Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Problemy.

Tzn. których problemów? Po prostu nie korzystasz z funkcji, z których korzystają inne osoby i z którymi coś jest nie tak.

Nie mam ŻADNYCH. A korzystam z tego co opisałem. Telewizja naziemna, nagrywanie, odtwarzanie, wstrzymywanie, SmartTV (również przerzucanie przez wifi materiałów Youtube na TV), zdjęcia, hbbtv. Oczywiście nie korzystam z innych możliwości. Dlatego być może nie boli "mnie głowa". Do tego obraz rewelacja, a dźwięk OK. Czekam aż kolejna generacja matryc zejdzie do "przyzwoitej" ceny. Ale to kwestia lat.
 

monoik

New member
Telewizja naziemna, nagrywanie, odtwarzanie, wstrzymywanie, SmartTV (również przerzucanie przez wifi materiałów Youtube na TV), zdjęcia, hbbtv.

Nie wiem jak to jest, ze mimo najszczerszych checi nie moge powiedziec zeby ktorakolwiek z wymienionych przez Ciebie funkcji (poza sama telewizja HD) dzialala u mnie w sposob satysfakcjonujacy, a Ty jestes zadowolony...

Przyklad? Wstrzymywanie. Specjalnie sprawdzipem wczoraj. Zapauzowanie odtwarzania - 5s. Wznowienie - kolejne 5s, gra dzwiek, obrazu niet. Przewija sie w miare sprawnie, ale gwozdz programu - powrot do odtwarzania real time - jakies 12-15 sekund! W tym 10 na czarnym ekranie! Do tego po 5 min zabawy telewizor 2x sie wylaczyl na 30s w losowo wybranych momentach...

Mialem przyjemnosc pouzywac przez swieta dekoder z pvr ncplus - przy naszym 6008k to jest totalna petarda. Wszystko sie dzieje od razu, a juz totalna miazga to jest EPG.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Predo

Banned
puściłem film po DLNA z DTS... i działał dźwięk czyli mam rozumieć że w tym TV jest DTS?:) Ogólnie program widzi jako Philips 7000.. czyli pewnie przez to że oprogramowanie jest z 7008?!:)
 

asqinejem

New member
puściłem film po DLNA z DTS... i działał dźwięk czyli mam rozumieć że w tym TV jest DTS?:) Ogólnie program widzi jako Philips 7000.. czyli pewnie przez to że oprogramowanie jest z 7008?!:)
Sterowniki do różnego sprzętu komputerowego i o różnych funkcjach też są w jednej paczce... Więc to, że to ta sama paczka, to nie znaczy, że telewizory mają dokładnie te same funkcje. 6008 nie ma obsługi DTS, pewnie Twój film miał dwie ścieżki dźwiękowe, np. angielską w DTS i polską w AC3 lub na odwrót. Nie ma możliwości by 6008 odtworzył dźwięk DTS (chyba, że Philips to udostępni w nowych wersjach oprogramowania).
 

lukaszmik

New member
Witam,
wczoraj dotarł do mnie opisywany wyżej tv. Czytając od kilku tyg. forum i wątek mu poświęcony miałem lekkie obawy o trafność swojego wyboru, ale jak już coś mi się utarło, że ma być to ten model to tak się skończyło. Póki co nie żałuję i chcę żeby tak zostało. Mówiąc szczerze na razie nie zauważyłem tak bardzo opisywanych problemów strasznie powolnego działania menu, póki co wszystko chodzi jak należy, może to nie demon prędkości, ale daje radę.
Teraz mała prośba do bardziej doświadczonych forumowiczów. Przez kilka tyg. zanim nabędę cyfrowy dekoder do vectry, którą mam obecnie podłączoną korzystam z sygnału analogowego podanego przez złącze scart. Nie ma więc zbyt wielkiej jakości oglądanego programu, ale póki co to zrozumiałe. Ma ktoś może w miarę akceptowalne ustawienia tego tv na w/w sygnał? Na cyfrowy z nc+ czy innych dostawców kilka postów znalazłem, ale do takiego analoga ciężko...
I po drugie apropo najnowszej aktualizacji. Plik zamieszczony na str. philipsa ma grudniową datę, ale jest to podobno ostatnia listopadowa aktualizacja, mógłby ktoś przypomnieć co należy zmienić w nazwie pliku żeby skutecznie wgrać ją z pena i ewentualnie czy później trzeba coś dodatkowego robić z tv?
pozdro w między czasie będę wrzucał jakieś spostrzeżenia z użytkowania nowego tv;) póki co frajda jest
 

Vuaevo

New member
Witajcie, zakupiłem ten tv z tydzień temu i jak na razie jestem zadowolony. Mam tylko jeden problem, gdy podłączam laptopa do tv (po hdmi), wyświetla mi się komunikat "kabel hdmi może być wadliwy uzyj kabla krótszego niż 5 m". Dodam, że mój kabel ma 1,5m i po podłączeniu go do dekodera, wszystko jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł, co może być nie tak?

Z góry dzięki za pomoc.
 

asqinejem

New member
I po drugie apropo najnowszej aktualizacji. Plik zamieszczony na str. philipsa ma grudniową datę, ale jest to podobno ostatnia listopadowa aktualizacja, mógłby ktoś przypomnieć co należy zmienić w nazwie pliku żeby skutecznie wgrać ją z pena i ewentualnie czy później trzeba coś dodatkowego robić z tv?
Nic nie trzeba zmieniać... nazwę pliku trzeba było zmieniać tylko chwilę po pojawieniu się aktualizacji. Teraz na serwerze jest już plik o dobrej nazwie, który wystarczy wypakować, wrzucić na pena i podłączyć do telewizora.
 

phil7008

New member
Bez reklam
ja mam jakies badziewie hdmi 3m za 10pln i smiga mozliwe ze masz wadliwy kabel moze przerwana jakas zylka z ktorej dekoder nie korzysta a lapek juz tak
 

Predo

Banned
Witajcie, zakupiłem ten tv z tydzień temu i jak na razie jestem zadowolony. Mam tylko jeden problem, gdy podłączam laptopa do tv (po hdmi), wyświetla mi się komunikat "kabel hdmi może być wadliwy uzyj kabla krótszego niż 5 m". Dodam, że mój kabel ma 1,5m i po podłączeniu go do dekodera, wszystko jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł, co może być nie tak?

Z góry dzięki za pomoc.

ja miałem problem z "nieobsługiwanym formatem". Problem polegał na tym że był wadliwy kabel hdmi z tego względu że laptop od razu zwiększał obraz na 1080p a kabel obsługiwał maks 1080i. Musiałem wejść w ustawienia karty graficznej tam w pulpity i ustawiałem rożne formaty 720i, 1080i itp. aż w końcu wyszło że kabel wadliwy bo kupowałem kabel który miał obsługować 1080p - fullHD, reklamacja i zwrot pieniędzy.
Możesz dla ułatwienia spróbować na innym kablu bo ja na 3 kable miałem problem tylko z tym 1.
 

lucjan 5

New member
Czy da sie w 6008 ustawic nagrywanie podczas ogladania innego kanalu?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Korzystam z tv naziemnej. Jeśli podłączę ten telewizor przez tuner dvbt, to mogę nagrywać na nim ( tunerze dvbt) film z dowolnego programu, a po "przeskoczeniu" na tuner telewizora oglądać co innego. Ale ponieważ ten tuner jest podłączony do innego odbiornika i ma podłączony swój dysk więc nie muszę nic kombinować.
 

lucjan 5

New member
Nie wiem jak to jest, ze mimo najszczerszych checi nie moge powiedziec zeby ktorakolwiek z wymienionych przez Ciebie funkcji (poza sama telewizja HD) dzialala u mnie w sposob satysfakcjonujacy, a Ty jestes zadowolony...

Przyklad? Wstrzymywanie. Specjalnie sprawdzipem wczoraj. Zapauzowanie odtwarzania - 5s. Wznowienie - kolejne 5s, gra dzwiek, obrazu niet. Przewija sie w miare sprawnie, ale gwozdz programu - powrot do odtwarzania real time - jakies 12-15 sekund! W tym 10 na czarnym ekranie! Do tego po 5 min zabawy telewizor 2x sie wylaczyl na 30s w losowo wybranych momentach...

Mialem przyjemnosc pouzywac przez swieta dekoder z pvr ncplus - przy naszym 6008k to jest totalna petarda. Wszystko sie dzieje od razu, a juz totalna miazga to jest EPG.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Rzadko używam time shift. Jeśli już to włączam, wracam po załatwieniu tego co wymagało przerwania oglądania coś tam pstrykam i oglądam do końca. Nie przyszło mi do głowy by zatrzymywać, uruchamiać i bawić się tą opcją. Ten telewizor NIE TOLERUJE ZABAW I "POSPIESZANIA GO". Reaguje natychmiastowym zawieszeniem. Trzeba poznać jego zwyczaje. To nie jest laptop.
 

glauberyt

New member
Witajcie.
Koledzy możecie napisać coś więcej na temat tej świątecznej promocji Philipsa?
Kupowałem TV na koniec listopada, ale dopiero dziś znalazłem info na forum o promocji i chciałem spróbować z niej skorzystać, ale nigdzie nie mogę znaleźć formularza w pdf, o którym pisaliście, i nie wiem na jaki adres wysłać zgłoszenie. Z góry dzięki za pomoc! :)
 

asqinejem

New member
Ten telewizor NIE TOLERUJE ZABAW I "POSPIESZANIA GO". Reaguje natychmiastowym zawieszeniem. Trzeba poznać jego zwyczaje. To nie jest laptop.
Tańsze sprzęty potrafią dużo sprawniej działać... Nie wiem po co wbudowali w niego tyle funkcji (jakieś serwery, sterowanie smartfonem, szybki start, itp.) skoro te funkcje działają słabo albo w ogóle. Skupili się na obrazie i wyszło im to dobrze, ale szybkość przełączania kanałów i szybkość menu jest poniżej krytyki (nie mówiąc o smart). Ciągle powtarzasz, że "trzeba poznać jego zwyczaje", a ja bym to ujął inaczej, bo trzeba się przyzwyczaić do tego, że ten telewizor jest strasznie powolny.
Koledzy możecie napisać coś więcej na temat tej świątecznej promocji Philipsa?
Na zdrowy chłopski rozum chyba najlepiej zapytać się w sklepie w którym kupowałeś, a nie na forum... Prawda? Jeśli przy kupnie nie było żadnego info, to pewnie nic z tego, a poza tym, to z tego co wiem, to promocja była do końca 2013.
 
Do góry