Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

barat

New member
Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem, że wiem co kupię ... ale po tym co można przeczytać tu oraz na oficjalnym forum supportu philipsa jestem trochę przerażony skalą niekompetencji software developerów Philipsa ... powiedziałem sobie, że do końca roku kupię TV z Androidem (chcę mieć KODI - dla mnie to najlepszy kombajn multimedialny) ... nie interesują mnie przystawki do TV (osobny pilot... to już wolę wtedy puszczać KODI z PC po HDMI)
Jak się Philips do sylwestra nie ogarnie (czy to naprawiając soft już wypuszczonych modeli, czy też dając nam dopracowany PUS8601) to chyba odpuszczę sobie Ambilight (mimo, że bardzo mi się to podoba) i poszukam czegoś innego ...
Rozumiem, że nowość może mieć trochę bugów, ale w Philips AndroidTV 2015 (różne modele) są takie kwiatki jak częste resety, zmiana reguł w trakcie gry (wykreślanie ze specyfikacji), nie trzymanie ustawień, brak dekodowania 4K z tunera/USB, problemy z 3D Youtube (niby wina google...), ogólnie kiepska integracja części Androidowej z resztą TV (np wspomniane 3D), brak apek z nieznanych źródeł (Sony jakoś mogło), problemy z EasyLink/ARC, i pewnie wiele innych ...
A w sklepie go w niedzielę widziałem ... ładny... ale co z tego? :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież jeśli masz odpowiednie wtyczki w Kodi to problem rozwiązany.
Kodi to rewelacja i Ci którzy nie potrafią sobie poradzić dostają opiekuna który rozwiązuje ich problemy. I co ?
I wszystko działa jak należy !
Poczytaj choćby trzy posty wyżej.
Ja korzystam z telewizora Philipsa i ta każdy Ci powie, że obraz doskonały , Jak mam specjalne potrzeby biorę po miracast ze smartfona lub tableta i
wszystko hula jak należy.
Każdy inne aplikację mogę załączyć jakie chcę , ale tej jakości i tak nie dokupisz, bo wszystkie inne potrzeby multimedialne - tak !.
A że jesteś niebieski obsługę masz zapewnioną.
 

Db-ticus

New member
Powiem Wam, że też z racji ambiligta napaliłem się na Philipsa. Początkowo miał być to tegoroczny hucznie zapowiadany model 65PUS9600 , ale jak odpuścili w tym roku jego premierę to mocno zastanawiałem się właśnie nad 7600 lub 8601 (bo krzywulec 8700 mi się nie podoba), Niestety po lekturze ponad 63 stron na temat PHILPISA a zwłaszca tego modelu podziękowałem i korzystając z ubiegłotygodniowej akci SATURNA (ponad 15 % upustu ) kupiłem SONY. Może troszeczke droższy i nie mam abilighta z bajerami, ale za to mam panel cienszy od komórki (niecałe 5mm) z niezłłym obrażem, TV śmiga super, z interfejsem w 4K no i po aktualizacji z HDR, a problemy o których piszecie w większości są mi obce.
Za TV zrobiłem sobie ledy RGB na podczerwień (jakaś namiastka ambilightu) jestem mega zadowolony. Z Narodowego na targach AUDIOSHOW wziołem nawet z kolegą dwa kupony na zakup PHILIPSA u KIKIEGO za 1000zł taniej, teraz mi nie potzrbne mogę odstąpić.
 

DJ82

Member
Ale przecież jeśli masz odpowiednie wtyczki w Kodi to problem rozwiązany.

Bez urazy ale to tak jakbyś miał samochód który nie chce dobrze jeździć na benzynie i kazali Ci zainstalować LPG na którym będzie wszystko OK... Takie rzeczy to chyba nie w sprzęcie za taką kasę...

I jeszcze jedno KODI działa w 4k czy FHD?
 
Ostatnia edycja:

barat

New member
Bez urazy ale to tak jakbyś miał samochód który nie chce dobrze jeździć na benzynie i kazali Ci zainstalować LPG na którym będzie wszystko OK... Takie rzeczy to chyba nie w sprzęcie za taką kasę...
Tu nie do końca się zgodzę :) Żadne SMART wbudowane w TV moim zdaniem do pięt nie dorasta temu co oferuje KODI. Dla mnie TV powinien być po prostu TV + mieć preinstalowany OpenELEC :) To byłby ideał :D

I jeszcze jedno KODI działa w 4k czy FHD?
Też o to chciałem spytać + czy filmy 3D (np side by side) zostaną przez TV przekonwertowane na 3D?


Z Narodowego na targach AUDIOSHOW wziołem nawet z kolegą dwa kupony na zakup PHILIPSA u KIKIEGO za 1000zł taniej, teraz mi nie potzrbne mogę odstąpić.
Ja chętnie jeden wezmę, bo nadal jest duże prawdopodobieństwo, że jednak kupię 7600 lub 8601 (jeszcze chwilę poczekam).
Jak nie kupię to obiecuję puścić kupon dalej za darmo :)
 
Ostatnia edycja:

DJ82

Member
Skoro np Player jest instalowany w standardzie to powinien działać i tyle - takie jest moje zdanie.
Rozumiem że gdyby tego nie było a za pomocą KODI udało się uzyskać to zupełnie co innego.

Co do KODI to 3d raczej nie zadziała jak i max co da się osiągnąć to FHD. To z moich obserwacji ale mogę się mylić. Zresztą PHILIPS oficjalnie mi napisał że całe SMART czyli i aplikacja KODI działa w FHD...
 

barat

New member
I pewnie w przypadku Androida nie działa jakiś zaawansowany mechanizm skalowania (jak to ma miejsce ze źródłem HDMI1080p i podobno działa OK) tylko po prostu jest rozciągany?
 

miru5

New member
Panowie,
Pozwolicie że porusze dwie kwestie, pierwsza zacytuję KIKIEGO :
Jak mam specjalne potrzeby biorę po miracast ze smartfona lub tableta i
wszystko hula jak należy. - kolega chyba nie maił nigdy tego modelu u siebie - przecież MIRACAST nie działa w tym modelu !
A druga sprawa - to KODI- znam ten program od wielu, wielu lat - i proszę mi wierzyć - jedo wielkie nieporozumienie - filmy FHD - tną jak cholera, wtyczki do innych serwisów - zwiechy, przycinki, retsrty ( np Onedrive) - muli strasznie - podarowałem sobie. Zaraz kiki napiszę - " u mnie dzaiała" :). Powodzenia
 

pepka

Member
Bez reklam
Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem, że wiem co kupię ... ale po tym co można przeczytać tu oraz na oficjalnym forum supportu philipsa jestem trochę przerażony skalą niekompetencji software developerów Philipsa ... powiedziałem sobie, że do końca roku kupię TV z Androidem (chcę mieć KODI - dla mnie to najlepszy kombajn multimedialny) ... nie interesują mnie przystawki do TV (osobny pilot... to już wolę wtedy puszczać KODI z PC po HDMI)
Jak się Philips do sylwestra nie ogarnie (czy to naprawiając soft już wypuszczonych modeli, czy też dając nam dopracowany PUS8601) to chyba odpuszczę sobie Ambilight (mimo, że bardzo mi się to podoba) i poszukam czegoś innego ...
Rozumiem, że nowość może mieć trochę bugów, ale w Philips AndroidTV 2015 (różne modele) są takie kwiatki jak częste resety, zmiana reguł w trakcie gry (wykreślanie ze specyfikacji), nie trzymanie ustawień, brak dekodowania 4K z tunera/USB, problemy z 3D Youtube (niby wina google...), ogólnie kiepska integracja części Androidowej z resztą TV (np wspomniane 3D), brak apek z nieznanych źródeł (Sony jakoś mogło), problemy z EasyLink/ARC, i pewnie wiele innych ...
A w sklepie go w niedzielę widziałem ... ładny... ale co z tego? :/

Podpisuję się pod tym obiema rękami.
 

barat

New member
Swoją drogą EISA powinna im zawiesić certyfikat do czasu uporania się z takimi bolączkami ... ale w sumie te certyfikaty to w 90% $$ - nikt tam raczej poważnych testów nie robi ;)

Mimo wszystko na razie jeszcze wierzę w ten TV ... poczekam do gwiazdki :)
 
Ostatnia edycja:

barat

New member
Tak sobie jeszcze myślę, że skoro Android i tak serwowany jest jako 1080p, to w zasadzie zawsze mogę podłączyć Raspberry Pi 2, zainstalować OSMC, sterowanie zapewni CEC ... z kartą pamięci inwestycja ~300zł ...
Wtedy w sumie Philipsowy Android jest mniej istotny, a Ambilight działa nadal (ze źródła HDMI, a TV może skalować do 4k)...
Niby mając Pi2 można użyć jakiegoś lightpacka, ale w porównaniu do fabrycznego rozwiązania od Philipsa wypadają tak sobie ...
To, że nie jest to pełne UHD z HDR nie boli aż tak - nie zamierzam posiadać nc+/cyfra - raczej tylko naziemna :)
 

tomeko12

New member
Ja kupiłem TV z Amdroidem właśnie po to, aby pozbyc się Raspberry Pi 1 z KODI. Niestety płynność obrazu FullHD z NAS-a jest dużo gorsza na Philipsie, więc Raspberry Pi na razie pozostaje podłączony.
 

barat

New member
Płynność gorsza niż Pi1? Ja bym kupił Pi2 ... i coraz bardziej się zastanawiam nad FullHD 55PFS8209 z mediamarkt (4999zł - kiki pewnie nie ma już takich w sprzedaży) bo ma 4-stronny Ambilight, z odległości 2.5M dużej różnicy między HD a UHD nie zobaczę, a w PUS7600 kodi/android i tak tylko FullHD ...
Nie ma co ... mam rozkminkę :/

PS. Pi sterujesz za pomocą HDMI CEC?
 

tomeko12

New member
Płynność gorsza niż Pi1?
KODI na Philipsie słabo sobie radzi sobie z filmami 1080p z bitratem powyżej 10Mbps, które na Raspberry Pi działają bez zarzutu. Możliwe, że KODI ma jeszcze niedopracowaną akceleracje HW na chipsecie Marvell-a. Za to interface KODI działa szybciej i lepiej na Philipsie, ale niestety istotniejsze jest dekodowanie.
PS. Pi sterujesz za pomocą HDMI CEC?
Tak, działało super na TV Sony i działa na Philipsie. Używam OpenELEC.
 

barat

New member
Wystarczy Ci w zupełności 55PFS8209.
Tylko pamiętaj o kalibracji.

Właśnie się nad tym zastanawiam - TV tańszy to te ~500zł z dojazdem można odżałować i wpisać sobie w ISF dzień i noc :)

Jeszcze chwilę poszperam w "internetach" czy aby standardowe funkcje TV w tym modelu działają w miarę przewidywalnie (nie traci ustawień) ... byłaby lipa, jakbym zapłacił kasę za kalibrację, a potem to stracił, bo TV nie trzyma ustawień (no chyba, że profil ISF nie jest tak łatwo wykasować)
 

rafal20x

New member
Po testach z PS4:
-W trybie gra (GTA V, Fallout 4 obraz widać jakby smużący, ciężko animacja działa w stylu zmniejszonej liczbie klatek (pomimo różnych konfiguracji trybów )
-Zmiana trybu na zwykły i ustawienie Perfect Motion Rate 3 z 4 oraz Clear LCD poprawia wygląd znacznie obraz żyleta, natomiast widać jakby poświatę wokół obiektów poruszających się np broń w Fallout 4,rozmazana poświata z tyłu za samochodem w GTA 5
Philips mógłby coś dodać albo ulepszyć opcje coś pomiędzy trybem
'gra" a "Perfect Motion Rate" + Clear LCD
Tak aby obraz działał płynnie nie smużył i nie miał poświaty.
-Po włączeniu 4K i trybu najlepszy obraz gra prezentuje się 10/10 oprócz wymienionych wyżej wad w szybkich scenach
 
Ostatnia edycja:
Do góry