Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

penny

Member
Chyba nie mówimy o tym samym. 8535 miało problem ale to też nie tak że każda sztuka. Wg tego co ludzie pisali to wychodziło na to że to była wadliwa matryca. W tegorocznym 85x6 tego problemu podobno już nie ma (a matryca niby tak sama) więc nie sądzę żeby było w 9206. Zamówiłem go dzisiaj w 65 calach. Jak się okaże że jest nie halo to oddam...

Chodzi raczej o jakiś syf na filtrach (warstwach pod matrycą). Jak zmieniałem podświetlenie to czyściłem i efekt prawie zniknął, ale to raczej ciężka operacja przy dużych formatach TV w warunkach domowych.

Możliwe, że nie każdy albo w różnym stopniu tak było wtedy jak go kupowałem, jeden miał mocniej jeden słabiej, ale większość to miała. Ktoś tu już wspomniał kilka stron wcześniej, że widzi taki efekt w nowym modelu czyli temat powraca dalej.
 

penny

Member
Podpinałem pod wszystkie porty
Dysk 2,5"
Instrukcji faktycznie nie doczytałem, ale... dysk 2 TB, też USB 3.0 i... podobne problemy. Nie na każdym materiale, ale jest problem z odczytem nadal.
Dalej: poszedłem do sklepu: ten sam model, to samo zjawisko. Zupełna porażka. Ale spróbowaliśmy z uprzejmym panem LG. Śmiga aż miło! Błyskawicznie załadowany, czyta wszystko bez zacięć. Tv był nie z najwyższej serii: nano8.. coś tam za ok 3kzł.
Po powrocie wpiąłem gwizdek SanDisc 128 GB USB 3.0. I znów to samo! Niby widzi zawartość, po kliknięciu wyświetla info co zacz i... to wszystko! Czarny ekran. Uważam, że Philips dał ostro d. z multimediami.

Dzięki za info czyli TV tylko z BD ;/ lipa. Czy tu chodzi o duże pliki (powyżej 20 GB?) z filmami czy cokolwiek?
 

tobot

Member
W większości moje pliki mają powyżej 15GB. Często przekraczają 20GB. Ale tych poniżej 10 też nie czyta. Pliki muzyczne w formacie mp3 - ok. Tylko na tv nie słucham :D
 

ferg80

Member
Podpinałem pod wszystkie porty
Dysk 2,5"
Instrukcji faktycznie nie doczytałem, ale... dysk 2 TB, też USB 3.0 i... podobne problemy. Nie na każdym materiale, ale jest problem z odczytem nadal.
Dalej: poszedłem do sklepu: ten sam model, to samo zjawisko. Zupełna porażka. Ale spróbowaliśmy z uprzejmym panem LG. Śmiga aż miło! Błyskawicznie załadowany, czyta wszystko bez zacięć. Tv był nie z najwyższej serii: nano8.. coś tam za ok 3kzł.
Po powrocie wpiąłem gwizdek SanDisc 128 GB USB 3.0. I znów to samo! Niby widzi zawartość, po kliknięciu wyświetla info co zacz i... to wszystko! Czarny ekran. Uważam, że Philips dał ostro d. z multimediami.


Każdy lubi co lubi ale ja kupuję TV dla jakości obrazu ( głównie na sygnale z anteny) a nie dla możliwości podpięcia dysku HDD czy pena.To co można podpiąć to tylko dodatek do TV a widzę, że dla ciebie to główny wybór.E fekt taki,że kupisz TV o gorszych parametrach obrazu dla możliwości podpięcia HDD.Trochę to dziwne ale ok. Każdy ma swoje hallo.Ja bym wolał zmienić HDD na coś kompatybilnego z telewizorem a nie odwrotnie....a możliwości dużo.
To tak jakby zmienić samochód bo radio w nim nie czyta MP3 a przecież można zmienić radio.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Każdy lubi co lubi ale ja kupuję TV dla jakości obrazu ( głównie na sygnale z anteny) a nie dla możliwości podpięcia dysku HDD czy pena.To co można podpiąć to tylko dodatek do TV a widzę, że dla ciebie to główny wybór.E fekt taki,że kupisz TV o gorszych parametrach obrazu dla możliwości podpięcia HDD.Trochę to dziwne ale ok. Każdy ma swoje hallo.Ja bym wolał zmienić HDD na coś kompatybilnego z telewizorem a nie odwrotnie....a możliwości dużo.
Nie, nie. Zły wniosek. Dlatego motam się tyle czasu, bo absolutnie naj w tv jest obraz. Korzystam też głównie z anteny, ale kolekcja filmów też ma swoją wartość. Szukam kompromisu, na pewno nie za wszelką cenę filmy z hdd, bo to byłoby bez sensu, tym bardziej, że kolekcja nie jest na zasadzie jakkolwiek, bez względu na jakość - nie! Starałem się szukać najlepsze z możliwych dostępnych jakości i byłoby nonsensem teraz oglądać to na byle czym :) Cóż, szukam... Możliwe, że wybór padnie na 65QNED913, ostatecznie 65 Nano923. Nie twierdzę też, że LG to jedyny wybór :)
 

lukwaw

New member
tobot spróbuj podpiąć dysk przez podwójny kabel USB z dodatkowym zasilaniem. Może gniazda USB dają za mało prądu i dysk wariuje. Ewentualnie pokombinuj coś z patrycjami i zmień z GPT na MBR.

