Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

zepter

Member
Podzieli się ktoś swoimi ustawieniami, ustawienia @conqest w przypadku yt jak oglądam caroserii są dziwne, a to nie widzę nic w bagażnikach aut wszystko się zlewa a czerwień Mazdy jest zbyt mocna XD
 

grosjean_2022

New member
Swój mam już ponad dwa miesiące i ogólnie jestem zadowolony. Próbowałem różnych profili i ustawień od conqest, ale ostatecznie został na profilu film z wyłączonymi wszelkimi polepszaczami. Prośbe mam natomiast do @kiki W recenzji PUS9206 wspominałeś o tym że słabo widać ciemne sceny w hdr, ale można na szczęście to poprawić. Czy możesz podać w jaki sposób? Więcej szczegółów w ciemnych scenach mam na monitorze LG 29WN600-W, który ma mniejszą jasność od tego tv.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Podzieli się ktoś swoimi ustawieniami, ustawienia @conqest w przypadku yt jak oglądam caroserii są dziwne, a to nie widzę nic w bagażnikach aut wszystko się zlewa a czerwień Mazdy jest zbyt mocna XD
Bo każda matryca jest inna. Więc nie da się zrobić uniwersalnych ustawień kolorów dla wszystkich... A może by tak spróbować samemu je zmienić pod siebie i swoją matrycę? Wiadomo że 20 Pkt z głowy się nie wymyśli ale kolorami można spróbować się pobawić. Ja u siebie ustawiałem je pod plansze testowe ale na innym egzemplarzu może być już inaczej...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Moje ustawienia pod dekoder były robione w ten sposób że zmiany były też wprowadzane na samym dekoderze. Mam swoj prywatny dekoder na linux i jwst tam taka możliwość. Więc na dekoderach wypożyczanych z platform cyfrowych może być inaczej i konieczne będą zmiany.
 

Sativass

New member
Ja zastosowałem ustawienia z forum i obraz nawet mi się podoba. Cukierkowo kolorowy ale ja takie lubię.
których ustawień użyłeś? i na jakiej platformie oglądasz?

U mnie np YouTube wygląda fajnie. Z kolei oglądam filmy na:
Netflix
HBO Max
Amazon Prime
I tam jest mega irytujący ten TV - wiedzmin 2 sezon na netflix to sie nie da ogladać w tych ciemnych scenach. TheCrown wygląda fajnie.
HBO Max - "Absentia" cimne sceny też konkretnie do dupy.

Amazon Prime - Grand Tour najnowszy odcinek, włącza się HDR10+ który trzeba od razu wyłączać bo wygląda jakby ktoś farbami i pędzlem obraz malował, zero ostrości, kolory jakies dziwnie rozmyte. Po jakiejś zabawie doszedłem do w miare zadowalającego obrazu żeby ten odcinek obejrzeć ale nadal troche za czerwono na tej śnieżniej scenerii.

Tryb filmowy wygląda najlepiej ale daleko mu do zadowalającego - ciemniejszych scen nie widać bo obraz jest tak ciemny, do tego brak kolorów jest zdecydowanie przesadzony.

Pytanie:
Czy jak ustawię np ISF Dzień na włączonym Netflix to ustawienia zostaną tylko na Netflix i potem wchodze na HBO Max i ustawiam ponownie ISF Dzien, czy jak raz ustawie to na wszystkim jest?
Bo domyślam się że na każde HDMI osobno moge te ustawienia zrobić, ale czy na aplikacje się da?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie ustawienia isf dzień nie mogą być dobre dla trybu hdr czy dv. No nie da się. Będzie za ciemno. Prosta sprawa - wystarczy porównać ustawienia które są do znalezienia w necie ze skalibruj.tv nie muszę być do tego tv i sprawdzić jak oni kalibrują tryb dv czy hdr w porównaniu do sdr. Zobaczycie jaka jest zależność...
 

ravel51

New member
No tak. Ale ja do hdr używam tylko disney+ i tam z automatu odcina tryby dzień itp. dostępne są tylko hdr. I jaskrawy Hdr mi pasuje do tego.
 

wojtas6565

New member
Odebrałem wczoraj swój TV, po krótkiej zabawie na ps5 stwierdzam problem o którym wcześniej wspominano na forum.
Tryb HDMI optymalny (automatyczny tryb gry), który włącza 120hz, VRR i ALLM powoduje takie smużenie, że na telewizorze nie da się grać.
Po przełączeniu na tryb HDMI Optymalny smużenie znika, ale tym samym rezygnujemy z VRR i ALLM i 120hz.
Szukałem TV pod nową konsolę, a finalnie i tak musze rezygnować z funkcji za które dodatkowo płaciłem.
Co do samego TV trafił się fajny egzemplarz bez wad matrycy, produkcja październik 2022 składany w Polsce. O dolbyvision i streamingach się nie wypowiem bo jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No tak. Ale ja do hdr używam tylko disney+ i tam z automatu odcina tryby dzień itp. dostępne są tylko hdr. I jaskrawy Hdr mi pasuje do tego.
No właśnie tak ma być tylko teraz trzeba ten tryb hdr też odpowiednio ustawić. Ustawienia z trybu isf się do tego nie nadają.
Co do samego TV trafił się fajny egzemplarz bez wad matrycy, produkcja październik 2022 składany w Polsce. O dolbyvision i streamingach się nie wypowiem bo jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.
Podświetlenie matrycy jest ok? Możesz zapodać fotki szczególnie na czarnym?
 

wojtas6565

New member
No właśnie tak ma być tylko teraz trzeba ten tryb hdr też odpowiednio ustawić. Ustawienia z trybu isf się do tego nie nadają.

Podświetlenie matrycy jest ok? Możesz zapodać fotki szczególnie na czarnym?
Wrzucam z ambi i bez. Wg mnie jest okej, aparat dodatkowo rozjaśnia, w realu jest jednolita czerń. Przesiadłem się z IPS więc takie coś mnie zadowala.

Po dłuższej zabawie dochodzę do wniosku że telewizor nie nadaje się do gier przez widoczny blooming. Nawet odpaliłem ten sam film testowy z youtuba najpierw przez konsole - widoczny blooming, a następnie przez appke w TV - bloomingu nie ma.
Wszystkie opcje motion itp są zablokowane w trybie gry, nie mam pojęcia jak mogę wyłączyć te wszystkie upłynniacze przy źrodle z konsoli.
Inną sprawą jest to, że każdy z predefiniowanych trybów ma tak przeładowany niebieski, że ten telewizor właściwie nie wyświetla czarnego koloru. Jeśli zmienię kolory dla jednej gry, to w innej już jest źle.
 

Attachments

  • IMG_5192.jpg
    IMG_5192.jpg
    2,3 MB · Wyś: 48
  • IMG_5196.jpg
    IMG_5196.jpg
    1,2 MB · Wyś: 48

strzala

Member
Zostałem posiadaczem tego telewizora w tym tygodniu. W profilach obrazu zauważyłem, że w porównaniu do Philipsów z poprzednich lat, doszła nowa opcja - Calman. Poczytałem trochę o tym i okazało się, że w zapowiedziach modeli na 2021 rok pojawiały się informacje, że będzie można użyć do tego aplikacji Calman w wersji Home. Tymczasem sprawdziłem i nie ma tej wersji dla telewizorów Philipsa (jest dla 4 innych producentów po 150$). W tutorialu dotyczącym kalibracji Philipsa jest informacja, że trzeba użyć Calmana w wersji co najmniej Pro lub Studio, a te wersje są po prawie 2000$! No tyle to nie jestem gotowy zapłacić za to oprogramowanie. No i teraz pytanie, czy są jakieś zapowiedzi, że ma się pojawić Calman Home dla Philipsa, czy muszę się bawić ręcznie z darmowym oprogramowaniem HCFR? Posiadam kolorymetr X-Rite i1Display Pro.
 

Aidzbo

New member
Będę próbował wyzerować tv aby sprawdzić te hdmi z tylu.
Ale mam drugie pytanie, mam zablokowane właśnie podświetlanie itd wiele opcji w trybie HDR , wyczytałem wcześniej żeby z USB odpalić Video w tej jakości, niestety nic to nie dało (owszem na USB mogłem więcej wyregulować) lecz potem i tak na Netflix HBO itd mam 100 i zablokowane .. help
 

Aidzbo

New member
G*wno a nie telewizor, tyle powiem. Hdmi nie działa nawet po wyzerowaniu tv. Będzie szedł na reklamacje chyba
Edit: podpowie ktoś jak najlepiej reklamować ? Niestety mam pierwszy raz ta przyjemność.
Edit2: to jest nieprawdopodobne. Soundbar działa mi pod hdmi z tylu. Konsola i dekoder nie. Ktoś coś ?
Edit3: udało mi się po kilku godzinach odłączania, podłączania, resetowania uruchomić plejaka.
 
Ostatnia edycja:

zepter

Member
Odebrałem wczoraj swój TV, po krótkiej zabawie na ps5 stwierdzam problem o którym wcześniej wspominano na forum.
Tryb HDMI optymalny (automatyczny tryb gry), który włącza 120hz, VRR i ALLM powoduje takie smużenie, że na telewizorze nie da się grać.
Po przełączeniu na tryb HDMI Optymalny smużenie znika, ale tym samym rezygnujemy z VRR i ALLM i 120hz.
Szukałem TV pod nową konsolę, a finalnie i tak musze rezygnować z funkcji za które dodatkowo płaciłem.
Co do samego TV trafił się fajny egzemplarz bez wad matrycy, produkcja październik 2022 składany w Polsce. O dolbyvision i streamingach się nie wypowiem bo jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.
System zaktualizowany?
 

wilkudaniel

New member
Cześć!
Dla osób, które chcą sprawdzić ilość przepracowanych godzin bez utraty gwarancji, jest na to inny kod. Uruchamiamy go na pustym źródle: 123654. OH-Home jest ilością godzin w domu, OH-Shop praca w trybie sklepowym.

Mam jednak pytanie, czy udało już się komuś znaleźć rozwiązanie na odblokowanie wszystkich funkcji obrazu ?
Opcje są poblokowane, nic nie idzie zmienić :/
 

Attachments

  • IMG_20221121_001243.jpg
    IMG_20221121_001243.jpg
    3 MB · Wyś: 79
Do góry