Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

jaro0508

Member
napiszmy sobie szczerze -kalibracja to dla jednych wyciaganie kasy,ktore nie daje nic i wielu rozczarowuje a dla innych profesjonalne ustawienia obrazu majace na celu "wyciągniecie"<napisalem kolokwialnie> to co najlepsze z TV zeby uczynic obraz jak najbardziej optymalny dla oka :):) Ja sie sklaniam do tej drugiej wersji:) Choc nie wiem czy warto kalibrowac profesjonalnie obraz tv za 1000zl..bo koszty pewnie pochlona jego wartosc jesli juz mamy go jakis czas..:)
 

gmk-gk

New member
OK, to jest już jakieś wytłumaczenie. Ale mam pytanie: czy pod pojęciem "kalibracja profesjonalna" wykonywana przez Ciebie - masz na myśli dokładne ustawianie każdego egzemplarza tv wg plansz testowych/innych urządzeń i dokonywanie korekt (ustawień standardowych, w menu serwisowym itd). Czy po prostu sprawdzasz jeden telewizor danego typu i potem uzyskane ustawienia powtarzasz w każdym innym egzemplarzu danego typu?
 

robc

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie do użytkowników PUS7181. Przymierzam się do zakupu tego modelu jednak niepokoi mnie jedna sprawa. Muszę zamontować telewizor na uchwycie ruchomym i wszystkie wieszaki jakie znalazłem są zabudowane w środku czyli naprzeciwko głośnika niskotonowego. Czy ktoś testował telewizor w takiej sytuacji i czy bardzo to wpływa na jakość dźwięku. Może tuleje dystansowe coś pomagają.
 

żagiel75

New member
Mam pytanie do użytkowników PUS7181. Przymierzam się do zakupu tego modelu jednak niepokoi mnie jedna sprawa. Muszę zamontować telewizor na uchwycie ruchomym i wszystkie wieszaki jakie znalazłem są zabudowane w środku czyli naprzeciwko głośnika niskotonowego. Czy ktoś testował telewizor w takiej sytuacji i czy bardzo to wpływa na jakość dźwięku. Może tuleje dystansowe coś pomagają.

Ja mam uchwyt obrotowy
UCHWYT WIESZAK TV TELEWIZORA LCD LED 23-56 REGULOW (6200731283) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nic dla głośnika nie przeszkadza, trzeba tylko pamiętać o ustawieniach dźwięku w telewizorze - wybór funkcji dźwięku dla telewizora wiszącego na ścianie.
 

robc

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam uchwyt obrotowy
Nic dla głośnika nie przeszkadza, trzeba tylko pamiętać o ustawieniach dźwięku w telewizorze - wybór funkcji dźwięku dla telewizora wiszącego na ścianie.


Dziękuję za podpowiedź. Znalazłem taki z dziurą na środku, która raczej nie odsłoni głośnika. (REGULOWANY UCHWYT WIESZAK DO TV TELEWIZORA 32-70' (5499334642) - Allegro.pl). Jednak Twój uchwyt jest mniej zabudowany i pewnie lepszy w tej sytuacji.
 

ezi

New member
Witajcie.

Od prawie tygodnia jestem posiadaczem tego TV i ogólnie jestem zadowolony. Kolory naprawdę super, dźwięk również. Android daje radę. Netflix działa wspaniale.
Jest natomiast problem z light bleedem. Prawy dolny i lewy róg. Widoczne najbardziej na ciemnym kolorze.

Zastanawiam się czy wymieniać na nowy egzemplarz czy wybrać inny telewizor? Nie chciałbym sytuacji gdzie po np. 4 wymianach TV w końcu będzie bez plam albo z minimalnymi.

Co sugerujecie? Z góry dzięki za polecenie innego TV w tej klasie oraz budżecie.
 
Ostatnia edycja:

robc

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie ile PUS7181 ma pamięci RAM. Nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji a może ktoś jednak to znalazł lub sprawdził na swoim tv.
 

ezi

New member
Ok. to dobra cena w EURO RTV.
Poproś o wymianę na drugi egzemplarz i będzie extra.
Wymiana tzn w ramach reklamacji czy zwrócić tv i złożyć zamówienie ponownie? Zastanawiam się co będzie szybsze, nigdy nie reklamowalem/zwracalem w Euro RTV.
 
Ostatnia edycja:

stpman

New member
Panowie mam problem z telewizorem 49PUS7101 (piszę tutaj, bo to podobny model).
Generalnie wszystko działa fajnie, powoli ogarniam Android TV, ale mam problem z HBO GO.
Na telefonie (Huawei P8) mam apkę HBO GO, mam też Chromecasta, odpalam film na HBO GO, TV go widzi, wszystko jest ok, daję PLAY i tyle... na TV staje obraz startowy filmu i tyle z odtwarzania... Ktoś wie jak temu zaradzić?
 
Status
Zamknięty.
Do góry