Zamówiłem już ten TV i też będę podpinał twardy dysk, ewentualnie jakiegoś większego pena.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Nie mam takiego przewodu z USB 3.0. Kiedyś był taki podwójny na 2.0, USB 3.0 już ma (powinien mieć) zdaje się do 1 ampera, raczej więc wydolny. W tv podpinałem do wszystkich portów usb, również do niebieskiego (3.0?)
Teraz wsadziłem pena SanDisc 128 gB usb 3.0, powtórzyłem z zupełnie innym o takiej samej pojemności też SanDisc - NIE CZYTA!!!
 

RobiOk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również posiadam 55PUS9206, nie testowałem co prawda podłączania nośników przez USB ale nauczony doświadczeniem z poprzednich TV korzystam tylko z BLU Ray do tych celów. Kupiłem Panasonic DP-UB820 bo ma dobre opinie i spore możliwości, dźwięk idzie przez kino domowe. Wracając do tematu podłączałem pena 256 GB i nie ma żadnych problemów z filmami odtwarzałem nawet film 42Gb i śmigał. Streaming przez Blu Ray też bez problemu tylko nie mogłem wybrać ścieżki dźwiękowej a z Pena mogę (ale to jest zgodne ze specyfikacją tego Panasonica). Tak więc nie ma sytuacji bez wyjścia.
 

wysio

Member
Bez reklam
Też oglądam często filmy w MKV, które zajmują nawet 60 GB, tyle że nie z dysku USB, a przez sieć. Mam dysk USB, ale znów dla mnie wygodniej puszczać film z komputera przez sieć. W ten sposób wszystko ładnie działa. Z ciekawości sprawdzę, jak to będzie wyglądało z dysku przenośnego. Może spróbuj skorzystać z innego odtwarzacza. Ja używam dwa najlepsze - Mx player i kodi. Firmowa aplikacja jest słaba.
 

MickyMic

New member
@tobot w kwestii zacięć to raczej wina softu niż hardware, w warunkach domowych najprościej protestuj z różnymi playerami, może zrob aktualizację, a może spróbuj na czystym systemie.
 
Ja kupiłem pendrive dwu stronny, z jednej strony do telefonu wejście i USB z drugiej, bo w sony xf90 przestał nam działać smartview, no i w tym sony i na Philipsie 9206,nie działają różne filmy z USB, jedne działają, a inne nie, oczywiście to wina kodeków w danym tv, no i co za problem? Akcja trwała 60 sekund, sklep google play, ściągnąłem najbardziej znany od chyba 15stu lat - vlc media Player I wszystko hula jak ta lala, każdy film i zdjęcia itd
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę to dziwne. Sam użytkuję 8303 i w danych technicznych jest info, że strumień pliku nie może być większy niż 30Mb/s, a sam strumień wideo nie większy niż 20Mb/s.

Kiedyś z ciekawości pobrałem z neta parę filmów z dużym bitratem, nawet przekraczającym 20Mb/s i nie było problemu.


Wg danych producenta 9206 ma większą szybkość danych - kodek 264 80Mb/s, a 265 40Mb/s.


Moim zdaniem to wina kodeków, w jakich materiał został przygotowany. Jak już ktoś pisał sprawdź na innym odtwarzaczu. U mnie VLC się nie sprawdził, ponieważ nie udało mi się uzyskać dźwięku przestrzennego, ale KODI działa dobrze.
 

tobot

Member
Na vlc jest to samo. Nie działa. Aktualizacja dokonana :)

Oczywiście można szukać innych rozwiązań (zewnętrzny odtwarzacz, przesyłanie strumieniowe i pewnie jeszcze coś), ale... po co w takim razie Philipsowi 3 porty USB!?!? Strumień taki, inny... przepływność też taka lub inna..! - a mój stary LG 47LA660S śmigał - g! go to obchodziło jaka przepływność i ile ważył plik! (No 4k nie czytał - wiadomo :) ) Ludziska, mamy 21 wiek, a tv działa gorzej niż ten z początku epoki :/ Mam (miałem) przeświadczenie, że to nie w tę stronę powinno...
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Podsumuję moją przygodę z PeUSem i obiecuję, że już zamilknę!:

