Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pobrałem dzisiaj tę aktualizację z końcówką 222 .Odnoszę wrażenie że nic się nie zmieniło a nawet jest gorzej .Wydaje mi się że obraz jest trochę gorszy (albo mam coś z oczami) ,Druga sprawa to taka, że dłużej się wywołuje menu po wciśnięciu przycisku na pilocie - też tak macie


Potwierdzam. Poprawili czerń, a spierdo.... kolory i kontrast.
Jak zawsze. Wydaje mi się, że jest to jedyna firma, która z taką częstotliwością wydaje update i tak potrafi wszystko spierdo....
Czasami się zastanawiam czy oni nie robią tego celowo👍
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tą aktualizacją spierdzielili tryb gry, że nie da się w ogóle grać. Co w poprzedniej aktualizacji naprawili tak w tej znów to zepsuli + ciężki kontakt ze wsparciem. Czekam do wtorku na oleda od LG bo miałem dobre wspomnienia z tą marką a philips leci do rodziców bo ja już nie mam sił :)
 

ferg80

Member
Pobrałem dzisiaj tę aktualizację z końcówką 222 .Odnoszę wrażenie że nic się nie zmieniło a nawet jest gorzej .Wydaje mi się że obraz jest trochę gorszy (albo mam coś z oczami) ,Druga sprawa to taka, że dłużej się wywołuje menu po wciśnięciu przycisku na pilocie - też tak macie


u mnie po aktualizacji wszystko jest ok...jak było tak jest. W gry nie gram to nie wiem jak tam jest.
 

ferg80

Member
Mi tą aktualizacją spierdzielili tryb gry, że nie da się w ogóle grać. Co w poprzedniej aktualizacji naprawili tak w tej znów to zepsuli + ciężki kontakt ze wsparciem. Czekam do wtorku na oleda od LG bo miałem dobre wspomnienia z tą marką a philips leci do rodziców bo ja już nie mam sił :)


odsyłam cie na stronę chyba 180...opisuję tam moje doświadczenia z sprzętem OLED ( czyli telewizoropodobnym :shock:) .Jeżeli serwis LG traktuje klientów tak jak PHILIPS to będą to wyrzucone pieniądze bo matryca ta sama.Ja już nigdy nie dam się wpuścić w tak nietrwałe urządzenie mimo tego,że obraz ładny ale co z tego? ...nie do wszystkich kanałów.


....teraz mój OLED wisi w sypialni i straszy czarnymi wypalonymi pasami
 
Ostatnia edycja:

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
odsyłam cie na stronę chyba 180...opisuję tam moje doświadczenia z sprzętem OLED ( czyli telewizoropodobnym :shock:) .Jeżeli serwis LG traktuje klientów tak jak PHILIPS to będą to wyrzucone pieniądze bo matryca ta sama.Ja już nigdy nie dam się wpuścić w tak nietrwałe urządzenie mimo tego,że obraz ładny ale co z tego? ...nie do wszystkich kanałów.


....teraz mój OLED wisi w sypialni i straszy czarnymi wypalonymi pasami
Przed zakupem oczywiście naczytałem się opinii na temat wypalania w oledzie od lg i ludzie są naprawdę zadowoleni i nie mają problemów z wypalaniem nawet po ponad 5000 godzinach używania jako PC. Zresztą w tv są odpowiednie funkcje które ograniczają wypalanie a LG robiąc matryce na pewno wie jak zrobić odpowiednie oprogramowanie. Może Philips nie potrafi tego zrobić. Używam tv do oglądania platform streamingowch i grania, kablówki nie mam. Mając przez 3 lata lg na szczęście nie musiałem korzystać z serwisu a aktualizacje nie sprawiały mi problemu jak teraz z philipsem. Stąd niestety ale moja bardzo krótka przygoda z tv od philipsa się kończy. Ale szczoteczkę sonicare i ekspres do kawy to sobie chwalę i mogę jak najbardziej polecić [emoji3]
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to nie wiem z czym macie te problemy. U mnie na wszystko jest ok. Na ostatnim sofcie wszystko działa rewelacyjnie. Obraz ok i kompletny brak problemów z obsługą jednym pilotem dokodera i soundbara

