Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

ARTUR83M

New member
Witam ale możesz zostać z ręką w nocniku, a później płacz na Forum ?
Co masz na myśli? Dane od gościa mam ,rok gwarancji jest a jak będę chciał to i fakturę sobie załatwię po znajomości by mieć 2 lata .

Ogólnie to od kiedy rejestruje się nr seryjne tv? Przepracowałem kilka lat w rtv i jakoś nie słyszałem o tym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od dobrych kilku lat są rejestrowane z uwagi nawet na kontrolę ruchu.
Gwarancja od człowieka, to żadna gwarancja, w myśl przepisów prawa konsumenckiego.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mogę sprawdzić działanie z modułem starszym - bez + bo taki posiadam

Co do 4k aktualnie kanały 4k z Hotbirda są wyszukwane ale działa tylko głos bo TV jeszcze nie wspiera HEVC. Natomiast z Astry Fashion 4k niestety nawet nie jest wyszukiwany. Problem zgłoszony do PHILIPSa - dostałem informację że technicy nad tym pracują...

Miałeś może możliwość sprawdzenia działania modułu Polsatu? Jeżeli tak to jaki efekt?
 

DJ82

Member
Miałeś może możliwość sprawdzenia działania modułu Polsatu? Jeżeli tak to jaki efekt?

Jeszcze nie - TV mam w innej lokalizacji niż moduł... jak sprawdzę to dam znać.

Czekam z niecierpliwością na nowy soft do naszych TV ale jakoś nic się w tej kwestii nie dzieje a z tego co napisał kiki to powinno być do końca roku jeszcze co najmniej 2 aktualizacje (HEVC + NETFLIX)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ok , ja tylko dopytuję ponieważ jestem zadowolony z nowego nabytku Panasa , ale w perspektywie zbliża się wymiana starszego Phila i ten model wydaje się być dobrym wyborem dla moich potrzeb. Warunek , zadziałanie wszystkich funkcji zapisanych przez producenta TV w obecnym stanie na pewno go nie zakupię.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jestem ciekawy co Android 6 miałby wnieść do TV. Z tego co wyczytałem, to wszelkie ulepszenia jak najbardziej przy telefonie się sprawdzają ale przy TV? Osobiście na systemie Android 5.1 pracuje u mnie bardzo dobrze więc osobiście uważam, że ewentualna poprawa małych niedociągnięć i będzie ok :).
 

accu

New member
Bez reklam
Jestem ciekawy co Android 6 miałby wnieść do TV. Z tego co wyczytałem, to wszelkie ulepszenia jak najbardziej przy telefonie się sprawdzają ale przy TV? Osobiście na systemie Android 5.1 pracuje u mnie bardzo dobrze więc osobiście uważam, że ewentualna poprawa małych niedociągnięć i będzie ok :).
Witam uprzejmie,

Mam całkiem odmienne zdanie .
Czekam na system operacyjny Android 6.0 w telewizorach nie tylko firmy TP Vision z logo Philips .:|
Prawdopodobnie w modelach telewizorów , linia 2016 system ten będzie wdrożony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam całkiem odmienne zdanie .
Czekam na system operacyjny Android 6.0 w telewizorach nie tylko firmy TP Vision z logo Philips .:|
Prawdopodobnie w modelach telewizorów , linia 2016 system ten będzie wdrożony .
:

@accu
Na pewno będzie wdrożony i jest to nieuniknione. Jestem ciekawy tylko co wniesie do sprzętu. Czy umożliwi korzystanie z dodatkowych funkcji dotychczas niedostępnych, czy może ułatwi korzystanie z już dostępnych. Jestem sam ciekawy jak to będzie u innych producentów. Szczerze powiem nie widziałem jak na Sony obecna wersja się sprawuje.
 

DJ82

Member
U mnie TV nie wyszukuje tego oprogramowania...

EDIT:

Pobrałem manualnie i zainstalowałem ręcznie. Tak na szybko co zauważyłem ze zmian:

Na plus:
1) wyszykuje się Fashion 4k z Astry ale nadal nie ma obrazu czyli HEVC z DVB-S nie działa.
2) TV zauważalnie szybciej działa!!!
3) Pilot jest bardziej precyzyjny nareszcie strzałki i funkcja pada działa jak trzeba a nie na chybił trafił.
4) działa NETFLIX tzn uruchamia się bo w PL jeszcze nie działa...
5) Lepsza jakość obrazu (nie widać zniekształceń mpeg)
6) Lepsza płynność obrazu (wcześniej na tzn paskach na kanałach info zdarzało się że były rozmyte a po chwili łapało ostrość a teraz wygląda że jest OK)

Na minus:
1) Nadal nie działa Player TVN
2) Nadal nie działa HEVC DVB-S (DVB-T pewnie też ale nie mam jak sprawdzić)
3) Nadal nie można instalować aplikacji z nieznanych źródeł (ale tego niestety się chyba nie doczekamy :()
4) Sieć nadal działa wolno... (przynajmniej LAN)

Będę dzisiaj testował i później napiszę jak coś jeszcze zauważę.
 
Ostatnia edycja:

miru5

New member
No to jest duży postęp ! Chłopaki z Philipsa zabrali się do roboty. Jeszcze 2 może trzy poprawki i będzie git. Na święta jak znalazł :)
 

runforestrun

New member
No to jest duży postęp ! Chłopaki z Philipsa zabrali się do roboty. Jeszcze 2 może trzy poprawki i będzie git. Na święta jak znalazł :)

Dokładnie :)
Akurat koło świąt planuję kupić więc wtedy zobaczę czy udało im się większość problemów rozwiązać czy nie. Gdyby nie ambi to bym olał Philipsa. Choć Android w Sony jest jeszcze gorszy. Denerwujące jest to podejście do klientów jak do beta testerów. Dobrze chociaż, że widać, że działają.
55pus7600 w ciągu miesiąca staniał z 7200 zł do 6590 zł. Więc moża na święta (lub po) będzie można go wyrwać za np. 5799 zł w promocji - to już by była akceptowlana kwota wg mnie.
 

DJ82

Member
Dzisiaj coś dziwnego stało się z TV po wczorajszej aktualizacji...

Rano po włączeniu - brak dźwięku. Wyłączyłem z prądu, odczekałem, włączyłem dźwięk powrócił...

Naciskam Home a tu w ostatnio uruchamianych aplikacjach TeamViewer - ja go nie uruchamiałem... Tak sobie myślę - ktoś łączył się z moim TV bez mojej wiedzy i zgody?? Jak to wyjaśnić??
 

manner

New member
It is important to update the firmware of the TV. Do a full reset - appears "hand with remote control" - turn off the TV - insert a USB flash drive firmware - switch - a window to load firmware - TV reloaded - updating firmware - off with the remote control - Remove the power cord for 3 minutes - turn back. You can do the same thing - but at the end of the reset. Thus firmware install correctly.
 
Do góry