Odradzam ten tv!
Obraz nie wybija się ponad przeciętność; żadna rewelacja, poprawny - tyle. Dość skomplikowane ustawienia, ale może jak się przyzwyczaisz będzie ok. Może. :/
Multimedialnie do D.! Totalnie! 3 porty usb, żaden nie działa jak powinien. 8 lat temu zakupiłem LG ze średniej półki (47LA660S) - do dzisiaj śmiga na każdym porcie bez względu na podłączone urządzenie (HDD 2TB lub 4TB, pendrive'y do 128 GB): nawet się nie zająknie! A Philips masakraaa! Nie czyta, nie odtwarza, jeśli już, to zacina się na maxa: na KAŻDYM z wymienionych usb. Myślałem, że to przypadłość mojego egzemplarza - NIE! W sklepie identyczny model, identyczne reakcje (brak reakcji bądź zawieszenia). Poprosiłem sprzedawcę o podłączenie do jakiegoś LG. Stał niedaleko jakiś z serii NANO8..., nie wiem z którego roku. Śmiga! Wcześniej, przed PUSem9206, miałem 2 tyg. tv Sony (nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale 65XH9506 zdaje się), następnie Samsung QE65QN91A - z odczytem tych samych urządzeń ŻADNEGO problemu. Przesadziłem - Sony trochę kulał: dlatego odpadł. Ale vs Philipsa to naprawdę było trochę! I po co zaimplementowano w nim 3 porty USB??? Jeden byłby rozpustą w takim wydaniu. Mało; wczoraj zapodałem nagrywanie, dzisiaj rano przeczytałem komunikat..: "błąd zasilania, nagrywanie nie powiodło się". Dodam, że napisałem to samo w opinii do Philipsa. Zgadnijcie. Jakże mogło być inaczej - odrzucono! Tyle w temacie wolności słowa czy opinii. Resztę zostawiam szanownym czytacielom.
 

ferg80

Member
Podsumuję moją przygodę z PeUSem i obiecuję, że już zamilknę!:

Odradzam ten tv!
Obraz nie wybija się ponad przeciętność; żadna rewelacja, poprawny - tyle. Dość skomplikowane ustawienia, ale może jak się przyzwyczaisz będzie ok. Może. :/
Multimedialnie do D.! Totalnie! 3 porty usb, żaden nie działa jak powinien. 8 lat temu zakupiłem LG ze średniej półki (47LA660S) - do dzisiaj śmiga na każdym porcie bez względu na podłączone urządzenie (HDD 2TB lub 4TB, pendrive'y do 128 GB): nawet się nie zająknie! A Philips masakraaa! Nie czyta, nie odtwarza, jeśli już, to zacina się na maxa: na KAŻDYM z wymienionych usb. Myślałem, że to przypadłość mojego egzemplarza - NIE! W sklepie identyczny model, identyczne reakcje (brak reakcji bądź zawieszenia). Poprosiłem sprzedawcę o podłączenie do jakiegoś LG. Stał niedaleko jakiś z serii NANO8..., nie wiem z którego roku. Śmiga! Wcześniej, przed PUSem9206, miałem 2 tyg. tv Sony (nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale 65XH9506 zdaje się), następnie Samsung QE65QN91A - z odczytem tych samych urządzeń ŻADNEGO problemu. Przesadziłem - Sony trochę kulał: dlatego odpadł. Ale vs Philipsa to naprawdę było trochę! I po co zaimplementowano w nim 3 porty USB??? Jeden byłby rozpustą w takim wydaniu. Mało; wczoraj zapodałem nagrywanie, dzisiaj rano przeczytałem komunikat..: "błąd zasilania, nagrywanie nie powiodło się". Dodam, że napisałem to samo w opinii do Philipsa. Zgadnijcie. Jakże mogło być inaczej - odrzucono! Tyle w temacie wolności słowa czy opinii. Resztę zostawiam szanownym czytacielom.


Trochę to dziwne co piszesz. Obraz jest bardzo dobry a może i doskonały jak na LED-y. A to,że nie da się do tego TV podpiąć jakiegoś dysku czy pena to dla mnie osobiście żaden problem. Niepotrzebna rzecz w czasach stremingu i aplikacji internetowych.Trochę relikt przeszłości ...chociaż też jak pisano wyżej wydaje mi się, że to kwestia kodeków do zapisanego na dysku materiału. ,,,ale oczywiście każdy ma swoje kryteria. Dla mnie ważny jest obraz w TV.


..co do serwisu PHILIPSA czy polityki podejścia do klienta to zgadzam się,że jest to dramat. Klient po zakupie TV jest traktowany jako wróg.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie też tak myślę. Kiedyś równie używałem dysku. Ściągałem filmy w pracy i oglądałem w domu. W chwili obecnej jak mam Netflix, Amazon prime, HBO go, Canal Plus online dysk leży kompletnie nie używany. Tak jak kolega dla mnie również to nie będzie problemem nawet gdyby nie działało( chociaż faktycznie działać powinno). Dla mnie liczyl sie będzie obraz ( mam nadzieję że nie gorszy niż na 9096). W przeciwnym wypadku oddam go i tyle...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mówię że zły, jestem zadowolony z niego. Udało mi się nawet wyeliminować to dropienie na materiałach gorszej jakości (na forum Sony o tym pisali dość dużo). Tv działa ok ale mam go w 55 calach a tego kupiłem w 65 .
 
Do góry