Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy i koleżanki być może teraz ktoś pomoże mi. Mam problem z rozświetlaniem obrazu w konfiguracji Ustawienia HDMI optymalny (automatyczny tryb gry) i styl obrazu HDR gra - zarówno na ps5 jak i na XOX.
Podczas poruszania kamery w obojętnie jakiej grze obraz zaczyna robić się biały przy krawędziach. Walczę z tym już od miesiąca z pomocą techniczną i jedyne co mi powiedzieli to czekać na aktualizację... Aktualizacja wyszła a problem bez zmian. Zależy mi na tym ustawieniu bo tylko wtedy w ps5 można odpalić dodatkowe opcje jak vrr czy allm.
Cześć! Ja miałem identyczny problem i też ten sam tryb, ps5 i takie białe ślady przy ruszaniu kamerą. Zgłosiłem problem philipsowi i napisali że wdrażają aktualizacje naprawiającą problem. Po aktualizacji z końcówką 178.206 problem przestał być zauważalny. Nie aktualizowałem tv jeszcze do najnowszej wersji przez USB.
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć! Ja miałem identyczny problem i też ten sam tryb, ps5 i takie białe ślady przy ruszaniu kamerą. Zgłosiłem problem philipsowi i napisali że wdrażają aktualizacje naprawiającą problem. Po aktualizacji z końcówką 178.206 problem przestał być zauważalny. Nie aktualizowałem tv jeszcze do najnowszej wersji przez USB.

Hej, dzięki za odpowiedź. No ja też problem zgłosiłem do philipsa i odpisali że aktualizacja naprawi problem - mój tv miał aktualizację z końcówką 136.218 i niestety nie chciał się zaktualizować automatycznie wyżej. Dopiero przez penka wbiłem mu tą najnowszą 178.222 ale w niej problem występuje dalej. :/
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej, dzięki za odpowiedź. No ja też problem zgłosiłem do philipsa i odpisali że aktualizacja naprawi problem - mój tv miał aktualizację z końcówką 136.218 i niestety nie chciał się zaktualizować automatycznie wyżej. Dopiero przez penka wbiłem mu tą najnowszą 178.222 ale w niej problem występuje dalej. :/
Ja aktualizacje do 178.206 dostałem tydzień po zgłoszeniu problemu przez wifi. I teraz nie wiem czy aktualizować skoro mówisz że na 178.222 problem występuje. Ciekaw jestem czy da się w razie czego zrobić downgrade.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra, wszystko wiadomo. Jak ktoś gra na ps5 to lepiej nie aktualizować do 178.222 i zostać na 178.206 bo na najnowszej wersji oprogramowania znów jest problem z ghostingiem czy inaczej śladami na automatycznym trybie gry. Napisałem znów do supportu, mam nadzieję że wydadzą nowy update. No i downgrade nie wchodzi w grę bo próbowałem robić z usb i wykrywało starszą wersję oprogramowania.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie możecie napisać ile było aktualizacji w tym roku ,ewentualnie może jest jakaś strona internetowa gdzie można to zobaczyć
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie możecie napisać ile było aktualizacji w tym roku ,ewentualnie może jest jakaś strona internetowa gdzie można to zobaczyć
Cała rozpiska jest na stronie philipsa pod linkiem do oprogramowania, będzie zatytuowane "komunikaty". Ogólnie w tym roku włącznie z najnowszą to 4 aktualizacje.
 
Ostatnia edycja:

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra, wszystko wiadomo. Jak ktoś gra na ps5 to lepiej nie aktualizować do 178.222 i zostać na 178.206 bo na najnowszej wersji oprogramowania znów jest problem z ghostingiem czy inaczej śladami na automatycznym trybie gry. Napisałem znów do supportu, mam nadzieję że wydadzą nowy update. No i downgrade nie wchodzi w grę bo próbowałem robić z usb i wykrywało starszą wersję oprogramowania.
Daj znać czy ci coś odpisali, ja zgłosiłem już jakiś czas temu tą najnowszą aktualizacje że problem dalej występuje i póki co cisza z ich strony.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dzięki , mam jeszcze jedno pytanie .Na stronie Philipsa jest najnowsze oprogramowanie 101.000.178.222 skąd można wziąć poprzednie wersje = w ogóle można sobie wybrać którą aktualizację zamontować
Jeżeli telewizor w ogóle nie był aktualizowany to wystarczy ta najnowsza aktualizacja - poprzednich potrzeba instalować
 

bartecule

New member
Witam, zakupiłem telewizor z wątku w wersji 55 cali, jako że korzystam z Canal+Online od dłuższego czasu to pobrałem go również na ten telewizor i mam mały problem. Transmisja idzie w najwyższej jakości, nie zacina się ale obraz momentami jest nie do końca płynny, jakby gdzieś gubił klatki. W ustawianiach TV spędziłem dużo czasu, ale nic nie daje. Czy ktoś ma podobny problem z apką na tym TV? Dodam, że apki typu Netflix, Youtube nie mają takiego problemu.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj znać czy ci coś odpisali, ja zgłosiłem już jakiś czas temu tą najnowszą aktualizacje że problem dalej występuje i póki co cisza z ich strony.
Jakby co to udało mi się zrobić downgrade. Także po downgradzie zaktualizowałem przez WiFi i mam znowu 178.206. Wyłączyłem na wszelki wypadek automatyczne aktualizacje.
3e44f32cf55a08df61d40b3c434fd17c.jpg
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki dzięki ale tam jest tylko jedna aktualizacja ta ostania 1,3gb - chyba że się mylę albo źle szukam

Czy z poziomu telewizora tzn kiedy jest podłączony do internetu można pobrać aktualizację ,z tego co tu wyczytałem z ostatnią są problemy wiec chyba nie ma sensu tego pobierać
Ja znalazłem na przykład tutaj do pobrania tą przedostatnia aktualizacje https://www.philips.com.my/c-p/55OLED706_68/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv/support
Jak widać aktualizacja jest do oleda ale numer oprogramowania ten sam włącznie z początkiem TPM211EA.
 

|m|__|m|

New member
Dział techniczny Philipsa to jakaś porażka :evil: Wysłałem im filmiki, potem logi, a oni stwierdzili, że TV jest zgodny ze specyfikacją...

Poniżej treść zgłoszenia, więc jakby ktoś miał czas sprawdzić z ciekawości czy też dostrzega te błędy to może gamonie się tym zajmą jak zgłosi to więcej osób.

Do TV mam podłączony dekoder 4K, konsolę PS5 oraz amplituner Denon AVR-X1700H - podłączałem też Harmana HK3490 i było to samo.

Zablokowane ustawienia obrazu:
https://www50.zippyshare.com/v/1iRPo7VD/file.html

Problem zauważyłem na razie tylko dla video w formacie Dolby Vision. Nieważne jaki wybierze się styl obrazu (HDR czy DV) zablokowane jest podświetlenie, ustawienia kontrastu oraz kilka opcji dotyczących kolorów. W modelu 65PUS7805 wszystko jest odblokowane (https://www86.zippyshare.com/v/YdTDulS1/file.html) i tam mogłem sobie idealnie dostosować obraz do własnych potrzeb. A tutaj nie da się tak ustawić kontrastu, aby jasne sceny nie wypalały oczu przy oglądaniu w ciemności.

Opóźnienie dźwięku na wyjściu optycznym

Nagrałem ten sam wywiad z YouTuba:
- z TV: https://www115.zippyshare.com/v/gLLm4nZu/file.html
W przypadku formatu wyjściowego "stereo" opóźnienie jest bardzo duże i nie ma żadnej zmiany podczas skorzystania z opcji "dostosowania wyjścia cyfrowego". Dla formatu "wielokanałowy" opóźnienie jest już mniejsze i dopiero ustawienie na maksimum "dostosowania wyjścia cyfrowego" synchronizuje dźwięk na amplitunerze z TV. Ale czy jest idealnie ciężko określić.

- z PS5: https://www49.zippyshare.com/v/FCNBsX1Q/file.html
Na konsoli sytuacja jest zupełnie odwrotna. W przypadku formatu wyjściowego "stereo" dźwięk wydaje się dobrze zsynchronizowany. Natomiast dla formatu "wielokanałowy" występuje wyraźnie opóźnienie i nie ma żadnej reakcji na regulację opcją "dostosowania wyjścia cyfrowego" (dla formatu "stereo" również ona nie działa).

Opóźnienie obrazu na wyjściu HDMI ARC

Przypadkiem zauważyłem, że podczas odtwarzania YT z TV dźwięk wyprzedza obraz po przełączeniu się na amplituner: https://www57.zippyshare.com/v/mkplSiTE/file.html

Nie wiem czy to dobrze uchwyciłem, ale najlepiej widać opóźnienie obrazu od 23 sekundy po tym jak wypowiedź redaktora kończy się zanim skończy ruszać ustami. Takie samo opóźnienie obrazu jest też na dekoderze UPC podłączonym HDMI.

Dla pewności sprawdziłem jeszcze na PS5 i tam problem nie występuje. Obraz z dźwiękiem jest zsynchronizowany prawidłowo:
https://www3.zippyshare.com/v/7FD9BK62/file.html

Najbardziej wkurzają mnie zablokowane ustawienia obrazu, bo obraz wygląda fatalnie dla sygnału DV. Jest bardzo ciemny i w ogóle czarny kolor wygląda dziwnie wysrebrzony, a jasne sceny wypalają oczy.
 
Do góry