Philips 5604 H12

kkostuj

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu. To mój pierwszy lcd i tak naprawdę kupiony pod konsolę. Moim upatrzonym modelem był samsung z serii 650 czyli 100 Hz ale z uwagi na cenę postanowiłem kupić coś na teraz, chwytając się promocji model ten wybrałem bez większego zastanawiania się.
Ocena: w przypadku sygnału z konsoli nie mam zastrzeżeń rewelacja, żadnych mankamentów nie odkryłem. W przypadku sygnału z dekodera SD "syfrowego" polsatu dostrzegłem: na kanale tvn meteo problem z wyraźnymi napisami u dołu ekranu. Kombinowałem z różnymi ustawieniami obrazu, skalowaniem, wymianą kabla EURO jednak pojawiające się napisy są nieustannie niewyraźne. Trzeba jednak podkreślić, że podobne napisy pojawiają się również na TVN 24 i tu takiego problemu nie ma z tą różnicą że na meteo ich tło jest (często) pół przezroczyste a na 24 nie. Być może to w tym tkwi sedno tego problemu. A być może to kwestia sygnału. I tu prośba do użytkowników o sprawdzenie czy mają podobny problem! Kolejna rzecz to na kanale TV4 przy włączonych wszystkich bajerów obraz jest nienaturalny z tendencją do smużenia. Ale z tym się już spotkałem również w innych tv na tym konkretnym kanale. Oszukał bym was gdybym nie dodał że ten tv nie smuży wcale. Dostrzegłem na meczu tenisa, że przelatująca piłeczka nie do końca jest okrągła, lecz z góry uprzedzam by nie przeginać w drugą stronę nie widziałem komety Halleya tylko drobne niedociągnięcia w kwestii smużenia. Postrzegał bym to raczej jako zjawisko występujące rzadko (przy nie sprzyjających warunkach). Być może nie miałem nawet ustawionego predefiniowanego trybu sport. Ale to co najbardziej mi przeszkadza to zjawisko pojawiające się na pełnych dużych połaciach jednego koloru (czerwień, niebieski), które określił bym jako falowanie, "migotanie" tychże połaci. Pojawia się to różnie np na TVN gdy podają np niebieskie światło, jednak najczęściej na kreskówkach robionych komputerowo. Dodam oczywiście, że próbowałem to zniwelować ustawieniami, nowym softem, wyłączyłem nawet wifi ale nic nie pomogło. I tu też prośba do testerów o sprawdzenie. Oglądanie TV za dnia jak i w nocy nie stanowi żadnego problemu. Z czym wiem że się boryka w/w samsung. Czujni "zmierzchu" to duży +. Ogólnie byłem mile zaskoczony tym że za tą cenę można było aż tyle uzyskać. Do czasu gdy nie odkryłem owego "falowania" i tu bym się zastanawiał nad ponownym wybranie tego modelu, a już z pewnością badał bym obiekt mego pożądania pod tym kątem. Podzielam zdanie moich przedmówców co do intuicyjnego menu, łatwości dokonywania ustawień w szczególności przy pierwszym uruchomieniu, długim czasie reakcji podczas włączania tv. Nie testowałem USB oraz naziemnej HD.
 
Do góry