Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mój soundbar nie ma atmosa więc się nie wypowiem. Co do obrazu nie stwierdziłem pogorszenia ale też szczerze mówiąc nie testowałem jakoś dokładnie bo zrobiłem aktualizacje w nocy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój amplituner też nie obsługuje Dolby Atmos i przy fonii w tym formacie powinien zrobić downgrade do DD51, a tego nie robi i jest zanik, dopiero przełączenie na PCM(stereo) i powrót do wielokanałowego przywraca dźwięk.
 

lama1989

New member
Cześć, jest to mój pierwszy post :)
Ja kupiłem ten TV głównie z względu na piłkę nożną i PS5 w końcu 120 hz. I teraz pytanie czy to tylko ja tak mam że w meczach kiedy jest szybki ruch kamery to widać takie pionowe ciemniejsze pasy na murawie? Czy ten model tak ma? Kiedy akcja jest w jednej części boiska to nic takiego nie widać.
 
Niestety to jest dla mnie największa prawie jedyna wada tego tv, szczególnie na jasnych materiałach widać pionowe pasy przy szybkich ruchach kamery...
 

judas82

New member
A możecie polecić jakiś soundbar do kwoty 1000 max 1500zł ? Zastanawiam się nad jakimś Phillipsem, Samsungiem ewentualnie Yamaha.
 
To nie jest bardzo widoczne, ale jest niestety chyba przez podświetlenie w tym tv, widać było na meczu lekko tylko jak szybko kamera się przemieszczała, najbardziej jest to widoczne na białym tle np: program hgtv, zgłoś remont kiedy ściany są białe i kamera się szybko przemieszcza.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ale ja wiem o czym Ty mówisz i sam to zgłaszałem po zakupie, jednak to można ustawieniami zniwelować praktycznie do zera. U mnie na meczu nie było nic widać, chociaż celowo patrzyłem i szukałem tego zjawiska.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
ok, to, które ustawienie najbardziej odpowiada za zniwelowanie pasów?


Ale ja wiem o czym Ty mówisz i sam to zgłaszałem po zakupie, jednak to można ustawieniami zniwelować praktycznie do zera. U mnie na meczu nie było nic widać, chociaż celowo patrzyłem i szukałem tego zjawiska.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
zapewne wszystko co ma związek z podświetleniem matrycy - sam wiesz że te pasy nie pojawiają się cały czas tak żeby można było zmieniać parametry i sprawdzać czy widać je więcej czy mniej. Ja po prostu ustawiłem obraz jak najlepiej pod siebie i naprawdę jest ok. Nikt inny tego nie zauważył, dopiero jak żonie powiedziałem na co ma zwrócić uwagę i kiedy to stwierdziła że faktycznie coś tam widać ale że normalnie nigdy by tego nie zauważyła więc odpuściłem i jest OK
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego właśnie zacznij proszę najpierw od kalibracji.
Nie usuwa bandingu, ale jeśli masz źle ustawione i na innym trybie podświetlenia matrycy - to go łagodzi.
 

Teriero

New member
Włączanie/wyłączanie sieci LAN, klawiatury BT i dysku USB podczas każdego rozruchu TV z uśpienia.

:?:Włączanie/wyłączanie sieci LAN, klawiatury BT i dysku USB podczas każdego rozruchu TV z uśpienia.

Witam.

Wziąłem się za podłączane akcesoriów do TV jak klawiatura BT, Dysk zewnętrzny USB. Zmieniłem też sieć z WiFi na "stały" LAN z Routera.
Zauważyłem, że przy każdorazowym włączeniu TV z uśpienia w górnym prawym rogu wyskakują samoistne uciążliwe komunikaty o rozłączeniu a następnie podłączeniu poszczególnych urządzeń.
W moich poprzednich TV Philisa (seria PUS) po podłączeniu tych samych urządzeń, sformatowaniu dysku na TV nie miałem takich "cudów". Po podłączeniu i restarcie - te komunikaty nie występowały.

Co jest przyczyną i czy da się coś z tym zrobić?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam
 
Do góry