Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Ravvar

New member
Stare ustawienia są na forum wystarczy poszukać, w tv pierwsze ustawienia wpisujesz na dzień a drugie ustawienia na noc i masz porównanie co ci pasuje

A te Twoje ustawienia są pod VA czy IPS? Ustawiałem je na IPS i pamiętam że z żółtym kolorem coś mi nie pasowało, co szczególnie było widać np. na tvn24 na żółtym pasku lub na tvn gdzie są te żółte plansze tvn-owskie. Wróciłem do ustawień "Normalne" czy tam "Naturalne" nie pamiętam teraz i zjechałem z kontrastem podstawowym do chyba 30 i jest jak dla mnie o dziwo git.
 

Amanawan

New member
Witam, chciałbym się podzielić swoimi ustawieniami, mam nadzieję że razem dojdziemy do miłego dla oka ustawienia.

Styl obrazu: dzień
Kolor: 55
Kontrast: 10
Ostrość: 2
Jasność: 75
Temperatura barw: ciepła
Kalibracją kolorów:
Barwa:
Żółty: -1
Reszta: 0
Nasycenie:
Czerwony: -2
Żółty: 0
Zielony: -2
Turkusowy: 0
Niebieski: -3
Fuksjowy: -2
Kontrast:
Tryb kontrastu: Wyłączony
Zwiększanie rozdzielczości HDR: włącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Kontrast obrazu: 93
Czujnik światła: wyłączony
Gamma: 0
Ultra resolution: wyłącz
Czyszczenie obrazu:
Redukcja szumów: średnio
Redukcja MPEG: wyłącz
Styl ruchu: płynny

Takiego obecnie używam i wydaje się być bardzo ładny na mojej 65
Stosuje to do Cyfrowego Polsatu, nadal nie mogę zrobić satysfakcionujacych mnie ustawień pod HDR, może ktoś ma coś ciekawego.
 
Ostatnia edycja:

Szostii

New member
Witam, chciałbym się podzielić swoimi ustawieniami, mam nadzieję że razem dojdziemy do miłego dla oka ustawienia.

Styl obrazu: dzień
Kolor: 55
Kontrast: 10
Ostrość: 2
Jasność: 75
Temperatura barw: ciepła
Kalibracją kolorów:
Barwa:
Żółty: -1
Reszta: 0
Nasycenie:
Czerwony: -2
Żółty: 0
Zielony: -2
Turkusowy: 0
Niebieski: -3
Fuksjowy: -2
Kontrast:
Tryb kontrastu: Wyłączony
Zwiększanie rozdzielczości HDR: włącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Kontrast obrazu: 93
Czujnik światła: wyłączony
Gamma: 0
Ultra resolution: wyłącz
Czyszczenie obrazu:
Redukcja szumów: średnio
Redukcja MPEG: wyłącz
Styl ruchu: płynny

Takiego obecnie używam i wydaje się być bardzo ładny na mojej 65
Stosuje to do Cyfrowego Polsatu, nadal nie mogę zrobić satysfakcionujacych mnie ustawień pod HDR, może ktoś ma coś ciekawego.
Taka lekka przepaść do tych pierwszych ustawień...pierwsza bardziej mi się podobały... Za ciepłe za żółte.... Niebo zamiast niebieskie robi się szare burzowe
 
Ostatnia edycja:

Amanawan

New member
Dzięki za opinie, po pracy będę się bawił dalej ��
Barwa żółtego powinna być +1 a nie jak napisalem -1 sorki
 
Ostatnia edycja:

Szostii

New member
Każdy ma inne wymagania, bo każdy ma pokój inaczej oświetlony... Mi akurat pada światło z boku tv i muszę mieć obraz jaśniejszy w dzień... Może Też dlatego te nowe ustawienia wydają się tak samo za ciemne..
 

