Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

Cavallino

Banned
Wiesz, jak kupisz coś z ambilight, android i 4k za 2400 zł (akcja Black Friday w Carrefour), to za te zaoszczędzone 1500 zł można wiele wybaczyć......
A jakby co to za 500 zł dokupujesz drugi, tym razem zewnętrzny tuner (np. Fergusona 4k z Androidem i Kodi na pokładzie) i nic nie tracisz na funkcjonalności (poza drugim pilotem w użyciu) a 1/4 ceny zostaje w kieszeni.

Pod warunkiem że 6401 jest modelem stabilnym rzecz jasna.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Całkiem sporą część użytkowników tego forum zaczynam podejrzewać o masochizm...

Nie ma to jak komus przywalic, typowo polski objaw satysfakcji. Idac tym tokiem rozumowania wszyscy uzytkownicy Windowsow powinni byc zakwalifikowani do tej grupy...
Wracajac do tematu niestety Kodi wywala sie i na innych systemach, na OSXie zwiecha co jakis czas, ponadto interfejs do intuicyjnych nie nalezy.
 

pepka

Member
Bez reklam
Proponuję czytanie za zrozumieniem. Narzekam na windowsa, kupuję sprzęt z OSX. Oddaję 2 tv philipsa bo się notorycznie wieszają, nie pcham się w trzeciego. To nic więcej jak zdrowy rozsądek. Cena i funkcje kuszą, niestety wygląda to wszystko na fazę beta...
 

pike

New member
Jak myślicie. Chciałbym sprzedać mojego 10 miesięcznego 7600 za 4000. Czy to wygórowana cena?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Cavallino

Banned
Proponuję czytanie za zrozumieniem. Narzekam na windowsa, kupuję sprzęt z OSX. Oddaję 2 tv philipsa bo się notorycznie wieszają, nie pcham się w trzeciego. To nic więcej jak zdrowy rozsądek. Cena i funkcje kuszą, niestety wygląda to wszystko na fazę beta...

W sumie uznałem Twoje rację i zamiast 6401 kupiłem LG 49uh603v.
Cena (uwzględniając bony na zakupy), w promocji black Friday w Carrefour wyszła na poziomie 2050 zł.

A telewizor wygląda na wersję już skończoną, a nie beta.
Web OS 3.0 działa wzorcowo, nic się nie wiesza, wszystko przełącza się szybko i bez haczenia.
Funkcja pip (czy raczej pap) fajnie rozwiązana i sprawna ( i przede wszystkim jest, w przeciwieństwie do 6401), nagrywanie również - co więcej nie zabiera całego dysku na własne potrzeby, bo zapisuje sobie pliki na normalnej partycji, więc można również używać dysku do innych celów, np. zapodania mu filmu avi - bez problemu odtwarza takie, które na Philipsie nie działały.

Do tego ma przeglądarkę www z flashem, aplikacje TVP, IPLA SPORT i HBO GO, których Philipsy nie miały.
Dokupię do niego pliota Magic i czuję że to będzie strzał w dziesiątkę w tej cenie, a jako drugi tuner pójdzie Ferdek 4k Combo.

Ciekawe tylko, czy LG nie zacznie zamulać po dłuższym okresie używania, tak jak to miał w zwyczaju robić Android.
 

pepka

Member
Bez reklam
Web OS i Tiezen nie mają może zasobów Androida, jednak pod względem wartości użytkowych biją go na głowę. Przyjemnego i bezawaryjnego użytkowania.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję czytanie za zrozumieniem. Narzekam na windowsa, kupuję sprzęt z OSX. Oddaję 2 tv philipsa bo się notorycznie wieszają, nie pcham się w trzeciego. To nic więcej jak zdrowy rozsądek. Cena i funkcje kuszą, niestety wygląda to wszystko na fazę beta...

Przeczytalem ze zrozumieniem, sarkazm był zbędny. Gdybym raz jeszcze kupował TV w 2015 r. wybrałbym dokładnie ten sam model model, przetestowałem kilka firm (oprócz LG, ale to z innych względów) i jeśli chodzi o obraz, nie miał konkurencji wg. mojej subiektywnej opinii. Wszystko zależy od priorytetów, jeśli oczekujemy od tego TV kombajnu multimedialnego to rzeczywiście można rozczarować się Androidem, jeśli natomiast ma służyć stricte do oglądania TV i filmów z Blu-raya wciąż broni się jakością obrazu i daleki byłbym po prostu od potępiania wszystkiego w czambuł.
 

pike

New member
Przeczytalem ze zrozumieniem, sarkazm był zbędny. Gdybym raz jeszcze kupował TV w 2015 r. wybrałbym dokładnie ten sam model model, przetestowałem kilka firm (oprócz LG, ale to z innych względów) i jeśli chodzi o obraz, nie miał konkurencji wg. mojej subiektywnej opinii. Wszystko zależy od priorytetów, jeśli oczekujemy od tego TV kombajnu multimedialnego to rzeczywiście można rozczarować się Androidem, jeśli natomiast ma służyć stricte do oglądania TV i filmów z Blu-raya wciąż broni się jakością obrazu i daleki byłbym po prostu od potępiania wszystkiego w czambuł.
Nie spotkałem się z lepszą jakością obrazu niż na tym tv. No samsung seria 8 piękny. Ale kolory jakieś pastelowe mocno mi się wydawały. W ciągu 2 tygodni będę miał 7601. Będzie mi brakowało 3d i mam nadzieję że obraz nie będzie gorszy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie spotkałem się z lepszą jakością obrazu niż na tym tv. No samsung seria 8 piękny. Ale kolory jakieś pastelowe mocno mi się wydawały. W ciągu 2 tygodni będę miał 7601. Będzie mi brakowało 3d i mam nadzieję że obraz nie będzie gorszy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Za to będziesz cieszył się HDRem i filmami 4K w takim wydaniu.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nawet HDR w tym TV nie jest doskonały to i tak odtworzysz każdy materiał 4K bez problemu. Ja niestety będe zmuszony do zakupu odtwarzacza multimedialnego, który dokona konwersji HDR->SDR i już mam taki na oku. Mini komputery Android,Windows, Linux : HiMedia Q5 Pro Zastanawiałem się nad odtwarzaczem UHD, ale nie produkują jeszcze Onkyo czy Pioneera, który będzie pasował do reszty mojego zestawu i do tego w jedynym słysznym kolorze czyli srebrnym :wink:.
 

pike

New member
Jeśli nawet HDR w tym TV nie jest doskonały to i tak odtworzysz każdy materiał 4K bez problemu. Ja niestety będe zmuszony do zakupu odtwarzacza multimedialnego, który dokona konwersji HDR->SDR i już mam taki na oku. Mini komputery Android,Windows, Linux : HiMedia Q5 Pro Zastanawiałem się nad odtwarzaczem UHD, ale nie produkują jeszcze Onkyo czy Pioneera, który będzie pasował do reszty mojego zestawu i do tego w jedynym słysznym kolorze czyli srebrnym :wink:.
Ten odtwarzacz zacny przyznaje. Ja mam nadzieje ze poprawili te babole typu brak dźwięku 5.1 z aplikacji typu mx Player czy ds video od synology z wyjścia optycznego.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

miru5

New member
Witam,
koledzy może ktoś miał podobny przypadek . Mam fimware 117 - i jeden problem - kiedy oglądam np. Netflixa, youtube ... i następnie jak chce przłączyć na odbiór przez HDMI z tunera NC+ nie wyświetla obrazu - czarny ekran. Dopiero jak zresetuje TV - wszystko wraca do norny. I znowu jak wejde w aplikacje TV i chcę wrócić do HDMI....

Ktos ma linaka do fimware : QV151E_R0.5.38.93 - tak nie miałem tego problemu
 

pike

New member
Miałem to. Wydawało mi się że to problem mojej ps4. Narazie podłączyłem go u syna i problemy zniknęły.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

DJ82

Member
Potwierdzam - mam to samo co prawda nie za każdym razem ale w 80% przypadków... Na sofcie beta były inne problemy wróciłem do oficjalnego to jak wyżej. Jak po świętach nie będzie nowego stabilnego softu zgłaszam sprawę do serwisu.
 

miru5

New member
No to się dowiedziałem - tragedia . Wy wierzycie jeszcze że będzie nowe oprogramowanie - jakoś mi się nie chce w to wierzyć.
Ale to jest problem - kórcze za każdym razem mam wtyczkę wyciągać.. jak pooglądam Netflixa
 

pike

New member
U mnie zdarzało się to 1-2 w tygodniu. Teraz mam 7601 jest dobrze ale tam jest większy problem.. Karty sieciowe w 7600 to wypas a tam zamontowano LAN 100 mbit i WiFi bez wsparcia AC. Żenada i niedowierzanie. Wszystko w 4k z YouTube ładuje co 2 min.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry