Philips 47PFL7603D ambilight

armino

New member
Philips 47PFL7603D kto ma jakies doświadczenie z tym modelem?? Czy jest lepszy od sony i samsunga ??? Efekty ambilight zrobiły na mnie wrażenie
ale nie wiem jak ma się ono do jakości obrazu. Czy warto kupić ten model ???
 

pixelangel

New member
Mam do czynienia z tym tv od paru miesięcy. Ambilight jest bajerancki ,najlepszy jak się ustawi na stałą statyczną barwę - mamy wybór z tęczy ponad 90 kolorów (dynamiczna zmiana może trochę irytować i więcej wali jasnym kolorem niż intensywnymi barwami)
Czerń czasami nie jest idealna (ogladając w totalnej ciemnicy) ze względu na dynamiczny kontrast który zmyla .Przynajmniej z tego co wiem i widziałem ta czerń lepiej wypada od tv Sonego (w tym samym przedziale cenowym) gdzie w Soniaku plamy od nierównomiernego podświetlania pojawiają się nawet na środku ekranu (efekty chmurek).
Kolorki są wypasione , wkońcu TV ma matryce 12 bit ,czyli jakieś ponad 4000 kolorów dla powiedzmy czerwonego kanału (razem jakieś 68 bilionów kolorów po przemiksowaniu RGB).
Cieszę się że skorzystałem z ostatniej promocji 4 letniej gwarancji ekstra (2 lata to trochę mało jak na taki spory wydatek)
Model 7603 w porównaniu do 5603 ,poza tym że ma ambilight ,otrzymujemy mocniejsze głośniki 2x30 Wat w systemie woox + poprawiacze obrazu (pixel plus 3 hd, natural motion hd.
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
Model 7603 w porównaniu do 5603 ,poza tym że ma ambilight ,otrzymujemy mocniejsze głośniki 2x30 Wat w systemie woox + poprawiacze obrazu (pixel plus 3 hd, natural motion hd.


pixelangel, odnośnie głośników,małe sprostowanie.2x15Wat(RMS).
2x30Wat to byłby czad... Pozdrawiam.
 

tejot

New member
witam,
wyzej wspomniano o matrycy 12sto bitowej. Nie mam wiedzy jak jest w modelu o ktorym piszecie (47PFL7603) natomiast w tym samym tylko 42 calowym tv na 100% matryca jest 10-cio bitowa. Zrodlo - odpowiedz na zapytanie mailowe bezposrednio od philipsa.
pozdrawiam!
 

MacGege

New member
Też jestem zainteresowany modelem 47PFL7603 i generalnie mam dylemat czy wybrać ten TV (jest droższy) czy Toshibę 46XV550.
Toshiba wiem jak świeci właśnie kilka dni temu sprzedałem Toshibę XV w rozmiarze 42 cale , bo po 3 miesiącach stwierdziłem ze jest za mała.
Reasumując : może miała ktoś możliwość porównania Toski z Pfilem :), jeżeli tak to proszę o wrażenia.
 

MacGege

New member
No dobra stało się, zamówiłem Philipa 47PFL7603, ma być na 14-15 stycznia.
Jak już będzie u mnie postaram się coś napisać na temat tego TV.
Mogę go ewentualnie porównać do mojej poprzedniej Toshiby 42XV500, z której bylem zadowolony, ale okazała się za mała.

Jeżeli ktoś posiada ten model Philipsa to proszę sie podzielić wrażeniami z użytkowania.
 

MacGege

New member
Witam,

Tak jak napisałem w wcześniejszym poście, zamówiłem Philipsa 47PFL7603, jednocześnie przesiadając się z Toshiby 42XV.
Pierwsze wrażenie:
No cóż Philips robi kolosalne wrażenie szczególnie w tym rozmiarze, niby to tylko 5 cali więcej niż poprzednio, ale to daje ok. 20% większą powierzchnię ekranu i to od razu widać. Samo wykonanie telewizora jest świetne i nie ma się do czego przyczepić.