philipstv

New member
Można go stroić stroić i dalej wiecznie coś albo wpada w czerwony albo w żółty barwy szaro bure po prostu taka matryca tak świeci brak ładnego białego. Ja ustawienia męczyłem 3mieś i nic mi się nie podobało raz dobrze na innym programie słabo i tak wiecznie. Poszedłem do media i tam stały dwa obok siebie pus 7303 i 8303 to samo demo i gołym okiem widać jak daleko 8303 odbiega obrazem. Na szczęście po problemie teraz szukam coś lepszego
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Powiem ci tak......ja obraz ustawiam na planszach Burosch a to co później widać na oglądanych programach to już wina nadawcy też winni są operatorzy cyfrowi jak Netia (słaba jakość dekodery "FULL HD"....ale pozostaje wiele do życzenia, czasami robię minimalne korekty na programach publicystycznych czasami robie własne eksperymenty na sygnałach z tv z różnych programach i tak jak mówisz nigdy nie jest tak samo na każdym kanale czy programie....można ustawiać wiecznie, rzecz w tym też że każdy program jest nagrywany w innym stylu inaczej są podświetlone obiekty czy osoby więc obraz czasami wydaje się przebarwiony osoby z czerwonymi sztucznymi twarzami albo są blade, to nie tv jest winne ale Polska jakość telewizji cyfrowej...ja to określam jednym słowem.....DNO, patrząc i porównując jakość nadawanego sygnału Niemiecką a Polską dzieli przepaść
 

philipstv

New member
Kolego wiem o czym piszesz siedzę troszkę w temacie nie od dziś a od lat 90 zawsze dobre tunery itp. ale z jakością matryc nie będę dyskutował tu coś im nie pykło, mam porównanie z oledami 65pus903, sony af8 ,LG 8 bo je miałem w domu i wiem jak świecą. Wiem jaka jest plastyka barwy na plazmie VT50 bo też ją posiadam i oko widzi co jest dobre chyba że komuś obojętne jak świeci. Po prostu mi pus 7303 nie przypadł do gustu i tyle, nie porównuje go do tamtych modeli ale dobrą barwę i plastykę nawet można osiągnąć na zupełnie tańszych modelach tv, przykład mam na samsungu VA hotelowym który za 1300 zl bije 7303 na głowe czarnym, kolorem aż miło się go gląda tam prawie wszystko pasuje na każdym kanale, ale każdy widzi słyszy inaczej ale jak coś świeci dobrze to widać na prawdę i w tej klasie ok 3000 tyś myślę że można coś innego poszukać
 

browal

New member
Panowie czy ktoś sprawdzał rzeczywiste zużycie energii podczas pracy telewizora, bo mi miernik pokazał ok 130 W, to sporo więcej niż podają
w danych technicznych 86W.
 

mrysio

New member
Powiem ci tak......ja obraz ustawiam na planszach Burosch a to co później widać na oglądanych programach to już wina nadawcy też winni są operatorzy cyfrowi jak Netia (słaba jakość dekodery "FULL HD"....ale pozostaje wiele do życzenia, czasami robię minimalne korekty na programach publicystycznych czasami robie własne eksperymenty na sygnałach z tv z różnych programach i tak jak mówisz nigdy nie jest tak samo na każdym kanale czy programie....można ustawiać wiecznie, rzecz w tym też że każdy program jest nagrywany w innym stylu inaczej są podświetlone obiekty czy osoby więc obraz czasami wydaje się przebarwiony osoby z czerwonymi sztucznymi twarzami albo są blade, to nie tv jest winne ale Polska jakość telewizji cyfrowej...ja to określam jednym słowem.....DNO, patrząc i porównując jakość nadawanego sygnału Niemiecką a Polską dzieli przepaść
Zupełnie się nie zgadzam ,na taniutkim lg 50uk6500 obraz w porównaniu do pus7303 wypada cudownie nawet na naziemnej cyfrowej .Już to pisałem i napisze po raz kolejny philips ma tragicznej jakości matrycę ! Pofalowaną ,brak bialego i wszystkie kolory jakies takie wyblakle .Mialem wczesniej 55uk6750 i mimo matrycy rgbw i tak grał ladniej niz 55pus7303 który z resztą zwróciłem po 10 dniach bo patrzeć już na to coś nie mogłem .Dla Janusza tv się nada bo ma ambilight i android ale dla kogoś kto ma jakieś pojęcie i zwraca uwagę na jakość obrazu zdecydowanie jest to szrot .
 

