Philips 5604 H12

szpigiel9

New member
Opinie i oceny o Philipsie 5604 H12. Tv mam od wczoraj. Ważniejsze parametrt: Kontrast 50000:1, jasność 500, Full HD, DVB-TiC MPEG-4, Pixel plus HD, USB do zdjęć mp3 i jeszcze jakiś chyba dwóch formatów, mnogość ustawień,obrotowa stopka, ładny design jak dla mnie i cena też pikna. Brakuje mu tylko 100Hz ale przy wielkości 32" nie potrzeba mu. Odłączyłem PS3 od tosi ZF355 i podłączyłem do Philipsa i co zero smużenia i śmiga porównywalnie jak na tosi. Naziemna cyfrowa też działa, obraz wręcz kapitalny a HD z ustawionym na maximum Pixelem plus HD bajka. Za te pieniądze TV polecam zdecydowanie. Najlepiej obejżeć go samemu i wtedy maznąć coś w tym wątku. Dzwoniłem do Philipsa Polska i powiedzieli, że będą go mieli w poniedziałek. Pozdrowienia dla wsiech:)
 

szpigiel9

New member
Nikt z szanownych kolegów nie testował tego philipsa 5604 bo nic nie piszecie o swoich spostrzeżeniach. Ja zauważyłem jeszcze to: żeby odbierać DVB-T to w instalacji> znajdź kanały> system później jest do wyboru- anglia, europa zachodnia, europa wschodnia, francja trzeba wybrać FRANCJA a w menu lokalizacja tam jest wiele krajów w tym polska również trzeba wybrać FRANCJA i dopiero wtedy znajduje nasze kanały DVB-T. Wedłóg instrukcji jeszcze można ustawić w podmenu siłę sygnału która ma pomóc przy ustawieniu anteny ale ja robiąc wszystko wedle wskazań i tak brakuje mi tego podmenu i narazie nie mogę do tego dojść może ktoś potrafi. Narazie dzięki pomocy kolegi doszłem do tej francji i odbieram cyfrową DVB-t MPEG-4 i analogową również. Z enką współpracuję po HDMI dobrze. Mam jeszcze jedno pytanie bo nie miałem nigdy philipsa dlaczego jak go włączam muszę odczekać z 10 sekund zanim pojawi się obraz wtedy znika czerwona dioda i zaczyna migać biała i po około 10 sekundach pojawia się obraz. Moja tosia i sharp włączają się dużo wcześniej. Dzięki z góry jak ktoś coś napisze co wie o tym TV.
 

luki_R

New member
Ja w moim Philipsie (co prawda inny model, ale może u Ciebie jest tak samo) zmieniłem w menu serwisowym Options -> Miscellaneous -> DVB-T installation opcję Country dependent na On i wszystko działa ok łącznie z miernikiem sygnału i nie muszę już przestawiać kraju na inny.
 

melon100

New member
szpigiel9 Napisz proszę jak ten model odbiera kanały sportowe .Np tenis nie ma smużenia bo czas reakcji to 8ms.
Jakieś wady po kilku dniach zauważyłeś ?
pozdrawiam
 

szpigiel9

New member
Jeżeli chodzi o smużenie nie ma wcale. Nie wiem o co chodzi z tym czasem reakcji ale nie ma co na to patrzeć widocznie sprawę załatwia dobra elektronika, bo smużenia zero a mam do czego porównywać. Nie jestem pewny ale na nim było chyba napisane 6 milisekund. Jeszcze raz powtarzam nie ma smużenia ani na sd ani hd. Zdjęcia czyta lux, samemu można przerzucać lub wybrać jedną z trzech prędkości pokazu slajdów. Jakie wady napewno brak 100Hz w porównaniu do tosi ZF jak oglądam ten sam materjał to widać to na napisach końcowych ( drżą), jak jest pokazane morze z lecącego śmigłowca to fale i załamania wody naturalniej wyglądają na 100Hz. Oczywiście ja się czepiam takich pierdół bo chciałeś abym pisał o wadach a ja sam się zdziwiłem jak to ładnie gra za tą cenę. No co jeszcze mi przeszkadza. A na kanałach odbieranych naziemnie cyfrowo czy analogowo sam automatycznie dopasowuje obraz (po włączeniu tej funkcji) aby był na całym ekranie a na N-ce to nie działa przez HDMI i trzeba rozciągać lub powiększać tunerem. Bardzo fajny ten pixel plus HD. Fajne i proste menu , część uproszczone do obrazków. Trochę wolno z letkim opóźnieniem chodzi te menu 2sekundy. Dźwięk trochę bez basów i głębi ale ja porównuje do tosi co ma 30 a nie 10W i wbudowany subbofer. Co najważniejsze obraz piękny i dość dużo ustawień do wyboru. Nie ma ustawień każdego koloru oddzielnie jak w tosi ale i tak można lux ustawić ten obraz. Skalowanie obrazu dobre. Stopka obrotowa i chodzi dużo lżej jak w tosi . Kurzy się ta błyszcząca ramka po 2 dniach ale bardzo dobrze wyprofilowana do odkurzania. Dobra czerń i super kąty. W kątach jak w każdym lcd przebija leciutko podświetlenie matrycy. Ogólnie w tej lenie naprawdę POLECAM.
 

melon100

New member
Dzięki za informacje ,widać muszę obadać ten LCD w sklepie dokładniej bo z Twoich doświadczeń wynika że ten model jest wart uwagi przy kupie TV w cenie do 2,5k zł.
Może jeszcze ktoś ma ten TV i podzieli się swoimi spostrzeżeniami :)

Dzieki i pozdrawiam
 

Markko

New member
Na jednej ze stron są oto takie dane:

Obsługiwane formaty plików z USB: MP3, LPCM, Zdjęcia w formacie JPEG, MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG-4 AVC

Ktoś wie coś więcej na ten temat? Obsługuje .avi, mkv, wmv, mp4, napisy txt? W specyfikacji Samsunga jest jasno opisane jakie pliki czyta. Tu, nie bardzo.
 

bxd

New member
Nie odtwarza konteneru mkv.
Z xvidem zapakowym w avi (telewizja/seriale 24/prison) też ma problemy, obraz zwalnia/przycina.
Aktualizacja fw nie pomogła.
W sumie dla mnie to całe odtwarzanie to zbędny bajer, od tego mam obok peceta.


btw,
Ten philips w media na dolnym śląsku jest sprzedawany na ciekawych warunkach, 20x114zł - 0% raty, bez przymusowych ubezpieczeń, kruczków wciskanych bokiem :)
 

Markko

New member
bxd skoro posiadasz już ten model to odpowiesz mi na kilka pytań?

- po której stronie (patrząc od przodu) jest boczny panel z wejściem USB?
- interesowałem się modelem samsunga b650 i tam ludzie pisza o jakims input lagu. Mam starego Philipsa i w nim cos takiego nie występuje. Na żadnej z konsol. Aż wierzyć się nie chce że nowe modele mogą miec pod tym względem jakieś problemy. Czy w tym Philipsie występuje takie zjawisko? To chyba dotyczy tylko 100 Hz?
- czy ogólnie masz z nim jakieś problemy? Jakies buczenie, bzyczenie? :) brak jakichś funkcji który mocno doskwiera?
- jak oceniasz odbiór TV analogowej?
- czy to Twój pierwszy LCD TV? Z czym go możesz porównać? Co miałeś wcześniej?

Z góry dzięki!
 

szpigiel9

New member
Jak staniesz na przeciw telewizora od strony ekranu to usb jest naprzeciw twojej lewej ręki. Po prawej są przyciski do zmiany kanałów podgłaszania i zmiany wejścia AV. Po lewej oczywiąście oprócz USB jest HDMI, S-video i słuchawki.
 

rafał288

New member
witam
ja również kupiłem ten model nie mam porównania bo jest to mój pierwszy lcd ale obraz bardzo ładny kąty duże z analogowej obraz idzie jak dla mnie świetny ale jak oglądałem formułe z DSF to obraz jest bardzo kiepski nie wiem czy to czasem oni nie mają kiepskiego sygnału....co do napisów to pisałem do philipsa w tej sprawie ale mi odpisali ze napisów nie czyta i nie wiedzą czy na tym polu trwają prace więc jest mała szansa ze nasze tv będą czytać napisy ale filmy z lektorem ładnie idą z usb....jak oglądam wieczorem to żonka cicho ogląda a ja przez słuchawki dużo głośniej jak dla mnie bajer że nie muszę non stop odpinać słuchawek a głos jest ....co mnie denerwuje to właczanie 10 sekund pilot mało czuły trzeba przycelować a do tego po włączeniu z 5-10 sekund nie reaguje....za cenę poniżej 2000zł samsunga z usb raczej nie kupi a do tego ten jest full hd acha no i szkoda ze z usb nie czyta formatu mkv na razie tyle pozdr czytających dodam jeszcze ze dobrą funkcą jest active control w innych markach słyszałem ze to się nie sprawdza i trzeba samemu regulować światło do pory dnia i nocy w philipsie nic nie zmieniam i oglądam tv w nocy i w dzień
 
Ostatnia edycja:

SharpFTW

New member
Mam co najmniej 3 martwe piksele. TV kupiłem dziś.:-?

