Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Zachęciłeś mnie tym opisiem. Niestety widzę, jeden podstawowy problem...system Firefox OS nie jest już rozwijany przez Mozillę, nie zainstalujesz też na nim popularnych aplikacji takich jak Kodi. Nie wiem co zrobi Panasonic jak utraci wsparcie producenta aplikacji? Może przejdzie na Androida?

Send by HTC 10

Ja myślę że większość producentów TV w końcu przejdzie na Androida tak jak to jest z telefonia komórkowa.
 

bluray

Banned
GOOGLE zapowiedziało nowy kodek VP10. W tej sytuacji nie widzę TV Panasonic na rynku. Brak YT w nowej wersji kodowania to koniec.
Szkoda, bo TV Panasa są bardzo OK.
Tylko, że tak jak SONY TV są cały czas deficytowe i akcjonariusze mogą w każdej chwili zamknąć produkcję tak jak zrobili to z plazmami.
I co wtedy z serwisem w Polsce ? Co z aktualizacjami ?


ps.:
Plazmy; to taki naturalny obraz dla znawców, tylko nikt tego nie kupował, zaś na polskich forach 95% wpisów to były zachwyty co do jakości.
Dziś wydaje mi się, że marketing PANASONIC przesadził i wydał za duże środki na reklamę na polskich forach. Tak też upadła koncepcja plazm w Polsce, Europie i na świecie.
Dziś każdy posiadacz plazmy napisze, że nigdy nie kupi LCD a nawet OLED TV. Za rok czy trzy będą musieli coś kupić.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja na tą chwilę postawiłbym (budżet do 4000zl) na Sony. Przełknął bym 60Hz matryce na rzecz lepszego, czystego i pełniejszego kolorów obrazu a ulepszaczy zawsze coś podciagna na meczach piłki. Chciałbym też mieć Androida.
 

KOJOT80

New member
ja mojego pus6561 wymieniłem wlasnie na wspomnianego wyzej panasa 50dxm710 i jestem bardzo zadowolony. W zeszlym miesiacu byla promocja w mm i kosztowal 2999. Uplynniacze daja lepszy efekt niz artefaktowe 100hz philipsa. Wrazenia jesli chodzi o czern sa takie jak po przesiadce na oleda (ale to subiektywne odczucie w zestawieniu z czarnopodobnym philipsa :) ). Najwieksza roznice w jakosci obrazu robi duzo wyzszy kontrast. Banding jest - tak jak na wszystkim co do tej pory testowalem, ale minimalny i rownomierny w 2 miejscach - nie jest to taka nierownomierna plama 'brudu' jak w philipsie.

Czyli kolega Polaker potwierdza wnioski, do których sam doszedłem o Panasoniku DXM710, że wyprzedza wiele modeli 100Herzowych. Ten przypadek obala się mit że o dobrej płynności decyduje matryca 100Hz. Czy jest jeszcze ktoś kto sam sprawdzał ten model na żywo, bo ciężko znaleźć o nim obszerne recenzje.

Ja na tą chwilę postawiłbym (budżet do 4000zl) na Sony. Przełknął bym 60Hz matryce na rzecz lepszego, czystego i pełniejszego kolorów obrazu a ulepszaczy zawsze coś podciagna na meczach piłki. Chciałbym też mieć Androida.

Ja bym Ci podpowiadał że 55PUS6561 albo 50DXM710 bo testowałem kilkanaście modeli ale Ty sprawdź tv sam, nie opieraj się do końca na opiniach i recenzjach.
 
Ostatnia edycja:

memento_

New member
Nie wprowadzaj ludzi w bład, za 3500 znajdziesz sony 55 w809c z niezłym kontrastem a co najważniejsze z normalną płynnością i podświetleniem. Jeśli ktoś jest skory do dopłaty to za 4000 wyrwie Panasa cx700 z tym, że 50 cali lecz tutaj będzie K.O jeśli chodzi o jakość w porównaniu do Philipsa. Alternatyw masz sporo wystarczy poszukać a każdy znajdzie coś dla siebie. Nie neguje Philipsiaka w 100% lecz jeśli czytam komenty, że lepszego nic nie znajdzie w tym przedziale cenowym a później markotnie wypowiada się na temat podświetlenia czy plynnosci "że mogło być trochę lepiej pod tym aspektem..." to mam rozumieć iż tylko ambi , słabiutki hdr i niska cena ratują ten model :) dla mnie osobiście to za mało.


Czytając te wszystkie komentarze negatywne i pozytywne wychodzi na to że zakup Philipsa PUS6561 wcale nie jest takim złym wyborem, tak naprawdę w cenie 2600-3500zł (49-55 cale) nie ma lepszego TV. I tak myślę że 90% klientów kupuje TV pod wpływem doradców w sklepie albo ulubionej marki niż studiowania i czytania forum telewizorów.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Namawiamy @memnto do zakupu słabszych ale za to droższych TV.
Niestety seria PHILIPS 6561 (matryca 12o Hz. HDR, 4K, ) jest już wykupiona i trudno kupić ten model TV. Polecam TV Japan PANASONIC za 2 000 drożej i z martwym systemem FIRE FOX. Co to będzie jak YT wprowadzi obiecany kodek VP 10 ? Z pewnością na PANASONIC nie ma CDA PL.
 

Felix

New member
Jezu, znowu te brednie o tym jak to ciężko kupić 6561, że jest wykupiony, że nie będzie w marketach albo że już nie ma jak wyżej.

Stary, komu Ty to chcesz wciskać? Te TV są w każdym markecie dostępne.
 

memento_

New member
To się kupuje skrzyneczke oddzielnie i instalujemy w niej petardę zwana KODI :)
A tak z innej beczki to co z uzytkownikami, którzy wydali majątek na dx900 ? Panowie to nie przejdzie :)
Felix to samo chciałem napisac :)
 

Pacman1

New member
Okazja

Proszę a oto super okazja do 5000 samsung KS7000 i to z ekranem oled ,jako że nie udzielałem się nie mogę dodać linku ale jest na allegro wystarczy wyszukać za 4999 55 cali co za niezła ściema. Jutro dostarczą mi 55pus6561 zobaczymy jak to będzie.
 

cytak

New member
wie ktos moze czy da sie zainstalowac tvn player na android tv sony? :/ to co jest z automatu to padaka totalna

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

cytak

New member
d1861f6726be6dae7c5461b41e0e8363.jpg

tak to wyglada i to jest totalne nieporozumienie. zupelnie cos innego niz na samsung i smartfonach ://

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
Zainstaluj es manager do plików, potem wgraj tvn player apk ściągnięte z neta na tv, uruchom na tv i po sprawie :). A i pamiętaj, żeby włączyć w ustawiemiach tv możliwość instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł.

Wysłane z One Plus
 

cytak

New member
Zainstaluj es manager do plików, potem wgraj tvn player apk ściągnięte z neta na tv, uruchom na tv i po sprawie :). A i pamiętaj, żeby włączyć w ustawiemiach tv możliwość instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł.

Wysłane z One Plus
a gdzie sciagnac ta apke? jaka wersja itd?
sory ze tak mecze...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

cytak

New member
Poszukaj w internecie tvn layer apk i sprobuj.

Wysłane z One Plus
ok, powinienem dac rade.
mialbym jeszcze jedno pytanko. wiem ze gdzies to bylo poruszane ale nie umiem znalezc tego na forum.
chodzi o koleczko p prawej stronie ktore sie pojawilo po jakiejs chwili uzytkowania androida. jak to wylaczyc?
d017d5962deb14ac17e0c497193b7c13.jpg


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Polaker

New member
Czy jest jeszcze ktoś kto sam sprawdzał ten model na żywo, bo ciężko znaleźć o nim obszerne recenzje.

to jest to samo co 50DX700 / 50DX700E , tylko inny rozstaw nozek. Recenzji dla dx700 znajdziesz wiecej. Multimedia faktycznie gorzej niz na philipsie ale przunajmniej wszystko szybko i stabilnie działa
 
Do góry