bumtarara

Member
Zupełnie się nie zgadzam ,na taniutkim lg 50uk6500 obraz w porównaniu do pus7303 wypada cudownie nawet na naziemnej cyfrowej .Już to pisałem i napisze po raz kolejny philips ma tragicznej jakości matrycę ! Pofalowaną ,brak bialego i wszystkie kolory jakies takie wyblakle .Mialem wczesniej 55uk6750 i mimo matrycy rgbw i tak grał ladniej niz 55pus7303 który z resztą zwróciłem po 10 dniach bo patrzeć już na to coś nie mogłem .Dla Janusza tv się nada bo ma ambilight i android ale dla kogoś kto ma jakieś pojęcie i zwraca uwagę na jakość obrazu zdecydowanie jest to szrot .

Miałem też lg'ki jeden z nich 3D nie pamiętam konkretnie modeli nowością nie były ale kosztowały od średnio 2700 do 3tyś, nie wiem jakie matryce macie bo jednak po pikselach ciężko dojść u mnie kolory są delikatnie rażące albo za blade ciężko ręcznie to ustawić na ideał, mam nieszczęsną Netię porównując jakość obrazu z siatki a z dekodera to z siatki obraz jest lepszy mimo że dekoder netii to full hd ale pewnie netia nie nadaje w sygnale full ale tylko hd, porównując poprzednie tv jakie miałem to obraz na tym philipsie jest lepszy ale nie idealny......czasami nie wiem od czego to zależy ale właśnie czasami mam widoczne ciemniejsze pionowe cienie/pasy nie zawsze ale zależy jaki jest oglądany materiał, dużo zależy od matrycy to fakt może nie macie VA tylko IPS bo na poprzednim tv 3D miałem IPS i kolory nie były nasycone ale jakby wyblakłe ale kąty widzenia IPS LG były lepsze jak na philipsie VA, co do bieli.....jest biała....pokazał bym zdjęcia ale to nie odzwierciedli tego co pokazuje tv. Aha co do samej matrycy to fakt jest pofalowana juz na forum o to pytałem, mam smartfona samsunga z ekranem Amoled i on też jest pofałdowany poprzedni sony xperia zwykła matryca ekran jest równiutki to samo na noki 1320 nie wiem dlaczego to tak jest
 
Ostatnia edycja:

trupek2009

New member
Może ktoś będzie chciał wypróbować ustawień
OBRAZ
kolor 61
kontrast 49
ostrość 7
jasność 54
ZAAWANSOWANE
kolor
temp. barw. - własne
niestandardowa temp. barw.
czerwony wp 60
zielony wp 71
niebieski wp 68
czerwony bl 2
zielony bl 0
niebieski bl 1

BARWA
czerwony 1
żółty -1
zielony 1
turkus +3
niebieski 0
fuksjowy +

NASYCENIE
czerwony +1
żółty +2
niebieski +2
fuksjowy +2

KONTRAST
tryb kontr. wyłącz
zwiększenie rozdz HDR włącz
kontr. dyn. wyłącz
kontrast obrazu 88
czujnik światła wyłącz
gamma _1

KONTRAST
ultra resol. włącz
czyszczenie obrazu minimum
redukcja zniekształceń MPEG średnio

RUCH
styl osobisty
motion średnio :popcorn:

Fuksjowy przy barwie jaki + (wziąłem 1)?
A zielony i turkusowy przy nasyceniu na 0, tak?
 

philipstv

New member
Mój 49pus7303 był na VA, po niedzieli wezmę na testy pus 8303 na ips, to zobaczę jak świeci, potem zostaje sony xf 8596 na VA lub Samsung NU 80XX tez na VA
Kiki ma w dobrej cenie z kalibracja 50pus8303 ok 3000,zl
 
Do góry