Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

MaxDamage

New member
Czy podzieli się ktoś zebranymi najświeższymi ustawieniami, najaktualniejszymi po tych wszystkich aktualizacjach?
Są jakieś nowości po roku użytkowania tego tv, czy Philips nic za darmo nie daje nowego w aktualizacjach?
Dostępny jest już nowy widok androida?
Nie zapłaciłeś za używanie tego forum, więc nie dostąpisz tej łaski tu. Pamiętaj o tym przed publikacją tu czegoś wartościowego.
 

czarnydlk

New member
Czy ktoś miał problemy z przyciskami na pilocie? Chodzi o zwiększanie głośności. Przyciski na pilocie mają dosyć krótki skok. Delikatne naciśnięcie volume+ - pilot wgl nie reaguje, nie podświetla się. Trzeba mocniej wdusić przycisk, żeby zadziałało a i tak zdarza się, że zamiast +, wchodzi -
 

luck76

Well-known member
Czy ktoś miał problemy z przyciskami na pilocie? Chodzi o zwiększanie głośności. Przyciski na pilocie mają dosyć krótki skok. Delikatne naciśnięcie volume+ - pilot wgl nie reaguje, nie podświetla się. Trzeba mocniej wdusić przycisk, żeby zadziałało a i tak zdarza się, że zamiast +, wchodzi -
To jest problem projektu RC Philipsa w ogóle. To samo w starych RC kontrolujacych dekodery UPC. Miękiszony ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zepter
W sprawie kalibracji napisz roszę na PW .

===================================
czarnydlk
Pilot - sprawdź baterie , jeśli nie pomaga zresetuj pilot.
Jeśli nie pomoże zrób dodatkowo reset telewizora.
Jeśli nie pomoże = serwis.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To chyba jednak ja trafiłem na jakiegoś leżaka z lutego. Zaraz się okaże , że od pół roku w sklepie świecil. Tylko zastanawia mnie jego czystość i stan idealny.
Problemem nie jest że telewizor jest z lutego ale jakość matrycy. Patrząc się na zdjęcia jakie wkleiłeś nie wygląda to dobrze ,matryca jest cała w plamach ,faktem jest że znaleźć ekran całkowicie czysty graniczy z cudem, ale u Ciebie tych mazaków jest chyba za dużo
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sony ma jaśniejszy ekran ,Philips lepszy dźwięk ,Ale jeżeli telewizor masz podłączony do kina domowego lub używasz soudbara to dla Ciebie to kompletnie bez znaczenia .Ten Philips jest dobry jako samodzielne urządzenie , XB85 do dobra opcja warta zastanowienia
 

luck76

Well-known member
Sony ma jaśniejszy ekran ,Philips lepszy dźwięk ,Ale jeżeli telewizor masz podłączony do kina domowego lub używasz soudbara to dla Ciebie to kompletnie bez znaczenia .Ten Philips jest dobry jako samodzielne urządzenie , XB85 do dobra opcja warta zastanowienia
Fakt, że w tym przedziale cenowym philips lepszy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam ten telewizor i też nie mogę powiedzieć że obraz rzuca na kolana ,ale spodobał mi się dźwięk w moim wypadku nie wchodzi w grę soudbar a z tego Philipsa chociaż słychać w miarę normalnie ,fajny jest też pilot .Znam też przypadki że ludzie go kupowali tylko ze względu na ambilight
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mam w domu Sony xh9096 z FALD i 9206 direct led. W Sony matryca ładniej podświetlona. Nie widać tych pasów pionowych które w philipsie jak ktoś wie to czasami widać. Można to zniwelować, spędziłem przy tym sporo czasu ale na zero się nie da... Ale i tak Philips jest w salonie a Sony w sypialni bo każdemu bardziej podoba się o raz z Philipsa przy normalnym oglądaniu. Kolory są piękne, naprawdę można wyciągnąć super obraz z niego. Jeśli chodzi o dźwięk to deklasuje Sony i nie mam tu krzty przesady. Z Sony miałem też dużo więcej problemu jeśli chodzi o sterowanie dekodera i soundbara jednym pilotem a w philipsie wszystko działa cacy.
 
Ostatnia edycja:

Aidzbo

New member
Cześć mam dwa pytania.
1. Czy jak mam zablokowane opcje w HDR (np podświetlanie na 100) wystarczy ze podepnę pod USB jakis filmik z ta rozdzielczością i te funkcje się odblokują wtedy na android tv itd?
2. Posiadam playstation4 slim - podpinam pod wejście z tylu i telewizor nie widzi w ogóle konsoli. Czy tak powinno być ze działa tylko w wejściu z boku? (Tak samo mam gdyby podpinam np dekoder tv z tylu tez nie działa) wiem ze tam jest 4K 120hz hdmi , to dlatego czy coś jest nie tak?
 

wojtas6565

New member
Cześć mam dwa pytania.
1. Czy jak mam zablokowane opcje w HDR (np podświetlanie na 100) wystarczy ze podepnę pod USB jakis filmik z ta rozdzielczością i te funkcje się odblokują wtedy na android tv itd?
2. Posiadam playstation4 slim - podpinam pod wejście z tylu i telewizor nie widzi w ogóle konsoli. Czy tak powinno być ze działa tylko w wejściu z boku? (Tak samo mam gdyby podpinam np dekoder tv z tylu tez nie działa) wiem ze tam jest 4K 120hz hdmi , to dlatego czy coś jest nie tak?
Nie mam jeszcze tego TV, ale wydaje mi się, że nie powinno tak być skoro złącza HDMI są kompatybilne wstecznie, a tobie nie działają w nim dwa urządzenia.
 

Sativass

New member
Cześć mam dwa pytania.
1. Czy jak mam zablokowane opcje w HDR (np podświetlanie na 100) wystarczy ze podepnę pod USB jakis filmik z ta rozdzielczością i te funkcje się odblokują wtedy na android tv itd?
2. Posiadam playstation4 slim - podpinam pod wejście z tylu i telewizor nie widzi w ogóle konsoli. Czy tak powinno być ze działa tylko w wejściu z boku? (Tak samo mam gdyby podpinam np dekoder tv z tylu tez nie działa) wiem ze tam jest 4K 120hz hdmi , to dlatego czy coś jest nie tak?
Mam ps4 slim podłączone pod to hdmi 4K 120hz i działa - ten sam tv oczywiście.
 

Sativass

New member
Myślicie ze zainstalowanie tv od nowa może pomoc ? Tylko nie chce mi się potem znowu wszystkich ustawień obrazu robić ;/

Ja bym spróbował ale nie znam się. Walczę na razie z ustawieniem obrazu bo nie podoba mi się…


HBO Max, netfix, amazon prime - ogólnie bardzo marny obraz jak na ta półkę cenowa. Pewnie kwestia kalibracji ale jeśli doliczać sobie 500 czy 700zl za kalibrację to chyba rozsądniej szukać czegoś innego.

Na razie jeszcze testuje, 14 dni na zwrot wiec jak do tego czasu nie znajdę zadowalających ustawień i wraca na magazyn.


W ogóle tryby standardowy / jaskrawy / naturalny to jakaś padaka kompletna. Testowałem je na kilku aplikacjach i na żadnej nie da sie na nich oglądać obraz gorszy jak z manty za 1000pln. Nie rozumiem kto te tryby dostraja i jakim cudem wypuszczają je tak do sprzedaży.
 

Aidzbo

New member
Ja bym spróbował ale nie znam się. Walczę na razie z ustawieniem obrazu bo nie podoba mi się…


HBO Max, netfix, amazon prime - ogólnie bardzo marny obraz jak na ta półkę cenowa. Pewnie kwestia kalibracji ale jeśli doliczać sobie 500 czy 700zl za kalibrację to chyba rozsądniej szukać czegoś innego.

Na razie jeszcze testuje, 14 dni na zwrot wiec jak do tego czasu nie znajdę zadowalających ustawień i wraca na magazyn.


W ogóle tryby standardowy / jaskrawy / naturalny to jakaś padaka kompletna. Testowałem je na kilku aplikacjach i na żadnej nie da sie na nich oglądać obraz gorszy jak z manty za 1000pln. Nie rozumiem kto te tryby dostraja i jakim cudem wypuszczają je tak do sprzedaży.
Fakt, ciężko uzyskać w pełni zadawalający efekt. Ja mam go trzeci miesiąc i ciagle coś przestawiam. Uda mi sie dostroić i na jednym materiale jest petarda to potem odpalam inny film i znowu muszę coś rzeźbić.
 
Do góry