Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Mam pytanie o kalibrację, porównywałem dzisiaj kolejny raz w MM tego 9206 z Sony x90j. Obraz na Philipsie był zdecydowanie ciemniejszy. Sprzedawca coś tam próbował rozjaśnić ale mu nie szło.
Dać radę go odpowiednio poustawiać aby nie był taki ciemny??
Mam jeszcze pytanie o matryce. Co prawda Philips stał na górnej polce w pobliżu wiszących lamp, co mogło mnie wprowadzić w błąd a Sony na dole ale wydawało mi się, że Philips ma taką odbijająca światło matryce a Sony matową. Możecie to potwierdzić ??

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Masz nawet napisane na Euro AGD, sony ma błyszcząca matrycę, philips jest pół mat i to widać, musiało cię zmylić światło w sklepie, jak światło w sklepach odzieżowych
 
A jeszcze się sprzedawcy dopytywałem czy widzi tak samo jak ja. Potwierdził i nawet gdzieś tam sprawdzał w swoim systemie dane na ten temat.

Faktycznie na euro AGD w odpowiedziach jest info, że matryca jest pół matowa

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 

pansowa

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ooo?
Całe profile czy tylko kolory?

Jeżeli tak to proszę o podpowiedź kolego,👍

Kolory z 2 i 20 z tego co widzę to są zapisane automatycznie do wszystkiego.
Natomiast jak się wejdzie w styl obrazu ISF Dzień ISF Noc:
Wszystkie ustawienia -> Obraz -> Styl obrazu
to na dole pojawia się opcja "zastosuj do wszystkiego" - zielony przycisk na pilocie - i następnie potwierdzić że chce się zastosować do wszystkich źródeł.
 

Esseker352

New member
Netflix

Jedno co zauważyłem dziwnego to to,że na każdej platformie NETFLIX czy amazon ustawienia trzeba na nowo ustawiać pod tą platformę. Bo np.OSOBISTE na Amazon i Netflix są inne.Trochę to dziwne.

Hej,

Masz może dobre ustawienia pod Netflix? oglądam głównie Amazon prime i Netflix. O ile na amazon podane tutaj ustawienia, dają super efekt to na Netflixie nadal jest dramat i nie mogę sobie z nim poradzić.
Kolory wpadają w żółć i czerwień, w ciemnych scenach drugi plan jest jakiś niewyraźny, śnieży/pływa
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pisałem przecież że pod Netflix mam inne ustawienia... Pytanie jeszcze takie czy pod Netflix hd/4k czy dolby vision bo to też inna bajka...
Cholera nie wiem co zrobic bo denerwuje mnie trochę to podświetlenie matrycy... W tym momencie ten tv kosztuje 6tys i myślę że to nie tak powinno wyglądać jak sprzęt kosztuje tyle kasy... Mocno zastanawiam się nad c825 miał ktoś możliwość porównania tych modeli?
 
Ostatnia edycja:
jestem teraz w pracy i nie mam jak sprawdzić...

Przesyłam fotki tych pasów. Na foto widać to więcej chyba niż w rzeczywistości...
4c05c9fab948352d77209f39663a0a9d.jpg
9c9ea66eedf1eff720006be3d3d8c0d5.jpg

Ja ma podobne pasy, ale podczas ogladania nic nie widać. Podeślesz ustawienia do hdr? Najlepiej jakie masz na dolby vision na netflix.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla HDR mam inne dla dolby vision inne. Wczoraj oglądałem serial na Netflix w dolby vision i ustawiałem jeszcze. Wiem że modyfikowalem tryb dolby vision jasny ale co dokładnie to nie pamiętam a napisać teraz nie mogę bo jestem w pracy.
 

Yeti16

New member
A jeszcze się sprzedawcy dopytywałem czy widzi tak samo jak ja. Potwierdził i nawet gdzieś tam sprawdzał w swoim systemie dane na ten temat.

Faktycznie na euro AGD w odpowiedziach jest info, że matryca jest pół matowa

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka


Musimy zacząć od tego, że Soniacz jest jaśniejszy - w piku do 800nitów, Philips max 500 z tego co pamiętam. Dlatego PUS9206 raczej nigdy nie będzie tak jasny jak X90J.

Z drugiej strony... Ostatnio rozmawiałem z kolegą i mówił, że ma TV ~1700 nitów.... :banned: Moja mama ma telewizor, który ma ~500 nitów (nie pamiętam modelu) i jak ostatnio u niej byłem to musiałem ściemnić podświetlenie. Rozumiem, że oglądając w sklepie gdzie lampy rzucają tysiące lumenów światła te 500 nitów może być niewystarczające. Ponadto gdy obok na półce stoją TVki, które mają np 2 razy tyle. Aczkolwiek do domowego, standardowego użytku wg mnie to 500 nitów jest wystarczające... No chyba, że macie halogeny stadionowe w salonie :)
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolory z 2 i 20 z tego co widzę to są zapisane automatycznie do wszystkiego.
Natomiast jak się wejdzie w styl obrazu ISF Dzień ISF Noc:
Wszystkie ustawienia -> Obraz -> Styl obrazu
to na dole pojawia się opcja "zastosuj do wszystkiego" - zielony przycisk na pilocie - i następnie potwierdzić że chce się zastosować do wszystkich źródeł.

Dziękuję 👌
 

ferg80

Member
Pisałem przecież że pod Netflix mam inne ustawienia... Pytanie jeszcze takie czy pod Netflix hd/4k czy dolby vision bo to też inna bajka...
Cholera nie wiem co zrobic bo denerwuje mnie trochę to podświetlenie matrycy... W tym momencie ten tv kosztuje 6tys i myślę że to nie tak powinno wyglądać jak sprzęt kosztuje tyle kasy... Mocno zastanawiam się nad c825 miał ktoś możliwość porównania tych modeli?




...co ty z tym podświetleniem ??? czarny ekran oglądasz? Może DIREKT tak ma. Zobacz czy ci się obraz podoba a nie jaki jest czarny ekran. Wybacz ale ja tego nie rozumiem.
Skoro wszyscy tak mają to widocznie tak ma być.
 
Ostatnia edycja:

ferg80

Member
Hej,

Masz może dobre ustawienia pod Netflix? oglądam głównie Amazon prime i Netflix. O ile na amazon podane tutaj ustawienia, dają super efekt to na Netflixie nadal jest dramat i nie mogę sobie z nim poradzić.
Kolory wpadają w żółć i czerwień, w ciemnych scenach drugi plan jest jakiś niewyraźny, śnieży/pływa




...a ja mam odmienne doznania:grin:. Na Netflix to jest super a na Amazonie gorzej ale dopiero wczoraj odkryłem,że każde źródło ma inne ustawienia. Jak widać każdy ma inny gust, oko, i doznania...dlatego podawanie ustawień na forum jest bez sensu. Każdy ma inne preferencje ( włącznie z czarnym ekranem:grin:..żart). Nawet ktoś tam napisał wcześniej, że kolory po kalibracji dla tajnych niebieskich d...y nie urywają bo wyglądają jak wyprane. To co dla guru i tv-fila jest idealne to dla szarego zjadacza chleba już może być nieakceptowalne. Ja uważam,że każdy powinien poświęcić 2 dni i ustawić tv pod siebie:-D








Tak na marginesie. Pojawił się na Netflix w HDR film ,,The hand of god,,...film jak film ale ciekawostka,że na tym Philipsie PUS9206 obraz jest lepszy niż na moim Philipsie OLED 803( pomijając moje wypalone pasy). O dziwo obraz jest naprawdę lepszy. Szok.


Nie wiem czy to odda ale naprawdę:
 

Attachments

  • 20211216_224909.jpg
    20211216_224909.jpg
    907,7 KB · Wyś: 90
  • 20211216_224809.jpg
    20211216_224809.jpg
    532,2 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

91tomek

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć,

Dzisiaj odebrałem swojego Philipsa. Próbuje od godziny ustawić aby na pilocie od tv można było przełączać kanały platformy canal+ oraz sterować głośnością z soundbara samsunga. Jest to w ogóle możliwe ?

Wcześniej przy tv samsunga nie było tego problemu i wszystko obsługiwałem jednym pilotem.

Pierwsze wrażenia odnośnie tv mocno średnie. Ustawiłem tak jak koledzy wyżej pisali i obraz wydaje się wyblakły…

Pozdrawiam
 

Qmp3l

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby ktoś miał problem z zalogowaniem się do NETFLIX po zalogowaniu się na swoje konto google na tym tv to jest prosty sposób.
Problem z zalogowaniem objawia się tym, że po włączeniu apk NETFLIX kręci się w nieskończoność czerwone kółko netfliksa i nie można nic zrobić.
Wciskamy wtedy dość szybko sekwencję strzałek na pilocie

Góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, góra, góra, góra, góra.
Nastepnie dajemy wyloguj się po czym logujemy się od nowa i problem znika.
 

SDman

Banned
.
Tak na marginesie. Pojawił się na Netflix w HDR film ,,The hand of god,,...film jak film ale ciekawostka,że na tym Philipsie PUS9206 obraz jest lepszy niż na moim Philipsie OLED 803( pomijając moje wypalone pasy). O dziwo obraz jest naprawdę lepszy. Szok.

Nie wiem czy to odda ale naprawdę:
Od dawna to piszę OLED oledowi nie równy, a topowe LCD śmiało mogą konkurować z OLED`ami.

Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)
Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.

Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Podświetlenie Direct, niestety nie ma FALD.


Dzięki za info. Tak właśnie myślałem, ale facet w ME wczoraj mi mówił że ma FALD tak samo jak sony, tylko że procek P5 nie wyrabia i dlatego jest jak jest w tym modelu...


Wczoraj zrobiłem masowanie matrycy i po tym zabiegu jak i zmianie w ustawianiach clouding jest praktycznie nie zauważalny na czystym czarnym tle. Wczoraj zrobiłem też porównanie do sony xh9096 (tv stały obok siebie) i philips podczas normalnego oglądania wypadł na równo z soniakiem (żona twierdziła ze nawet lepiej), tak więc zostawię go i zobaczymy co będzie.
 
Do góry