Czy ktoś wie, jaka jest polityka Philipsa w kwestii martwych pikseli? Mam po co do nich dzwonić?
 

Jarekm51

New member
Dvb-c

Witam! Mam problem z odbiorem testowo nadawanymi w mojej kablówce kanałami cyfrowymi. Ktoś z Kolegów pisał, że problemy, ale z DVB-T, ustąpiły po wpisaniu w Systemie- FRANCJA ( nie mogę tego sprawdzić , bo nie odbieram u siebie przekazu DVB-T ) i kablówka nie działa. Szukałem w innej opcji- Testowy przekaz cyfrowy i tu też mi nie działa. Jeżeli ktoś miał podobne problemy, to proszę o pomoc i jakąś radę, co zrobić, żeby aktywować tuner DVB-C.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Jarekm51 napisał:
Witam! Mam problem z odbiorem testowo nadawanymi w mojej kablówce kanałami cyfrowymi. Ktoś z Kolegów pisał, że problemy, ale z DVB-T, ustąpiły po wpisaniu w Systemie- FRANCJA ( nie mogę tego sprawdzić , bo nie odbieram u siebie przekazu DVB-T ) i kablówka nie działa. Szukałem w innej opcji- Testowy przekaz cyfrowy i tu też mi nie działa. Jeżeli ktoś miał podobne problemy, to proszę o pomoc i jakąś radę, co zrobić, żeby aktywować tuner DVB-C.

W menu kraj wybierz Norwegia i powinno Ci wszystko zadziałaś,gdyż osobiście sprawdzałem to na swojej kablówce.
 

Jarekm51

New member
dvb-c

Dzięki wielkie Kolego za podpowiedź, bo 2 dni się męczyłem bezskutecznie. U mnie trzeba było w menu wejść na Litwę , bo na Norwegii nie działało i tv złapał wszystkie kanały- cyfrowe i analogowe. :D
 

Jarekm51

New member
czerń

Ten tv jest dla mojej mamy, dlatego mam dostępny sygnał tylko z kablówki, ale jakość obrazu w sd bardzo dobra. Opisywany często brak głębi czerni nigdy mi nie przeszkadzał, nie zwracałem na to uwagi. Dowiedziałem się o tym "problemie" tu na forum ;). Osobiście mam 2 sharpy- 46xd1e i 37dh65e i sygnał z n-ki , Cyfry i kablówki i dla mnie czerń jest ok i nie razi. Podobnie jest z innymi kolorami. A wracająć do philipsa- bardzo fajny tv za rozsądną cenę. Godny polecenia!
 

adihasz

New member
slaby obraz

witam
mam ten tv od 2 miesiecy ,podlaczony do sygnalu analogowego obraz jest mozliwy ale co mnie zmartwilo po podlaczeniu do dekodera sd obraz jest praktycznie taki sam jak z analogu , serwis od kablowki stwierdzil ze telewizor nie radzi sobie z obrazem sd poniewaz tv oczekuje sygnalu full hd wiec skontaktowalem sie z serwisem tv i koles potwierdzil to co serwis kablowki , troche to dziwne albo obydwaj gadaja bzdury albo sam juz nie wiem
 

Jarekm51

New member
Dvb-c

Mam jeszcze jeden problem. Tuner dvb-c wyszukuje mi kanały cyfrowe z 5 częstotliwości cyfrowych ( 386,394,402,410, 418 MHz ), ale nie chce mi wyszukać z jednej - 426 MHz. Wiem, że kablówka nie koduje sygnału na niej- na razie jest to test otwarty dla wszystkich odbiorców; inne tv tez ją wyłapują ( kanały tu nadawane są w wersji SD ). Analogowo wyszukuje wszystko bez problemu. Co to może być, bo próbowałem już różnych rzeczy i nic...
 

Jarekm51

New member
A może ktoś wie czemu nie odbiera mi dźwięk przez głośniki tv w kanałach HD- Discovery, Animal Planet, Filmbox, NGHD a na innych kanałach sd odbiera bez problemu. Wcześniej jak nie kodowali Canal Sport HD i Film HD dźwięk działal prawidłowo. Kina domowego nie mam podpiętego pod tv.
 
Do góry