Po włączeniu trzeba jak najszybciej zjechać z poziomami kontrastu i jasności ekranu ( ja to zrobiłem praktycznie do połowy wartości tych parametrów) bo po prostu oczy bolą. Na razie telewizor ustawiłem na oko, z planszami do ustawień kontrastu, jasności i kolorów będę się bawił w weekend.

Telewizję oglądam z "N" i jest bardzo dobrze, chociaż jak wszyscy wiemy wszystko zależy od materiału źródłowego jaki jest emitowany. Jak jest słaby to po prostu to widać. Kanały HD są wyświetlane bez zarzutu, specjalnie trochę po ogladałem sportu (piłka nożna, skoki narciarskie) i trzeba przyznać że HD Motion radzi sobie świetnie. Zero smużenia, podwójnych piłek czy dwóch skoczków. Ogonów za szybko poruszającymi się obiektami też nie zauważyłem.

Materiał DVD odtwarzam na Toshibie XDE500 i tu niestety pierwsza niemiła niespodzianka. Po podłączeniu przez HDMI, telewizor na przemian pokazywał mi komunikat "brak sygnału" lub "ten format obrazu jest nie obsługiwany.
Toshiba była ustawiona na PAL i 1080p, okazało się że trzeba przestawić ją na NTSC i wtedy bez problemu wypluwa materia w 1080p przez HDMI. Dość dziwne, bo w poprzednim TV nie miałem takiego problemu, więc zamierzam napsisać o tym problemie to Toshiby i Philipsa, że coś jest nie tak z odtwarzaniem sygnału przy ustawieniach na PAL lub Multi.
Obraz krótko mówiąc jest super , ekran znacznie lepiej do Toshiby radzi sobie z ciemnymi tłami gdzie występuję gradacja kolorów. Przy Toshibie czasami wychodziły jakieś schodki przy przejściach tonalnych kolorów w Philipsie tego problemu nie ma.

Ambilight - co tu dużo pisać, dla mnie bomba system i naprawdę po wyłączeniu go dziwnie się ogląda. Świetna i funkcjonalna rzecz.

Co mnie wkurza :
Denerwuje mnie menu. Niestety pomysł, że menu jest wyświetlane na całej powierzchni ekranu nie jest najszczęśliwszym pomysłem. I co z tego że np; przy ustawieniach parametrów obrazu pojawia się tylko suwak skoro plansza z tym suwakiem zajmuje 1/4 ekranu i już wiem że przy regulacji niektórych paramtrów obrazu na planszach będzie problem bo ten nieszczęsny suwak będzie zasłaniał to czego nie powinien.

USB:
Działa świetnie, ale .....
Tutaj Philips mógłby popracować na możliwośćią odtwarzania jeszcze kilku formatów. JPG i mp3, to za mało, przydałoby się jeszcze żeby obsługiwał WAV i AAC.
Mógłby też popracować na przeglądarką plików, bo jeżeli podpiąć np. HDD gdzie jest 60 GB muzyki, to szybkie znalezienie danego wykonawcy lub utworu jest po prostu nie możliwe.

Co nie testowałem:
Blu ray - gdyż nie posiadam odtwarzacza
Dźwięk - dla mnie zbędny w TV bo i tak wszystko gra przez elektronikę Yamahy i B&W
Podłączenie komputera - niestety muszę poczekać na przejściówkę do mojego Maka Mini DVI-HDMI .

Wersja oprogramowania:
Q582E_0.64.70.1


Reasumując:
Jest bardzo, bardzo zadowolony z przesiadki bo TV prezentuję się wspaniale, obraz jest świetny i już na pierwszy rzut oka widać że to jednak inna klasa niż Toshiba. Moją piękniejsza połowa, która generalnie nie ekscytuje się tego typu rzeczami, stwierdziła z uznaniem w oczach "no no obraz jest super" ;-))))

Obiecuję, że jak tylko coś mnie zaskoczy na tak lub na nie w tym TV to na pewno się tym podzielę na forum.
 

pixelangel

New member
MacGege , jestem ciekaw czy otrzymales z tv opaske do zwijania kabli na tylniej plycie telewizora. Bywalo ze niektore sztuki nie posiadaly takowego paska , a jest to dosc przydatny dodatek .
 

Cesar

New member
Witam.
Jestem posiadaczem tego modelu od miesiąca. Antena analogowa i Cyfra+ kabel za 95 zł. (podobno bardzo dobry) Euro RGB czyli SD. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, powiem więcej, lepsze niż w sklepie. Kupiłem go tylko wyłącznie dla tego światełka z tyłu (Ambilight). Obraz z anten analogowych - moze byc, Cyfra mile zaskoczenie, obraz rewelacja. Oczywicie "poprawiaczki" maj istotne znaczenie. Pixel plus, HD Natural Motion, trzeba podczas emisji "Stawki wiekszej od zycia" wylaczac bo wyglada tak, jakby krecili ten serial wczoraj (obraz przesadnie "uszlachetniony-szklany" wrecz. Kupilem rodzicom LG 426100/ 100Hz i jezeli porownac efekty "smużenia" to nie ma żadnej różnicy (ocena subiektywna). Widac czasami w filmach akcji przy bardzo, ale to bardzo, bardzo szybkich scenach ze matryca nie nadaza - obraz staje sie niewyraźny (to samo LG 100Hz). Dzwiek w wydaniu Phila bardzo dobry, najlepszy jaki slyszalem w tv LCD (gosniki w systemie WOOX). Za pomoca korektorka mozna naprawde ustawic ładnie brzmiace basy i głośniki nie brzęczą straszliwie jak np. w Samsungach i LG. Nie poradzilem sobie jedynie z Virtual Dolby Surround. Niby ogladam audycje nadawane w tym systemie ale ja zadnych efektow "przestrzennych" nie slysze.(dajcie znac jak to odbierać) - ale rymy :wink:
Ambilight to poprostu czad. Dla innych zbedny bajer. Kto nie zobaczy ten nie wie (My posiadacze Phili - wiemy, jest czadowe.)
Nie mialem okazji zobaczyc HD w wydaniu Philipsa, ale trza miec urzadzonko HDMI. Mam podlaczone DVD na rozdzielonych skladowych (tryb HD rozdz.576) dziala bardzo dobrze i od razu zglasza na pasku informacyjnym podwyższona rozdzielczość. Pozdrawiam.
 

pixelangel

New member
Od siebie powiem jeszcze ze ten model ma chyba w trybie PC rozdzialke 1080i a nie 1080p . Walczylem z tym jakis czas i nic. W instrukcji jest podane ze ma 1080p w trybie pc ,ale ostatnio philips uaktualnil instrukcje gdzie piszą ze ma jednak 1080i max .Niezla wtopa ze strony phlipsa.Podobny watek wyczytalem na zachodnim forum , sporo ludzi sie zawiodlo tym ze nawet odpalajac ps3 w 1080p widzą poprostu tryb interpolowany 1080i.

Po 10 miesiącach uzytkowania nie odnotowalem większych problemow z tym TV. Sprzet kompletnie cichy, matryca nie emituje ciepla, rownomiernie podwswietlana . Glosniki nadal graja czystko ,czasami myle dzwiek miedzy tv a kinem domowym 300W- system woox niezle zapodaje bas - warto bylo doplacic do wersji 7000.
Filmy 1080p(na matrycy 1080i) oraz 720p odpalane z laptopika po hdmi sa jak obrazek - z dzwiekiem tez nie ma problemu.Czarne obramowanie oraz matryca nie przyciągają kurzu, więc nie ma problemu z częstym czyszczeniem .
 
Ostatnia edycja:

tejot

New member
potwierdzam, tzn. tak wynika z mojej wiedzy - 1080i w trybie PC. Niestety sprawa nie jest wcale taka oczywista, wrecz przeciwnie. Otoz w 'karcie produktowej' (link ponizej)
http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7603d_10/42pfl7603d_10_pss_pol.pdf
napisane jest wyraznie, ze max w trybie komputerowym to 1080i
Co innego wynika jednak z instrukcji obslugi (link ponizej)!!!
http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7603d_10/42pfl7603d_10_dfu_pol.pdf
Tutaj juz (w dziale 'dane techniczne' na stronie 47) pojawia sie nagle wsrod trybow komputerowych 1080p. Wiec sprawa nie do konca jest przejrzysta. Napisalem w tej sprawie (konkretnie chodzilo mi o porowanie 42pfl7633 z 42pfl7603) maila do philipsa i otrzymalem odpowiedz, jaka by ona nie wydawala sie smieszna albo napisana na kolanie, ponizej cytuje:

"[...]Jedyną różnicą między tymi modelemi jest pilota oraz obsługiwana rozdzielczość komputerowa. Model 42pfl7633 obsługuje 1920x180p a 42pfl7603 1920x180i [...]"

Generalnie z philipsa (mam akurat 'prawie' blizniaczy 42pfl7633) jestem caly czas bardzo bardzo zadowolony. Nie kupilem go dla ambilighta ale smialo przyznalbym Nobla (w dziedzinie tv;) ) za to rozwiazanie :) Moze osobiscie troche nie czuje tej calej nagonki na maxymalne srubowanie parametrow w telewizorach - np. nie widze wyraznie czy tv ma jedna milisekunde wiecej czy mniej czasu reakcji, nie rozrozniam np. kontrastu 35000:1 a 40000:1 jeszcze pewnie paru innych drobiazgow ktorymi rozni producenci sie chelpia tez bym nie zauwazyl - a dzialajacego ambi nie da sie nie dostrzec i tak niesamowicie umila mi wieczory przed tv, ze nie wyobrazam sobie, ze kiedykolwiek mialbym kupic tv bez tego.
Inna sprawa, ze kwestia firmware i stanowisko do tego firmy troche mnie rozczarowalo - zdarzylem wymienic 3 tv (co chocby logistycznie nie nalezalo do przyjemnosci) zanim philips przyznal sie oficjalnie, ze to jak narazie jedank cos z jego strony z softem jest nie tak, szczegoly w tym watku: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35735

Podsumowujac: tv - rewelka, a ambilight naprawde swietna sprawa, dajaca wyrazna frajde z ogladania tv - kto sprawdzil to spokojnie w domu (odrozniajac to wyraznie od pseudo demonstracyjnych stanowisk w oswietlonych marketach) ten wie o czym pisze.
Pozdrawiam!
 

MacGege

New member
Marek Robert napisał:
Nie przeszkadza Ci brak w funkcji poprawiającej jakość obrazu 100 Hz Clear LCD ?

Po przesiedzeniu praktycznie całego weekendu przed TV :), muszę stwierdzić że jakoś specjalnie nie zauważam braku 100 Hz. Wygląda na to że układ HD Motion całkiem dobrze radzi sobie z szybkimi scenami.
Ambilight jest bomba. Wiedziałem co ten układ potrafi, ale przy oglądaniu koncertów dopiero pokazuje pazury. Normalnie wbiło mnie i szfagra w fotel.
Spectra 3 w modelach 9703, to dopiero musi dawać czadu.

Jeżeli miałbym jakieś zastrzeżenia co do obrazu to troszkę mógłbym się przyczepić do kątów. W Toshibie wydaje mi się że było troszkę lepiej.

Ale żeby nie było tak różowo, to coś mam nie tak z USB, nie czyta żadnych plików oprócz .jpg. Oczywiście ten fakt zgłoszę do Philipsa bo to dość dziwne.
Oprogramowanie tak jak mówiłem jest najnowsze. Miał Ktoś taki przypadek ???

List dziękczynny poszedł do Philipsa i czekam na odpowiedź w kilku kwestiach (bo może ja coś źle robię)
- USB (dlaczego czyta tylko pliki .jpg)
- nie możność dogadania się TV po HDMI z Toshibą XDE500 gdy ta jest ustawiona na PAL i skaluje obraz do 1080p (w NTSC wszystko hula jak należy)
- dlaczego dekoder N twierdzi że TV nie rozmawia z nim prawidłowo (pokazuje się komunikat że TV nie realizuje zabezpieczeń HDCP czy coś w tym rodzaju). Fakt że po kilku sekundach komunikat znika i pojawia się obraz, ale spytać nie zawadzi.
 
Ostatnia edycja:

cannibalos

New member
7603-7403

Witam, jestem zainteresowany modelem 7603 w 37calach i chciałem się upewnić w sprawie 100hz i ambilight. Różnica między modelem 37'pfl7603 a 37'pfl7403 to taka że ten pierwszy posiada ambi a nie posiada 100hz a z 7403 jest odwrotnie ? I czy różnica w 100hz jest aż tak bardzo widoczna czy lepiej zainwestować w ambi ? Dzięki za ewentualną odpowiedź :)
 

MacGege

New member
Dokładnie jest tak jak piszesz
- 7603 ma abmi ale nie ma 100 hz
- 7403 ma 100 hz ale nie ambi

niestety co oglądający to inna opinia, ja posiadam model 7603 i jakoś specjalnie nie brakuje mi tych 100 hz, oprogramowanie hd motion w zupełności daje sobie rade.
Mnie osobiście na philipsa skusił ambilight.
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
--------------------------------------------------------------------------
List dziękczynny poszedł do Philipsa i czekam na odpowiedź w kilku kwestiach (bo może ja coś źle robię)
- USB (dlaczego czyta tylko pliki .jpg)
- nie możność dogadania się TV po HDMI z Toshibą XDE500 gdy ta jest ustawiona na PAL i skaluje obraz do 1080p (w NTSC wszystko hula jak należy)
- dlaczego dekoder N twierdzi że TV nie rozmawia z nim prawidłowo (pokazuje się komunikat że TV nie realizuje zabezpieczeń HDCP czy coś w tym rodzaju). Fakt że po kilku sekundach komunikat znika i pojawia się obraz, ale spytać nie zawadzi.[/QUOTE]
----------------------------------------------------------------------------

Dostałem odpowiedz od Philipsa odnośnie moich zastrzeżeń.
Piszą w nim iż wysyłają na mój adres klucz USB z oprogramowaniem, które powinno wy eliminować ewentualne niedogodności.
 

Henko

New member
Witam, Czy może mi któryś z kolegów podać jak wejść do menu serwisowego i sprawdzić liczbę godzin pracy? Dla innych modeli Philipsa jest to podane na forum a dla tego konkretnie modelu nie mogę nigdzie znaleźć
 

andrzeej

Member
witam
Już prawie 3 miesiace mneło jak zaczełem sie interesowac tv lcd choc planuje zakup dopiero w pozdzierniku, poweim tyle ze im wiecej czytam tym wiekszy mam mętlik w głowie. Brałem prawie wszystkie marki pod uwage z wyjatkiem philipsa (tak jakos wyszło) az do wczoraj..........
bylem w auchan sosnoweic wiec odwiedzilem stoisko z tv i własnie wpadły mi da modele w oko 42pfl7603 i 42pfl7403 cena przystepna bo ok 3600 ciekawy wygląd i dobry obraz itd stalem tak z 15 min obok był jakis tam sharp 42 cale i w porónanie do philisa to kolory byly szare i wyblakłe......
Jak narazie ostaje przy philipsie 42pfl7603 choc do mojego zakupy jeszcze 7 miesiecy wiec moze wyzsze modele beda w przystepnej cienie ...
pozdrawiam.....
 
Do góry