Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

bluray

Banned
No to jest problem, bo pełne pasmo kolorów widać, że jest.
SAMSUNG TV czy nawet dwa razy droższe matryce / TV SONY mają z tym duży problem.
 

żagiel75

New member
Wypowiadam się o tym tv jako posiadacz - dokładnie model 7181. Ten telewizor ma wg mnie trzy zalety: ambilght, dźwięk i wbrew pozorom - system android, który dział szybko i bez specjalnych utrudnień.
Natomiast kolor czerni w tym tv nie występuje. Prezentowane na poprzedniej stronie zdjęcie obrazka do kalibracji z wyświetlonymi ładnymi paniami i całą paletą szarości zachwyca - również czerń. I jak oglądam film, czy jakikolwiek inny program, gdzie wśród wielu kolorów, a zwłaszcza ich dużej ilości jest też czerń - no to nie ma się do czego czepiać. Ale szanowni Panowie, przypatrzcie się na własne tv i poszukajcie czerni podczas oglądania The voice of Polan, Hobbita, Harego Pottera. Można szukać i szukać, a wszędzie przezroczysta jeśli nie szarawa czerń. Moja 4 letnia Toshiba, bez kalibracji, z ustawieniami na fabryce, tv full hd, oczywiście bez ambilight - ma lepszą czerń i to zauważalnie.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Tak w ogóle to czemu w paru co najmniej źródłach jest mowa zarówno dla tego Philipsa, jak i dla 6561/6501 o matrycy LG? Jakieś pierwsze sztuki faktycznie miały inne matryce i stąd taka różnica w poziomie czerni na nówkach w sklepie?

Na konkurencyjnym forum nawet w recenzji jest mowa o matrycy LG, tutaj w komentarzach na początku też bluray pisał o "IPS LGD", na zagranicznej recenzji też mi mignęło, że matryca LG.

Faktycznie, nie wiem jakim cudem, ale zdjęcia w teście, gdzie jest typowo czerń pokazana to czysta perfekcja, a rzeczywistość jest zgoła inna.

Zobaczcie z drugiej strony filmik udostępniony przez kikiego:
https://www.facebook.com/krzysztof.gorski.9026/posts/1043912222337235

Bez jaj, przecież to wygląda ZUPEŁNIE inaczej.

--

Wpis z 03-06-2016 kikiego w tym temacie (7 strona):
Nie ma żadnych oznak do zaniepokojenia. Model jest na nowej matrycy LG, 10 bit i pracuje bardzo dobrze. Ci co nabyli - już o tym wiedzą.
 
Ostatnia edycja:

żagiel75

New member
Co do czerni jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której nie wiedziałem przed zakupem. To ten kolor powoduje wyostrzenie innych barw, jak czerń w tle jest dobra to inne kolory mają lepszy kontrast. Dlatego obraz na oledzie i plazmie wygląda tak dobrze, a na pusach na ipsie niestety trzeba się przyzwyczaić do nienajlepszej czerni i słabszego kontrastu w ciemnych scenach.
 

111kris

New member
Czy na forum jest możliwość ignorowania postów wybranych osób?
Bluraya czytać nie warto, jak będę chciał poczytać opłacanych trolli to na politykę pójdę....

Nie to, że nie warto ale po prostu się nie da. No i jak się okazuje nie tylko ważne jest czytanie ze zrozumieniem ale i pisanie ze zrozumieniem 😀
 

tkg

New member
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem poziom czerni jest słaby i to jest punkt minusowy tego
telewizora bez dwóch zdań . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


accu - to jest Twoja opinia na temat Philipsa 55pus7181, czy miałeś okazję porównać go do LG 55UH8500? który z nich wypada lepiej?
 

accu

New member
Bez reklam
accu - to jest Twoja opinia na temat Philipsa 55pus7181, czy miałeś okazję porównać go do LG 55UH8500? który z nich wypada lepiej?

Witam uprzejmie,

Nie miałem możliwości bezpośrednio porównać obraz wyświetlany przez te 2 telewizory , gdyż w M&M na stoisku wystawowym nie było telewizora Philips 55PUS7181 , był tylko LG 55UH8507 .
Telewizor firmy LG można szybko polubić , gdyż jego obsługa jest prosta , nie sprawia żadnego
kłopotu . Jego system operacyjny webOS 3.0 jest bardzo przyjazny dla użytkownika i
system ten świetnie się sprawdza w Smart TV . Działa szybko , płynnie. :-| Uwagę należy zwrócić
na zastosowaną technologię 3D -pasywną:-|(2xokulary są w opakowaniu) . Dla mnie poziom czerni w tym telewizorze jest tylko dostateczny , ale inne zalety tego telewizora mogą zrekompensować tą ułomność . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

tkg

New member
Witam uprzejmie,

Nie miałem możliwości bezpośrednio porównać obraz wyświetlany przez te 2 telewizory , gdyż w M&M na stoisku wystawowym nie było telewizora Philips 55PUS7181 , był tylko LG 55UH8507 .
Telewizor firmy LG można szybko polubić , gdyż jego obsługa jest prosta , nie sprawia żadnego
kłopotu . Jego system operacyjny webOS 3.0 jest bardzo przyjazny dla użytkownika i
system ten świetnie się sprawdza w Smart TV . Działa szybko , płynnie. :-| Uwagę należy zwrócić
na zastosowaną technologię 3D -pasywną:-|(2xokulary są w opakowaniu) . Dla mnie poziom czerni w tym telewizorze jest tylko dostateczny , ale inne zalety tego telewizora mogą zrekompensować tą ułomność . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Accu ale czy ten poziom czerni deklasuje go jako telewizor z IPS? Czy mając na uwadze fakt że jest to IPS to jest ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie pytanie główne - do Google, bo to oni organizują.
A zapowiedź był, że czwarty kwartał.
Dotyczy wszystkich firm które korzystają z Androida.
W nowych modelach też było opóźnienie wprowadzania - OLED Philipsa ma 6,0.
A na TCLa X1 jeszcze czekamy.
 

111kris

New member
Nie do końca. Google udostępniła 6.0 wszystkim ponad rok temu. To od poszczególnych deweloperów zależy czy i kiedy udostępnią.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry