Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

żagiel75

New member
U mnie po aktualizacji działa wszystko ok. brodacz oddaj tv do reklamacji.

matiEX ja bardzo chciałem kupić Samsunga, dziś pewnie bym się skusił na JS9000 no może bym wydolił KS9000.
Podczas zakupu tv wybierałem między ks7000 i pus7181. Wady ks to: bardzo czuła głowica anteny dvbt - raz obraz HD wyglądał niemal jak w 4ka żeby zaraz tracić na jakości. Obraz SD albo tragedia - z pikselami jak w atari 65 xe (ciekawe czy ktoś z Was wie co to jest za sprzęt?) - żeby zaraz odtwarzać go normalnie. Dźwięk słabszy niż pus'ie i to odczuwalnie. Wiem też, że ks potrafią mieć problemy z wifi - tego jednak nie byłem w stanie sprawdzić. Na plus ks na pewno czerń - pus 7181 jej nie ma w ogóle, na pewno hdr będzie lepiej odtwarzany ze względu na wysoką jasność i system stabilniejszy niż android - bo to system Samsunga, a nie jak w Philipsie Google. W dwóch egzemplarzach KS rozłaziła się obudowa - dlatego nie kupiłem Samsunga - nowy tv i już trzeba by było reklamować. Znowu pus ma lepsze kąty widzenia i nie traci tak kolorów patrząc bokiem - u mnie niestety telewizor musi wisieć lekko bokiem. System android jest w tych modelach ok - i piszę to nie jako sprzedawca, ale naprawdę zadowolony użytkownik. Muzyka jest w tym tv świetna. Ambilight - nie zapatrywałem się na ten system - ale dzisiaj nie wiem czy chciałbym tv bez tego cacka - klimat robi niesamowity. Po osobistej kalibracji tv świeci w HD niesamowicie, obraz w SD świetnie skalowany do wysokiej rozdzielczości, w bardzo ładnych kolorach - wyjątek: czarnego brak (piszę to jednak nie jako super, mega, zawodowy kalibrator ale jaku telewizyjny Janusz). Moja rada: dozbieraj do ks9000 - świetny obraz, świetny dźwięk - tv na lata, nawet kosztem ambilight. Aha ja swego pusa kupiłem jeszcze w tej dobrej cenie.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Proponuję odinstalować androida i używać jedynie funkcji TV, wtedy będzie chyba OK :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

matiEX

New member
Panowie w telefonach z Androidem jak przed i po aktualizacji zrobi sie przywrócenie do ustawień fabrycznych to wszystko działa bardzo dobrze. Czy w TV też macie taką możliwość?
 

zdzislaw561

New member
Pus557181/12

,,W ustawieniach fabrycznych" - jest tylko kilka zmienionych funkcji
Ale w ,,Zainstaluj ponownie telewizor" - wszystko resetuje się i trzeba wszystko wgrywać od nowa,tak jakby był podłączony nowy telewizor (trochę to trwa)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W porownaniu z zeszłorocznymi to faktycznie nic im nie dolega. To co się pojawia to nieistotne fanaberie. To tak jak z nabywcami włoskich samochodów. Każdy w swojej klasie cenowej będzie najlepszy ale trzeba trzymać sie za kieszeń, bo usterki wychodzą już na folderach reklamowych.
 

Bond

New member
Czytałem gdzieś, że może być uaktualniony do Androida 6.0.
Nie wiedzieli, w celu potwierdzenia lub bezpośrednio w firmie Philips.
Przepraszam za polskiego, jestem z tłumaczeniem Slovakia, Google :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , będzie aktualizacja do 6,0.
Na targach IFA mówiono że 4 kwartał tego roku.
Firma Sony też tak podawała.
I TCL też model z Androidem 6,0 chyba w listopadzie.
 

gmk-gk

New member
to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Przeczytałem chyba wszystko na forum odnośnie PUS7101/7181 i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy poziom czerni i jakość podświetlenia jest lepszy w tym tv niż w PUS6561? Czy warto dopłacić ok.1000pln?. Może któryś z forumowiczów robił takie porównanie "na żywo"?
Ja osobiście widziałem tylko 55PUS6561 i było słabo.
 

gmk-gk

New member
jeżeli to do mnie pytanie: kasa jest mniej istotna, ważniejszy jest stosunek cena/jakość (subiektywna). Na tv nie dam wiecej jak 6tys. Kiedyś kupiłem od Ciebie 42PFL6007 i jestem zadowolony z obrazu. TV wymieniam (a raczej dokupuję kolejną sztukę) co 3-4 lata
 

zdzislaw561

New member
Mam jeszcze telewizor 42PFL9664H/12,a kupiłem teraz 55PUS7181/12 i mogę powiedzieć,że jeśli chodzi o obraz to jest o 20% wyrazniejszy od poprzednika do tego dochodzi dzwięk (45W). 3-stronne podświetlenie i wreszcie -,,internet".
Duży plus dla PUS7181/12
 

zdzislaw561

New member
Po kalibracji ,,profesjonalnej" czy ta która jest w tym telewizorze ???
Bo ta która jest w ustawieniach kilka razy próbowałem i na moje oko nic nie polepszyło obrazu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry