Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak to zainstalować? W markecie na philips jej nie ma.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

OK, postaram się opisać krok po kroku (oprogramowanie .55):

1. Pobierasz sobie odpowiednią wersję aplikacji z tej strony:

https://dedl.synology.com/download/android_apps/

Ja wybrałem - Android-DSvideo.3.1-218.apk i kopiujesz na USB

2. Na TV ze sklepu Play instalujesz ES file explorer
3. USB z plikiem podłączasz do TV i uruchamiasz ES file explorer
4. Wybierasz "lokalne" i wybierasz swój USB
5. Wybierasz aplikację z USB i naciskasz ok.
6. Zapytaj Ciebie o ustawienia androida (nie pamiętam dokładnie jakie) i musisz zmienić na włączone
7. Później pokazują się informacje o aplikacji i wybierasz instaluj
8. Po chwili będzie informacja o zakończeniu i możliwości uruchomienia
9. Startujesz i masz obraz przekręcony z informacjami o produkcie - kilka razy strzałka w prawo na pilocie i przechodzi do strony logowania do swojego urządzenia. Ten obraz już poprawnie wyświetlany

10. POwinno być teraz ok.

Daj znać czy i jak działa.

P.S.
Tak można również instalować inne aplikacje z .apk :)
 

Dodi

New member
Witam, tv posiadam od listopada i musze przyznac, ze jestem z niego zadowolony. Naprawde kilka razy udalo mi sie go zqiesic, wybieranie glosowe dziala i nigdy nie zawiesilo tv :) Tv mam podlaczony do listwy ktora jest sterowana z pilota, tak woec na noc i jak jestesmy w pracy listwa zawsze jest wylaczaja i tu moze byc szkopul, ze nie mam problemow z tv.
Mam jednak pytanie, jakiego uzywacie programu aby ogladac filmy przez DLNA? Uzywam MacBooka z OSXem, ale to nie problem, a meczy mnie podlaczanie tv do lapka przez kabel .
Bede wdzieczny za odpowiedz
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja uzywam VLC lub Archos ten drugi jest swietny jednak w wersji free wyswietla w oknie glownym na chwilke reklame. Archos najbardziej przypadl mi do gustu, np. pobiera z sieci informacje o aktualnie ogladanym filmie i je zapamietuje.

Edit: w Archos w menu napisow, dzwieku, zmine koloru, wielkosc itp, wchodzi sie wciskajac na pilocie podczas ogladania strzalka w gore.
 
Ostatnia edycja:

pike

New member
Ds Video udało się zainstalować. Nie do końca działa poprawnie to menu tzn nie można uruchomić samego filmu. Odtwarza płynnie i z napisami. Ma problemy z dźwiękiem 5.1. Posilkowalem się team viewer. Archos super. Pobiera okładki tytuły opisy i napisy. Problemem jest dźwięk 5.1 bo go nie mam wogole. Kodeki zainstalowałem również. Może to wersja free ma problem. Jeśli Zadziała ten dźwięk nawet byłbym w stanie go kupić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
mistrzu. jak skonfigurowac dlna?

w moim przypadku nic nie musialem konfigurowac, zarowno sam TV, VLC jak i Archos widzi siec bez probemu i zasoby serwera DLNA.

W ustawieniach sieciowych (konfiguracja sieci) TV wybralem opcje DHCP tak aby TV sam pobral dane konfiguracyjne.
 
Ostatnia edycja:

pike

New member
No to zakończyłem zabawę na dzisiaj. Archos bije wszystko na głowę w mojej ocenie. Pełna wersja działa bez problemów. No nie jestem tylko w stanie wyciągnąć dźwięku 5.1 na amplitunerze po podłączeniu tv kablem optycznym. Tylko stereo. To pewnie już wina tv, tak jak i nieaktywna opcja włączenia 3d w pliku SBS. Jeśli komuś działa 5.1 z tv proszę o info.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

pike

New member
Problem w tym że jak go kupowałem to w technicsie nie wymyślili jeszcze takich wejść :)

Generalnie efekt osiągnięty. W przypadku awarii popcorna jest alternatywa. Jako domyślny odtwarzacz wybrałem mx player i tam już możliwości konfiguracji mamy naprawdę sporo.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Dodi

New member
w moim przypadku nic nie musialem konfigurowac, zarowno sam TV, VLC jak i Archos widzi siec bez probemu i zasoby serwera DLNA.

W ustawieniach sieciowych (konfiguracja sieci) TV wybralem opcje DHCP tak aby TV sam pobral dane konfiguracyjne.
Nadal nas nie zrozumiales....chodzi nam o to jak skonfigurowac serwer DLNA i za pomoca jakiego programu?
 

pike

New member
Na czym chcecie ten serwer postawić? Na PC ? Kiedyś był ps3 mediasewer i twonkey tv bodajże. Oba działaly znakomicie jako serwery multimediów z naciskiem na ten pierwszy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

iradar

New member
Kalibracja

Witam, czy po update odnieśliście wrażenie że kolory się rozjechały? Proszę prześlijcie mi swoje kalibracje dla porównania, dzięku z góry iradarAme.com
 

tomeko12

New member
Jest nowy soft do pobrania 48PUS7600/12 Philips 7600 series Supersmukły telewizor 4K UHD z syst. Android
QV151E_R0.5.38.68 (software creation: 26 april 2016 / software publish-date: 2 may 2016)
- Replacer for the 5.38.55 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- Improvements for Video judder on Netflix in case a HTS is connected
- Improvements for Google Cast playback issues
- Solution for AL Hue bridge connection lost
- Netflix Apk v3.0.2 Low Quality UI resolved and UHD content playing back again in 4K resolution.
 

DJ82

Member
Coś często ostatnio są nowe softy aż się boję tych zmian ;) Może wreszcie wszystko naprawią??

Znalazłem jeszcze jeden problem z TV - mianowicie HDMI CEC - TV samoczynnie jakby wydawał polecenie do tunera sat "klawisz w dół lub w górę" bo pojawia się lista kanałów. Na 100% wina TV bo gdy wyłączę obsługę CEC w tunerze wszystko jest OK - na innym TV też wszystko OK. Pilot też odpada (wyjąłem baterie dla pewności). Jest to wkurzające bo jak coś oglądam to mi co jakiś czas wyskakuje lista kanałów - czasami 2-3 razy na godzinę czasami przez cały dzień OK a czasami co 2-3 minuty...

EDIT:
Wgrany QV151E_R0.5.38.68 - żadnych istotnych zmian - cały czas jestem zdania że ten soft BETA był najlepszy - działał np DVB w HEVC
 
Ostatnia edycja:

micholus

New member
No to zakończyłem zabawę na dzisiaj. Archos bije wszystko na głowę w mojej ocenie. Pełna wersja działa bez problemów. No nie jestem tylko w stanie wyciągnąć dźwięku 5.1 na amplitunerze po podłączeniu tv kablem optycznym. Tylko stereo. To pewnie już wina tv, tak jak i nieaktywna opcja włączenia 3d w pliku SBS. Jeśli komuś działa 5.1 z tv proszę o info.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Witam.
Czy mógłbyś napisać jak zainstalować Archosa na TV?

Pozdrawiam
Michał
 
Do góry