Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

sacro

New member
Czy jest coś lepszego w 55" philipsa w zbliżonej cenie?
Znalazłem ten model za 3279zł i zastanawiam się czy brać czy jest może coś lepszego.
 

sacro

New member
Tak, oczywiście nowy. Czyli śmiało brać, nic lepszego do 3,5k z philka nie znajdę? Przyzwyczaiłem się do ambilight, więc tylko philipsa biorę pod uwagę. Dzięki za odp. Pozdrawiam
 

jkl777

Member
Dobra, moge stwierdzic, ze KODI na PUS6561 nie dziala prawidlowo. Czesc filmow zacina, gdy na wbudowanym odtwarzaczu wszystko jest plynne. Nie wiem od czego to zalezy, bo dotyczy to filmow do 720p po 2160p w HDR. Wbudowany odtwarzacz odtwarza wszystko.

Android w tym wypadku jest dla mnie BEZUZYTECZNY. Dochodza jeszcze do tego krytyczne bledy systemu. Jeszcze minus za przekazywanie dzwieku. Kilka sekund mija zanim wejdzie dzwiek na Kino Domowe (funkcja ActiveLink).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest za 3450 zł z kalibracją - ale jak kupiłeś nowy za 3279 z kablem i JBL go - to super.

jkl777
Kodi działa normalnie, widocznie masz jakieś wtyczki które się zakłócają.
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
 

Pawel074

New member
Witam

3 dni temu nabyłem ten model i jestem trochę zawiedziony, w trybie film w nocy poziom czerni pozostawia wiele do życzenia, na ekranie widoczne sa jakby plamy i na dole tv jakby świetlówki świeciły na matrycę. Wieczorem postaram się zrobić zdjęcie, być może będzie coś widać Tv będę chciał skalibrowac tylko czy to pomoże czy pierw reklamacja i dopiero kalibracja?
 

fred23

Member
Witam

3 dni temu nabyłem ten model i jestem trochę zawiedziony, w trybie film w nocy poziom czerni pozostawia wiele do życzenia, na ekranie widoczne sa jakby plamy i na dole tv jakby świetlówki świeciły na matrycę. Wieczorem postaram się zrobić zdjęcie, być może będzie coś widać Tv będ ę chciał skalibrowac tylko czy to pomoże czy pierw reklamacja i dopiero kalibracja?
nie napisałeś jaki sygnał, więc jakoś nie chce mi się wierzyć, zobacz sobie parę stron wcześniej napisałem najlepsze wg mnie ustawienia obrazu i wtedy sobie porównaj
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać przy zakupie i wówczas nie ma problemu.
Jak będziesz niebieski kalibrację dostaniesz gratis.
 

Pawel074

New member
nie napisałeś jaki sygnał, więc jakoś nie chce mi się wierzyć, zobacz sobie parę stron wcześniej napisałem najlepsze wg mnie ustawienia obrazu i wtedy sobie porównaj

Żadnego sygnału, po prostu wybrane hdmi 1 a kabel gdzieś wisi do niczego nie wpiety. Ale na filmach odtwarzanych przez org Player też to widać, w sumie tylko te na dole ekranu. Zaraz pokope wstecz i sprawdzę te ustawienia
 

fred23

Member
Żadnego sygnału, po prostu wybrane hdmi 1 a kabel gdzieś wisi do niczego nie wpiety. Ale na filmach odtwarzanych przez org Player też to widać, w sumie tylko te na dole ekranu. Zaraz pokope wstecz i sprawdzę te ustawienia
widzę,że nie rozumiesz , źródło sygnału wbrew pozorom jest bardzo ważne na jakość obrazu
 

Pawel074

New member
Tak, tak. Źródło jest bardzo ważne, ale ten problem 2 sensie "plamy" występuje nie zależnie od źródła.
Poza odtwarzaniem filmów z dysku lecą też z kompa, Asus zenbook ux310ua. Pod koniec roku za player blurey ma robić xbox one x
 

sacro

New member
Przy okazji pytanko. po starym tv został m i sub swb50. Próbowałem go podłączyć, tv go wykrywa jednak gdy klikam połącz, łączy i łączy aż pojawia się komunikat, że nie da rady. Coś da się z tym zrobić?
 
Do góry