Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

bluray

Banned
HEVC 4K działa z pena.
Pomijamy playery androidowe.
Wskazujemy źródło USB. PLiki mp4 widać i grają bez problemu.
Tak jak w seriach 6400 CZY 7150.
Materiały mam z YT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię, to są kanały 4k:
SATKurier.pl / UHDTV / Kolejny kanał 4K na satelicie - pearl.tv 4K UHD
SATKurier.pl / UHDTV / ALBtv w Ultra HD 4K w Albanii
SATKurier.pl / UHDTV / Hot Bird 4k1 testuje na nowych parametrach na 13°E
SATKurier.pl / UHDTV / Insight w HD i UHD na 19,2°E, start 5.10
Tym bardziej jeśli to widzę zostanę przy rewelacyjnej jakości HD Discovery, Planet, BBC , Eurosport czy nawet TVP.
Zanim wejdzie 4K "normalne" zdążę wówczas kupić potrzebny telewizor.

Na dziś dużo ważniejsze jest upscalowanie, oczywiście właśnie z HD. I tu Sony i Philips przodują.
 

miru5

New member
Hejka,
Kiedy telewizory z serii 7600 pojawią się wreszcie w sklepach stacjonarnych. Kupowanie przez internet nie za bardzo mi się widzi. Trochę czasu już zleciało odkąd pojawiły się ten model w sklepach internetowych - a przed zakupem chciałbym - "pomacać"
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Oglądałeś przekaz na ; żywo; tych kanałów? bo ja tak :D , a że lubię popatrzeć na super jakość więc jestem bardzo zadowolony z jakości ; tych kanałów ; . Jeszcze jedno warto sprawdzić dokładnie jakie sa nadawane kanały , a zapewne o Albanii byś nie pisał ;).
 

tomeko12

New member
Hejka,
Kiedy telewizory z serii 7600 pojawią się wreszcie w sklepach stacjonarnych. Kupowanie przez internet nie za bardzo mi się widzi. Trochę czasu już zleciało odkąd pojawiły się ten model w sklepach internetowych - a przed zakupem chciałbym - "pomacać"
W Euro-RTV-AGD robisz rezerwację do określonego sklepu i tam sobie można pomacać przed zakupem (nie trzeba potem kupować). Niestety traci się prawo do zwrotu w przeciągu 14 dni.
 

miru5

New member
Dzisiaj na allegro znalazłem modele 55PUS7600, 48pus7600 które są w szokująco dobrych cenach. Sprzedający twierdzi że to są model które pracownicy firmy mogą okazyjnie kupić. gwarancja jest 12 m-cy - jakby coś to odsyła się do zakładu. Co sądzicie na ten temat czy warto się pokusić o zakup takiego TV.???
 

vigoo

Banned
Kto daję tę gwarancję? Bo chyba nie Philips. Nawet jeśli, to prawda, że pracownik może kupić okazyjnie TV, to dlaczego nie z pełną gwarancją producenta?
 

miru5

New member
Może dlatego że jest to sprzedaż wewnętrzna, i tylko pracownicy mogą reklamaować bezpośrednio w fabryce. Tak aby nie rosła sprzedaż poza firmą.
 

tomeko12

New member
Wiele firm stosuje taką metodę sprzedaży pracownikom, z tym, że jest zastrzeżenie, że nie mogą tego odsprzedawać. Znam kilka przypadków, że firma dowiadywała się o odsprzedaży (najczęściej nieświadomy kupujący zgłaszał taki sprzęt do naprawy normalnym kanałem) i taki pracownik dostawał jakąś karę, a sprzęt kupiony przez niego trafiał na czarną listę.
Nie wiadomo, jak jest w tym przypadku, ale ja bym nie ryzykował.
 

qwert_daro

New member
Jest tak jak pisze tomeko12 pracownik w ciagu 1 roku moze kupic 2 sztuki tv(przynajmniej tak jest w Philips),gwarancja 12 miesiecy i tylko ten pracownik moze oddac tv na gwarancje tylko tam w swojej firmie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli jak człowiek nie będzie chciał to gwarancji już nie masz. A wszystkie numery seryjne i tak są rejestrowane.
 

runforestrun

New member
Zapytałem jednego ze sprzedawców i dostałem odpowiedź, że telewizory są kupowane na firmę - stąd 12 miesięczna gwarancja. Ale jest standardowo realizowana przez serwis Philipsa. Nie wiem czy napisał prawdę, ale piszę dla Waszej wiadomości. Jeśli nie jest to prawda to zgodnie z prawem można skorzystać rękojmi niezgodności towaru z umową (jeśli ma się to na mailu), więc teoretycznie ryzyka nie ma. Poza oczywiście przepychankami do jakich mogłoby dojść przy chęci skorzystania z tego prawa.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jak lubisz "przepychanki" a są bardzo prawdopodobne ? To nie lepiej zamówić u Kikiego , głowa spokojna i gwarancja...
 

runforestrun

New member
Ale spokojnie. Ja nie mam i nie miałem zamiaru kupować TV na Allegro. Zaciekawiło mnie to i napisałem FYI. I tyle. Ale jak ktos chce kupić trochę taniej i ma czas i ochotę na przepychanki (a znam takich) to napisałem co uważam.
 
Do góry