Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

miet55

Member
Bez reklam
foty są w nietypowych proporcjach;
3008x1692 pix.
Co Ci robi takie foty ? Czy proporcje są 16:9 ?
Dlaczego twierdzisz, że te proporcje są nietypowe? Podziel sobie 3008 przez 16 i pomnóż razy dziewięć :)
Moje każde zdjęcie jest kadrowane i z tego wynikają jego rozmiary. Jest na pewno wszystko OK! Chwytam narzędziem w shop'ie i musi być dobrze :p
Gwoli ścisłości kadrowałem innym softem i to samo. Dla sprawdzenia zmniejszałem co ileś tam i przychodzi taki rozmiar że jest dobrze. Obojętnie czy są to z D40 czy z D90 dzieje się to samo. Jeszcze co ciekawe to te foty na poprzednim PFL6007K skalowały się dobrze.
 

bluray

Banned
OK, Dopiero po resamplingu (PSP 7.0) do HD (10080 linii) Twoje foty trzymają cały ekran.
Teraz wypełniają mi cały ekran.

Pliki są chyba zarażone i bardzo podejrzane, bo Peny przestają być widoczne dla TV.
Doradzam nie korzystanie z zapodanych foto. Sprawę badam dalej.
Fajna zabawa, skąd macie te pliki ?
Proszę o źródło .
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Co Ci robi takie foty o takich proporcjach ?


Mietu: widzę, że zliczyłeś dokładnie proporcję.
pytanie czym takie wymiary fotek dostajecie ?
I po co ?
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
OK, Dopiero po resamplingu (PSP 7.0) do HD (10080 linii) Twoje foty trzymają cały ekran.
Teraz wypełniają mi cały ekran.

Pliki są chyba zarażone i bardzo podejrzane, bo Peny przestają być widoczne dla TV.
Doradzam nie korzystanie z zapodanych foto. Sprawę badam dalej.
Fajna zabawa, skąd macie te pliki ?
Proszę o źródło .

Pisałem wcześniej, że znalazłem sposób jakim jest resize do 1920X1080 i wtedy dobrze są otwierane.
Peny mam czyste, tylko przeze mnie używane, PC skanowany od czasu do czasu ESET'em. Jak mogę nie korzystać z tych fot jak to moje autorskie. Wcześniej również wspomniałem, że przez KODI wszystko dobrze się skaluje. Jak sam widzisz w Exifie, zostały dość dawno zrobione, 05.2008 W tym roku z całkiem innej "puszki" D90, filipek robi to samo. Z GoPro nie miałem problemu, ale ich było zaledwie kilkanaście. Nawet w proporcjach 3:2 potrafią tak samo świrować i nie są na pełną wysokość ekranu.



Peny przestają być widoczne dla TV...

To już chyba taki urok tych TV. U mnie też czasem po wyjęciu i ponownym włożeniu lub wyłączeniu TV, pen przestaje być widoczny. Pomaga ponowne włączenie TV lub załadowanie na nowo andka.

Dzięki, że ktoś tym postem się zainteresował. Może wspólnymi siłami da się rozwiązać problem
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Na ustawieniach audio wybierasz AUDIO OUT "wielokanałowy".
Wysył ze źródła ustaw jako beatstream.

Wbudowany player philipsa czyta TrueHD lub DTS HD Master?
Jak mam ustawione "format sygnału wyj. audio" na Wielokanałowy to odtwarza mi Dolby Digital/DTS bez problemu tyle że np. jak mam film w Dolby Digital Plus to odtwarza mi tylko Dolby Digital to samo z DTS HD odpala tylko DTS, o Kodi to już nie wspomnę, a jak dam Stereo(nieskompresowany) to co bym nie odpalił to jest PCM 2 kanałowy, wiec nie wiem już kurde co jest nie tak.
Nie mam instrukcji obsługi ale tam było wytłumaczone która opcja do jakiego połączenia, i nie wiem ale wydaje mi się że jak ma się podłączenie po HDMI ARC z nowym amplitunerem który ma formaty TrueHD/DTS HD to powinno być sygnał nieskompresowany, ale mi to nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Wbudowany player philipsa czyta TrueHD lub DTS HD Master?
Jak mam ustawione "format sygnału wyj. audio" na Wielokanałowy to odtwarza mi Dolby Digital/DTS bez problemu tyle że np. jak mam film w Dolby Digital Plus to odtwarza mi tylko Dolby Digital to samo z DTS HD odpala tylko DTS, o Kodi to już nie wspomnę, a jak dam Stereo(nieskompresowany) to co bym nie odpalił to jest PCM 2 kanałowy, wiec nie wiem już kurde co jest nie tak.
Nie mam instrukcji obsługi ale tam było wytłumaczone która opcja do jakiego połączenia, i nie wiem ale wydaje mi się że jak ma się podłączenie po HDMI ARC z nowym amplitunerem który ma formaty TrueHD/DTS HD to powinno być sygnał nieskompresowany, ale mi to nie działa.
Niestety nie uzyskasz tego korzystając z HDMI ARC, ponieważ max. co możesz przesłać przy takim połączeniu, to PCM, DD oraz DTS.

49PUS7101
 

miet55

Member
Bez reklam
@bluray, o ile masz ochotę testować to podsyłam oryginalne zdjęcie (nie poddawane żadnej obróbce), kolejne w pełnym rozmiarze ale 16:9 i trzecie po kadrowaniu. To po kadrowaniu nie jest na pełnym ekranie. Spróbuj pociągnąć narzędziem PS od prawego górnego rogu, tak jak to ja zrobiłem. Podziękować... :)
https://1drv.ms/f/s!Ag4q7q09lmwJniVdYB6D6lYUcH1W
 

Ziku90

New member
Pliki są chyba zarażone i bardzo podejrzane, bo Peny przestają być widoczne dla TV.
Doradzam nie korzystanie z zapodanych foto. Sprawę badam dalej.
Fajna zabawa, skąd macie te pliki ?
Proszę o źródło .

Serio?... Norton oczywiście niczego nie stwierdził.

I jeszcze te wywody nad 'dziwnymi proporcjami' 16:9.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
No i po ptokach, wychodzi na to że nie ma możliwości uzyskania obecnie na tym TV dźwięku TrueHD czy DTS HD Master, jako że
1. Player philipsa wspiera tylko i wyłączenie PCM/DD/DTS a Kodi używa audio-track wiec ostatecznie jest zależny od możliwości androida
2. Android ma pochrzanione kodeki dźwiękowe (Pomimo Marshmallowa i niby natywnego wsparcia tego dźwięku w wersji api23) te same problemy mają TV Sony na Androidzie.
więcej info: Passthrough Changes with v17
3. tylko update systemowy może naprawić ten problem, pytanie kiedy kolejny update philips
i nawet jak się już pojawi to czy naprawi ten problem?
4. Obecnie jedyna opcja to zakup jakiegoś odtwarzacza bluray 4k,hdr ready,hdcp2.2 co jest jakims rozwiązaniem. (trochu słabo jak mamy nowoczesne TV Smart na Androidzie:x)
lub Xiaomi Mi Box / NVIDIA Shield TV - na których nie ma problemu, bazują na androidzie wiec nie wiem czy sens ryzykować jako że update do tvka może pojawić się jutro lub nawet za 6 miesięcy:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Myślałem, że problem ze zdjęciami szybko się rozwiąże - a tu nic! Nawet KIKI nie pragnie się wypowiedzieć :( Pomijam jego znajomości z P.Herodem który mógłby sprawę popchnąć dalej.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Do góry