostre.

P.S.
Tak na mrginesie.....poprzednia szata graficzna forum była bardziej przejrzysta ..o angielsko języcznych przyciskach nie wspomnę. Dramat.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pracujemy , żeby było lepiej.Mieliśmy dwa przypadki.
Obydwa zakończyły się wymianą nie telewizora - a dekodera.
I znów było super.
Napisz na PW - dostaniesz kontakt.
 

zepter

Member
zepter mam pytanie odnośnie tego arkusza co wkleiłeś a szczególnie jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy 100 ,nie uszkodzi się ekran przy takim podświetleniu, z tego co pamiętam to nawet w instrukcji obsługi pisze żeby unikać takiej wartości
Szczerze nie wiem, jedynie wysoka jasność psuje kontrast, w instrukcji brakuje wzmianki na temat wysokiego podświetlania. Więc nie ma czym się martwić to nie oled.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
dodam tylko . że 4K z Netflix i innych platform wygląda bardzo dobrze...idealnie a to 4K TVP dramat. Wszystko szare, przyblakłe i nieostre.
Bo ten kanał wymagał podrasowania czy to z dekodera c+ czy zgemmy. Nie mam naziemnej ale niektórzy tez narzekali na wyblakłe kolory z dvbt. Ja u siebie też tak robiłem ( pisałem na forum o tym)
 

zepter

Member
Pytanie, wydaje mi się, że widzę powiedzmy to buga chyba, że wcześniej na 223 nie zauważyłem.

Do sedna na yt oglądam film, klikam na pilocie wyłącz i obraz na tv na chwilę zmienia kolory na jaskrawe i się wyłącza dopiero. Też tak macie na 232?
Testował ktoś zabezpieczanie profili obrazu przed zmianami, w instrukcji calman jest info, że przywrócenie ustawień i reset nie powinno ich zrestartować, czy to prawda?
 

djrzz

Member
Wyszukaj w instrukcji dokładny fragment który opisuje procedurę regulacji tego kontrastu i wyślij im to i dodaj że telewizor jest niezgodny ze specyfikacją oraz że uważasz to za celowe ograniczanie funkcjonalności telewizora, a także to zgłosisz do odpowiednich instytucji!
 
Do góry