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

ferg80

Member
Przed zakupem oczywiście naczytałem się opinii na temat wypalania w oledzie od lg i ludzie są naprawdę zadowoleni i nie mają problemów z wypalaniem nawet po ponad 5000 godzinach używania jako PC. Zresztą w tv są odpowiednie funkcje które ograniczają wypalanie a LG robiąc matryce na pewno wie jak zrobić odpowiednie oprogramowanie. Może Philips nie potrafi tego zrobić. Używam tv do oglądania platform streamingowch i grania, kablówki nie mam. Mając przez 3 lata lg na szczęście nie musiałem korzystać z serwisu a aktualizacje nie sprawiały mi problemu jak teraz z philipsem. Stąd niestety ale moja bardzo krótka przygoda z tv od philipsa się kończy. Ale szczoteczkę sonicare i ekspres do kawy to sobie chwalę i mogę jak najbardziej polecić [emoji3]
LG i Philips to te same matryce:hihi:...też mnie zapewniano przy zakupie,że są zabezpieczenia itp. itd. ...i po roku się zaczęło. Ja nie gram ale lubie oglądać kanały informacyjne...a OLED nie do tego.Generalnie dla mnie to nie telewizor tylko urządzenie telewizoropodobne..:?. Tak tylko ci zaznaczyłem jakie mam doświadczenia w praktyce a nie teorii...wybór twój.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG i Philips to te same matryce:hihi:...też mnie zapewniano przy zakupie,że są zabezpieczenia itp. itd. ...i po roku się zaczęło. Ja nie gram ale lubie oglądać kanały informacyjne...a OLED nie do tego.Generalnie dla mnie to nie telewizor tylko urządzenie telewizoropodobne..:?. Tak tylko ci zaznaczyłem jakie mam doświadczenia w praktyce a nie teorii...wybór twój.
Racja, pomimo bajerów ograniczających zużycie to bałbym się oglądać kanały informacyjne z obawy o wypalenie. Wkurzyłbym się ostro wydając około 5 tysięcy na tv i po roku miał wypalenia. Ja na szczęście oglądam tylko platformy streamingowe i nie gram setki godzin w jedną grę multiplayer także mam nadzieję, że mnie ten problem tak szybko nie dopadnie :)
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc to nie wiem z czym macie te problemy. U mnie na wszystko jest ok. Na ostatnim sofcie wszystko działa rewelacyjnie. Obraz ok i kompletny brak problemów z obsługą jednym pilotem dokodera i soundbara

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
U mnie po aktualizacji do najnowszej wersji obraz jak był okej tak nic się nie pogorszyło. Wszystko działa błyskawicznie. No tylko ten koncertowo spierdzielony tryb gry ale poza tym soft jak najbardziej ok.
 

chmielu3202

New member
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)
118,124,89:0.0.1

Dziękuję za dane , ale niestety musiałem zwrócić tamtą sztukę z powodu martwych pikseli, czy mogę prosić o ponowne obliczenie wartości bieli w ustawieniu 2 pkt dla nowej sztuki PHILIPS 55PUS9206/12
domyślne wartości to:
127, 109, 80, 0, 0, 0
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)
118.122.91:0.0.1
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (200 nits)
99.103.75:0.0.1
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.2
115.128.98:0.0.0
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastanawiam się nad kupnem soundbara głównie do Netflixa. Nie mam miejsca na duży głośnik basowy. Jaki polecacie? Który dobrze współpracuje z naszym Philipsem DLED 9206 ?
Kwota powiedzmy MAX - 2500 .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
@starygil
A napewno wykrzesałeś wszystko z głośnika w tv? Bawiłeś się w ogóle ustawieniami od tego? On naprawdę po odpowiednim ustawieniu gra bardzo dobrze (oczywiście jak na tv).

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry